Maršrutas spalio 14-16 dienoms

Šokio spektaklis „Labirintas“, AURA nuotr.

PENKTADIENIS, spalio 14 d.

Komiksų centro „Kitokia grafika“ atvirų durų dienos, 12 val.
Karaliaus Mindaugo pr. 68

Komiksų centre veiks gražiausių studijoje atspausdintų darbų paroda, visi norintys galės praktiškai išbandyti risografiją, pavartyti komiksų skaityklos knygas ar įsigyti įvairių leidinių, paklausyti plokštelių ar tiesiog pasišnekučiuoti prie kavos puodelio. Arba pietų stalo, nes vienai dienai čia atsidarys falafelių kavinė „Antras Aukštas“. Nuo 19 val. visų lauks gyvo garso koncertas. Specialiai šiam vakarui klausytojams bus pristatytas muzikinis projektas „Mėsos perlas“ (jazz-punk-disco-jam).

kg

Pasaulinė fotografijos knygų diena, 11 val.
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

1843 m. spalio 14 d. Anna Atkins išleido pirmąją fotografijos knygą ‘British Algae: Cyanotype Impressions’. Tai buvo riboto tiražo savarankiškai išleista knyga su ranka rašytais tekstais. Kauno fotografijos galerija šią dieną kviečia švęsti Pasaulinę Fotografijos Knygų dieną. Visi fotografijos leidiniai – su 50 proc. nuolaida, o įamžinę pirkinį ir pažymėję nuotrauką #PhotoBookDay ir #Kaunasgallery gaus dovanų.

Šiuo metu Kauno fotografijos galerija ne tik reprezentuoja fotografus, bet ir atlieka nuolatines lietuviškos fotografijos studijas. Dėka sėkmingos Kauno fotografijos galerijos leidybinės veiklos, Lietuvos fotografija sulaukia didesnio, nei kada nors iki šiol, įvertinimo. Žingsnis po žingsnio ji tampa vis labiau pripažįstama tarptautinėje scenoje ir yra pristatoma didelės reikšmės tarptautinių fotografijos leidinių renginiuose.

kaunasphotobooks

Paskaita „Nuo kapitalizmo link kultūrinių ir kūrybinių industrijų“, 18 val.
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Kaip kultūros ir kūrybos industrijos yra susijusios su kapitalizmu?
Doc. dr. Remigijus Venckus, Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius, docentas penktadienio vakarą analizuos kapitalizmo ir kūrybos industrijų sąsajas bei atsiradimo priežastis, negatyvius vertinimus bei jų kūriamą pridėtinę, nematerialią naudą. Visas aptarimas ir analizė vyks per konkrečius pavyzdžius ir atvejus.

kitokiosindustrijos

Lenkų kino festivalis: „Mano dukterys karvės“, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Kinga Dębska filmas – tai pasakojimas apie dvi seseris, kurios sudėtingoje gyvenimo situacijoje yra priverstos susivienyti, nepaisydamos skirtumų ir priešiškumo. Martos gyvenimą lydi sėkmė, ji – žinoma aktorė, populiarių serialų žvaigždė. Vis dėlto šlovė ir pinigai nepadeda rasti gyvenimo prasmės. Viena išauginusi dukrą, savo vienatvę ji maskuoja įdomiu gyvenimo būdu. Kitaip nei jos dominuojanti vyresnioji sesuo, Kasia yra pernelyg jautri. Dirba mokykloje ir turi šeimą, bet ši toli gražu neatrodo tobula – Kasios vyras yra niekaip darbo nerandantis nevykėlis. Tarp seserų, rodos, nėra nieko bendro, joms sunku pakęsti vienai kitą. Netikėta jų motinos liga priverčia suartėti ir kartu rūpintis abiejų mylimu, tačiau despotišku tėvu. Marta ir Kasia pamažu suartėja ir atkuria prarastą ryšį per ištisą virtinę juokingų per ašaras situacijų.

Studijų KAFe parodos atidarymas, 19 val.
KAFe pokalbių ir parodų erdvė, Laisvės al. 60

Studijų KAFe – tai aukštųjų mokyklų architektūros studentų – bakalaurų ir magistrų baigiamųjų darbų paroda – konkursas Kauno miesto centrinės dalies temomis. Šių metų Kauno architektūros festivalio tema – RESTART YOUR CITY CENTER, todėl miesto centrinės dalies vystymas ir miesto bendruomenių vaidmuo šiame procese yra konkursinių temų, kurias siūlome Lietuvos ir užsienio aukštosioms architektūros mokykloms nagrinėti bakalaurų ir magistrų baigiamuosiuose darbuose, dėmesio centre.

kafe

Kauno šokio teatro AURA spektaklis „Labirintas“, 19 val.
„Pienocentro“ rūmai, Laisvės al. 55

Kartojamas didelio susidomėjimo sulaukęs šokio festivalio AURA spektaklis! Kauno moderniosios architektūros erdvė prisipildys neregėtos ir keistos gyvasties. Čia susibūrusios meninės judesio, dailės, animacijos ir muzikos pajėgos žiūrovus pakvies į mistišką meninį veiksmą ir paslapčių kupinus kambarius. Žiūrovus po LABIRINTĄ vedžios Kauno šokio teatro AURA šokėjai, įkūniję menininko Sigi Gabrie iš Australijos tapybos paveikslus. Taip pat veiks dokumentinė paroda apie išraiškos šokio pradininkę Lietuvoje Danutę Nasvytytę. (kuratorė Elizabeth Gerstakis)

BIX, „Rebelheart“ ir „Royce“ koncertai, 22 val.
„Gargaras“, Raudondvario pl. 101

Net trys roko grupės po vienu industriniu stogu penktadienį.

Vakarėlis „Dark Delights: Marsman“, 22 val.
Baras „Lizdas“, 22 val.

Į Kauną užsuks vienos įdomiausių šio meto elektroninės šokių muzikos leidyklų „Pinkman“ vadovas iš Roterdamo – Marsman. Didžėjai Pakas ir Noia atliks priėmėjų funkciją.

ŠEŠTADIENIS, spalio 15 d.

Spektaklis vaikams „Sekretai iš būtųjų laikų“, 12 val.
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisierės Saulės Degutytės spektaklis atskleis 4 Lietuvos istorijos asmenybes ir epizodus: karalių Mindaugą, Žalgirio mūšį, Barborą Radvilaitę ir Šv. Kazimierą. Spektaklio metu vaikai sužinos ar karaliui Mindaugui nešlapia buvo sėdėti soste, kur stovėjo Barboros Radvilaitės namai ir kur pasirodė jos dvasia nuliūdusiam Žygimantui Augustui, kiek rankų, kojų, širdžių ir žmonių išgelbėjo šventuoju paskelbtas karalaitis Kazimieras.

sekretai

Projektas „Šilainiai [fortas]“, 12 val.
Kauno Tvirtovės VIII Fortas

Šilainiuose kuriančios menininkės Evelinos Šimkutės iniciatyva Kauno Tvirtovės VIII Forte šeštadienį vyks Roberto Becerra (Meksika) ir Liucijos Dervinytės performansai, gros grupė ANA-LOGIKA – Raimundas Eimontas, Marius Paulikas ir Giedrius Balbieris. Šis renginys – asociacijos „Kauno tvirtovė“ sezono uždarymo dalis. 

silainiaiproject

Parodos „Ekslibris geriau nei sriuba“ atidarymas, 14:30 val.
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Dailininkės Lolitos Putramentienės ekslibrių parodos „Ekslibris geriau nei sriuba“ paroda veiks iki lapkričio 5 d.

Lenkų kino festivalis: „Ekscentrikai“, 16 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Emigrantas, džiazo muzikantas, puikus šokėjas Fabianas (vaidina Maciej Stuhr), XX a. penktojo dešimtmečio pabaigoje grįžta iš Anglijos į Lenkiją. Kartu su vietiniais keistuoliais ir muzikantais įsteigia svingą grojantį bigbendą. Jau po pirmo koncerto susidomėjimas grupe perauga lūkesčius. Fabianas susipažįsta su įdomia mergina Modesta, kuri netrukus dainuos jo grupėje. „Svingo karalius ir karalienė“ tampa spalvingais paukščiais pilkoje to meto aplinkoje. Vieną dieną Modestą netikėtai dingo, o meilės istorija tampa pasakojimu apie šnipus – apie ilgesį ir svajones apie laisvę ir Vakarų kultūrą.

Koncertas „Voces ex animo“, 18 val.
Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčia, Rotušės a.

„Voces ex animo“ – tai Kauno kompozitorių sumanytas projektas, kuriuo siekiama puoselėti lietuvių sakralinę muziką, papildant ją naujais kūriniais. Šį šeštadienį skambės Dalios Kairaitytės, Zitos Bružaitės, Giedrės Dabulskienės, Algimanto Kubiliūno ir Giedriaus Kuprevičiaus kūrinių premjeros. Dauguma autorių pasirinko giesmės žanrą chorui liturginiais tekstais, o G. Kuprevičius panaudojo amerikiečių poeto John Gracen Brown, su kuriuo jį sieja ilgametė kūrybinė draugystė, eiles.

ARRA – koncertas TĄSA,19 val.
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Šikšnosparnius menančioje erdvėje –
pristatymo nereikalaujantis lietuviškos improvizacinės scenos asmenybių Arvydo Jofės ir Raimundo Eimonto duetas.

arra

Vakarėlis „Pasiklausymas #2“, 20 val.
„Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Šeštadienio pasiklausymuose – Papa Gucaga, Daugjam ir jų senos juodos grūvinės plokštelės.

Grupės „Messed up from crossroads“ koncertas, 22 val.
„Džem’pub“, Laisvės al. 59

Iš aprašymo: „ Jaunieji bliuzo vaikai. Vedini aistros šiam stiliui. Susibūrė į bendrą grupę. Kad sukurtų muziką skambančią laisvai. Muziką prisipildžiusią jazz, rock, funk, rock & roll garsų. Tai liūdesį gydanti piliulė, Išgyvenimo eksperimentas. Nuolat kintantis rezultatas“.

Grupių „Re-Armed“ ir „Tručas“ koncertai, 21 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Ant padėklo – suomiškas death/trash metal ir kaunietiškas trash metal.

SEKMADIENIS, spalio 16 d.

Tarptautinio festivalio „Musica sacra“ koncertas, 13 val.
Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčia, Rotušės a.

Koncerte vargonuos profesorius Leopoldas Digrys. Programoje – J. S. Bach, T. Albinoni, Ch. M. Widor kūriniai.

Lenkų kino festivalis: „Mami Fatale“, 14:30 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Pasakojimas apie vyresnio amžiaus damą, kuri nusprendė išvykti iš miesto į kaimą kartu su dviem augintiniais: Šuneliu ir Paršeliu, kad galėtų visą laiką skirti savo didžiajai aistrai – maisto gaminimui. Jaukią kaimo atmosferą mažame namelyje sujaukia netikėtumai, tad filmo herojams tenka panirti į nuotykius. Edukacinė Łukasz Kacprowicz kūrinio vertė yra skatinimas vaikus ir tėvus valgyti sveiką maistą. Lietuvių kalba filmą įgarsino teatro ir kino aktorius, filmų garsintojas Giedrius Arbačiauskas.

„Nepatogus kinas“: spektaklis „Pabėgėlių safaris“, 16 val.
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

„Pabėgėlių safaris“ – tai progresyvus miuziklas apie ginklus, gamtos parkus ir sienas. Scenoje – du aktoriai Husamas Abedas iš Jordanijos ir Saga Björklund Jönsson iš Švedijos. Menininkai neslepia – jų pasirodyme pabėgėlių drama slypi po gausiu ironijos sluoksniu. Dramatiškas istorijas kiekvienas žiūrovas turi atrasti po pasakojimais apie sienas, ginklus, gamtos rezervatus, kates, šunis ir „Ikea“. Abu menininkai sako, kad pagrindinis „Pabėgėlių safario“ tikslas yra pakeisti žiūrovų požiūrį į pabėgėlius. Tiesa, nei vienas nesako, kokio pokyčio tikisi. Anot jų, svarbiausia paskatinti žmones įvertinti su pabėgėliais susijusius įvykius iš kitos perspektyvos, nesvarbu kokios.

pabegeliu safaris

Baletas „Žydrasis Dunojus“, 18 val.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

2015 m. Kauno valstybinis muzikinis teatras į repertuarą įraukė dar vieną šokio spektaklį – baletą „Žydrasis Dunojus“ pagal Johann’o Strauss’o muziką. Teatras ir spektaklio statytojai tikisi sukurti spalvingą, jausmingą, linksmą, tačiau kartu ir jautrų baleto spektaklį. Pastatymo meniniai sprendimai nenutols nuo tradiciniam baleto spektakliui būdingo pasakojimo. Dažnai pasitaikantį turinio ir formos supaprastinimą ar neskoningą dramatizmą kūrėjai sieks pakeisti švelnia ironija, o kūrinio idėją perteikti savitomis teatrinėmis formomis.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia