Maršrutas spalio 13-15 dienoms

PENKTADIENIS, 10 13

Performansas „Mirštu, kaip noriu gyventi“, 09:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

24 valandas truksiantis performansas atvers galimybę pasinerti į laukimo būseną ir patirti, ką reiškia ilgai ir kantriai laukti. Stovėdami išreikšite palaikymą laukiantiems ir atkreipsite dėmesį į organų donorystę.

Screen Shot 2017-10-12 at 16.14.48

„Armėnijos kultūros dienos Lietuvoje“: Hayk Melikyan rečitalis, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vienas universaliausių pianistų pasaulyje Kaune skambins Harutiun Dellalian, Aram Khachaturian, Balio Dvariono, Mikalojaus Konstatino Čiurlionio ir kt. kūrinius.

Ciklas „Tropiniai kūnai“: „Flat earth yoga practice“, 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Šįkart Vaida Stepanovaitė ir Margarita Žigutytė kviečia į antrąją ciklo „Tropiniai kūnai“ dalį – praktinį užsiėmimą, kuriame atliksime protinius ir fizinius pratimus, skirtus aktyvuoti gebėjimą išgyventi ant plokščios žemės. Išankstinis pasirengimas nebūtinas.

Įvykių ciklas „Tropiniai kūnai” apima tyrimų spektrą, varijuojantį tarp įsivaizduojamų geografijų (imagined geographies) ir įsikūnijimų. Bandoma išerdvinti galeriją ir jos tapatybę, paverčiant ją tropiniu kūnu. Čia pavadinimas nurodo į tropą kaip kalbos vienetą – metaforą, ir į tropikus kaip geografinį atspirties tašką. Susitelkiant į idėjinius ir kūniškus sujudėjimus, pasirenkant tropinių kūnų dalis aktyvuojančius pratimus, kaip – parodą, performansą, skaitymą ir kitus – keičiamasi žinojimu tarp visų dalyvių. Maždaug mėnesio trukmės įvykių ciklas (beveik) naujai įsteigiamai tarp-akademinei erdvei leis patirti pereinamuosius momentus ir nubrėš tolimesnes kolektyvines koordinates.

 

shutter

Dano Aleksos parodos „Išpisti langai“ atidarymas, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Skulptorius ir tarpdisciplininio meno kūrėjas Danas Aleksa jau keletą metų tyrinėja nykimo/naikinimo estetikos fenomeną, egzistuojantį mūsų kultūroje. Kategorijos, anksčiau priskirtos blogiui arba gėriui, šiandieniniame postmoderniame kontekste tampa takiomis. Išdaužtas langas pats savaime, be šį aktą sukėlusių priežasčių, nėra blogis. Tokiu atveju žiojėjanti anga lange yra tiesiog reginys.

Menininko studija – apleistos miesto erdvės, o medžiaga – tose erdvėse rasti artefaktai, kuriuos Aleksa apjungė į instaliacijas, jų prasmių lauką papildydamas informacija surasta įvairiuose šaltiniuose. Parodoje, kuri veiks iki lapkričio 4 d., bus pristatyti nauji kūriniai sukurti specialiai šiai parodai.

Pirmoji su šiuo tyrimu susijusi instaliacija „Skraidantys akmenys“ buvo rodyta būtent POST galerijoje, parodoje „Mind the Object“ 2015 m.

danasaleksa

„Šelterio“ sezono atidarymas, 19:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Alternatyviems scenos menams skirta erdvė, kurioje penktadienį akustinį koncertą surengs grupė „Basi“, pasitinka antrąjį sezoną.

„Lenkų kino festivalis“: Filmas „Konvojus“, 19:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tardymo izoliatoriaus direktorius Nowackis suranda nuo pasaulio besislapstantį seržantą Zawadą. Patyręs pareigūnas grįžta į žaidimą su nauja užduotimi – vadovauti konvojui, nugabensiančiam į psichiatrijos ligoninę nepaprastai pavojingą kalinį.

FOTO_KONVOJUS_0

„The Flies“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„The Flies“ – tai dėmesį prikaustantis, dinamiškas ir nenuspėjamas penkių profesionalių atlikėjų muzikinis projektas, scenoje verdantis rokerolo smalą.

„Jägermeister Invites“: Superpitcher, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Atlikėjo kūriniai spėjo tapti jau kelių epochų pradžią pažymėjusiais hitais, jis nepailstamai kuria naujus muzikinius vektorius ir įkvepia daugelį kitų judėti link naujų muzikinių horizontų. Tikra gyva šokių muzikos legenda.

ŠEŠTADIENIS, 10 14

Kūrybinės dirbtuvės su Kauno bienale, 12:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kiekvieną šeštadienį, visų Kauno bienalės lankytojų, o ypač menui neabejingų šeimų, laukia kūrybinės dirbtuvės. Animacijos, grafikos, kostiumo dizaino ir kitų sričių profesionalai supažindins su jų sričių kūrybinėmis paslaptimis. Šįkart tekstilininkė Paulina Kunevičiūtė vienos dienos „Atminties projekte“ pakvies senjorus ir vaikus pasidalinti gražiausiais atsiminimais apie Kauną.

biena

Gen. Tado Kosciuškos 200-ųjų mirties metinių minėjimas, 13:00
Kauno pilies teritorija ir Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia, Papilio g. 7

Renginyje dalyvaus karo klubų nariai su XVIII a. pab. – XIX a. pr. karine ekipuote (lietuviai, lenkai, totoriai), kitos visuomeninės organizacijos. Aidės senovinio pabūklo salvės, vyks iškilminga eisena, šv. Mišių auka bažnyčioje, lietuviškos karinės ekipuotės (XVIII-XX a. pr.) paroda bažnyčioje (aut. Jacek Jaworski, Lenkija), nusipelnusių asmenų apdovanojimas LDK istorinės atminties organizacijų iniciatyva įsteigtu Tado Kosciuškos vardo garbės medaliu.

Sensorinė ekskursija „Pojūčių paveikslai“, 13:30
M. K. Čiurlionio galerija, V. Putvinskio g. 55

Sensorinės ekskursijos metu metu lankytojai turės galimybę pažinti galerijoje esančius kūrinius nenaudodami regos. Aktoriai – gidai, naudodami garso, kvapo, lytėjimo, judesio pojūčius, atkurs atrinktų paveikslų įspūdį. Šios ekskursijos dalyvis patirs meno kūrinį, pasiduodamas savo ir kūrinį interpretuojančių aktorių vaizduotei. Tie, kurie stebės veiksmą neužsirišę akių, regės subtiliomis formomis atgyjančius paveikslus – kaip aktorių ir dalyvių veidai pasineria į tapytojo pastelinę miglą, keliauja mistinėje laidotuvių procesijoje arba žaidžia kaip vaikai pasakoje tarp kalnų ir paukščių. Sensorinė ekskursija M. K. Čiurlionio galerijoje Kaune – jau trečiasis „Pojūčių paveikslų“ serijos edukacinis kūrinys. Pirmoji sensorinė ekskursija sukurta Nacionalinės dailės galerijos nuolatinės ekspozicijos salėse, taip pat sukurta edukacija Vokietijos Duisburgo miesto Lehmbruck’o muziejaus laikinoje parodoje „Black box“.

pojuciu paveikslai

Savaitgalis „Margi rūbai mūsų svieto!“, 14:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Muziejus, minėdamas Pasaulinę kostiumų dieną (spalio 13 d.), šeštadienį kviečia pasimatuoti istorinius rūbus ir įsiamžinti su jais. Sekmadienį gi apsilankysite aikinoje lietuvių tautinio kostiumo parodoje.

margi

Koncertas „Ad Gloriam Ignorantiae!“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Sanktpeterburgiečiai „Ypres“ atliks post metal/sludge programą, kartu su jais atvykstantys „Sequoian Aequison“ – post rock/doom/ambient.

lemmy

SEKMADIENIS, 10 15

Andriaus Kaniavos monospektaklis „Tūla ir kiti“, 17:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Pjesė balsui ir pianinui Jurgio Kunčino romano „Tūla“ ir apsakymų motyvais yra tiesiog pasakojimas apie meilę. Meilę Vilniui ir moteriai. Apie meilę, kuri lyg gelbėjimo ratas padeda gyvenimo dugną pasiekusiam herojui bent laikinai iškilti į paviršių ir įkvėpti gryno oro. Čia meilė – valkatiška ir dieviška, purvina ir tyra, girta ir sąmoninga, nuščiuvusi ir klykianti, bet tai vienintelė galimybė susirasti „kampelį dangaus, kuriame nereikėtų daryti žygdarbių“.

tulairkiti

„Armėnijos kultūros dienos Lietuvoje“: Aram Khachaturian solistų konkurso laureatų koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras, bendradarbiaudamas su Armėnijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos kultūros ministerija ir Aram Khachaturian festivaliu, pristato iškilmingą simfoninį koncertą, kuris taip pat yra įtrauktas į V-ojo Aram Khachaturian festivalio programą. Gražiausias arijas bei duetus atliks jaunieji XIII – ojo tarptautinio Aram Khachaturian solistų konkurso laureatai. Tai – sopranas iš Armėnijos Julietta Aleksanyan, baritonas iš Armėnijos Gagik Vardanyan ir baritonas iš Kazachstano Azamat Zheltyrguzov.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia