Maršrutas spalio 10-12 dienoms

ANTRADIENIS, 10 10

Senjorų diena, 10:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Visi senjorai kviečiami pasigrožėti rudenėjančia gamta, parko ir oranžerijos grožybėmis. Ekskursijos suplanuotos 10 ir 12 val., o 11 val. vyks vyresnių žmonių mišraus choro „Ainiai“ koncertas.

senjores

„Sidabrinė sruoga“: Filmas „Glorija“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Spalio mėnesio antradieniais kino centras kviečia švęsti sidabrines sruogas ir pamatyti filmus, kuriuose veikia vyresni ir nepaprastai žavingi herojai. Pavyzdžiui, 60-metė Glorija palikta vyro, išleidusi į gyvenimą vaikus, tačiau nepraradusi kasdienybės džiaugsmo ir vilties rasti gyvenimo partnerį.

TREČIADIENIS, 10 11

Diskusija „Ar kultūra pajėgi keisti Kauną dabar?“, 18:00
„Vero Coffee House“, Maironio g. 7

Tarpukariu Kauno mieste veikusi inteligentija turėjo ypač didelę įtaką visai Kauno miesto ir Lietuvos raidai. Diskusijų ciklas „7 Kauno veidai“ pristato pirmąjį pokalbį su žinomais Kauno visuomenininkais ir kultūros žmonėmis, aktualioje Kauno miestui diskusijoje, kurioje filosofijos profesorius Gintautas Mažeikis, Lietuvos teatro režisierius Gytis Padegimas ir Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas dr. Egidijus Stancikas bandys atsakyti į klausimą: ar kultūra pajėgi keisti Kauną ir dabar?

Spektaklis „Korektūros klaida“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisierė Agnė Dilytė kviečia žiūrovus atrasti pamirštą tarpukario Lietuvos rašytoją — Liūnę Janušytę. Tai kone pirmasis kūrinys Lietuvoje, atspindintis tikrąją tuometinės bohemos dvasią. Satyrinio romano „Korektūros klaida“ inscenizacija — kviečia pasinerti į elegantišką, teatrinį džiazą, tarpukario Paryžiuje, kur stažuotes atlieka jauni Lietuvos menininkai — rašytoja Liūnė Janušytė, aktorius bei režisierius Juozas Miltinis, dailininkai Viktoras Petravičius ir Paulius Augius-Augustinavičius. Susibičiuliavę su Paryžiaus bohema, lietuviai džiaugsmingai leidžia laiką, nesirūpindami rytojumi, nekurdami planų, nes visas gyvenimas, anot jų, tėra korektūros klaida, o ne numatytų įvykių grandinė.

korektura

Atsiskleidimo dienos diskusija, 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

1988-aisiais JAV pradėta minėti Atsiskleidimo diena (Coming Out Day) kviečia pamąstyti apie tai, kodėl mūsų visuomenėje vis dar užtenka vietos homofobijai ir netolerancijai, bet jos trūksta tokiems patiems visuomenės nariams. Socialinis centras „Emma“ šia proga organizuoja diskusiją apie atsiskleidimo patirtis.

Spektaklis „Nuolankioji“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Ką Lietuvos teatro kultūrai reiškia Valentinas Masalskis? Ar tai tik garsaus aktoriaus pavardė, ar kur kas daugiau? Nepailstantis teatro maištininkas sukūrė spektaklį pagal Fiodoro Dostojevskio apsakymą „Nuolankioji“.

Teatrinis Valentino Masalskio prisilietimas prie „Nuolankiosios“ – bandymas autentiška patirtimi perskaityti įvairius įminimo būdus skatinantį kūrinį. Aktorius nedemonstruoja „pakylėtų“, „teatrinių“ kančių, nuopuolių, prisikėlimų. Vaidindamas jis kenčia kartu su savo herojais, jo improvizuojamos mizanscenos priklauso ne tik nuo jo patirties ar kasdienybės veiksnių, bet ir nuo žiūrovų, kurie skirtingai reaguoja į tai, kas dedasi spektaklyje.

nuolankioji

„Kinas stotyje“: Filmas „Praradimas“ (Demolition), 20:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Kaip ir kiekvieną spalio trečiadienį, autobusų stoties keleivių laukimo salė virs visiems atviru kino teatru. Ekrane – Jake Gyllenhaal ir „Praradimas“.

KETVIRTADIENIS, 10 12

Kauno istorijos metraščio XVI tomo pristatymas, 16:00
Kauno rotušė, Rotušės a. 15

Metraščio sutiktuvių proga vyks diskusija „Kelias į Nepriklausomybę 1917 m.: Kaunas, Lietuva, Europa…“, kurioje dalyvaus: dr. Vilma Akmenytė-Ruzgienė, dr. Kastytis Antanaitis, dr. Andžėjus Pukšto, Matas Toliušis. Diskusiją moderuos Kauno istorijos draugijos pirmininkas Gediminas Kasparavičius.

Knygos „Veidu į vakarą“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Viktoro Gulbino naujos eilėraščių knygos „Veidu į vakarą“ („Kauko laiptai“, 2017 m.) sutiktuvėse dalyvaus knygos redaktorius Viktoras Rudžianskas, literatūrologė Kristina Bačiulienė, savo kūrybos dainas atliks Viktoras Gulbinas, akomponuos Dainius Neilas Babonas, renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

veidu

„Vita mobile“: Kelionių fotografija su „Pasaulio piemeniu“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Tinklaraščio „Pasaulio piemuo“ autorius Tomas Baranauskas keliauja nuo studijų laikų, 2011 m. net 7 mėnesius praleido Azijoje ir Vidurio Rytuose. Pasivadinęs „Pasaulio piemeniu“, jis mielai dalijasi patarimais, įkvėpimais ir įspūdingomis fotografijomis, rašo straipsnius apie keliones. Kaip pats teigia, „Pasaulio piemuo“ apima visa, kas subalansuota sergantiems keliavimu ir žinantiems tik vieną vaistą nuo to – keliones.

„Kiekvienas norime iš savo kelionių grįžti ne tik su gerais įspūdžiais, bet ir su gražiomis fotografijomis. Kaip to pasiekti, jei nesate profesionalas? Per daug nenukrypdamas į techninius ar kompozicinius fotografijos momentus (palikime tai profesionalams), pasistengsiu pasidalyti savo kelionių fotografijos patirtimi. Apžvelgsiu dažniausiai pasitaikančias klaidas, papasakosiu apie gudrybes, kaip jų išvengti, ir duosiu keletą patarimų, kuriuos pritaikius bendras jūsų fotografijų vaizdas pagerės. Pažadu daug gražių vaizdų iš egzotinių šalių ir atsakymų į jūsų klausimus“, – susitikimo detales atskleidžia Tomas Baranauskas.

Hangul diena: „Korėjos slengas“, 18:00
Korėjos kultūros klubas „Hallyu“, V. Putvinskio g. 23

Spalio pradžia Korėjoje ypatinga – švenčiamos net dvi nacionalinės šventės. Spalio 3-5 dienomis šeimos rinkosi švęsti derliaus bei padėkos šventės Chuseok, o spalio 9-tą korėjiečiai minėjo savo rašto Hangul dieną. Ta proga šį ketvirtadienį Korėjos kultūros klubas kviečia susipažinti su įvairiais korėjietiškais slengo žodžiais, terminais ir populiariomis frazėmis, kurie jums ne tik pravers pokalbiuose ar žiūrint korėjietiškas laidas bei serialus, bet ir padės artimiau pažinti Pietų Korėjos kultūrą.

Screen Shot 2017-10-09 at 20.42.58

Knygos „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“ pristatymas, 18:00
V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Marko Zingerio knyga – tai epinis nostalgiškas pasakojimas apie senovinę „Kauno Lietuvos“ šeimą ir nenumaldomas aplinkybes, lemiančias žmogaus gyvenimo kelią. Romanas išsiskiria pastabumu menkiausiai detalei ir šiurkščiai švelniomis intonacijomis, kurios primena personažų pamėgto džiazo instrumento – saksofono – skambesį. Vakaro metu vyks diskusija su rašytoju ir dr. Linu Venclausku.

zingeris

Kulinarinis safaris „Kaunas Gastro“
Įvairios vietos

Jau antrąkart vyksiantis kulinarinis safaris kviečia pasirinkti vieną iš dviejų maršrutų – geltoną arba raudoną – ir užsukti į mažiausiai 6 restoranus, susipažinti su jų aplinka, virtuvių šefais bei, žinoma, pasimėgauti specialiai šiam renginiui ruoštais patiekalais iš vietinių produktų

kaunasgastro

„Vitrum Balticum“ performansas „Temperatūra kyla!“, 19:00
UAB „Kauno stiklas“, Europos pr. 91

Vienai dienai prikeltas Kauno stiklo fabriko cechas kviečia įsitraukti į rimtą ir kartu absurdišką stiklo pramonės darbo rutiną. Į vientisą vyksmą sujungti performanso, videomeno ir muzikos elementai leis pasinerti į unikalią kultūrinę patirtį.

„Laisvų pokalbių vakarai“: Ingrida Šimonytė, 19:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Ingrida Šimonytė – buvusi finansų ministrė, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja, ekonomikos guru ir žmogus, prieš kurio kompetenciją nublanksta visos partinės rietenos. Susitikime I. Šimonytė dalinsis savo mintimis bei dar negirdėtomis įdomiausiomis gyvenimo istorijomis.

„Night Sky Cinema“: „Pjūklo ketera“ (Hacksaw Ridge), 21:00
Prekybos miestelis „Urmas“, Pramonės pr. 16

KTU FSA InDi inicijuotas drive-in kino teatras kviečia savo automobilių motorus išjungti jau paskutinį kartą šį sezoną.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia