Maršrutas sausio 8-11 dienoms

PIRMADIENIS, 01 08


Filmas „Koko“ (Coco), keli seansai
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Liudininkai teigia, kad muzikalesnio ir įtaigesnio animacinio filmo jau seniai nematė. Laukia pietietiška istorija apie berniuką, labai norėjusį būti muzikantu. Ne tik vaikams!

Tradicinių šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Tradicinių šokių vakarai vyksta jau 10-ą sezoną. Mokytoja, folkloro ansamblių vadovė Nijolė Grivačiauskienė 2007 m. pradėjo rengti tradicinių šokių vakarus Kauno tautinės kultūros centre. Pasirinkta gana neįprasta diena – pirmadienis jau tapo tradicija ir nepasikeitė persikėlus į L. Zamenhofo gatvę.

ANTRADIENIS, 01 09

Atvirų durų diena, 10:00-17:00
„Kaunas Coding School“, Kuršių g. 7

Kiekvieno mėnesio vieną dieną ši mokykla paskiria nemokamoms ir atviroms asmeninėms konsultacijoms apie programavimą, karjeros keitimą bei atsakome į visus rūpimus klausimus. Puiki proga pradėti naują etapą gyvenime, tiesa?

coding

Ekskursija Laimos Drazdauskaitės parodoje „Avarinis išėjimas“, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Ekskursijos metu vyks susitikimas su tapytoja, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto profesore, Laima Drazdauskaite, praėjusį gruodį pelniusios Kauno meno kūrėjų asociacijos skiriamą premiją už gyvenimo kūrybos nuopelnus – ekspresyvų jautrumą spalvai ir individualiai trapią raišką vizualaus triukšmo kontekste. Susitikimo metu autorė papasakos apie šiuo metu čia vykstančią personalinę parodą ir savo kūrybą.

L. Drazdauskaitės paroda

L. Drazdauskaitės paroda

Spektaklis „Kai mirę nubusim“, 19:00

Nacionalinis Kauno dramos teatras (ilgoji salė), Laisvės al. 71

Du metus iš eilės labai sėkmingai dalyvavusi festivalyje „Nerk į teatrą“ kaip kūrybinių dirbtuvių vedėja, režisierė Monika Klimaitė pasirinko dramaturgijos klasiko Henriko Ibseno pjesę „Kai mes mirę nubusim“ (1899). Ši drama tarsi apibendrina prieš tai parašytas autoriaus dramas, pradedant nuo „Lėlių namų“ iki šios, paskutinės jo kūryboje,  užbaigiančios tam tikrą dramų ciklą. Pjesėje kalbama apie žmogaus gyvenimo ir meno vertę, apie pasirinkimus, praradimus ir instinktą susigrąžinti tai, ką prarandi. „Žmogus, nepaisant jo amžiaus, statuso, socialinės padėties ar laikmečio, nuolat yra pasirinkimų kelyje. Nors ir parašyta XIX-XX amžių sankirtoje, ši pjesė man atrodo aktuali ir šiandien, nes žmogaus dvasiniai poreikiai nesikeičia, – keičiasi tik aplinkybės ir pateikimo forma. Visi pjesės veikėjai – tarsi kažkada padarytų pasirinkimų „aukos“, kurios dabar jaučiasi įkalintos savo ir kitų egzistencijose. Spektaklyje norėčiau kalbėti apie žmogų, siekiantį ištrūkti iš stagnacija pavirtusios realybės, susigrąžinti prarastą „laisvę“ ir vėl iš naujo nubusti „naujam“ gyvenimui. Šį kūrinį matau kaip realybės ir pasakos sintezę, kur nėra aiškios – atpažįstamos vietos ar laikmečio“, – teigia režisierė.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

TREČIADIENIS, 01 10

Neringos Kryžiūtės parodos „Ties šešėlių riba“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Pasak autorės, šio tapybos darbų ciklo idėjos ir tematikos gimimą inspiravo ryškūs praeities prisiminimai, kurie aktualizuojasi dabartiniuose suvokimuose: „Tai, kas išgyvenama dabar, visą laiką asocijuojasi su ankstesniais išgyvenimais. Todėl ankstesni išgyvenimai visą laiką yra jaučiami kaip per dabartinę matomų, užuodžiamų, liečiamų dalykų prizmę.“. Paroda veiks iki sausio 23 d.

Neringa Križiūtė. Be pavadinimo, 2017, 150x200cm, drobė, akrilas, aliejiniai dažai, purškiami dažai

Neringa Križiūtė. Be pavadinimo, 2017, 150x200cm, drobė, akrilas, aliejiniai dažai, purškiami dažai

„Vita mobile“: fotografijos ir keramikos paroda „Islandija“
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Biblioteka kviečia į pirmąjį šių metų kelionių kultūros ciklo „Vita Mobile“ susitikimą. Susirinkusieji klausysis Rūtos ir Jono Nenortų pasakojimų apie paslaptingąją Islandiją, apžiūrės šios išskirtinės šalies įkvėptą ir pirmą kartą eksponuojamą parodą. R. Nenortienės fotografijos ir J. Nenorto keramika atskleidžia autentišką keliautojų patirtį ir įspūdžius iš svaigaus grožio krašto. „Islandijoje galima atrasti save, švelnų ir susiliejantį su gamta. Čia esi būtybė su laukine širdimi ir siela, būtybė, kuriai be galo gera pažinti pasaulį ir save“, – kviesdami į susitikimą bibliotekoje pasakoja parodos autoriai.

islandija

Filmo „Raulio Wallenbergo karas“ peržiūra, 17:30
„Sugiharos namai“, Vaižganto g. 30

Raulis Gustavas Valenbergas (Raoul Gustav Wallenberg; 1912 m. rugpjūčio 4 d. – ? mirties data nežinoma) – švedų diplomatas, II Pasaulinio karo metais gyvendamas Budapešte išgelbėjęs tūkstančius Vengrijos žydų nuo mirties. Pasaulio tautų teisuolis. 1945 m. sausio mėn. Valenbergas buvo suimtas sovietų slaptosios milicijos NKVD ir išvežtas į NKVD būstinę Lubiankoje, vėliau į Lefortovo kalėjimą. Raulis Valenbergas tapo pirmąja Šaltojo karo auka. Iš pradžių dėl jo ryšių su Eichmanu rusai įtarė Švedijos diplomatą esant nacistų agentu. Sužinoję apie tai, kad jį remia JAV karo pabėgėlių taryba, rusai tikriausiai nusprendė, kad Valenbergas buvo STB agentas.

Dokumentinis filmas apie šią asmenybė sukurtas 2013 m. režisieriaus Gregor Nowinski. „Sugiharos namuose“ filmas busnemokamai demonstruojamas bendradarbiaujant Sugiharos fondui Diplomatai už gyvybę ir Švedijos ambasadai Lietuvoje. Paroda apie R. Wallenbergą „Aš neturėjau kito pasirinkimo“ Sugiharos muziejuje atvira lankytojams iki sausio 19 dienos.

wallenberg

Romualdo Požerskio fotografijų albumų pristatymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Knygoje „Neramūs keliautojai“ pristatomos 1971-1975 m. R. Požerskio bei jo jaunystės draugų asmeninio albumo fotografijos ir autoriaus to meto dienoraščio fragmentai. Albume „Pergalės ir pralaimėjimai“ publikuojamos 1974-1976 m. sukurtos ankstyviausios to paties pavadinimo serijos fotografijos. Jose tęsiama panaši tema – nuotraukose įamžintas motokrosas.

R. Požerskio knygos

R. Požerskio knygos

„Kitas Kinas“: Filmas „The World’s Greatest Sinner“ (1962), 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Bendradarbiaudama su Kauno menininkų namais edukacinė platforma „Kitas Kinas“ pristato pogrindinių, nepriklausomų filmų peržiūrų ciklą, kuriame rodomi mažai žinomi, sunkiau savo žiūrovą atrandantys kūriniai. 1962 metais (data preliminari, nes filmas niekada nebuvo išleistas oficialiai) Timothy Carey sukurė mažo biudžeto pogrindinį šedevrą „The World’s Greatest Sinner“, kuriame pasakojama apie nuobodžiaujantį draudimo pardavėją, kuris meta darbą, pasikeičia savo vardą į „Dievas“ ir pradeda savo politinį-religinį judėjimą.

Žiemos žygio į Sareko nacionalinį parka pristatymas, 19:00
KTU žygeivių klubas „Ąžuolas“, Studentų g. 56

2017 m. kovą toli nuo žmonių, lietaus ir namų šilumos Tomas Kukis su tarptautine kompanija slidėmis keliavo po nuošalų, bet stulbinančios Švedijos gamtos Sareko nacionalinį parką. Vienas iš žygio tikslų buvo sulipti į šventąją samių viršūnę Akką.

sareko

Filmas „Tu išnyksti“ (Du forsvinder), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Mija aklai tiki savo charizmatišku vyru Frederiku net ir tada, kai jis sėdi teismo salėje, kaltinamas nusavinęs mokyklos pinigus. Beatodairiškai ieškodama tiesos, Mija vis giliau grimzta į abejones, ar pažįsta žmogų, su kuriuo dalijasi gyvenimu. „Tu išnyksti“ – ilgai lauktas pripažinto režisieriaus Peter Schønau Fog darbas, apmąstantis žmogaus tapatybę ir poelgių motyvus.

KETVIRTADIENIS, 01 11

Kristinos Norvilaitės parodos „Aš klausausi muzikos“ atidarymas, 17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

„Muzikos aš nebijau, aš ją tiesiog labai myliu. Klasikinės muzikos garsas mane labai veikia. Muzika „persekioja“ mane nuo ryto iki vakaro, nes vyras ir dukra skambina, niūniuoja, dainuoja. Tas gyvas garsas mano vaizduotėje kuria paveikslus. Jei aplanko nuovargis ir rūpesčiai, suskambus muzikai, vėl viskas įgauna spalvas, šešėlius, istorijas, emocijas. Ši paroda – tai nedidelė dalis mano vaizdinių, kuriuos galėjau ir suspėjau perkelti į drobę“, – pasakoja parodos autorė. K. Norvilaitės darbuose dominuoja ryškios, dekoratyvios spalvos ir jų kontrastai: raudona, balta, juoda, išraiškingas juodas linijinis raižinys. Šiuose grafikos darbuose spalvų intensyvumas organiškai dera su minimalistine estetika. Paroda veiks iki vasario 11 d.

K. Norvilaitė. „Berniukas laukia įkvėpimo“, 2016 m.

K. Norvilaitė. „Berniukas laukia įkvėpimo“, 2016 m.

Koncertas „Kvietimas kelionei“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Keliauti vokalinės-fortepijoninės muzikos takais klausytojus kviečia du išskirtiniu talentu žibantys atlikėjai. Jų parengta programa atskleis subtiliausius dainos žanro puslapius nuo lyriško lietuviško romanso iki aistromis žėrinčių itališkų melodijų.

Vaidas Vyšniauskas, užsienyje žinomas Kristian Benedikt vardu – tarptautinį pripažinimą turintis tenoras. Dar studijų metais solistas debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, o 2006 m. – Estijos nacionalinėje operoje. Nuo tada šis dainininkas neatsiejamas nuo Lietuvos ir Estijos kultūrinio gyvenimo.

Tarp Lietuvos atlikėjų pianistas Petras Geniušas išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Už plačią koncertinę ir kūrybinę veiklą P. Geniušas buvo įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija bei Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) premija.

kelionei

Ekspedicijos „Lapteviečių pėdomis“ pristatymas, 18:30
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Nueiti kilometrai, perplauktos upės ir perkopti kalnai nebuvo pagrindinis šios ekspedicijos tikslas. Žygeiviai leidosi į kur kas tolimesnę kelionę nei Sibiro šiaurė. Jie žygiavo Laptevų jūros link, norėdami įrodyti, kad tremties istorija – ne tik taškas laiko juostoje – įvyko ir baigėsi. Renginio metu ekspedicijos dalyviai papasakos apie techninius jos niuansus ir pasidalins įspūdžiais iš beveik mėnesį trukusio Verchojansko kalnagūbrio traverso bei atšiauriausių tremties vietų aplankymo.

laptevieciai

„FuckUp Nights Kaunas vol. 6“, 18:30
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Prieš penkmetį gimusi meksikiečių draugų kompanijos idėja išplito po pasaulį, nes mokytis iš fail’ų tenka kiekvienam, bet juk visada smagiau, kai jie ne tavo. Šie renginiai organizuojami jau daugiau nei 200 miestų, 6 žemynuose, 25-iomis kalbomis. Apie nesėkmes – su šypsena!

kup

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia