Maršrutas sausio 7 – 10 dienoms

PIRMADIENIS, 01 07

Parodos „Party Loops“ atidarymas, 17:00
VDU menų fakulteto virtuvėlė, Muitinės g. 7, 211 kab.

Paroda „Party Loops“ kviečia pasinerti į naktinio gyvenimo, vakarėlių bei jų metu užsimezgančių santykių ir tarpinių momentų kilpas. Keturių, labai skirtingų autorių techniškai netobulos estetikos fotografijos ir video kūriniai veda žiūrovus per asmenines bei autentiškas istorijas. (Ne)Atsiminimais persmelktoje parodoje analoginės fotografijos technologija atskleidžia, kaip netinkamas ekspozicijos laikas gali prisidėti prie kūrybinės ekspresijos bei naratyvo kūrimo.

Menininkai:
Fabrizio Fortini aka Raphael Baldaya (IT)
Laura Volkaitė (LT, VDU MF naujųjų medijų meno absolventė)
Miglė Žilinskaitė (LT VDU MF naujųjų medijų meno studentė)
Samuele Pellecchia (IT)

Organizatoriai: Tomas Pabedinskas ir Margarita Žigutytė

Paroda veiks iki vasario 28d.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejus, Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo gatvė 4

Šiandien šokti ir išmokti šokti lietuviškus tradicinius šokius gali kiekvienas – kviečiame į jau daugiau kaip dešimtmetį organizuojamus šokių mokymus ir vakarones, vyksiančias pačioje miesto širdyje – senamiestyje – L. Zamenhofo gatvėje.

Čia pasiduosite polkai, valsui, kadriliams ir įvairiems lietuvių kaimo pasilinksminimuose įprastiems šokiams. Šokiai vyksta grojant gyvai muzikai!

ANTRADIENIS, 01 08

Spektaklis „Žalgirės“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kaip tik prieš rungtynes arenoje… „Žalgirės“ – moterų mėgėjų krepšinio komanda, kurios nares vienija bendras tikslas – sudalyvauti mėgėjų krepšinio čempionate Aliaskoje. Pjesės autorė — Gabrielė Labanauskaitė-Diena, spektaklio režisierius — Vidas Bareikis.

Spektaklis „Brodsky/Baryshnikov“, 19:00
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Lietuvos teatro padangę nušvies itin ryškus kultūrinis įvykis – spektaklis, grindžiamas Nobelio premijos laureato Josifo Brodskio eilėmis, kurias skaito legendinis baleto šokėjas ir aktorius Michailas Baryšnikovas. Lietuvos žiūrovas turės unikalią galimybę išvysti trijų genialių kūrėjų, Alvio Hermanio, Josifo Brodskio bei Michailo Baryšnikovo, bendrą darbą, kurio šaknys siekia net ir pačią Lietuvą, kadangi visame pasaulyje garsus rašytojas J. Brodskis, kurį laiką gyveno ir kūrė mūsų šalyje.

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Anadolu Efes“, 20:00
„Žalgirio“‘ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Sausio 8-ąją lankomiausioje Eurolygos arenoje svečiuosis gerai pažįstamų veidų pripildytas Stambulo „Anadolu Efes“ klubas. Kaip žalgiriečiams seksis stabdyti Vasilije Micičių, Jamesą Andersona, Brocką Motumą bei kompaniją? Beje, vienas apsilankiusiųjų arenoje taps penkiamilijonuoju arenos lankytoju nuo šios atidarymo 2011 metais!

01 20 zalgiris

TREČIADIENIS, 01 09

Parodos „Pasivaikščiojimai po Kauną“ atidarymas, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Architekto fotografo Arvydo Čiukšio pomėgis klajoti po gimtąjį Kauną, ji fotografuoti ir kaskart atrasti šį miestą iš naujo virto į spalvingą nuotraukų kolekciją. Naujaisiais 2019-taisiais metais, Sausio 9-tąją dieną, jis pristato savo fotografijų parodą iš ciklo „Pasivaikščiojimai po Kauną“, sukėlusio didelį susidomėjimą viešojoje erdvėje. Fotografas kviečia pažinti Kauną kitaip arba pažvelgti į jį iš naujo.

ciuksys

Skaitymo grupės „Clap when you want to!” sesija, 18:00
Knygynas „Six Chairs Books“, Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas kartu su mąstytoja Hedvika Janečko kviečia į atviros skaitymo grupės „Clap when you want to!” sesiją. Šiame susitikime kalbėsitės apie bet kokios formos (apmokamą ar neapmokamą) darbą namų aplinkoje, tokio darbo prigimtį ir sąsajas su priespauda, globalia domestinio (t.y. namų ruošos, slaugos ir rūpybos) darbo politika bei reformistinėmis ateities galimybėmis. REGISTRACIJA IR SKAITINIAI: info@sixchairsbooks.lt.

Filmo „Spec. Žvėrynas“ išankstinė premjera, 10:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Lietuva, 1991-ieji. Nepriklausomybė jau paskelbta, bet šalyje dar dislokuoti sovietų tankai. Reaguojant į nuolatinę agresiją, surenkamas neofcialus lietuviškas spec. būrys, kurį aplinkiniai vadina „Franco žvėrynu“. Nepraėję tinkamo pasiruošimo, bet apsiginklavę didžiuliu patriotizmo ir drąsos užtaisu 15 stipriausių Lietuvos jaunuolių yra pasiruošę kovoti prieš sovietų tankus plikomis rankomis… ir Briuslio suktukais.

Šuoliai parašiutu ant važiuojančių automobilių, gausiomis mėlynėmis ir kaulų lūžiais pažymėtos treniruotės miškuose, tiesioginė akistata su sovietų kariais – tokia buvo specialųjį būrį sudariusių vaikinų realybė. Naujame režisieriaus Andriaus Lekavičiaus flme – tuometiniai aštuoniolikmečiai, užaugę su flmais apie Rembo bei vedami jaunatviško maksimalizmo ir, iš dalies – naivumo. Apie „Franco žvėryno“ veiklą žinoma labai nedaug, nėra išlikusių beveik jokių dokumentų. Kūrybiškai pasitelkiant 90-ųjų kompiuterinių žaidimų animaciją, įtaigiai pasakojama istorija jaunų žmonių, kuriuos vedė kilnus tikslas – prireikus bet kokia kaina apginti Tėvynę.

Filmas „Krautuvų valsas“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Milžiniško prekybos centro komandoje naujokas Kristianas iš lėto susipažįsta su šios vietos siurrealistine lentynų ir mechanizmų tvarka. Jam padeda Brunas iš gėrimų skyriaus, atskleisdamas mažąsias gero darbo paslaptis. Pamažu įsiliedamas į kolektyvą, Kristianas įsimyli žaviąją Marioną iš desertų skyriaus. Trumpi pasimatymai per pertraukas, priverčia Kristianą laukti ateinančios darbo dienos. Thomo Stuberio „Krautuvų valsas“ – tikra odė humanizmui, vaizduojanti pilką darbininkų gyvenimą kaip pilną kasdienės magijos ir vilties blyksnių.

b2780x1450

KETVIRTADIENIS, 01 10

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų debatai, 16:00
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Akademinis politologų klubas kviečia į LR prezidento rinkimų debatus, kuriuose kandidatai diskutuos apie prezidento vaidmenį valstybės politikoje. Debatų dalyviai: Aušra Maldeikienė, Ingrida Šimonytė, Naglis Puteikis, Petras Auštrevičius, Gitanas Nausėda ir Arvydas Juozaitis.

Debatų tema: „Prezidento vaidmuo valstybės vidaus politikoje: dabarties problemos ir jų sprendimo būdai“.

Daugiabalsis „Daugiakampio“ skaitymas, 18:00
Knygynas „Six Chairs Books“, Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas ir kuratorius, rašytojas Valentinas Klimašauskas kviečia į daugiakampius debiutinės knygyno ir naujausios autoriaus knygos skaitymus. Skaitovai: Salomėja Marcinkevičiūte, Valentinas Klimašauskas ir Edvinas Grinkevičius.

Antrojo Valentino Klimašausko romano „Daugiakampio“ pavadinimas, pirmiausiai, yra nuoroda į siužeto konstravimo būdą, tačiau juo paremta ir bendra personažų kūrimo, kalbinės struktūros logika. Įsivaizduokime siužetą, kaip socialinių tinklų srautą, kurio pranešimus sieja tik tai, kad jie kuria naująją daugialypę dabartį. Tūkstantį vardų turinčios ir nuolat savo išvaizdą keičiančios užsienietės para Vilniuje. Arba šunų ir kačių video taksi monitoriuose. Porėtoje miesto struktūroje tirpstantys personažai. Kai nėra nei išorės, nei vidaus. Slaptažodžio paieška balandžio pirmąją. Post-tiesos era ir slaptas CŽA kalėjimas Vilniaus pakraštyje. Mėlyna ir Žalia, jų santykių trigonometrija. Šiuolaikinio meno paroda, kuri praryja miestą. „Violetiniai“, paslaptingi miesto vartai. Skylėta Vilniaus tekstūra. Raktažodžiai ir plepalai, slaptažodis, skrydis.

sixchairsbooks

Spektaklis „Nacionalinės daržovės“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Estų dramaturgo Timo Jansono pjesė „Chelsea Win, arba Bulvių džemas“ spektaklio kūrėjams tapo patvirtinimu, kad problemos – ar jos Estijoje, ar Lietuvoje – tos pačios. Mus, kaip ir estus, pasiekė psichinės ir socialinės ligos, kurios jau senokai laikomos visuomenine problema JAV: priklausomybė lošimui (ludomanija), kompulsyvus potraukis pirkti (oniomanija), toksiniai santykiai ir kt. turi rimtų, netgi katastrofiškų pasekmių šeimoms ir aplinkiniams.

„Groteskas padeda, kai nusiviliam, susitaikom ir nebemokam į situaciją žiūrėti optimistiškai. Tokioje situacijoje groteskas veikia kaip terapija“, – spektaklio žanro pasirinkimą komentuoja režisierė. Savąjį „mirties šokį“ personažai šoka buitinio trasho stilistikoje – kasdienybėje vienas kitą keičiančių kultūros formų kaleidoskope, kurį scenoje kartu su Agne Dilyte sukūrė scenografas Artūras Šimonis. Įprastos, „iki kaulų smegenų“ pažįstamos detalės, garsai ir veiksmai, iš kaimynų kiemo sklindanti pop muzika, internetiniai patarimai, kaip pozityviai nusiteikti, ir galiausiai – visa tai perskrodžiantis garso ir šviesų hardcore‘as.

Nacionalinės daržovės_Deimantė Piraitytė (12)

Parodos „Baltijos iliustracija. Komiksai #2“ atidarymas, 18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Kuratorės Ula ir Rusnė Dominyka Šimulynaitės keliaujančios parodos lankytojams pristato kūrėjus iš Baltijos šalių. Latvijai atstovauja Līva Kandevica, Dāvis Ozols, Anna Vaivare, Estijai – Ann Pajuväli, Joonas Sildre, Lietuvai – Miglė Anušauskaitė, Lina Itagaki, Gerda Jord, Paulius Petrauskas, Aleksas Steponavičius, Rusnė Šimulynaitė, Ula Šimulynaitė, Titas Antanas Vilkaitis. Aplankykite iki sausio 23 dienos.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia