Maršrutas sausio 5-7 dienoms

PENKTADIENIS, 01 05

Projekto „Ypatingas grožis“ parodos atidarymas, 16:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Tarptautinio socialinio projekto, kurio tikslas – įgalinti grožį, o fotografijų objektai – žmonės, turintys įvairią negalią, paroda veiks iki sausio 26 d.


Parodos „Fotografinė skulptūros interpretacija“ atidarymas, 17:00
Baras „B2O“, Gedimino g. 30

Parodos autoriai, atvykę tiesiai iš Kauno kolegijos Fotografijos Katedros (KK FOKO), savo darbuose vaizduoja skulptorių rankomis sukurtų darbų fotografinę interpretaciją, subtiliai perteikdami jų kūrybinį fondą ant plokščio popieriaus lapo. Pasitelkdami juodai baltos fotografijos formą autoriai kviečia susitikti atidaryme išgirsti daugiau apie jų kūrybą.

kkf

Sutartinių giedojimo ir istorijų pasakojimo vakaras „Rūtos“, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Padainuoti ir pasikalbėti kviečia Pojūčių teatro įkūrėja Karolina Žernytė, sutartinių giedotojų grupė „Kadujo“ ir tarptautinis moterų istorijų festivalis „HERSTORY“. Šis vakaras taps savotišku moteriškumo stiprybės ritualu, per bendrą giedojimą priartins mus prie prosenelių ir prie mūsų pačių stiprybės.

Fotografijų parodos „Gyvenimo kontrastai“ atidarymas, 18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Fotomenininko Iridijaus Švelnio ir moksleivės Gabijos Riaubaitės bendroje fotografijų parodoje „Gyvenimo kontrastai“ dera ne viena priešingybių pora. Kai kuriuos gyvenimo ir fotografijos kontrastus įvardija vienas iš parodos autorių I. Švelnys. Anot fotomenininko, parodoje susitinka ypač platus ir siauras, detalus žvilgsniai į pasaulį. Šie skirtingi požiūriai fotografijose turi ir tiesioginę išraišką, ir metaforinę, filosofinę prasmę. Parodoje matome vadinamuoju „žuvies akies“ objektyvu užfiksuotų gamtos vaizdų ir makro fotografijos diptikus. Plačiu žvilgsniu į gamtovaizdžius žvelgia I. Švelnys, o G. Riaubaitė kuria beveik abstrakčias makro kompozicijas.

kontrastai

Premjera: Spektaklis „Keturi“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis sukurtas naudojant ištraukas iš kultinio Viktoro Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“. Pats autorius apie savo kūrinį yra pasakęs, kad tai pasaulinėje literatūroje pirmas romanas, kurio veiksmas vyksta visiškoje tuštumoje. Režisierės Kamilės Gudmonaitės interpretacija – tai minties šuolių, ironijos ir paradoksų derinys, kuriame šiuolaikinė realybė persipina su Rytų kultūrų mitologija, o žemoji gatvės kultūra – su dvasiniais apmąstymais.

keturi

Grupių „Flash Voyage“ ir „shishi“ koncertas, 20:00
„Largo“, Vaistinės skg.

Muzikantai kviečia: „Žmonės laukė, gėlės kalbėjo ir visi tikėjo, kad Voyažai į dienos šviesą pagaliau išleis savo įrašus. Proga begalinė, nes „Flash Voyage“ EP albumas jau arti , o pirmas singlas jau taip greit užburs jūsų kolonėles, kad patys to nepajusite. Pirmojo singlo ir vaizdo klipo ,,Paprasta“ pristatymo koncertą apšildys most amazing surf rocko merginų grupė „shishi“.“

shishi

ŠEŠTADIENIS, 01 06

Spektaklis „Sniego senio sapnas“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A
Šeštadienį išvysite, kaip Nykštukas Jonukas ir jo bičiuliai plaukė Kalėdų Senelio vaduoti, Spektaklį H. Bechlerovos knygelės „Atverk langelį“ motyvais režisavo Sigutis Jačėnas.

sniegoseniosapnas

Trys karaliai, 13:00

Įvairios vietos

Kauno tautinės kultūros centras ragina Kauno miesto bendruomenę iškilmingai pasitikti Tris Karalius ir tradiciškai užbaigti Kalėdų švenčių laikotarpį. 13 val. Kasparas, Merkelis ir Baltazaras, nešini žibintais ir karališkomis dovanomis, keliaus nuo S.Daukanto gatvės Laisvės alėja, Vilniaus gatve į Rotušės aikštę, kur 14:30 val. prasidės teatralizuotas koncertas „Trys Karaliai atkeliavo – visas svietas uždainavo“. Susirinkusius žiūrovus sveikins ir linksmins folkloro ansambliai „Kupolė“, „Žaisa“, „Alda“, „Jotija“, „Piliarožė“, „Sodyba“, „Dailingė“, „Sodailio“. Trys Karaliai laimins ir iškilmingai paskelbs, kad prasidėjo Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čio metai, primins, kad jau baigiasi kalėdojimo laikas, metas vėl kibti į darbus. Išskirtinę programą rodys šokio su ugnimi studija ,,Ugnies valdovai“: liepsnos Saulės simboliai, kviesdami šviesą. Taip pat vyks atsisveikinimo su Kalėdų eglutėmis akcija.

 

Jono Danielevičiaus nuotr.

Jono Danielevičiaus nuotr.

Chorinės muzikos koncertas „Trijų Karalių belaukiant“, 16:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Koncerte  dalyvaus Kauno kultūros centro „Tautos namai“ mišrus choras „Gintaras“, Kauno mišrus choras „Leliumai“ ir solistai Renata Varnagirytė (sopranas), Karina Ivaneckytė (mecosopranas), Kazimieras Ivanovas (tenoras).  Koncertmeisterė – Goda Palskytė. Koncertą ves Edvinas Vadoklis.

Baletas „Kita Pelenės istorija“, 18:00

Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Į Kauno sceną atkeliavusi „Kita Pelenės istorija“ nors ir tęsia klasikinio baleto tradiciją, vistik skambės šiuolaikiškai ir moderniai. Spektaklio statytojai (Choreografas ir inscenizacijos autorius Gianni Santucci (Italija)) nutarė rekonstruoti 20 a. pradžios kontekstą, tačiau pateikti jį nūdienos vizualinėmis, išraiškos ir medžiaginėmis priemonėmis.

kitapelenes

Filmas „Kvadratas“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Festivalio „Scanorama“ hitas grįžta į ekranus. Kristianas – gerbiamas modernaus meno muziejaus kuratorius, filantropas. Naujasis jo projektas „Kvadratas“ – konceptuali instaliacija, skatinanti altruizmą ir socialinę atsakomybę. Tačiau kartais savo skelbiamus idealus atitikti ypač sudėtinga: neadekvati Kristijano reakcija į mobiliojo telefono vagystę jo kruopščiai kuriamą gyvenimo idilę paverčia tikru chaosu. „Auksinę palmės šakelę“ nuskynusi socialinė satyra meistriškai atskleidžia nuo realybės atitrūkusį šiuolaikinį pasaulį, jo veidmainystę ir prisitaikėliškumą.

Koncertas „Thrash, Grind, Sleep, Repeat“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Scenoje – „Nuclear Holocaust“ (thrashing grind, Lenkija), „Putrid Evil“ (old school deathgrind, Lenkija) ir „Stranguliatorius“ (thrashing deathgrind, Lietuva).

Vakarėlis „Pakartojimas?“, 22:00
Baras „O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Nuo paskutinio apsilankymo mednuke Ement Music išleido 5 naujus kūrinius ir yra pasiruošęs vėl sudrebinti kavinės gėlyną.

Vakarėlis „ Grūzas Ne Muzika“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Kiečiausi iš Vilniaus tamsiausių, sostinėje žinomi kaip „Smala“, Manfredas ir „12 inčų po žeme“ sako: „Something wonky, something dark, something un-Shazamable coming from the already zeitgeisty setup.“.

gruzas

SEKMADIENIS, 01 07

Balio Buračo paroda „Kiškio pyragai“, 11:00-17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Lietuvių tradicijas ir kasdienį gyvenimą fiksavusio Balio Buračo (1897 – 1972) fotografijose apie XX a. žmones pasakojama per tai, kaip jie praskaidrindavo savo kasdienybę. Iš meduolinės ar mielinės tešlos iškeptos skulptūrėles primenančios figūros – kiškio pyragai – savyje talpina tiek žodinį, tiek vaizdinį pasakojimą apie to meto žmogų ir jo kasdienybę.

Balys Buračas. Kiškio pyragai. Vytauto Didžiojo karo muziejaus fondai

Balys Buračas. Kiškio pyragai. Vytauto Didžiojo karo muziejaus fondai

Spektaklis „Liūdnas dievas“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Pedagoginė žydų kilmės lenkų rašytojo ir gydytojo Janušo Korčako idėja iš esmės sutelpa į vieną frazę: auklėtojas turi mylėti vaikus. Sena kaip pasaulis mintis – ir tokia natūrali. Kaip paties Korčako žūtis, apvainikavusi jo teiginius. J. Korčakas negalėjo išgelbėti savo vaikų, bet jis nepaliko jų vienų mirties akivaizdoje lygiai taip, kaip nepaliko jų vienų gyvenimo akivaizdoje. Spektaklio pagal šios asmenybės gyvenimo istoriją režisierė – Inesa Paliulytė.

Liudnas_dievas_20141205_0141-e1465285537728

Operetė „Misteris X“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

1995 m. Kaune Imre Kálmáno „Cirko princesė“ buvo pastatyta pirmą kartą pagal originalų Julius Brammerio ir Alfredo Grünwaldo libretą, kuriame labai ryški rusų aristokratijos linija. 2017 m. pastatymo variantui dramaturgė Ramutė Skučaitė apjungė keletą operetės libreto versijų, gerokai nutoldama nuo XX a. pradžios madų. Kaip savarankiška režisierė čia debiutuoja Viktorija Streiča, debiutas tai ir Vaidotui Jakučiui, sumąsčiusiam ir realizavusiam šiai operetei scenografiją jo mėgstamu steampunk stiliumi.

1-asis feministinių skaitymų susitikimas, 18:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Skaitymų iniciatoriai teigia, kad pirmajame susitikime nusprendė aptarti pagrindus. „Moters padėtį šiuolaikinėje visuomenėje pradėsime nagrinėti apsibrėždamos svarbiausius konceptus – nacionalinę valstybę, jos raidą ir konstruojamą moters rolę; bei šeimos institutą kaip socialinį kontraktą. Kas yra valstybė ir kas yra šeima, ir kaip jų sąveikavimas sukuria bei užtikrina moters poziciją? Kaip ta pozicija keičiama priklausomai nuo politinės, demografinės ir ekonominės valstybės situacijos?“.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia