Maršrutas sausio 31 – vasario 2 dienoms

PENKTADIENIS, 01 31

Paroda „Vladislovas Starevičius – animacijos pionierius“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Šis penktadienis – paskutinė proga apžiūrėti parodą „Vladislovas Starevičius – animacijos pionierius“. Vladislovo Starevičiaus, muziejininko, entomologijos entuziasto ir lėlinės animacijos pradininko, gyvenimo ir kūrybos istorija nusitęsusi per kelias valstybes, ir pati primena įtraukiantį, mįslių pilną kino filmą. Pirmuosius filmus jis sukūrė dirbdamas Kauno miesto muziejaus, tuo metu vadinto „Kauno miesto moksliškai-pramoniniu muziejumi“, Gamtos skyriuje. Parodoje turite galimybę susipažinti su jo kurtomis ir filmuose naudotomis fotografijomis, piešiniais ir tapybos darbais bei kino filmų kadrais.

V. Starevičius savo studijoje. Nacionalinis Lenkijos skaitmeninis archyvas.

Ekskursija „Kaunas. Iš vidaus. Klinikos“, 12:30
LSMU Kauno Klinikos, Eivenių g. 2

Kaip ir kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį iniciatyva „Gražinkime Kauną“ kviečia į didįjį pasivaikščiojimą – šį kartą susipažinsite su LSMU Kauno klinikų architektūra. Kauno klinikų ansamblis – unikalus Pirmosios Respublikos architektūros kūrinys. Jį projektavo konkursą laimėję prancūzų architektai Urbainas Cassanas ir Elie’as Ouchanoffas. Ekskursijos metu sužinosite, ką jie sukūrė tėvynėje ir koks lietuvio Felikso Bielinskio indelis į komplekso statybą. Apžiūrėsite Klinikų Centrinių rūmų reprezentacinę dalį, pasivaikščiosite legendiniais tuneliais, o gidas išduos, kodėl Klinikos tam tikra prasme laikomos centrinio šildymo Lietuvoje tėvonija.

A. Jucevičiūtės piešinys.

Rinktinės „Dvigulė lova“ pristatymas, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į Inezos Juzefos Janonės prozos rinktinės „Dvigulė lova“ pristatymą. Renginyje kartu su autore dalyvaus leidyklos „Homo liber“ vadovas Vilius Gužauskis, redaktorė Onutė Gudžiūnienė, Jurgio Buitkaus literatūrinės premijos laureatė poetė Ona Jautakė, bardas Romualdas Miškinis.

Naujoji rinktinė sudaryta iš dar nepublikuotos apysakos „Dvigulė lova“ ir ankstesnėse knygose skelbtų daugiau ar mažiau pakoreguotų tekstų, sutelkiant dėmesį į gana paradoksalią bei prieštaringai vertinamą tikrovę, paženklinant ją poetinio mąstymo antspaudu. Tai mąstymo bei jausenos skerspjūvis, atliepiantis platų nuotaikų, išgyvenimų bei minčių spektrą.

Parodos „300 paveikslų antikiniam romanui „Satyrikonas“ atidarymas, 17:00
Mykolo Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

„Satyrikonas“ yra vienas iš dviejų (antras – Apulėjaus „Aukso asilas“) Antikinės Romos laikais parašytų romanų. Manoma, jog šio kūrinio autorius yra Petronijus. Parodos eksponatai yra sukurti pagal „Satyrikono“ tekstus, kurie čia taip pat rodomi. Dauguma koliažo elementų yra gimę prieškario laikotarpiu, kai žmogaus veikla dar nebuvo kompiuterizuota. Koliažai ne tik atpasakoja Romėnų laikų istorijas, bet ir pateikia interpretacijas apie tai, kas galėjo nutikti vienu ar kitu atveju.

Romanas „Satyrikonas“ išties stebėtinai modernus, seksualinę laisvę atspindintis kūrinys. Čia vyksta diskusijos apie meną, maistą ir filosofiją. Petronijaus kūrinyje demonstruojamas įvairių socialinių sluoksnių gyvenimas. Romane gausu intarpų – novelių, kurios demonstruoja visuomenės nuosmukį, papročius, ydas. Parodoje eksponuojamuose kūriniuose visa tai pateikiama išėmus atskirus epizodus iš konteksto arba suteikiant jiems kitą prasmę. Ekspoziciją galima apžiūrėti kaip nesusijusius spalvingus pasakų paveikslus arba kaip vizualius komentarus ir simbolius Petronijaus tekstui.

Parodos fragmentas.

Knygos „Kauno Naujamiestis“ pristatymas, 17:00
Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Renginyje dalyvaus autoriai Vytenis ir Junona Almonaičiai, menotyrininkė Vaida Almonaitytė-Navickienė, istorikas Giedrius Janauskas, keliautojas Valdas Skripka. Muzikuos smuikininkas Tomas Strimaitis.

Knygos „Pakelk akis“ pristatymas, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Pasak autorės, 2018 m. išleista poezijos knyga „Pakelk akis“ yra skirta tiems, kurie ieško gyvenimo prasmės, savęs ir Dievo; kurių sielos ilgisi grožio tiek, kad norėtų jį kurti aplink save; kurie išdrįsta akimirkai sustoti, kad pakeltų akis į dangų; kurie nebijo svajoti ir tiki, kad svajonės pildosi. Renginyje dalyvaus knygos autorė Ona Rašytė, vakarą praskaidrins Monika Lasinskienė, Ineta Martinkevičiūtė (gitara) ir Agnė Vaitonė (kanklės).

Knygos viršelio iliustracijos fragmentas.

„Žiemos ekranai“: „Notre Dame“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Maud’ė Crayon – Paryžiuje gyvenanti architektė ir vieniša dviejų vaikų mama. Ji atsitiktinai laimi aikštės prie Paryžiaus Dievo Motinos katedros atnaujinimo darbų konkursą, bet šlovės spinduliai netrukus ima blėsti. Drąsus projektas piktina visuomenę, neplanuotas nėštumas sunkina naujus santykius, buvęs vyras nenori išsikraustyti – Maud’ei teks stoti į kovą dėl vietos po saule. Filmo režisierė ir pagrindinė aktorė Valérie Donzelli žaismingai ir drąsiai jungia burleskos, farso ir miuziklo žanro elementus į nuotaikingą komediją apie netobulą gyvenimą ir kelionę vidinės laisvės link.

Kadras iš filmo.

Parodos „Kontr-argumentas III“ atidarymas, 19:00
Galerija „Meno Parkas“, Rotušės a. 27

Trečiąjį kartą diskutuoti apie tapybą kviečia grupinė jaunųjų dailininkų paroda „Kontr-argumentas“. Šioje parodoje savo (kontr)argumentus pateikia net 42 menininkai: Benediktas Marija Žukas, Raimonda Kielaitė, Monika Radžiūnaitė, Monika Kornilova, Artūras Mitinas, Eglė Norkutė, Gytis Arošius, Auksė Miliukaitė, Darius Jaruševičius, Kazimieras Brazdžiūnas, Aira Urbonavičiūtė, Akvilė Malukienė, Tadas Tručilauskas, Kristijonas Žungaila, Goda Lukaitė, Andrius Makarevičius, Rūta Vadlugaitė, Jurgis Tarabilda, Giedrė Šiaulytė, Dominykas Sidorovas, Donata Minderytė, Kristina Mažeikaitė, Eglė Petrošiūtė, Adelė Liepa Kaunaitė, Vita Opolskytė, Sandra Kvilytė, Monika Plentauskaitė, Raminta Blaževičiūtė, Dovydas Alčauskis, Lukas Marciulevičius, Ieva Tarejeva, Sonata Riepšaitė, Ieva Jaruckytė, Rasa Daveikytė, Linas Jusionis, Algimantas Černiauskas, Indrė Ercmonaitė, Rosanda Sorakaitė, Domas Pundaika, Akvilina Šimkevičiūtė, Rokas Jakubauskas, Liudas Matijošius. Parodos kuratoriai Vita Opolskytė ir Kazimieras Brazdžiūnas.

„Jaunas Kraujas“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Klubas „Lemmy“ toliau tęsia koncertų ciklą „Jaunas Kraujas“, skirtą jaunoms grupėms pajausti tikros scenos skonį, sugroti prieš gausią draugų ir naujų gerbėjų minią. Metų pradžią „Jaunas kraujas“ pasitinka su nauju prieskoniu ir prie pavadinimo prideda „2020 metal edition“. Šiame koncerte pasirodys „SHvininiai SHarvai“ (thrash metal fusion, Vilnius), „Citrusss“ (rock / metal, Kaunas) ir „Halterus“ (heavy / thrash metal, Kaunas).

„12 Inčų Po Žeme“: Phuong Dan, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Inčai į savo vardinę smegduobę prie soboro prisikvietė vieną ryškesnių ir įdomesnių pastarojo meto DJ talentų – Phuong-Dan. Kur tiksliai nuves nakties vektorius kol kas pasakyti yra išties sunku. Tačiau reikia būti budriems. Tiek vietinis duetas, tiek svečias bus iki ausų ginkluoti ne tik nauja muzikine artilerija, bet ir senais kasinėjimais. Visi už pulto – patyrę hipnozės meistrai.

ŠEŠTADIENIS, 02 01

Spektaklis „Kaip tamsa geriausiu draugu tapo“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Spektaklio kūrėjai kviečia susipažinti su mažu berniuku Orionu, bijančiu beveik visko: širšių, dviračių, kirpėjų, jūros, kosmoso, mergaičių, senučių, vorų, bet labiausiai – tamsos. Tačiau vienas lemtingas susitikimas ir užgimusi draugystė su baimės objektu padeda išvaikyti visus tamsoje slypinčius baubus ir padovanoja mažajam Orionui naujų patirčių bei netikėtų atradimų.

Kauno valstybinio lėlių teatro nuotr.

Ekskursija L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose, 15:00
L. Truikio ir M. Rakauskaites namai, E. Fryko g. 14

Ši ekskursija – tai puiki galimybė apsilankyti namuose, kupinuose pagarbos įvairioms kultūroms ir muzikai, kuriuose gyveno dailininkas scenografas Liudas Truikys kartu su gyvenimo ir kūrybos drauge operos soliste Marijona Rakauskaite. Pasinėrę į smilkalų aromatą, susipažinsite su šių žymių menininkų gyvenimo būdu ir pasaulėjauta. Pamatysite jų kūrybos vaisius ir rūpestingai sukauptą Rytų meno kolekciją, grožėsitės nuo Ąžuolų kalno atsiveriančia panorama. Būtina registracija el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt.

Akimirka iš L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose vykusio edukacinio užsiėmimo ,,Skambantys pasakojimai“. Linos Pranaitytės nuotr.

„Baliui Sruogai – 124!“, 15:00
Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21

Profesoriaus Balio Sruogos gyvenime teatras užėmė itin svarbią vietą. Architekto Vladimiro Zubovo Sruogų namo projekte neapsieita be išplanavimo subtilybių: rašytojo pageidavimu svetainėje buvo sukurta teatro imitacija – žiūrovų salė ir scena. Būtent čia anuomet ne tik vakarienei susirinkdavo šeima, draugai, bet ir vykdavo tuometinės Kauno inteligentijos susibūrimai bei garsieji teatro seminarai. B. Sruogos 124-ojo gimtadienio išvakarėse muziejus taps improvizuota teatro erdve. Renginio metu bus atidaroma vieno eksponato – vieną sykį vilkėtos dr. Vandos Daugirdaitės-Sruogienės suknelės – paroda. Apdaras įsigytas 1937 m. Kaune, Laisvės alėjoje, prancūziškų suknelių parduotuvėje, B. Sruogos operos „Radvila Perkūnas“ premjerai.

Balio ir Vandos Sruogų namų-muziejaus nuotr.

„Žiemos ekranai“: „Edmundas“ (Edmond), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

1897-ieji metai, svaigus ir bohemiškas La Belle Epoque laikmetis Paryžiuje. Jauną rašytoją Edmond’ą Rostand’ą kamuoja įkvėpimo stygius, jau antrus metus jis nieko neparašo. Kai garsus aktorius Constant’as Coquelin’as paskelbia vaidinsiantis jo naujoje pjesėje, rašytojui nelieka nieko kito, tik sukurti naują veikalą per tris savaites! Po stulbinančios sėkmės sulaukusio spektaklio tuo pačiu pavadinimu, aktorius, scenaristas, rašytojas ir režisierius Alexis Michalik’as nuotaikingą ir elegantišką pjesę apie teatro užkulisius ir kūrybą taip pat sėkmingai perkelia į didžiuosius ekranus.

Kadras iš filmo.

Gyvai. Louder Than Mice / Karšti Klijai / It Was Us, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Keisto roko nauji kolektyvai „Louder Than Mice“ (avant-garde rock, Kaunas) bei „Karšti Klijai“ (alternative rock, Vilnius) nuspalvins klubą „Lemmy“ naujomis neįprastomis spalvomis. Vakaro svečiai „It Was Us“ (post /prog /alternative rock, Kaunas).

„Isla de Ghia“: Gil.Barte, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Miesto visuomenė neatskiriama tiek nuo žalių erdvių ir gėlių, tiek nuo pilko betono ir metalo. Šioje „Lizdo“ renginių serijoje susiduria (iš pažiūros) skirtingi poliai, nors melomano akis atpažins, kad jų šaknis – ta pati. Vilniaus tribalistinių apeigų organizatoriai „Isla“ šį sezoną trečiąsyk kerta rankomis su Kauno/Vilniaus urbanistinių ekskursijų organizatoriais „Ghia“. Šįkart už klubo stalo rikiuojasi svečias iš Prancūzijos. Lėtas ir klampus, egzotiškas ir šaltas, spalvotas, bet ir monochrominis vienu metu. Vienas ryškiausių leidyklos „Neubau“ prodiuserių, kuriam prognozuojama šviesi ateitis.

SEKMADIENIS, 02 02

Spektaklis „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Tai nuotaikinga ir žaisminga pasaka apie vienos dienos nuotykius, kuriuos patiria vaikai – kaukučiai, netikėtai įgavę neribotą laisvę ir iškeliavę į Didžiąją girią. Įspūdžių ir atradimų kupinoje kelionėje jie pradeda suprasti, kas yra atsakomybė rūpintis tuo, kuris mažesnis, silpnesnis ir nuo tavęs priklausomas. Šis spektaklis kalba apie pačią gražiausią pareigą, be kurios mūsų gyvenimas tikrai daug prarastų, – pareigą rūpintis kitais. Spektaklio kūrėjai į sudėtingą šeimos pasaulį, į jos narių tarpusavio santykius mėgina pažvelgti vaiko akimis ir bando ieškoti atsakymų į rimtus klausimus: kas yra šeima, kaip ji atsiranda, kas jungia žmones, gyvenančius po vienu stogu?

Kauno valstybinio lėlių teatro nuotr.

„Žiemos ekranai“: „Nematomos“ (Les Invisibles), 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Benamystę išgyvenančios moterys kiekvieną rytą skuba į benamių dienos centrą, bet savivaldybės sprendimu centrą netrukus uždarys. Trys mėnesiai – tiek laiko lieka ten dirbančioms socialinėms darbuotojoms padėti bėdų prislėgtoms moterims sugrįžti į gyvenimą, ieškoti darbo, būsto ar meilės. Užduotis titaniška, laiko vis mažiau – teks pasitelkti visas įmanomas priemones, nebūtinai legalias, kad užsibrėžtas tikslas būtų pasiektas. Tikrais įvykiais paremtas Louis‘o-Julien’o Petit’o filmas nepalieka abejingų: į skaudžias socialines realijas čia žvelgiama per komišką prizmę.

„Žiemos ekranai“. Retrospektyva „Atsitiktinumai ir sutapimai“: „Melodrama“ (Mélo), 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Prancūzų kino novatoriaus Alain’o Resnais (1922 – 2014) filmografijoje – per 50 filmų. Daugelis jų jau tapę neatsiejama kino istorijos dalimi: „Hirosima, mano meile“ (1959), „Praėjusiais metais Marienbade“ (1961), „Mano dėdulė iš Amerikos“ (1980). A. Resnais’o kūrybai būdingas filosofinis istorijos, laiko, atminties temų nagrinėjimas, kino santykio su teatru ir literatūra ieškojimas pasitelkiant išradingus kinematografinius sprendimus. Kanų, Berlyno ir Venecijos kino festivaliuose režisierius buvo apdovanotas už nuopelnus kino menui.

Trumpai apie filmą „Melodrama“. 1926-ųjų birželio vakaras. Smuiko virtuozas Marcel’is Blanc’as, sėkmingai gastroliuojantis po pasaulį, neplanuotai užsuka pas seniai matytą jaunystės draugą Pierre’ą Belcroix’ą. Vakarienės metu jis susipažįsta su Prierre’o žmona Romaine’a, tarp jų įsižiebia stipri abipusė trauka. Atsitiktinės pažinties metu užgimę jausmai netrukus peraugs į aistringą meilės romaną, pažymėtą tragiška baigtimi.

Kadras iš filmo.

Spektaklis „Žiurkiagalviai“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Žiurkiagalviai“ svečiuojasi Kaune. Ši istorija – tai žaisminga metafora apie atstūmimą ir kitoniškumą. Žefis ir Žefas – broliai dvyniai gimę su žiurkių galvomis, kurias visada turėjo slėpti po gobtuvais. Įvairūs jų bandymai rasti sau vietą žmonių bendruomenėje baigiasi nesėkmingai. Tai žmonės, nublokšti į socialinį užribį, kuris taip pat yra visuomenės sudedamoji dalis. Žefis ir Žefas kelia klausimus, bandydami suprasti ir išsiaiškinti, ką jie padarė ne taip, kodėl jie yra kitokie ir ar jie iš tiesų kitokie? Kodėl pasaulis jų nepriima? Jų pasakojama istorija pateikiama kaip liudijimas ir prisipažinimas, kur patys žiūrovai nusprendžia, kas šioje situacijoje yra kaltas.

Klaipėdos jaunimo teatro nuotr.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia