Maršrutas sausio 29-vasario 1 dienoms

PIRMADIENIS, 01 29

„Žiemos ekranai’18“: „Liftas į ešafotą“ (Ascenseur pour l’échafaud), 18:00
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Festivalio programos, skirtos kino legendos Jeanne‘os Moreau atminimui, filmas (1957 m.) buvo vos 25-erių metų sulaukusio režisieriaus Louis’o Malle’io ambicingas debiutas. Jame Jeanne Moreau sukūrė įsimintiną neištikimos moters, naktiniame Paryžiuje laukiančios savo mylimojo, vaidmenį, fone skambant paties Miles’o Davis’o kvinteto džiazo improvizacijoms. Ekrane – pasakojimas, kuriam prasidedant Žiuljenas nužudo savo viršininką, padedamas meilužės Florans – nužudytojo sutuoktinės. Tačiau įvykdęs žmogžudystę, Žiuljenas pamiršta sunaikinti įkalčius ir, nusprendęs sugrįžti, visai nakčiai įstringa lifte.

ascenseur

Filmas „Vandens forma“ (Shape of Water), 19:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Vizualiai kerinčios dramos „Vandens forma“, nominuotos 13-ai „Oskarų“, autorius – kino pasakojimų genijus, „Oskaro“ nominantas, filmų „Pano labirintas“, „Purpurinė kalva“ ir kitų režisierius – kultinis Guillermo del Toro. Visi šio režisieriaus darbai užburia neįtikėtinomis istorijomis ir kvapią gniaužiančiais vaizdais. 

Šaltojo karo era Amerikoje po 1963-ųjų. Kukli, be galo darbšti ir… nebyli Elisa (akt. Sally Hawkins) dirba vyriausybės kruopščiai slepiamoje organizacijoje. Joje nebylė kartu su būriu kolegių darbuojasi švaros komandoje – Elisa ten dirba valytoja. Pareigos paprastos, tačiau vieta, kurioje ji dirba – ypatinga. Įtraukiantis siužetas, nuostabus operatoriaus darbas ir nemaža dozė jaudinančių šiurpuliukų – Guillermo del Toro savo gerbėjų nenuvils ir šįkart.


ANTRADIENIS, 01 30

Spektaklis  „Skrudžo Kalėdos“ ir knygos „Balta skrybėlaitė“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Spektaklis pagal Čarlzo Dikenso pasaką „Kalėdų giesmė“ sukurtas „Jaunimo teatro akademijos“ metu, projektą organizavo Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Taip pat renginio metu bus pristatyta Onos Jautakės knyga „Balta skrybėlaitė (pasakos ir istorijos)“. Dalyvaus spektaklio režisierius, aktorius Gintautas Bejeris, knygos autorė O. Jautakė, redaktorius Viktoras Rudžianskas, literatūrologė Kristina Bačiulienė. Vaidins Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos moksleiviai.

Diskusija „Ar NVO lemia miesto sėkmę?“, 18:30
„Džem’pub“, Laisvės al. 59

Kauno liberalų inicijuotoje diskusijoje dalyvaus pašnekovai, savaip prisidedantys prie miesto gyvenimo – Kauno miesto tarybos narys, Nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkas Domas Sirgedas, Kauno maratono iniciatorius, verslininkas Algirdas Pukis, įvairių kultūrinių iniciatyvų autorius, kolekcininkas Dainius Lanauskas, Šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-osios rinktinės 1-osios kuopos vadas Julius Kaluževičius, Seniūnaičių asociacijos vadovė, bendruomenės centro „Petrašiūnai“ pirmininkė, Brigita Bingelytė, Kauno liberalaus jaunimo pirmininkas Lukas Stanevičius. Bus laiko paliesti įvairias temas: savivaldą, sportą, kultūrą, pilietiškumą, jaunimą. „Diskusijos metu ne tik susipažinsime su dalyvių iniciatyvomis, bet ir sieksime išsiaiškinti, kokį vaidmenį mieste atlieka nevyriausybinės organizacijos. Ar miestas galėtų sėkmingai gyvuoti be visuomeninių iniciatyvų, o gal dar per mažai įvertiname NVO poveikį?“, – klausiama renginio pristatyme. Diskusijos moderatorius – Sigitas Šliažas.

Spektaklis „Palata“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„…po dvidešimties metų, visame mieste aš suradau vos vieną protingą žmogų, bet ir tas pamišėlis“, – A. Čechovo apysakos „Palata nr. 6″ pabaigoje prisipažįsta jos herojus daktaras Raginas. Vienos dalies spektaklio režisierius – Rolandas Kazlas.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Filmas „Šventojo elnio nužudymas“, 19:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Psichologinio trilerio meistras Yorgos Lanthimos į ekranus grįžta su šiuolaikine graikų mito parafraze, kurioje pinasi nerimą kelianti įtampa, siaubas ir absurdas. Kanų kino festivalyje „Šventojo elnio nužudymas“ laimėjo geriausio scenarijaus apdovanojimą. Talentingo kardiologo Stiveno (Colin Farrell), jo žmonos Anos (Nicole Kidman) ir dviejų vaikų – dukters ir sūnaus – gyvenimas teka įprasta vaga. Tačiau kai Stivenas artimuosius supažindina su paslaptingu paaugliu, kurį ėmėsi globoti po šio tėvo mirties, šeimos idilei iškyla grėsmė.

TREČIADIENIS, 01 31

Fotografijų parodos „Gutauskas, Elskus, Kezys“ atidarymas, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Parodoje, turinčioje gana simbolinį pavadinimą, susitinka trys iškilios išeivijos asmenybės – kunigas ir du menininkai. Parodoje eksponuojamos nuotraukos ne tik įamžina kun. Vaclovo Gutausko gyvenimo ir veiklos išeivijoje momentus, bet ir pristato iki šiol nematytas Albino Elskaus ir Algimanto Kezio fotografijas, atveria lankytojams išeivijos gyvenimo dalelę.

Parodą inicijavo čikagietis gydytojas ir dailininkas Andrius Plioplys. Jis atrinko nuotraukas iš Lituanistikos tyrimo ir studijų centro ir jas atspausdino. Kunigas V. Gutauskas yra A. Plioplio dėdė. Paroda 2017 m. lapkričio – gruodžio mėn. vyko Čiurlionio galerijoje Čikagoje. Šia paroda ji pradeda savo kelionę Lietuvoje. Parodos atidaryme dalyvaus ir atsiminimais apie kunigą Vaclovą Gutauską dalinsis kunigas Antanas Saulaitis, apie parodą kalbės menotyrininkė, profesorė Rasa Žukienė.

gutauskas

OKT Kaune: „Hamletas“, 18:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

„Suvaidinti Hamleto neįmanoma, kaip ir neįmanoma atkurti Elsinoro. Nes jo niekada ir nebuvo. Daugiausia, kas įmanoma, tai pajusti savo esamąjį laiką, atverti savo Elsinoro duris. Siekti hamletiško teatro, teatro, kuris tampa pelėkautais vidinei realybei“,– rašoma Oskaro Koršunovo režisuoto spektaklio pagal Williamo Shakespeare’o klasiką anotacijoje.

hamletas

Andrzej Markiewicz parodos „Dalis vietoj visumos“ atidarymas, 18:00

Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Andrzej Markiewicz – Lenkijos menininkas, Radomo Kazimierz Pulaski technologijų – humanitarinio universiteto Menų fakulteto profesorius. Jo parodą Kaune kuruoja grafikas, iliustratorius, VDA profesorius Edmundas Saladžius.

Andrzej Markiewicz

Andrzej Markiewicz

Vakaras su Juozu Erlicku, 18:30
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Gyvasis klasikas Kaune pristatys naujausią savo knygą „Ar gali būti, kad ir mes gyvename mūsų laikais?“.

Viduržiemio vakaronė su „Goštauta“, 19:30
KTU III rūmai, Laisvės al. 13

„Įsibėgėjus žiemai, praūžus šventėms ir dar tik artėjant naujoms, vėl atėjo geras laikas susitikti tradicinio šokio aikštelėje. Kaip visada, laukiami ir patyrę, naktišokiuose bei stovyklose užgrūdinti šokėjai bei muzikantai, ir pradedantys. Mokėti šokių iš anksto nebūtina“, – vilioja ansamblis.

gostauta

„Kinemma“: „Let’s Make Money“, 20:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Dokumentinis filmas „Let’s Make Money“ analizuoja pinigų kelius ir kainą iš arti ir iš toli – nuo mūsų banko sąskaitos iki korporacinio pinigų plovimo ir nuo vaikų darbo kasyklose iki nenaudojamų golfo laukų Ispanijos dykvietėse.

kinemma

Kova #17: „Kaunas Hockey“ – „Geležinis Vilkas“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Kauniečiai trečiadienį kiek pavėluotai su 695-uoju gimtadieniu sveikins Vilniaus „Geležinį vilką“. „Gėlių nepažadame, bet prakaito ir įtampos tikrai bus“,– sako ledo ritulininkai.

kaunashockey

KETVIRTADIENIS, 02 01

Monografijos „Edmundas Saladžius“ pristatymas, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Edmundas Saladžius – grafikas, modernistas, dar jaunystėje prisijungęs prie XX a. II pusės Kauno dailės aistringų išpažinėjų branduolio. Apie E. Saladžių rašė ne vienas menotyrininkas, jis minimas tarp Lietuvos žinomiausių grafikos meistrų, tarp geriausius dailės kūrinius sukūrusių bendraamžių menininkų. Grafiko meninių praktikų kontekstas susideda iš XX a. II pusės modernistinių postulatų: estetinės funkcijos svarba, menininko saviraiškos būtinybė ir konfrontacija su populiarumu susižavėjusiomis masėmis.

Dailininkų sąjungos galerijos išleistame leidinyje pirmą kartą išsamiai atskleidžiama Edmundo Saladžiaus gyvenimo ir kūrybos biografija. Knygoje pristatomos svarbiausios menininko veiklos kryptys – piešiniai, litografijos, monotipijos, linoraižiniai. Leidinio pristatyme dalyvaus grafikas Edmundas Saladžius, monografijos autorė dailėtyrininkė dr. Kristina Budrytė-Genevičė, knygos dailininkė Milda Kairaitienė.

saladzius

Knygos „Žemaitijos balsai ir daiktai“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Šioje knygoje – į vieną leidinį sudėta juvelyrės E.glės Čėjauskaitės-Gintalės juvelyrika ir ją įkvėpusių prof. Viktorijos Daujotytės žemaitiškų eilių kompaktinis diskas. Sutiktuvėse dalyvaus juvelyrė E. Čėjauskaitė-Gintalė, literatūros kritikas Valentinas Sventickas, žurnalistė Ramunė Sakalauskaitė. Žemaitiškas prof. V. Daujotytės eiles skaitys mėgėjų teatro aktorė Vida Čėjauskienė.

zemaitijos

Remigijaus Pačėsos parodos „Geltona gulbė neatplauks“ atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Fotografą Remigijų Pačėsą (1955–2015) kolegos prisimena kaip „matytoją“. Šviesai jis turėjo absoliučią klausą. Jo fotografijose tokie paprasti objektai kaip kambario siena, Nidos krantinė, apleista gėlių klomba, švarkas ar šaligatvis tapdavo begalybės įžvalgomis. Iš pradžių, kai jis 1978 m. pradėjo dalyvauti parodose, tai buvo sidabro atspaudai. Nuo 2007-ųjų kasdienybės poetiką papildė spalva. Parodoje pirmą kartą pristatomi visi Pačėsos kūrybos etapai – ne tik „grynoji“ fotografija, bet ir montažai, koliažai, monotipijos ir autoportretai. Ekspozicijos atidaryme dalyvaus kuratoriai Agnė Narušytė ir Gintaras Zinkevičius.

R. Pačėsos fotografija

R. Pačėsos fotografija

Jurgos Lago knygos „Liucija“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Jurga Lago – dizainerė ir grafikė, pirmojo juvelyrikos prekės ženklo YURGA įkūrėja nepriklausomoje Lietuvoje, taip pat ir puiki rašytoja! Susipažinus su ja (Liucija) gyvenimas atrodys kitoks – paprastesnis, žavus ir ilgas. Kai lengva prisipažinti klydus, kai nesureikšminama tai, ko nereikia, ir iškeliama tai, ko, rodos, nė nepastebėtum, kai mažose kasdienybės detalėse gyvena laimė! Bus lengva nusispjauti suklupus, atsitiesti sunkumams slegiant pečius ir su viltimi žiūrėti tolyn, kai, rodos, reikėtų spoksoti į žemę sau po kojomis.

liucija

A. Kaniavos monospektaklis „Tūla ir kiti“, 18:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Pjesė balsui ir pianinui. Jurgio Kunčino romano „Tūla“ ir apsakymų motyvais. Tai tiesiog pasakojimas apie meilę. Meilę Vilniui ir moteriai. Apie meilę, kuri lyg gelbėjimo ratas padeda gyvenimo dugną pasiekusiam herojui bent laikinai iškilti į paviršių ir įkvėpti gryno oro. Čia meilė – valkatiška ir dieviška, purvina ir tyra, girta ir sąmoninga, nuščiuvusi ir klykianti, bet tai vienintelė galimybė susirasti „kampelį dangaus, kuriame nereikėtų daryti žygdarbių“.

tula

Filmas „Paskutinis paršelis“ (The Last Pig), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Filmas, kurį pristato organizacija „Tušti narva“ – lyriška istorija apie žmogaus santykį su gyvūnais, nagrinėjanti ką mums, žmonėms, emociškai intelektualiems ir gebantiems jausti empatiją, reiškia santykis su kitomis, jaučiančiomis ir mąstančiomis būtybėms, bei mūsų turima galia atimti joms gyvybę. Filmo centre – kiaulių fermeris bei jo intymūs bei atviri apmąstymai apie vidinį konfliktą, kylantį rūpinantis ir bendraujant su šiais gyvūnais, tačiau tuo pačiu – prekiaujant jų mirtimi. Tai lėtas filmas, leidžiantis žiūrovui kartu pasinerti į šių, išties nepaprastų, gyvūnų gyvenimą fermoje, kartu pajusti šaltas plieno ir cemento sienas, kurių šešėliai slepia milijonų gyvūnų sielas.

Koncertas „Prancūzų mistinė klasika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

29-ojo gimtadienio proga Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius savo klausytojams paruošė ypatingą ir labai retai atliekamą kūrinį – įspūdingąją prancūzų kompozitoriaus Olivier Messiaeno simfoniją „Turangalila“.  Tai vienas populiariausių šio autoriaus kūrinių, kurio išskirtinė savybė – du solo instrumentai: fortepijonas ir itin retai Lietuvos scenose girdimas elektroninis instrumentas Marteno bangos (Ondes Martenot). Šis 1928 m. prancūzų muzikanto Maurice Martenoto kartu su kito elektroninio prietaiso – termenvokso kūrėju Levu Teremenu sukurtas įrenginys – vienbalsis instrumentas su septynių oktavų klaviatūra bei siūlu su žiedu, užmaunamu ant smiliaus. Kairėje instrumento pusėje yra mygtukas, atliekantis stryko vaidmenį. Garso išgavimui muzikantui reikia paspausti klaviatūros klavišą arba įtempti siūlą iki reikiamos pozicijos ir paspausti mygtuką kairėje. Jo paspaudimo jėga valdoma ataka ir garsumas.

Kauno valstybinės filharmonijos scenoje Marteno bangų partiją atliks svečias iš Prancūzijos Bruno Perraultas, į šio instrumento paslaptis gilinęsis Strasbūro ir Paryžiaus nacionalinėje konservatorijose. Itin sudėtingą solo fortepijono partiją, išsiskiriančią keletu solinių kadencijų skambins Lietuvos publikos numylėtinis, Moldovoje gimęs ir Maskvos konservatorijoje studijavęs pianistas Alexander Paley.

simfon

Susitikimas su Vytu Palavinsku: „Kelionė aplink pasaulį. Pietryčių Azijos etapas“, 19:00
„Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

„Rūsti, daugiabriaunė ir uždara Vyto Palavinsko asmenybė nuo seno dirgina Lietuvos mokslą ir meną. Ar tikrai šio žemaičio kūne telpa trys didžiosios pasaulio stichijos – jūra, literatūra ir dizainas? Kas už jo stovi? Ir kas už jo guli? Kokia iš tiesų yra jachtos „Julijos” varomoji jėga? Ko (nepabijokim to žodžio) kapitonu pasivertęs dizaineris kasmet ieško tarp Karibų, Naujosios Gvinėjos ir Australijos? Kur artimiausiu metu jį nupūs Indijos vandenyno vėjai?“, – vakaras anonsuojamas klaustukais, o tai savo ruožtu žada šauktukus.

palavinskas

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Tel Avivo „Maccabi“, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Eurolygos reguliarusis sezonas persirita į paskutinįjį trečdalį, kur kiekvienos rungtynės tampa aukso vertės. Vasario 1-ąją į Kauną atvyksta Tel Avivo „Maccabi“, pirmaujanti čempionate pagal atkovotus kamuolius. Kovos netruks aikštėje, o kaip su tribūnoms?

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia