Maršrutas sausio 28 – 31 dienoms

PIRMADIENIS, 01 28

Paroda „Pasivaikščiojimai po Kauną“, 8:30 – 19:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka (IV a. fojė), Radastų g. 2

Arvydo Čiukšio fotografijų paroda „Pasivaikščiojimai po Kauną“ kviečia kartu su autoriumi pasivaikščioti po miestą ir jo akimis pažvelgti į daugiausia tarpukariu statytus gyvenamuosius namus. Daugiau apie sumanymą mums jau pasakojo jo autorius, kviečiame skaityti interviu čia. O parodą aplankyti galite iki vasario 11 d.

Parodos atidarymas. Rasos Didaitės Mockevičienės nuotr.

Parodos atidarymas. Rasos Didaitės Mockevičienės nuotr.

Filmas „Favoritė“, 13:50 / 19:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Naujausias režisieriaus Y. Lanthimos filmas „Favoritė“ (The Favourite) nukelia į XVIII a. pradžią. Anglai išdidžiai kovoja su prancūzais. Nepaisant to, ančių lenktynės ir ananasų valgymas klesti. Gležna karalienė Ana (akt. Olivia Colman) užima sostą, o jos artima draugė, ledi Sara (akt. Rachel Weisz), kol karalienė jaučiasi prastai, pastarosios pavedimu valdo šalį. Kai rūmuose pasirodo nauja tarnaitė Abigailė (akt. Emma Stone), jos žavesys akimirksniu pavergia Sarą.

ANTRADIENIS, 01 29

Knygos „Teesie“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Poeto Roberto Keturakio naujo eilėraščių rinkinio sutiktuvėse kartu su autoriumi dalyvaus knygą išleidusio Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centro vadovas Valdas Kubilius, aktorius Dainius Svobonas, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

VDA KF tapybos magistro studenčių parodos „Corpus Anima / Laikolizė“ atidarymas, 17:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„Egzistuoja minties ir tiesos pasauliai – tiek impulsyvi mintis, tiek už tyvūliuojančios minties slypinti tiesa mumyse kuria nesibaigiantį, vizualų tikrovės įspūdį. Corpus anima tema nukreipia žvilgsnį į meninio motyvo vidų, į aplinkos neregimąją būvio sąlygą, numanomąją ir ne tik numanomą esatį“, – rašoma Sandros Kvilytės darbo „Corpus Anima“ pristatyme. „Laikolizės“ autorė – Indrė Mikašauskaitė. Darbus galėsite apžiūrėti iki vasario 5 d.

50338942_2210952055889112_1595937962325966848_n
Vakaras Alfredo Hičkoko 120-osioms gimimo metinėms, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Kino kritikas Gediminas Jankauskas supažindins su vieno didingiausių visų laikų režisierių Alfredo Hičkoko kūryba. Vakaras skiriamas Hičkoko (1899–1980) 120-osioms gimimo metinėms. Renginio metu bus rodomas ir aptariamas filmas „Hičkokas“ („Hitchcock“, 2013 m. rež. S. Gervasi).

hickokas
Žurnalo „Nemunas“ paroda-renginys „12+1“, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Galerijoje atidaroma 2018 m. „Nemuno“ žurnale publikuotų autorių darbų paroda, taip pat joje vyks poezijos skaitymai, pokalbiai su žurnalo autoriais (visa tai – nuo vasario 1 d.) ir, be abejo, 2019 m. sausio mėn. numerio sutiktuvės.
Parodos dalyviai: Kristina Ališauskaitė, Robertas Antinis, Svetlana Batura, Stasys Eidrigevičius, Monika Furmana, Julija Goyd, Kęstutis Grigaliūnas, Alex Kanevsky, Arūnas Kavaliauskas, Miglė Kosinskaitė, Tomas Kos, Lino Lago, Eimutis Markūnas, Artūras Morozovas, Justina Norkutė-širin, Auris Radzevičius, Šarūnas Sauka, Karolis Strautniekas, Antanas Sutkus, Austė Stiklerytė, Laisvydė Šalčiūtė, Remigijus Treigys, Rimaldas Vikšraitis, Andrius Zakarauskas.

nemunas

TREČIADIENIS, 01 30
Spektaklis „Dreamworks“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Niekas nesibaigia nei gerai, nei blogai. Geriausių budistinių istorijų esmė – palikti galimybę istoriją pakeisti nuo bet kurios jos vietos. Šių istorijų personažų sprendimai ir elgesys laikomi labiau atsitiktinumais ar atsitikimais, bet tik ne likimu. Nėra nei pradžios, nei pabaigos. Gyvenimas – tai iliuzijų darbas, kuris niekada nesibaigia.

„DreamWorks“. Remio Ščerbausko nuotr.

„DreamWorks“. Remio Ščerbausko nuotr.

N. Mileriaus knygos „Žiūrėti į žiūrintįjį“ pristatymas, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai ir leidykla „Jonas ir Jokūbas“ kviečia į naujausios filosofo Nerijaus Mileriaus knygos pristatymą, kuriame dalyvaus knygos autorius ir filosofas Gintautas Mažeikis.

„Kasdieniniame gyvenime neišvengiamai susiduriame su vienokiomis ar kitokiomis prievartos formomis. Žinios apie prievartą mus pasiekia per kriminalines naujienas, interneto portalus, prievarta mėgaujamės žiūrėdami siaubo filmus, esame tiesioginiai prievartos liudininkai. Tačiau retas kuris iš mūsų leidžiame ar norime apie ją kelti klausimus: kokia yra prievartos esmė, kokios yra jos dedamosios dalys, koks yra prievartos motyvas, koks yra smurtautojo ir aukos santykis, ką reiškia stebėti prievartą, ar egzistuoja „pozityvi“ prievarta, ar prievartos stebėjimas neskatina smurto?“, – klausia N. Milerius.

2019_01_14_mileriau_knygos_pristatymo_coveris

TKKF kino klubas: „Žiemos miegas“ (Winter Sleep / Kış Uykusu), 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

2014 metais auksinę Kanų palmės šakele apdovanotas filmas „Žiemos miegas“ pasakoja apie centrinėje Anatolijoje gyvenantį viešbučio savininką Aydiną, buvusį aktorių, išgyvenantį egzistencinę bei kūrybinę krizę. Aydinas įsitikinęs, esąs reikšminga figūra savo miestelyje. Jis turi skiltį vietiniame laikraštyje ir rašo knygą apie Turkijos teatro istoriją, tačiau simpatijų jis nesulaukia nei iš miestelėnų, nei iš savo artimųjų.

KETVIRTADIENIS, 01 31

Ciklas „Laikinosios sostinės fenomenas“. Filmas apie Joną Prapuolenį, 17:00
Galaunių namai, Vydūno al. 2

Bus demonstruojamas filmas apie lietuvių dizaino korifėjų Joną Prapuolenį. Susitikime dalyvaus filmo kūrėja Audronė Kosciuškienė, J. Prapuolenio sūnus Bangutis Prapuolenis, architektūrologė dr. Lina Preišegalavičienė.

J_Prapuolenio baldų komplektas, 1937. Pasaulinė paroda Paryžiuje. Foto is NČDM rinkinių.

J_Prapuolenio baldų komplektas, 1937. Pasaulinė paroda Paryžiuje. Foto is NČDM rinkinių.

Leidinio „Ypatinga dovana Lietuvai“ pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Leidinys „Ypatinga dovana Lietuvai“ išleistas to paties pavadinimo parodai iš kolekcininko, visuomenės ir kultūros veikėjo, Amerikos lietuvio Aleksandro Mykolo Račkaus kolekcijų įamžinti. Renginyje apie lietuvių išeivijos gyvenimą Amerikoje XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje pasakos Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto istorikė dr. Daiva Dapkutė. Mintimis apie vertingą A. M. Račkaus kolekciją dalysis Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis, o katalogo leidybinės grupės nariai prisimins leidinio gimimo proceso ypatumus.

Rackus VIRSELIS 01 res
Knygos „Anykščių krašto kryždirbystė: mediniai paminklai“ pristatymas, 17:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Jolantos Zabulytės knygos „Anykščių krašto kryždirbystė: mediniai paminklai“ pristatyme dalyvaus knygos autorė, leidinį pristatys prof. dr. Rasa Andriušytė-Žukienė.

Gausiai iliustruotoje studijoje tradicijos savitumo aspektu aptariami Anykščių krašto XIX a. – XXI a. I pusės įvairių tipų mediniai paminklai: stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės ir kryžiai bei šiuolaikinės šių paminklų interpretacijos. Tai – pirma tokio pobūdžio studija, skirta vietinės kryždirbystės tradicijos ir jos kaitos sklaidai. Prieduose pateikiama vertinga informacija apie XIX a. – XXI a. I pusės paminklų statymo motyvus, papročius ir kryždirbius.

kryzdirbyste

Susitikimas su knygos „Nuotrauka dembelio albumui“ autoriumi Raimondu Buitkumi, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

1989-ieji. Lietuvoje įsibėgėja Sąjūdis, o į sovietinę armiją, kaip ir daugelį metų iki tol, iškeliauja beveik visa aštuoniolikamečių karta. Suskamba Lietuvos nepriklausomybės deklaracija, palikdami kruviną pėdsaką pražlėgsi Sausio tryliktosios tankai. O vaikinai, išbarstyti po „plačiąją tėvynę“, kasdien sprendžia klausimą – bėgti ir pasmerkti save beveik garantuotam įkalinimui, o gal net mirčiai, ar likti.

Raimondas Buitkus (g. 1971 m.) – žurnalistas, aktorius, rašytojas. 1989 m. buvo paimtas į sovietinę kariuomenę, kur baigęs seržantų mokyklą 1989-1991 m. tarnavo specialiosios paskirties radijo žvalgybos daliniuose Karelijoje. 2010 m. baigė Vilniaus universitete žurnalistiką. „Nuotrauka dembelio albumui“ – pirmasis jo romanas.

50422588_334572200600048_6960484597591179264_n

LVSO gimtadienio koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Per tris dešimtmečius Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras tapo aukščiausio meninio lygio ir meistriškumo ženklu, naujų idėjų ir drąsos simboliu. Gimtadienio koncerto metu klausytojai galės mėgautis ištraukomis iš operos žanro perlų, simboliškai nuskambės pirmajame orkestro koncerte atlikta penktoji L. van Beethoveno simfonija, po prieš du šimtus dešimt metų Vienos teatre įvykusios premjeros Ernsto Theodoro Hoffmanno pavadinta „svarbiausiu visų laikų muzikos kūriniu“.

Diskusija Menininko laisvė bendradarbystėse: nuo kaimynų iki inžinierių“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai šiemet jau 21-ąjį kartą organizuoja „Įsimintiniausio Kauno miesto menininko rinkimus“, kuriuos, tęsiant praėjusių metų tradiciją, lydi atvirų diskusijų ciklas, siekiantis aptarti aktualią kultūros lauko problematiką, iššūkius bei ateities vizijas.

Antroji ciklo diskusija bus moderuojama dr. Vytauto Michelkevičiaus. Diskusijoje dalyvaus menininkas Julijonas Urbonas, tyrėja, bendruomeninių judėjimų iniciatorė dr. Jekaterina Lavrinec, bei menininkė, kuratorė Evelina Šimkutė. Diskusijoje bus siekiama atskleisti ir kritiškai įvertinti menininkų ir bendradarbysčių iniciatorių kūrybinės ir veiksmo laisvės klausimus.

Spektaklis „Šimtmečio moterys“, 18:30
„Teatro Klubas“, Vilniaus g. 22

Spektaklyje išvysite garsiausias tarpukario moteris, kurios savo kūryba, veikla prisidėjo prie valstybės atstatymo darbų. Spektaklio siužetą įrėmina dvi kertinės datos – 1907 Kaune įvykęs I Lietuvos moterų suvažiavimas ir 1937 Kaune įvykęs II Lietuvos moterų suvažiavimas bei tuo metu aktyviai visuomeniniuose procesuose dalyvavusių moterų: Gabrielės Petkevičaitės – Bitės, Julijos Žymantienės-Žemaitės, Sofijos Smetonienės, Jadvygos Tūbelienės, Onos Rymaitės, Felicijos Bortkevičienės gyvenimo ir sudėtingų likimų peripetijos.

X erdvės atidarymas su Golden Parazyth, 19:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Kauno miesto muziejus drąsiai keičiasi ir į pagalbą kviečiasi aktyvų jaunimą! Atsinaujinęs Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius atidaro naują bendros kūrybos (co-creative) erdvę mieste, skirtą jaunimui, norinčiam dalyvauti ir prisidėti prie Kauno kultūrinio gyvenimo pokyčių.

M. ir K. Petrauskų namuose esanti erdvė kasmet turės vis kitą, įkvepiančio žmogaus ar įvykio tematiką. Kadangi 2019-ieji – Juozo Naujalio metai, šiemet čia vyraus ne tik muzika, bet ir daugybė įvairių veiklų, kuriomis pasižymėjo žymusis kompozitorius.

Pirmasis pasikalbėjimas erdvėje vyks kartu su „Golden Parazyth“ – lietuvių elektroninės muzikos grupe, rudenį pristačiusia naują albumą „Sad human“. Partners in crime – Giedrius Širka ir Aurimas Vilkišius – yra ne tik atsidavę muzikai, bet ir palaiko miesto budinimą iš letargo miego tapę Kaunas 2022 ambasadoriais. Pokalbį plėtos žurnalistas, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

x

Koncertas „Mažulio kanonai“, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Koncerte skambės hiperminimalistininės muzikos kompozitoriaus Ryčio Mažulio kūriniai lygiems balsams. Atliks MELOS vokalinis ansamblis, muziką papildys Adomo Žudžio vizualizacijos.

Po koncerto – pokalbis su kūrėju (autorių kalbina kompozitorė Karolina Kapustaitė).

melos

Nacionalinė ledo ritulio lyga: „Kaunas Hockey“ – Vilniaus „Geležinis vilkas“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Kauniečiai į rungtynes pasikvietė iš Dakaro ką tik grįžusį Arūną Gelažninką, o prieš tai galite apšilti atviroje čiuožykloje arenos kieme.

Koncertas „Samba da Minha Terra“, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Žodis „terra“ šiuo atveju reiškia žemę arba šalį, didžiausią Pietų Amerikoje – Braziliją. Dėl daugybės vingių šios šalies istorijoje šiandien šis milžiniškas kraštas yra tikras kultūrų katilas, kuriame kunkuliuoja skirtingos tradicijos, kalbos ir muzika. Projekto muzikantai savo koncertu trokšta publikai atskleisti neatrastas, intriguojančias ir stebinančias Brazilijos kultūros puses. Įtraukiantys ritmai ir jausmingos istorijos iš skirtingų Brazilijos regionų, muzika kelianti daug emocijų ir priverčianti pasijusti laimingu – tokia muzikinė kelionė po terra laukia klausytojų.

48415474_2052970421445583_3128693451034460160_n

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia