Maršrutas sausio 27 – 30 dienoms

PIRMADIENIS, 01 27

Bendruomeninė origami instaliacija „Lankstyti žmogų“, 9:30 – 19:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Origami (jap. 折紙, iš ori ‘lankstyti’ + kami ‘popierius’) – japoniškas popieriaus lankstymo menas, kai nenaudojant nei žirklių, nei klijų išlankstomos įvairiausios figūros. Lankstinys, kuris yra sudedamas iš kelių atskirai išlankstytų dalių vadinamas moduliniu origamiu. Bendruomeninei instaliacijai žmogeliukus išlankstė „Pagalbos moterims linijos“ savanorės ir muziejaus senjorių klubas „PRIEmenė“ drauge su atvirų lankstymo dirbtuvių dalyviais. Rugsėjo ir spalio mėnesiais parodoje „Atminties popierius“ vykusiuose susibūrimuose popierius tapo socialine medija, iššūkiu, paskatinusiu būti drauge, dalintis patirtimis ir emocijomis. Dabar iniciatyvos rezultatus galima pamatyti Kauno apskrities viešosios bibliotekos antro aukšto fojė.

Organizatorių nuotr.

Žilvino Jagėlos plakatų ir iliustracijų paroda, 12:00 – 00:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Žilvinas gimė 1989-ais metais, o po kelių metų, prisižiūrėjęs multikų, pasiėmė į rankas flomasterį, ėmė piešti ir piešia iki šiol. Iliustruotus plakatus kuria nuo 2014 metų, yra pasirūpinęs beveik visais Vilniaus roko grupės „Arklio Galia“ koncertų plakatais ir albumų viršeliais. Dažniausiai autoriaus kūryboje vyrauja tokie neišsemiami meniniai motyvai, kaip šlykštynės, vulgarybės, deformacijos, chaosas. Tikrai smagu, o kai kuriems žmonėms net juokinga. Parodoje, veikiančioje tiesiog bare, eksponuojami koncertų plakatai ir keletas kitų iliustracijų, taip pat grandiozinis paveikslas „1000 Žilvino Jagėlos gaidžių“.

Filmas „Džentelmenai“ (The Gentlemen), 17:20 / 19:50 / 21:15
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Britų režisierius Guy‘us Ritchie‘is į kino pasaulį su trenksmu įsiveržė 1998-aisiais, debiutavęs pašėlusia kriminaline komedija „Lok, stok arba šauk“ („Lock, Stock and Two Smoking Barrels“). Su filmu „Džentelmenai“ („The Gentlemen“) jis grįžta prie savo šaknų – kriminalinės komedijos žanro, atnešusio jam pasaulinį pripažinimą. Londone gyvenantis amerikietis Mikis Pirsonas (aktorius Matthew McConaughey‘is) Britanijos sostinėje sukūręs tikrą marihuanos imperiją. Natūralu, kad jo verslas gundo daugybę tiek menkesnių, tiek stambesnių kriminalinio pasaulio veikėjų. Tačiau nuovokus, atsargus ir ryžtingas Mikis žino, kaip išvengti problemų. Tiksliau, žinojo iki šiol. Marihuanos verslą užsimoja nupirkti paslaptingi Oklahomos nusikaltėliai, vadovaujami žiauriojo „Sausaakio“ (aktorius Henry‘is Golding‘as). Apdairusis Mikis verslą parduoti atsisako. Sausaakis jam pasiunčia žinutę, užpuldamas vieną itin slaptą marihuanos auginimo tašką. Apstulbęs dėl tokio priešininkų informuotumo, Mikis paveda situaciją išsiaiškinti geriausiam savo parankiniui Reimondui (akt. Charlie‘is Hunnam‘as). Tuo tarpu, pajutę kraują, į ringą žengia ir kiti nusikalstamo pasaulio veikėjai. Žingsnis po žingsnio, veiksmas po veiksmo, Londone užverda tikras nesusipratimų, smurto, apgavysčių bei absurdo pragaras.

Kadras iš filmo.

ANTRADIENIS, 01 28

Paskaita „Holokausto vykdytojai: Ypatingasis būrys 1941 – 1944“, 14:00
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Šiaurės Kasablankos akademija ir Sugiharos namai kviečia į dr. Arūno Bubnio paskaitą „Holokausto vykdytojai: Ypatingasis būrys (Sonderkommando) 1941-1944 m.“. Renginio metu bus galima įsigyti naujai pasirodžiusią A. Bubnio knygą „Vokiečių saugumo policijos ir SD Vilniaus ypatingasis būrys 1941–1944 m.“.

Knygos „kai aš buvau malalietka“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„kai aš buvau malalietka“ – pirmoji išpažintinė knyga apie laukinį dešimtąjį dešimtmetį Vilniuje, papasakota iš moters perspektyvos. Kioskeliai, reivai, pirmieji Vilniaus naktiniai klubai, tūsai, vėliau – doktorantūros studijos ir tarptautinės konferencijos. Filologė, netikinti literatūra ir labiau už viso pasaulio meną vertinanti betarpiškas patirtis. Pastangos pritapti, meilės siekimas, malonumo troškimas, laimės akimirkos, purvas. Ir žinojimas, kad neprapulsi. Tai tapatybė, netelpanti į tradicinius įvaizdžius. Jokio sentimentalumo. Jokio kaltės jausmo. Jokios patetikos. Pokalbį su knygos autore Virginija Kulvinskaite moderuos filosofas, žurnalistas Paulius Gritėnas. Renginys skirtas Metų knygos rinkimams.

Spektaklis „Aš nieko neatsimenu“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kaune gastroliuojantis Vilniaus mažasis teatras kviečia į spektaklį „Aš nieko neatsimenu“ pagal garsaus amerikiečių dramaturgo Arthuro Millerio pjesę, pirmą kartą išverstą į lietuvių kalbą. „Aš nieko neatsimenu“ – tai trumpas vieno vakaro susitikimas. Regis, nieko reikšminga neįvyksta, tačiau buities detalės ir kasdieniški pokalbiai slepia praėjusio gyvenimo ilgesį, pasimetimą ir pastangas susikurti viltį. Pats Milleris yra sakęs, jog džiaugtųsi sulaukęs epitafijos „Jis suteikė aktoriams gerų vaidmenų“. Režisierius Kirilas Glušajevas, itin atidus sceniniam aktorių bendravimui, šį kūrinį parinko specialiai aktoriams Gediminui Girdvainiui ir Gintarei Latvėnaitei. Kameriniame spektaklyje našlė Leonora ir jos velionio vyro draugas Leo narplioja moters praeitį. „Aš nieko neatsimenu“, – nuolat kartoja Leonora, bet ar tai nėra noras užgniaužti neviltį ir išvengti skaudinančios akistatos su dabartimi?

L. Vansevičienės nuotr.

Dovilės Martinaitytės-Tarallo parodos „Sky is The Body“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“. Rotušės a. 27

Anot menotyrininkės ir šios parodos kuratorės Austėjos Mikuckytės-Mateikienės, Dovilės Martinaitytės-Tarallo fotografijos subtiliai ir estetiškai prabyla apie depresiją. Psichologinės ligos – įpareigojanti, atsakomybės ir drąsos reikalaujanti tema. Autorės žvilgsnis į problemą iš vidaus leidžia jai fotografijų serijoje išlikti itin taiklia, įžvalgia ir iškalbinga. Indijos peizažas ir tarsi į aplinką įsiliejantys kūnai nėra literatūriški, nėra pernelyg tiesmuki. Taip pat išvengta kito kraštutinumo – perdėto atsargumo, sušvelninimo. D. Martinaitytės-Tarallo fotografijos nesukelia momentinio gailesčio ir pakviečia eiti ne lengviausiu, bet prasmingiausiu keliu. Uolienų šiurkštus paviršius, slėpimasis tankmėje, kabinimasis į gyvenimo kyšulius, purvinumo pojūtis, gūžimasis, užsidarymas savyje. Fotografijose padaromos užuominos, tampančiomis tam tikromis universalijomis, kiekvienam parodos lankytojui pasiūloma dvasiškai išsinešti iš parodos tai, kas jam aktualu, svarbu, reikalinga.

Dovilės Martinaitytės-Tarallo nuotr.

Slemas #29, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Metai – nauji, o slemas – vis toks pats ir niekada ne tas pats. Jis yra atviras sakytiniam žodžiui – tiek pradedančiųjų lyrikų, tiek patyrusių slemerių. Taisyklės kaip visada. Iškilus klausimams, kreiptis asta@kmn.lt.

TREČIADIENIS, 01 29

Knygos „Vilties sonetai“ pristatymas. 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į Nerijaus Pipiro knygos „Vilties sonetai“ pristatymą. Renginyje kartu su autoriumi dalyvaus prelatas Vytautas Vaičiūnas, kunigas Robertas Urbonavičius ir poetas Robertas Keturakis.

Aistės Ramūnaitės parodos „Suvyniota siela“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“. Rotušės a. 27

Menininkė Aistė Ramūnaitė savo darbų serijoje grafikos lino raižiniams spausdinti pasirinko labai ploną specialiai glamžytą japonišką ryžių popierių, ant kurio klojant kelis dažų sluoksnius gimsta ir išryškėja dvipusė materija. Grafikė aiškina, kad tokiu būdu medžiagoje išlieka jausmas, magiškas permatomumo ir dingimo pojūtis. Rašymas tušu ir lino raižiniai sudaro turinį šio ciklo darbams, atliktiems naudojant klasikinę redukcijos techniką bei eksperimentuojant su skysto šilko popieriaus mase. Ši paroda nagrinėja vienatvės uždaroje erdvėje klausimus.

„Užsirašinėjame mintis, skirtas kitiems žmonėms, tačiau turime tik pačius save. Dėl šios priežasties egzistencijos apmąstymuose patiriame staigius panikos priepuolius ir nerimo jausmą. Skambanti Visatos tyluma yra apsupta įvairių atsitiktinai išdėliotų daiktų ir pasirinkimų. Skirtingų ornamentų, spalvų ir piešinių gausa kuria dabarties būsenos pojūtį. Ar tapetai ir laiškai popieriuje ir yra ta tikroji Sielos atspindžio dalis?“, – klausia parodos „Suvyniota siela. Estampas. Teleportuoti daiktai iš 1900-ųjų metų Kauno“ autorė.

Aistės Ramūnaitės kūrinys iš serijos „Suvyniota siela. Estampas. Teleportuoti daiktai iš 1900-ųjų metų Kauno“.

Spektaklis „Iš kūno ir kraujo“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Festivalio „IDėja2019“ laureatė režisierė Uršulė Bartoševičiūtė tiria kraujo linijos temą, kartu su dramaturgu Matu Vildžiumi nagrinėdama Senajame Testamente aprašytą Kaino ir Abelio brolžudystę ir britų poeto Lord Byron misteriją „Kainas“. Režisierė sako: „Kraujo linija skiria svetimą nuo savo. Kraujo linija apsprendžia moralinius ir juridinius klausimus – pagal ją paveldime gėdą, kaltę, pinigus, titulus, turtą, įsipareigojimus, skolas. Senajame Testamente aprašyta Kaino ir Abelio istorija ir Nauja Mato Vildžiaus pjesė talpina savyje daug pirmųjų kartų, tarp jų ir pirmąjį kraujo praliejimą.“

Šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ koncertas „Vortex Temporum“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai pristato dar vieną Vilniaus šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ projektą „Vortex Temporum“. Koncerte skambės vieno įtakingiausių XX a. kompozitorių, prancūzų spektralisto Gerard Grisey kūrinys. „Išgirsti Grisey’aus muziką reiškia leistis į garsinius nuotykius, kurie jūsų ausis pakeis amžiams. Tuo pačiu metu neapdirbtas ir ištobulintas, griežtai struktūruotas, tačiau pilnas laukinės energijos – toks yra šio kompozitoriaus opus magnum, trijų dalių jaudinanti kelionė garsu „Vortex Temporum“ fortepijonui, styginiams ir pučiamiesiems“, – rašė „The Guardian“.

„Synaesthesis“. Arti nuotr.

KETVIRTADIENIS, 01 30

Leono Striogos parodos „Bėga bėga gyvenimas“ pristatymas, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje ketvirtadienį vyks Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, skulptoriaus Leono Striogos parodos „Bėga bėga gyvenimas“ pristatymas. Renginyje dalyvaus smuikininkė Ilona Klusaitė, moderuos menotyrininkė Rimantė Tamoliūnienė.

Ši jubiliejinė mažosios plastikos ir piešinių paroda – tai dar viena skulptoriaus dovana jo kūrybos gerbėjams. Niekada nepritrūkstantis motyvų savajai kūrybai, Leonas Strioga bėgančioje gyvenimo tėkmėje išlieka vienas aktyviausių ir ryškiausių mažosios plastikos atstovų, jo įnašas į šią sritį jau skaičiuojamas šimtais darbų. Leono Striogos kūrybinės idėjos nuolat atsiremia į pagarbą žmogui, dėmesį jo vidiniam pasauliui, į santykį su tuo, ką galima pavadinti giliai suvokta tiesa. Filosofinis ir kultūrinis menininko akiratis mažosios plastikos darbuose apima platų humanistinių vertybių spektrą, kuriame nekomplikuotai telpa ne tik jo minčių ir emocijų gilumas, bet ir fiksuojama garsių Lietuvos asmenybių pasaulėjauta, jų sąšauka su humanistiniu pradu, gyvensenos bruožai. Tai rodo aktyvų skulptoriaus santykį su aplinka ir pasaulio kultūra apskritai. Todėl ir šioje parodoje žiūrovas atpažins ne tik paties menininko autoportretus, bet ir kitus žymius arba autoriui įdomius žmones.

Vakaras „Tradicijų jungtys“, 17:30
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

A. ir P. Galaunių namai kviečia į vakarą „Tradicijų jungtys“, skirtą Tautodailės metams ir Pauliaus Galaunės 130-osioms gimimo metinėms paminėti. Šį kartą svečiuose „pas Galaunius” ir vėl žemaičiai. Tautodailininkė Sigita Dacienė vakaro metu pristatys autorinių karpinių ir riešinių parodą, o jos šeimos tradicijų jungčių tvarumą liaudies dainomis atskleis net trijų kartų Dacių moterys: pati Sigita, dukra Dominyka bei anūkės Barbora, Severija ir Lukrecija. Parodoje menininkė, dėstytoja, tautodailininkė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkė Sigita Dacienė pristato per 40 karpytų užuolaidėlių ir beveik 40 megztų riešinių.

Sigitos Dacienės riešinės.

Monografijos „Kilmės įrašas. Komunikacija ir kultūrų hibridizacija Lietuvoje“ sutiktuvės, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į humanitarinių mokslų daktarės Jolitos Linkevičiūtės-Rimavičienės monografijos „Kilmės įrašas. Komunikacija ir kultūrų hibridizacija Lietuvoje“ sutiktuves. Renginio dalyviai diskutuos, kodėl modernios lietuvių kultūrinės tapatybės kūrimo procesą galima laikyti nuotykiu ir jį skaityti kaip kultūrinį detektyvą. Monografijos autorė bandė išsiaiškinti, ką gavome ir ką praradome, atmesdami kelių šimtmečių bendrą istorinę lietuvių ir lenkų patirtį Abiejų Tautų Respublikoje, užsidegę noru būti savimi, t. y. sukūrę modernią lietuvių tautą. Knygoje retoriškai klausiama: ar lietuvių kultūrinė tapatybė, kurta nelaisvės sąlygomis, iš tikrųjų yra autentiška? Tekste nagrinėjama didžiojo istorinio pasakojimo, kuriuo save įrašo tauta į istoriją, reikšmė ir globaliame pasaulyje kylanti būtinybė naujai perskaityti lietuvių naratyvą „Aušroje“ (1883). Knygoje gretinami keli diskursai: Motiejaus Strijkovskio „Kronika“ ir Alberto Vijūko-Kojelavičiaus „Lietuvos istorija“, Teodoro Narbuto „Lietuvos istorija“, juridinis diskursas – 1791 m. gegužės 3-iosios Konstitucija, Abiejų Tautų tarpusavio įsipareigojimas, kuriuose „iki“ „Aušros“ programos buvo aprašyta lietuvių tautos genealogija ir istorija. Galbūt priėmę mūsų savasties aristokratiškąją dalį, labiausiai besipriešinusią Rusijos invazijai ir išstumtą dvarų diskursą, galėtume kitaip papasakoti savo šalies istoriją ir biografiją, nutylėdami mažiau faktų ir aiškiau atsakydami į klausimą: ką būtent praradome?

Filmo „Barbicania“ peržiūra, 18:00
„Kaunas 2022“ biuras, Laisvės al. 36

Modernistų bendruomenę telkianti „Kaunas 2022“ programa skatina atkreipti dėmesį į kasdienybės paveldą ir burti jo šeimininkus, puoselėtojus, specialistus ir populiarintojus. Šis susitikimas – tai proga ne tik pasimatyti ir susipažinti, bet ir sužinoti apie artmiausias šių metų programos veiklas ir planus. Žinoma, ir pamatyti vakaro filmą „Barbicania“. Tai pilnametražis video dienoraštis, kuriame vaizduojami mėnesį fiksuoti gyvenimo ypatumai brutualistinės Londono ikonos viduje – Barbican kvartale. Nuo 39-ojo daugiabučio aukšto iki vieno svarbiausių Europos menų centro užkulisių – gyventojai ir atsitiktiniai praeiviai atveria duris į savo gyvenimus. Tarptautinio pripažinimo sulaukę filmo režisieriai Ila Bêka ir Louise Lemoine kuria itin asmenišką ir žmogišką komplekso portretą bei kelia klausimus apie modernistinės utopijos gyvavimą šiuolaikinės architektūros kontekste.

X erdvė: „Lizdas Sound Institute“, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

„Lizdas“ per 4–5 savo gyvenimo metus išaugo į esminį ir ryškiausią Kauno elektroninės muzikos bei naktinio gyvenimo tašką. Buvusiose Mykolo Žilinsko dailės galerijos kavinės patalpose įsikūręs klubas, anksčiau vadinęs save naktiniu baru, kiekvieną penktadienį ir šeštadienį iki paryčių šokdina ištvermingiausius miesto gyventojus. Ši nepataikaujančiu skoniu muzikai pasižyminti vieta sutraukia intelektualiausius, spalvingiausius naktinio gyvenimo klajūnus. Kiekvieną savaitgalį į Kauno elektroninės muzikos bendruomenės narių Žilvino Širkos (Roads) ir Manto Pakelčio (Pako) įkurtą klubą atskrenda žymūs, tarptautinį statusą turintys didžėjai, selektoriai ar elektroninės muzikos prodiuseriai. „Lizdas“, pasižymintis lakoniškai minimalistišku interjeru, tampa prieglobščiu stipriausiems vakarėliams mieste, kurių metu fotoaparatai griežtai padedami į šalį. Dienos metu užmaskuotas įėjimas atveria savo sunkias plienines duris tik sutemus, o vienintelis ženklas apie egzistavimą yra apskritimas su logotipu, šviečiantis ant artimiausios baro sienos. Pokalbiui apie naktinio Kauno gyvenimą į X erdvę užsuks klubo įkūrėjai Žilvinas Širka, Mantas Pakeltis ir klubo programos vadybininkas Šarūnas Šimaitis Lsar (Less Feeling, LSAR). Pokalbį moderuos Algirdas Šapoka.

Morfai parodos „Inkilai tarpukario modernizmo stiliumi“ atidarymas, 18:00
Kauno kūrybinių industrijų centras, A. Mapu g. 20

Kauno tarpukario palikimas – daugiau kaip 6000 modernizmo dvasia sukurtų pastatų, išlikusių iki mūsų dienų. Už modernizmo architektūrą ir kultūrą 2015 metais Kaunui suteiktas Europos paveldo ženklas. Parodoje eksponuojamų darbų autorius menininkas Morfai kuria emocinį ryšį su šiuo paveldu, žvelgdamas į jį kitoniškai. Tai dešimt medinių miniatiūrų-improvizacijų, kurias įkvėpė Kauno prieškarinė modernistinė architektūra. Visi inkilai yra tikri, perėjimui skirti paukščių nameliai, pagaminti pagal ornitologų rekomendacijas. Praėjusį pavasarį dešimt tokių inkilų jau buvo įkelti į medžius Kaune ir sulaukė naujakurių. Parodos inkilai pavasarį taip pat iškeliaus į medžius, kad sugrįžę paukščiai rastų jiems parengtus namus. Morfai yra žinomas kaip „Sėjiko“ Karo muziejaus sodelyje, ilgiausio lietuviško žodžio ant „Britanika“ viešbučio, freskos „Dovydas“ ir kitų gatvės meno kūrinių autorius.

Susitikimas su knygos „Kabinetas 339“ autoriais, 18:00
Kauno Centrinis Knygynas, Laisvės al. 81

Knygoje „Kabinetas 339“ pateikiamas ilgiau nei metus trukęs žurnalistinis tyrimas, kurio centre – premjeras, jo aplinka, įtartini ryšiai ir milijoniniai sandoriai, sudaryti valstybės vardu. Per šį tyrimą „15min“ redakcija atsiduria premjero ir jo komandos taikiklyje, žurnalistai patiria spaudimą, šantažą ir išdavystę. Šios knygos autoriai, „15min“ tyrimų žurnalistai D. Pancerovas ir B. Davidonytė atvyksta į Kauno centrinį knygyną, kur vyks susitikimas ir diskusija su skaitytojais. Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija: http://bit.ly/registracija_Kabinetas339

„Žiemos ekranai“. Filmas „Kamilė“ (Camille), 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“ jau tapo gero, intelektualaus ir aktualaus kino mėgėjų svarbiausiu žiemos renginiu. Organizatoriai siekia, kad geras kinas pasiektų ne tik didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir mažesnius miestelius. 15-ojo „Žiemos ekranų“ festivalio filmus bus galima išvysti miestuose, kuriuose pernai jie nebuvo rodomi: Anykščiuose, Druskininkuose ir Utenoje. „Dabarties laiko beieškant“ – tai pagrindinė festivalio tema. „Kinas yra labai svarbu mūsų visuomenėje. Jis padeda mums suprasti pasaulį, aplinką, įvykius, kurie vyksta ir galiausiai patiems pagalvoti apie tai kas mus supa“, – sakė Prancūzų instituto direktorius Jean-Marie Sani. Festivalis taip pat pristato programą „Retrospektyva: atsitiktinumai ir sutapimai“ bei animacinę programą vaikams.

Naujausio Boris‘o Lojkine‘o filmo „Kamilė“ (2019) premjera įvyko Lokarno kino festivalyje, kur jis laimėjo publikos simpatijų apdovanojimą. Pradedanti fotožurnalistė Camille Lepage atvyksta į Centrinės Afrikos Respubliką rengti reportažo apie regione prasidedantį pilietinį karą. Regėdama ginkluotų konfliktų alinamos šalies kasdienybę iš arti, Camille’ė negali likti nuošalyje: tvirtai tikėdama šviesesniu rytojumi, ji nepailsdama kovoja, kad konfliktas neliktų nepastebėtas pasaulyje. Tikrais įvykiais paremta biografinė drama – antrasis režisieriaus vaidybinis filmas, kuriame pilietinio karo absurdas ir intensyvūs karo reporterių darbo užkulisiai atskleidžiami oriai ir tikroviškai, išvengiant sentimentalaus herojiškumo klišių.

Kadras iš filmo.

„INdisTERNET: inbox/unbox“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g.  56

„inbox/unbox“ yra pirmasis renginys iš metus truksiančio „INdisTERNET“ įvykių ciklo, kurį organizuoja KMN Infocentras taip siekdamas problematizuoti skaitmenizacijos keliamus iššūkius bei tyrinėti interneto poveikį kultūrai nestandartinių pramoginių-edukacinių renginių kontekste. Pirmasis pranešėjas – Khalil Israfilzade, VDU doktorantas iš Azerbaidžano, tyrinėjantis skaitmeninį marketingą ir dirbtinį intelektą iš kūrybiškumo ir „conversational marketing“ prizmių. Renginyje Khalil išpakuos mokslinių įžvalgų siuntinį.

Šokio teatro „Aura“ spektaklis „Sprendimas“, 19:00
Verslo lyderių centras „BLC“, K. Donelaičio g. 62

Priespauda gali atrodyti saugi, aiški, ilgaamžė. Tik žmogaus prigimtis tam nesutverta – kuo žemiau esam spaudžiami, tuo aukščiau kelia paslėptas laisvės poreikis. Mus tiesiogiai veikia įvairių sistemų primesti stereotipai, elgesio modeliai, lūkesčiai, kuriuos esame priversti atitikti. Dažnai jaučiamės įstrigę, suvaržyti ir nesuprasti. Tačiau nepasiduodame, lukštenamės iš mus kaustančio kiauto ir veržiamės pirmyn. Laikas priimti sprendimą – išrėkti mintis, išjudinti kūną ir išsilaisvinti. Tačiau koks instinktyvaus šio laisvės troškimo likimas? Kur yra riba tarp išsilaisvinimo ir chaoso?

Svetlanos Baturos nuotr.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia