Maršrutas sausio 27-29 dienoms

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis: „Nuopuolis”, I nacionalinė konkursinė programa

PENKTADIENIS, sausio 27 d.

Sugiharos namai-muziejus, 11-15 val.
Vaižganto g. 30

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 dienos rezoliucija paskelbė sausio 27-ąją kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Buvęs Japonijos konsulatas, šiandien veikiantis kaip muziejus ir vieta, skirta artimiau susipažinti su skaudžiausiais praėjusio šimtmečio momentais, bei giliau pažinti artimas kultūras – turbūt esminė vieta Kaune, kurią rekomenduotume aplankyti šią dieną. Ar bet kurią kitą dieną, jei to dar nepadarėte.

87

Shane Lavalette paroda „One Sun, One Shadow“, 11-17 val.
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Autorius, viešėjęs Lietuvoje pagal galerijos rezidencijos programą dar 2014 metais, šį kartą grįžta į Kauną su paroda. JAV pietinėse valstijose menininkas nusprendė nuodugniai išvaikštinėti įvairiausias apylinkes, ieškodamas vizualių pliūpsnių, kurie tiesiog pulsuoja vietinės muzikos ritmu ir jausmu. Vengdamas etnomuzikologų bei fotožurnalistų išmintų takų, fotografas išvengė ir to, apie ką kalbėjo viena pirmųjų bliuzo motinų Ma Rainey: „Baltieji girdi bliuzą ateinant, bet nežino, iš kur jis čia atėjo.“

onesunoneshadow

Mindaugo Norkaus fotografijų parodos „Akimirkos“ atidarymas, 16 val.
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Parodoje bus pristatyta per 40 portretų. Juose – nuo 1975 metų iki šių dienų įvairiose aplinkose ir veiklose fiksuoti Lietuvos kultūros veikėjai – aktoriai, režisieriai, rašytojai, dailininkai, kompozitoriai. Tai jų gyvenimo akimirkos, užfiksuotos ir per daugelį metų išsaugotos fotografo Mindaugo Norkaus.

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, 17 val.
POST galerija, Laisvės al. 51a

Didžiausiais trumpametražių filmų renginys Baltijos šalyse – Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis – vienuoliktą kartą kviečia žiūrovus į kino seansus. Lietuvos kino festivalių ciklą pradėsiantis festivalis pristato kruopščiai atrinktus įdomiausius praėjusių metų užsienio ir Lietuvos kūrėjų trumpametražius filmus. Penktadienį – VIII Tarptautinė konkursinė programa, I Nacionalinė konkursinė programa ir IV Tarptautinė konkursinė programa.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro gimtadienio koncertas, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g 12

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro gimtadienio koncerte pirmojoje dalyje publiką džiugins operos solistų Laurynos Bendžiūnaitės ir Kosto Smorigino paruošta W. A. Mozarto operų arijų ir duetų programa. Antrojoje dalyje simfoninis orkestras atliks Gustavo Mahlerio 4-ąją simfoniją.

Diskusija „Ar mūsų kasdienybėje yra vietos „kasdienei demokratijai“?“, 19 val.
KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, A. Mickevičiaus g. 37

Diskusijoje dalyvaus buvęs Danijos kultūros ministras, alternatyvaus verslo universiteto „Kaospilot“ Danijoje įkūrėjas Uffe Ellbaek, Všį „Mokymosi mokykla“ vadovas Rygaudas Guogis ir Alytaus vicemeras Tautvydas Tamulevičius. Diskusiją moderuos Kauno technologijos universiteto, Socialinių humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas dr. Ainius Lašas.

Diskusijos metu ieškosime atsakymų į klausimą, kaip užmegzti prasmingą ir gyvybingą bendradarbiavimą tarp visuomenės ir politikų tiek Lietuvoje, tiek Europoje? Džiaugiamės unikalia galimybe pabendrauti su buvusiu Danijos kultūros ministru Uffe Ellbaek, Europoje žinomu kaip politinės kultūros kaitos ir vadinamosios kasdienės demokratijos šalininku.

Braziliškos muzikos vakaras „Samba da Minha Terra“, 21 val.
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„Samba da Minha Terra“ – tai jungtinis Brazilijos džiazo muzikantų ir Lietuvos džiazo vokalistės projektas. Kiekvienas jų jaučia asmenišką ryšį su braziliška muzika dėl skirtingų patirčių. Bosistas Matheus Nicolaiewsky (BR), gitaristas Djamen Farias (BR) ir vokalistė Eglė Petrošiūtė (LT) susipažino Nyderlanduose, kur visi intensyviai studijavo džiazo muziką. Šios žinios atsispindi jų muzikavime: improvizacijoje, turtingoje harmonijoje ir ritmuose, kad ir kokį stilių jie beatliktų. Trijulė nusprendė sukurti įdomiausių ir gražiausių per pastaruosius metus rastų braziliškų kūrinių programą ir suteikti jiems savitą džiazinį prieskonį.

Vakarėlis  „Déclique“, 23 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Už DJ pulto susitinka Priku iš Rumunijos, Silat Beksi iš Ukrainos, NeriJass iš Lietuvos bei Cheh iš Libano.

ŠEŠTADIENIS, sausio 28 d.

Kinų naujieji metai, 18 val.
Studija „Wudang Tao“, P. Kalpoko g. 1- 26

Triukšmingai sutikus naujuosius metus, didžioji pasaulio dalis sėkmingai įsibėgėja į 2017-tuosius. Tačiau ar teko šią šventę paminėti pagal Kinijos papročius? Kinų naujieji metai išsiskiria savo spalvingumu ir giliomis tradicijomis, todėl šiais laikais ji vis daugiau minima ir įvairiose Europos valstybėse. Tad, „Wudang Tao“ studija kviečia kartu pasitikti kinų ugninio gaidžio metus kartu. Šventę praėsite nuo transcendentinės garso kelionės eterinių kvapų apsuptyje. Garso terapija – tai lyg kelionė į save, proto nuraminimas, kurios metu klausomasi natūralių intrumentų garsų. Atsipalaidavę po meditacijos susipažinsite su senovine arbatos ceremonija. Arbata sugeba aplink save apjungti visą Azijos pasaulėžiūrą, kultūrą bei dvasinius ieškojimus, todėl išskirtiniai potyriai bus tikrai garantuoti.

Paroda „Selfis menui“, 11-16 val.
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„XXI amžiaus žmogus neatsiejamas nuo technologijų. Šis reiškinys iššaukė socialinę asmenukių madą visame pasaulyje: žmonės fotografuoja save įvairiose situacijose,vietose,neretai stengdamiesi perteikti save kuo gražiau. Stebėdamos tai savo aplinkoje ir internetinėje erdvėje sumanėme suaktyvinti kūrybiškumą  mūsų  mieste, įtraukiant visuomenę asmeniškai dalyvauti  meno kūrime – asmenukę fotografuojant meniniam tikslui. Mes įsiterpėme į šį procesą pasitelkdamos vizualios raiškos priemones, kiekvieną asmenį perteikiant mūsų akimis per piešinį. Šiuo projektu pačios, kaip menininkės, kuriame  ryšį su visuomene ieškodamos kūrybingo būdo reflektuoti šią madą, be siekio kritikuoti ar vertinti,“ – pasakoja parodos, veiksiančios iki sausio 31 d., autoriai.

1aeb82152cab37e0981fb03a1e69372e_resized

„Vilnieti, švęsk gimtadienį Kaune“, visa dieną
Visame Kaune

694-ojo sostinės gimtadienio proga Kaunas kviečia visus vilniečius švęsti gimtadienį pas mus. Sutikite, namuose vakarėlį kelti – nuobodu. Štai instrukcija, o visos programos detalės – čia.

16177572_1279986692061160_6697809388578022366_o

J. Miltinio dramos teatras, spektaklis „Lavina“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71
Lino Marijaus Zaikausko režisuotame spektaklyje pagal Tundžero Džiudženoglu dramą-trilerį klausiama: gal lavina nėra tik natūralus reiškinys? Gal žmonės patys ją prisišaukia mintimis ir įsikalbėta baime? Kaip nekvestionuojama baimė gali tapti visuomenės ir individo egzistencijos, socialinės tikrovės centru? Ir kokie tokios baimės įsigalėjimo padariniai?

Spektaklis vaikams „Kotonai Paryžiuje“
Kauno mažasis teatras, M. Daukšos g. 34

Režisierė Raimonda Kimbraitė scenoje įkurdino Ulos Šimulynaitės pjesę. Medvilninio kailiuko savininkai, žmogiškojo pavidalo katinai – Kotonai Bijūnas ir Gilė, kviečia į lobio paiešką šarmingajame Paryžiuje. Praėjus šimtui metų po Kotono Bijūno senelio mirties, jis apsireiškia Bijūno sapne ir perduoda pirmąją lobio paieškos dėlionę. Lobio paieškoje prireiks daug kantrybės, susiklausymo, vieningumo. Dviese įveikti iššūkius lengviau. Kur nuveš Taksistas Pelėnas? Kaip pavyks susikalbėti su pantomimos meistre Šarka? Kokią paslaptį slepia kambarinė višta Sabrina? Ar balandžių draugija padės įveikti mįslę?Koks ir kur tikrasis lobis paslėptas?

1481817827

Renginys „Metal fist“, 19 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Programoje – old school death metal atstovai iš Jonavos/Kauno „Agonija“, taip pat 1991 m. įkurta „Dark Side“ ir daug jaunesnė viking folk grupė „Varang Nord“.

SEKMADIENIS, sausio 29 d.

Tapybos darbų parodų ciklo „Antitesi“ paroda, 10-16 val.
Kauno miesto muziejaus Kauno rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Parodoje pristatomi Valdemaro Šemeškos, Alinos Daiker Gulbinienės klasikinės ir Alessandro Rillo konceptualios tapybos darbai. Kartu eksponuojami kontrastingi menininkų kūriniai, sukuria savotišką, įdomią diskusiją. Išgryninta, abstrakti, spalvinė- daiktinė forma „duoda toną“, realistinei, spalvingai, vaiskiai ir labai turtingai klasikinei tapybai, kuri tarsi dar labiau išsiskleidžia kontrasto fone.  Šioje išraiškos, formų ir technikos antitezėje yra ir didelis bendras vardiklis ar kitaip – kontrasto vienovė. Tai autorių  sprendžiamos egzistencinės, socialinės ir buitinės problemos, paveikslų pasakojimo, „romano“ temos yra tos pačios –  labai ekspresyvios ir pilnos vidinės jėgos. Paroda veiks iki sausio 31 d.

antitesi-3-375x504

Paroda „Geriausias 2016 metų kūrinys“, 11-17 val.
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Nuo 1999 m. rengiamoje itin demokratiškoje parodoje meno kūrėjai ir visuomenė turi galimybę išrinkti geriausią praėjusių metų kūrinį. „Geriausio metų kūrinio“ paroda turi ir apžvalginę potekstę: galima pamatyti, kokios tendencijos vyrauja mene, kadangi ši paroda neturi koncepcijos ir menininkams nereikia taikytis prie duotos temos, tad jie turi galimybę į parodą atnešti tai, kuo gyvena, kaip jų išgyvenimai persikūnija į meno kūrinius. Parodoje „Geriausias 2016 metų kūrinys“ eksponuojami 111 kūrinių. Kaip ir kasmet čia gausu įvairiausių temų bei stilistikos darbų, tarp kurių kiekvienas lankytojas tikrai atras jam labiausiai patikusį. Nugalėtojus rinks ne tik vertinimo komisija. Balsuoti už labiausiai patikusį kūrinį gali kiekvienas parodos lankytojas iki vasario 15 d.

Muzikinė popietė visai šeimai „Parodos paveikslėliai“, 14 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Valstybinis Vilniaus kvartetas kartu su bičiulių grupe kviečia į teatralizuotą koncertą, skirtą visai šeimai, nuvesiantį į paslaptingą Modesto Musorgskio vaizdinių pasaulį. Styginių kvintetui Roberto G. Pattersono aranžuota fortepijoninio ciklo „Parodos paveikslėliai“ muzika, aktorių pasakojamos istorijos, šokio judesys ir stilizuoti kostiumai leis giliau pažinti stebuklingą šio ciklo pasaulį.

Filmas „Nakties įstatymai“, 18 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Filmų „Dingusioji“, „Miestas“ ir „Argo“ režisierius Ben‘as Affleck‘as sugrįžta su nauja juosta – pasakojimu apie trečiojo dešimtmečio Ameriką, kurioje galiojo sausasis įstatymas ir klestėjo pogrindinis gangsterių pasaulis. Bostono policijos kapitono sūnus Džo (kurį vaidina pats B. Affleck‘as) nusprendžia, kad gyventi dorai – ne jo būdui ir išvyksta į Floridą, kur pasineria į nelegalaus alkoholio rinką. Pradėjęs nuo paprasto smulkaus perpardavinėtojo, protingas, drąsus ir pakankamai žiaurus vaikinas netrukus ima kilti nusikaltėlių hierarchijos laipteliais, kol galų gale tampa vienu nuožmiausių Floridos gangsterių. Žinoma, toks gyvenimo būdas turi savo kainą.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia