Maršrutas sausio 26-28 dienoms

PENKTADIENIS, 01 26

Didžioji žiemos ekskursija „Art deco interjerai Kaune“, 12:30
Vieta pranešama užsiregistravus info@grazinkimekauna.lt

Lankysite ne tik autentišką Galaunių vilą, bet ir – IŠ VIDAUS! – Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektuotus Pramonės ir prekybos (dab. Kauno apsk. bibliotekos) rūmus, Karolio Reisono Žemės ūkio rūmus, sužinosite, kodėl dėl Ateitininkų sąjungos (dar. KTU III-ųjų) rūmų vidaus susipliekė Feliksas Vizbaras ir Algirdas Šalkauskis. Daug sustojimų apžiūrint interjerus, tad tikrai nesušalsite. Didžiojo pasivaikščiojimo karūna bus išskirtinė ekskursija po Karininkų ramovę, kur matysime rafinuotus interjerus, o taip pat Jono Prapuolenio, Gerardo Bagdonavičiaus baldus. „Ir tai tikrai ne viskas, ką pamatysite per 2 su puse valandos, pabaigę žygį būsite tikrais Kauno art deco (ir tautinio modernizmo) žinovais“, – žada draugijos „Gražinkime Kauną“ nariai, tikri tarpukario Kauno entuziastai.

didzioji

Diskusija: „Kūrėjo statusas šiandien – tarp meno ir komercijos“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šis renginys yra antrasis preliudas į Kauno menininkų namuose šiuo metu vykstančius „Įsimintiniausio 2017 m. Kauno menininko rinkimus“.Diskusijos dalyviai – rašytoja, mentorė Sandra Bernotaitė bei politikas, filosofas, dailininkas Arūnas Gelūnas – palies šiuos klausimus: Kaip šiandieninė valstybės politika įtakoja menininko situaciją? Ar vartotojiškas požiūris į kūrybą keičia jos pobūdį? Kaip sukurti kokybiško meno paklausą?

kurejostatusas

Remigijaus Venckaus parodos „Aš esu kitas“ atidarymas, 18:00

Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Doc. dr. R. Venckus yra medijų meno ir kultūros tyrinėtojas, medijų menininkas, dažniausiai kuriantis fotografijos meną. Pagrindinė kūrybos tema – atmintis, laikas ir individuali patirtis bei vyriško kūno bei seksualumo interpretacijos. „Fotografijų cikle „Aš esu kitas“ kūną galima suvokti kaip erdvinį tekstą, kuriuo atveriama ir tuo pačiu metu maskuojama daugiaprasmė istorija nesusieta vien tik su juo pačiu. T.y., pozuojantis kūnas nepasakoja apie save, iš jo sklindanti reikšmė negrįžta į jį. Tačiau pasitelkus žinojimą, reikšmė atsiveria kaip tolstanti, artėjanti link plataus kultūros tekstų tinklo ir niekad nepasiekiamo horizonto. Sukurti šį ciklą autorių paskatino skaityti ir sąmonėje įstrigę Biblijos fragmentai. Tačiau kuriniuose šie fragmentai neiliustruojami. Kūno poza, gili ir tarsi viską ryjanti juoda spalva, bei pavadinimas žiūrovą perkelia į kitą, už Biblijos esantį tekstą“, – sako kūrėjas. Prieš atidarymą, 17 val., galerijoje jis skaitys paskaitą apie eksperimentinę fotografiją.

venckus

Žurnalo „Nemunas“ paroda-renginys „12+1“, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Trumpiau nei parą, iki šeštadienio 15:30 val., vyksiančioje parodoje bus eksponuojami Apias Albinos, Elenos Balsiukaitės, Naglio Ryčio Baltušniko, Tadao Cern, Karolio Janulio, Gudos Koster, Valdo Jenciaus, Mindaugo Kavaliausko, Tomo Kos, Simo Lin, Indros Marcinkevičienės, Vilmanto Marcinkevičiaus, Mykolės, Ingos Navickaitės, Dovilės Norkutės, Kristinos Norvilaitės, Daliaus Regelskio, Karolio Strautnieko, Remio Ščerbausko, Artūro Tamašausko, Tomo Tereko, Vytauto Tomaševičiaus kūriniai. „Kartu su mūsų autoriais ir herojais apžvelgsime per 2017 metus nuveiktus darbus bei pasitiksime pirmąjį 2018 metų numerį. Sausio 27 d. parodą uždarysime poezijos skaitymais ir improvizacijomis“, – kviečia „Nemunas“.

nemunas

Koncertas „Nepriklausomybės giesmės“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncerte, kuriame pasirodys Lietuvos kamerinis orkestras ir Estijos vyrų choras, skambės trijų Baltijos šalių šiuolaikinių kūrėjų opusai.

giesmes

Premjera: Šokio spektaklis „Sprendimas“, 19:00
Verslo lyderių centras „BLC“, V. Putvinskio g. 53

Vardai kalba patys už save: choreografė Birutė Letukaitė ir kompozitorius Antanas Jasenka, tarptautinį pripažinimą pelniusios Nyderlandų menininkės Gudos Koster kostiumai ir audringomis ovacijomis Lietuvoje ir pasaulyje sutinkama tarptautinė Kauno šokio teatro „Aura“ trupė. Plačiau apie naująjį spektaklį, kuris bus rodomas ir šeštadienį, skaitykite čia.

Svetlanos Baturos nuotr.

Svetlanos Baturos nuotr.

Spektaklis „identify“, 19:00

VDU teatras, S. Daukanto g. 27

„Atviro rato“ pristatomo Ievos Stundžytės vienos dalies spektaklio „identify“ tiriamasis objektas – XXI a. žmogaus refleksija su savimi pačiu ir jį supančiais pasauliais. Aštuonių individų, susaistytų kraujo giminyste, bendros praeities ar, iš pirmo žvilgsnio, atsitiktiniais ryšiais, gyvenimo epizodai-istorijos, virsta keistu gyvenimo kaleidoskopu. Šiuos aštuonis asmenis sieja bendras gyvenimo-išgyvenimo variklis – bandydami identifikuoti save, kiekvienas jų tampa savo paties įkaitais.

identify

Žilvino Landzbergo parodos „Paslėpta saulė“ atidarymas, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Galerija Naujų metų ciklą pradeda pernai Venecijos bienalėje lietuvai atstovavusio Žilvino Landzbergo specialiai šiai erdvei paruoštu projektu. Tai yra pirmoji šio menininko paroda gimtajame mieste.

Šioje skulptūrinėje šviesos instaliacijoje autorius ieško santykio tarp objekto, piešinio ir architektūros. Menininkui yra svarbu medžiagos, spalvos, šviesa, erdvės santykis su objektais bei jų reikšminės nuorodos, socialinė kritika ar mikro/makro problematika, kuri persipina ir reflektuoja asmenines patirtis. Menininkas instaliacijas kuria kaip situacijas esančias tam tikru laiku ir tam tikroje vietoje. Instaliacijų situacijų estetika persipinanti su nerangiais, naratyvus kuriančiais piešiniais, tampa tam tikrais aspektais panaši į pasakos fenomeną.

saule

Spektaklis „Bjaurusis“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (mažoji scena), Laisvės al. 71

Aštriai ir tiksliai it skalpeliu realybę rėžiantis Viliaus Malinausko režisuotas spektaklis skirtas sveikos nuovokos žiūrovams. Centrinis Marius von Mayenburg pasakojimo herojus – mokslininkas Letė, proto ir veiklos žmogus, vedęs žavią moterį – žmogus, gyvenantis normalų ir visavertį gyvenimą. Tiesa, jo gyvenimas pasirodė beesąs ne toks jau ir normalus, kai svarbiausią jo išradimą tarptautinėje konferencijoje pristatyti paskiriamas jo asistentas, nes Letė yra… bjaurus. Natūralu, jog Letė pasiryžta plastinei operacijai. Nieko ypatingo – visai paprasta operacija, tam, kad netipiškų ir bjaurių bruožų asmuo prisitaikytų prie žiniasklaidos, mados ir visuomenės nustatytų grožio standartų. Tačiau, tik gydytojui nuėmus tvarsčius Letė supranta, kad įmanoma būti ir per daug gražiu.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

„LT Game Jam 2018“, 19:00 (ir visą savaitgalį)
KTU III rūmai, Laisvės al. 13

Didžiausias žaidimų kūrimo maratonas Baltijos šalyse, galingo pasaulinio judėjimo dalis, grįžta. Visą savaitgalį Kaune ir kituose Lietuvos miestuose dūzgs darbščiosios bitutės, sukursiančios naujų kompiuterinių žaidimų prototipus.

ltgamejam

Grupių „Tyčia“ ir „Katino dienos“ koncertai, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Grupė „Tyčia“ gyvuoja nuo 1996 m., kai keliems rokeriams ir populiaraus tuo metu Kauno muzikinio klubo „Senas stalčius“ vadovui kilo sumanymas atgaivinti beišnykstantį roko muzikos stilių Lietuvoje. „Katino dienos“ – tai nauja muzikos grupė Kauno padangėje, nepykstanti, kai kas nors pavadina „Šuns naktimis“. Nuo bliuzo iki bliuzroko.

ŠEŠTADIENIS, 01 27

Paroda „KAMPAS: Rimvido Jankausko (1957–1993) kūrybos retrospektyva iš Lietuvos muziejų ir privačių kolekcijų“, 11:00-17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Po 24 metų pertraukos Kaune pristatoma paroda, skirta vienos ryškiausių Lietuvos meno pasaulio asmenybių, „Lūžio kartos“ atstovo, grupės „Angis“ nario Rimvido Jankausko-Kampo 60-osioms gimimo metinėms paminėti. Parodoje eksponuojami per šimtą tapybos ir grafikos kūrinių iš 5 Lietuvos muziejų ir privačių kolekcijų. Kūrinius skolino 23 privatūs asmenys, galerijos ir institucijos.

Rimvidas Jankauskas-Kampas. Vakarai Ventės rage, 1993. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus nuosavybė

Rimvidas Jankauskas-Kampas. Vakarai Ventės rage, 1993. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus nuosavybė

Spektaklis „Grybų karas ir taika“, 12:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Ar tikrai gresia karas ir pasaulio pabaiga? Kodėl grybai nesusitaiko su pasaulio tvarka? Kas išties nutiko Grybų respublikoje po pirmųjų „demokratinių“ rinkimų? Kodėl prezidentas Baravykas tapo diktatoriumi? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymo ieškos vaikai ir „Keistuolių teatro“ aktoriai, drauge pajuokaudami ir padainuodami.

0127grybu

Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu, 18:00
Įvairios vietos visame mieste

Tikimės, kad užsiregistravote masiniam ir tuo pačiu labai originaliam sostinės gimtadienio šventimui Kaune – kauniečiai ruošia vakarienes, vilniečiai gi lyginasi marškinius. Skanaus!

gimtadienis

Spektaklis „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ar sudužusią meilę galima nešiotis plastikiniame maišelyje? Kaip ją grąžinti? Arba atpažinti žmoguje, kuris visada buvo šalia? Daug meilės pinklių, sudėtingų pokalbių, lengvos ironijos, džiaugsmų ir skausmo – režisieriaus Arvydo Lebeliūno režisuotame spektaklyje pagal beprotiškai sėkmingą JAV dramaturgo Johno Edwardo Cariani pjesę.

Koncertas „Infinite Agony Ritual #2“, 19:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Laukia net penkių grupių pasirodymai. Scenoje – „Blood Patch“
(thrash/death metal, Kaunas), „Burying Place“ (brutal death metal, Vilnius), „Hellfire“ (black metal, Ukraina), „Znich“ (pagan folk metal, Baltarusija) ir „1914“ (blackened death/doom metal, Ukraina).

Vakarėlis „Dark Delights: Channel37 Live“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Ir šiaip jau šviesa nepasižymintis elektroninis baras šįkart siūlo elektrą naudoti tik muzikai. Channel37 – Danijoje gyvenantis, gyvai savo rūgštinę kūrybą grojantis lietuvis, kurį pasitiks ir palydės trys didžėjai – Mantas T., Pakas ir Noia.

SEKMADIENIS, 01 28

Paroda  „Geriausias 2017 metų kūrinys“, 11:00-17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Parodoje „Geriausias 2017 metų kūrinys“ eksponuojami 105 darbai. Kaip ir kasmet čia gausu įvairiausių temų bei stilistikos kūrinių. Kadangi ši paroda neturi koncepcijos ir menininkams nereikia taikytis prie duotos temos, tad jie turi galimybę į parodą atnešti tai, kuo gyvena, kaip jų išgyvenimai persikūnija į meno kūrinius. Už labiausiai patikusį kūrinį balsuoti galite iki vasario 15 d., laureatų paskelbimas ir apdovanojimas vyks vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

geriausias

Popietė visai šeimai „Šimtas met(r)ų muzikos“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kuo matuojama muzika? Metais, puslapiais ar metrais? Kiek jos buvo, kiek jos liko, o kiek prapuolė ar pasimiršo per Lietuvos valstybės šimtmetį? O juk muzikos būta daug, įvairios ir spalvingos! Kauno fortepijoninio trio fėjos ir burtininkas Giedrius Prunskus kviečia visus kartu sudėlioti mūsų šalies muzikinę dėlionę. Koncerto programoje skambės Juozo Naujalio, Danieliaus Dolskio, Balio Dvariono, Benjamino Gorbulskio, Vytauto Barkausko, Anatolijaus Šenderovo, Giedriaus Kuprevičiaus, Vidmanto Bartulio, Fausto Latėno, Zitos Bružaitės, Lino Adomaičio kūriniai.

100metru

Filmas „Mano viršūnė“ (Tout là-haut), 16:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Skotas yra jaunas ir talentingas snieglentininkas. Jis turi vienintelį tikslą – būti pirmuoju. Prancūzijos Alpėse jis netikėtai sutinka savo vaikystės herojų, kalnų slidinėjimo čempioną Pjeriką. Meilė kalnams ir laisvei, susieja šiuos du vyrus bendram tikslui – užkopti į aukščiausią pasaulio viršūkalnę Everestą ir nusileisti nuo jo su snieglente. Drąsus žygdarbis ar kvaila rizika? Įspūdingi kalnų vaizdai ir kvapą gniaužiantys nusileidimai. Filmas sukurtas pagal tikrą snieglentininko Marco Siffredi istoriją ir nepaliks abejingu nei vieno, kuris jaučia trauką kalnams ir ekstremaliam sportui.

LKL: Kauno „Žalgiris“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“, 17:00
Kauno sporto halė, Perkūno al. 5

Nors vienas populiarus krepšinio tinklaraštis tvirtina, kad „halės langai užkalti“, šį sekmadienį tai nebus tiesa – į savo gimtinę, tarpukario inžinerijos šedevrą, grįžta jo didenybė krepšinis. Reta galimybė prisiminti senus laikus!

hale

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia