Maršrutas sausio 25 – 27 dienoms

PENKTADIENIS, 01 25

IX-oji mokslinė konferencija „P. Galaunės skaitymai“, 10:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Visą penktadienį truksiančioje konferencijoje – dešimt pranešimų gana įvairiomis temomis. Tarp jų – „Tradicinė tekstilė zanavykų krašto bažnyčiose“, „Lietuvių išeivijos aplinka fotografijose iš A. M. Račkaus rinkinio“, taip pat – pasakojimai apie tapytoją Praną Gailių, Valstybės saugumo departamento pareigūną Albiną Čiuoderį ir kt.

Paroda „sUKurti tiLTai: Jungtinės Karalystės ir Lietuvos Respublikos ryšiai 1918–1940 metais“, 10:00 – 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Jungtinės Karalystės ambasados inicijuotas projektas skirtas pristatyti JK, Lietuvos bei jų visuomenių ryšių istoriją tarpukario periodu bei paminėti šiemet oficialiai minimą dviejų šalių bendradarbiavimo šimtmetį. Buvusioje Užsienio reikalų ministerijoje sužinosite, kur buvo spausdinami lietuviški littai, kiek visko eksportuodavome į Jungtinę Karalystę, bei tai, kad Valstybės teatre buvo rodomas diplomatinis baletas!

Viduržiemis VDU Botanikos sode, 17:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Šventės programoje – ypatingai apšviesta oranžerija, skirtingose vietose skambantys kanklių, pianino, saksofono bei kitų instrumentų garsai bei solistų balsai, ekskursijų vadovo pasakojimai ir maloniai šildanti Botanikos sodo arbata. Renginio vedėjas ir režisierius Viktoras Jermolovas.

„ENDĖ Launch“, 17:00
„Tempo erdvė“, M. Daukšos g. 34

„EnDė“ yra programa, kuri skatina ugdymąsi, žingeidumą mentoriavimo/bendradarbiavimo metodu. Projekto pristatymo metu galėsite išgirsti „Žinių radijo“ laidos „Ko mokykloje nemokė“ vedėjo Šarūno Dignaičio pranešimą bei sudalyvauti dirbtuvėse.

ende

„Sandra Domingo“ flamenko šokio spektaklis „Svajonės“, 18:30
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Išskirtinio dizaino kostiumai, klasikiniai ir ekspresyvūs flamenko šokio elementai, persipinantys su netikėtais ir originaliais scenos raiškos ieškojimais. Spektaklyje skamba Diego Gallego, J.S. Bacho, J. Štrauso ir kitų šiuolaikinių kompozitorių muzika.

Koncertas „Nepakartojamas smuiko skambesys“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Kauno filharmonijoje sausio 25-ą skambės Ludwig van Beethoven – „Koncertas smuikui ir orkestrui“ bei Edward Elgar kūriniai orkestrui. Kūrinius atliks Kauno miesto simfoninis orkestras ir solistas Pavel Berman.

Vakarėlis „Minties kontrolė“, 22:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Ar kada nors susimąstėte, kokią įtaką jums daro aplinkiniai?
Ar kada nors jautėtės taip, lyg jus kažkas ilgai stebėtų?
Ar kada nors buvo taip, jog nebevaldėte minčių?
Ar kada mėgavotės tuo, jog jūs esat nebe jūs?

Tokiais klausimais į naktišokius kviečia Elboe ir Moretti.

ŠEŠTADIENIS, 01 26

Kaunas sveikina Vilnių
Įvairios vietos

Prieš trejus metus pradėta tradicija, kviečianti vilniečius sostinės gimtadienį švęsti pas mus, kasmet įgauna naują pagreitį. Prieš vakarienę pas senus ar dar nepažįstamus draugus Vilniaus gyventojai kviečiami aplankyti specialiai jiems Kauno miesto muziejaus parengtą parodą, susipažinti su „Kaunas 2022“ programomis, patirti Kauno tvirtovės parako sandėlio jėgą, prisijungti prie ekskursijos. Su švente!

49949139_2170131279713359_7315062357221179392_n

„The Tiger Lillies“ koncertas, 18:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto str. 28

„The Tiger Lillies“ muzikiniame pasaulyje susipina, atrodytų, nesusiejami dalykai: makabriškos grimasos, ironija, kabaretas, nepaprastas muzikalumas, tamsus gilus liūdesys, o kartais švelnumas ir tyras grožis. Dėl to visi „The Tigers Lillies“ pasirodymai yra labai saviti, daugiasluoksniai, nepaliekantys abejingų. Savo naujausią albumą grupė “The Tiger Lillies” 2019-ųjų sausio 26 d. pristatys Kaune.

„Colours of Bubbles“ akustinis koncertas „Home“, 19:30
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

2018-ieji „Colours of Bubbles“ buvo pilni įvykių, todėl šių metų pradžioje grupė kviečia į savo namus akustiniuose turo „Home“ koncertuose, po kurių – „Colours of Bubbles“ atostogos ir naujo albumo kūryba.


Filmas „Akloji zona“ (Blindsone), 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Marija, Andersas, jų duktė Tėja ir sūnus Bjornas – laiminga ir darni šeima, kurios kasdienybėje, atrodytų, nėra vietos negandų debesims. Tačiau, kai vieną dieną juos sudrebina nelaimingas atsitikimas, kiekvienam tenka suvokti tikrąją tobulo gyvenimo spektaklio kainą. Norvegės Tuvos Novotny debiutas savo emocinio išgyvenimo įtaiga gali būti lyginamas su garsiuoju E. Muncho paveikslu „Klyksmas“: aktorių nepriekaištingai artikuliuojama emocijų gama neišvengiamai priverčia žiūrovus patirti katarsį.

SEKMADIENIS, 01 27

Filmas „Tranzitas“ (Transit), 14:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Georgas – iš koncentracijos stovyklos pabėgęs vokietis, nuo fašistų besislapstantis Paryžiuje. Bet tai trunka neilgai: miestas okupuojamas, prasideda reidai ir valymai, o vienintelė išeitis persekiojamiems pabėgėliams – gauti tranzitinę vizą ir iškeliauti už Atlanto iš Marselio. Tokia galimybė yra, bet Georgui teks ją užsidirbti, perduodant kelis laiškus valdžiai nepalankiam rašytojui į viešbutį. Kurdamas alegoriją į dabartinę Europos situaciją, režisierius Christian Petzold Antrąjį pasaulinį karą perkelia į šių dienų Marselį, sukurdamas paslaptingą film-noir istoriją.

92 TRANSIT Foto Christian Schulz, (c) Schramm Film

Spektaklis „Getas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Antrasis pasaulinis karas. Nacių okupuota Lietuva virsta mirtinais spąstais žydams. Vyrai, moterys ir vaikai įkalinami getuose, iš kur veda tik vienas kelias – iki duobės pamiškėje. Gintaro Varno režisuotas „Getas“, dedikuotas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Vilniaus geto likvidavimo 75-osioms metinėms – tai pasakojimas apie tuos, kurie sukūrė unikalų reiškinį – geto teatrą, mirties akivaizdoje tapusį žydų dvasinės stiprybės ir pasipriešinimo šaltiniu. Tai drama apie bendruomenės kovą už fizinį ir dvasinį išlikimą, net ir žinant, kad priešas šimtą kartų stipresnis. Tai pasakojimas ir apie tuos, kurie šaudė ir dalinosi aukų batus.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Spektaklis „4 MORTOS“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„4 MORTOS“ – vakarėlis su mirtim, paremtas lietuviška mitologija, folkloru. Tai žaidimas-ritualas, kuris sugrąžins iš feisbukinės egzistencijos į gamtos duotą prigimtį. „Mirties alsavimas – natūralus ir įprastas. Visi kažkada mirsime. Tačiau į mirtį reikia žvelgti ne su baime, o iš linksmos, šviesios pusės. Mirtis nėra pabaiga“ – sako spektaklio režisierius Darius Rabašauskas. Pasak jo, pagrindinė spektaklio idėja – ritualinį folklorą sujungti su šiandienine kasdienybe, šiuolaikinį humorą su tautosakiniu humoru, šimtmečiais meistriškai įžeminusiu mitinius išgyvenimus.

mortos-3_1536919055

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia