Maršrutas sausio 24 – 26 dienoms

PENKTADIENIS, 01 24

Konferencija „Pauliaus Galaunės skaitymai“, 9:00 – 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus visus besidominčius meno istorija, muziejininkyste bei rinkinių istorija kviečią į dešimtąją mokslinę muziejaus konferenciją „Pauliaus Galaunės skaitymai“. Renginyje pranešimus skaitys Rūta Klevaitė, Aušra Vasiliauskienė, Aldona Snitkuvienė, Osvaldas Daugelis, Gediminas Kasparavičius, Eduardas Brusokas, Monika Gineikienė, Marija Navickaitė, Tadas Šaulys, Irma Liauzun, Kristina Civinskienė ir Genovaitė Vertelkaitė-Bartulienė.

Eitynės už klimatą, 15:00
Rotušės aikštė

„Kol politinė sistema koncentruojasi į ekonomikos augimą, mūsų planetai bei joje esančiai gyvybei kilo išlikimo klausimas. Oras, kuriuo kvėpuojame, vanduo, kurį geriame, maistas, kurį valgome, bei gamtos grožis ir įvairovė – visa tai pateko į pavojų dėl žmonijos vartotojiškos gyvensenos ir didžiulio iškastinio kuro naudojimo“, – taip organizacija „Fridays for Future Kaunas“ kviečia dalyvauti eitynėse už klimatą. Renginio tikslas – skleisti žinią apie sudėtingą problemą ir būtinumą ją spręsti.

Viduržiemio šventė „Skambanti ir švytinti oranžerija“, 17:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Penktadienį VDU Botanikos sodo oranžerija taps šviesų ir garsų oaze – čia vyks viduržiemio šventė „Skambanti ir švytinti oranžerija“. Šventės programoje – ypatingai apšviesta oranžerija, muzikos instrumentų garsai ir solistų balsai bei poezijos knygos pristatymas. Šventėje lankytojų akiratį plės ekskursijų vadovo pasakojimai, suburs, šildys ir skonių pagalba į vasaros pievas skraidins Botanikos sodo arbata.

VDU Botanikos sodo oranžerija. VDU Botanikos sodo nuotr.

Jazminos Cininas parodos „Eglė ir vilkmergės“ atidarymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Tai pirmoji australų menininkės personalinė paroda Lietuvoje nuo 2002 metų. Melburne gimusi lietuviškų šaknų turinti Jazmina vis dar stipriai tapatinasi su protėvių palikimu, į savo kūrybą įtraukdama baltiškus motyvus ir temas. Jau daugiau nei du dešimtmečius menininkė kuria grafikos darbų serijas, pasakojančias vilkolakių moterų istorijas, o neseniai pradėjo daryti menines knygas iš aplinkoje rastų medžiagų: iš panaudotų verslo vokų, nereikalingų enciklopedijų iliustracijų ir pakuočių, kurias transformuoja į vaizdingus pasakojimus. Didžioji medžiagos knygoms dalis buvo surinkta 2017 m. Estijos spaudos ir popieriaus muziejuje Tartu, ją papildė Melburno Lietuvos bibliotekos nebenaudojamos knygos ir nuolatinis sąskaitų srautas iš menininkės pašto dėžutės.

Jazminos Cininas kūrinys.

Koncertas „Iš Naujojo Pasaulio“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vakaro solistė Gabrielė Sutkutė baigusi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją studijas tęsia Londono karališkojoje muzikos akademijoje. Gabrielė yra dalyvavusi daugiau nei 20 tarptautinių ir respublikinių konkursų Lenkijoje, Italijoje, Škotijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Latvijoje, Maltoje, Estijoje, Ispanijoje. Penkerius metus iš eilės ji buvo apdovanota LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais. Kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru koncertuosianti pianistė, diriguojant vokiečių batutos meistrui Markui Hubertui, atliks S. Rachmaninovo Antrąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui. Pasirodymo metu orkestras taip pat atliks čekų romantiko Antoníno Dvořáko monumentalią paskutiniąją, Devintąją simfoniją, dar kitaip vadinamą „Iš Naujojo pasaulio“.

Organizatorių nuotr.

Filmas „Lopšinė“ (Chanson douce), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tikrais faktais paremtas filmas „Lopšinė“ žiūrovams pristato muzikos prodiuserį Polį (akt. Antoine Reinartz) ir advokatę Miriam (akt. Leïla Bekhti). Gimus sūnui, jiedu nusprendžia samdyti auklę tam, kad Miriam galėtų tęsti savo veiklą. Sutuoktiniai surengia rimtą atranką ir randa auklę Luizą (akt. Karin Viard), kuri atrodo tarsi išsigelbėjimas – atsidavusi savo darbui ir santūri moteris ilgainiui pranoksta jų lūkesčius, tapdama dešiniąja Polio ir Miriam ranka. Vaikai ją dievina, tėvai žavisi, o draugai jos pavydi. Vis dėlto ilgainiui tarp šeimos ir auklės atsiranda vos pastebima įtampa. Tris suaugusius personažus, kuriuos į vieną vietą suvedė gyvenimas, netikėtai susieja mirties ženklas.

Kadras iš filmo.

„Veytra“ ir „Sinamort“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„Veytra“ garsų kaleidoskopas – introspektyvi, melancholiška, bet tuo pačiu dinamiška ir daugiasluoksnė muzika. Tai įgarsintas minčių srautas, neišvengiamos būties atspindys, eksperimentų ilgesys, įkvėptas nuo atsitiktinių radijo bangų iki mitinių būtybių.

ŠEŠTADIENIS, 01 25

„Geriausias 2019 metų kūrinys“, 11:00 – 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kauno paveikslų galerijoje lankytojus kviečia viena populiariausių ir daug žiūrovų dėmesio sulaukianti paroda „Geriausias metų kūrinys“. Nuo 1999 m. rengiamoje parodoje meno kūrėjai ir visuomenė turi galimybę išrinkti geriausią praėjusių metų kūrinį. Parodoje „Geriausias 2019 metų kūrinys“ eksponuojami 93 autorių darbai. Savo kūrinius pristato įvairaus amžiaus menininkai: nuo jauniausių, ką tik baigusių studijas, iki vyriausios – senjorų – kartos. Ekspozicijoje vyrauja tapyba, tačiau yra ir skulptūros, keramikos, tekstilės bei grafikos darbų. Kūriniuose atsispindi menininkų požiūris ir reakcijos į vyraujančias visuomenės nuotaikas bei aktualijas.

„Šeimadienis muziejuje: palapinė, kelionė ir muzika“, 12:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Miko ir Kipro Petrauskų skyrius kviečia šeimas išbandyti linksmą edukacinį žaidimą „Palapinė, kelionė ir muzika“, kurio metu leisitės į pažintinę kelionę po lietuviškos muzikos pasaulį. Žaidimo dalyviai susipažins su svarbiausiomis lietuvių muzikos asmenybėmis, įvykiais ir datomis, lavins savo pastabumą, ieškodami paveikslėlių, pasislėpusių tarp margaspalvių palapinių, gros įvairiais muzikos instrumentais. Būtina išankstinė registracija tel. +370 696 75 737 arba el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt.

Spektaklis „Žvaigždės vaikas“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Danguje nušvitus neįprastai žvaigždei, du medkirčiai miške suranda paliktą vaiką. Jis auga kartu su kitais gausios šeimos vaikais. Savo nepaprastu grožiu jis labai skiriasi iš visų aplinkinių, bet išorinis grožis atneša jam vien tik nelaimes: vaikas tampa išdidus, žiaurus, savanaudis, nemylintis nieko, išskyrus save. Po dešimties metų klajonių sutikęs savo motiną – elgetą ir jos išsižada, nes yra įsitikinęs, kad jis – Žvaigždės vaikas. Tuomet žiaurusis sūnus praranda savo nepaprastą grožį. Supratęs savo klaidą, Žvaigždės vaikas iškeliauja ieškoti motinos ir per kančias bei ašaras pelno jos atleidimą.

Kauno valstybinio lėlių teatro nuotr.

Indijos Respublikos dienos 70-mečio šventė, 13:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Paveikslų galerija kviečia kartu švęsti Indijos Respublikos dieną, kuri siejama su šalies konstitucijos priėmimu 1950 m. sausio 26 d. Šventė prasidės su indiška muzika ir šokiu. KTU studentė Giriprakash Das Roshini papasakos apie savo gimtinę, jos istoriją, kultūrą, visuomenę ir šeimos tradicijas. Ji bus pasiruošusi atsakyti į visus lankytojų klausimus apie šią šalį. Pasakojimą papildys vaizdo medžiaga. Viso renginio metu nuo 13 iki 16.30 val. galerijoje veiks „Mažosios Indijos“ krautuvėlė – dalelė Indijos grožio ir puošmenų. Bus galima degustuoti tradicinių Indijos patiekalų ir užkandžių bei įsigyti tikrų indiškų prieskonių, ką tik atkeliavusių iš šios šalies. Kūrybinėse dirbtuvėse galėsite piešti tradicinius indiškus ornamentus ant rankų bei veido. Šio egzotiško meno mokys merginos iš Indijos. Ornamentai turi simbolinę reikšmę, o dažai šiems piešiniams yra daromi iš natūralių medžiagų. Renginys vyks anglų ir lietuvių kalbomis.

Filmas „Nuostabi epocha“ (La Belle Epoque), 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Antuano valdoma įmonė teikia unikalias kelionių laiku paslaugas. Klientui pageidaujant, kompanija preciziškai atkuria jo užsakomą laikmetį ir vietą, suteikdama galimybę sugrįžti į bet kurį praeities epizodą ir sudalyvauti iki smulkiausių detalių surežisuotame spektaklyje. Sykį ant įmonės durų slenksčio išdygsta talentingas dailininkas Viktoras. Santykių krizę su žmona išgyvenantis vyras tenori vieno – sugrįžti į tą 1970-ųjų savaitę, kai sutiko šią moterį, tapusią jo gyvenimo meile ir išgyventi tuomet patirtus jausmus. Tarsi smagus nuotykis prasidėjęs spektaklis suteikia Viktorui antrą kvėpavimą bei ištrina ribą tarp fikcijos ir realybės – į kelionę praeities labirintais leidęsis vyras nė negalėjo numatyti, jog paleisti praeitį – šitaip sunku. Originaliu scenarijumi ir pasakojimo stiliumi išsiskiriantis filmas „Nuostabi epocha“ dalyvavo Kanų kino festivalyje, kur pelnė kino kritikų ir žiūrovų liaupses. Mačiusieji filmą giria už stulbinančią atmosferą, nepriekaištingą humorą, emocinį užtaisą ir auksinės prancūzų kino trijulės Daniel Auteuil, Guillaume Canet ir Fanny Ardant vaidybą.

Kadras iš filmo.

„Digital Tsunami“: Marco Segato, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Digital Tsunami“ į „Lizdą“ atveža projekto „Reute-Neutrale“ smegenis – italą Marco Segato. Taip pat ant scenos šeštadienį lips Ernestas Sadau, Roman Sputnik ir NKS.

SEKMADIENIS, 01 26

Nemokamas muziejaus lankymas ir ekskursijos, 10:00 – 15:30
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse – 2020 m. sausio 26 dieną – Kauno IX forto muziejus kviečia nemokamai apžiūrėti ekspozicijas. Lankytojai galės apsilankyti dviejuose muziejaus pastatuose – Okupacijų ekspozicijoje ir IX forte. Taip pat bus organizuojamos nemokamos teminės ekskursijos „Holokaustas Lietuvoje“, kurių metu muziejaus gidai išsamiau pristatys ekspozicijas, supažindins su IX forto istorija nacistinės okupacijos laikotarpiu. Ekskursijos vyks nuo 10 val. kas pusvalandį iki 15 val.

Kauno IX forto muziejus. Okupacijų ekspozicijos pastatas.
Studijos „RaR“ nuotr.

Ekskursija „Sidabrinis Maironio šaukštas“, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Ekskursija „Sidabrinis Maironio šaukštas“ kviečia išgirsti pasakojimą ne tik apie Maironio kulinarinius pomėgius ir valgymo įpročius, bet ir poeto rengtus iškilmingus pobūvius dailininko Tado Daugirdo dekoruotoje Didžiojoje svetainėje bei jaukius bičiulių pasisėdėjimus puošnioje Raudonojoje svetainėje. Ypatingomis progomis Maironio namuose pokylius ruošdavo restorano „Metropolis“ šeimininkės, o svečius aptarnaudavo puošnūs padavėjai. Apie visa tai ir dar daugiau sužinosite ekskursijoje, o taip pat turėsite išskirtinę progą paragauti paslaptingo Maironio ypač mėgto patiekalo. Registracija telefonu 8 37 20 76 08.

Maironio lietuvių literatūros muziejaus nuotr.

Ekskursija „Neįsisavinta praeitis – Kauno getas“, 17:00
A. Kriščiukaičio g. 21

Nemokamos ekskursijos metu susipažinsite su vienu iš kraupiausių Lietuvos istorijos momentų ir pasivaikščiosite po vietas, kurios tiesiogiai mena to laikmečio įvykius. Gidas vedžiodamas jus po buvusią Kauno geto teritoriją pasakos ir padės apžiūrėti vietas, kur buvo geto ligoninė, veikė geto policijos būstinė, orkestras, stovėjo geto vartai ir mirčiai buvo atrinkinėjami žmonės. Ekskursija skiriama Tarptautinei nacizmo aukų atminimo dienai.

Organizatorių nuotr.

Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Praėjusių metų „Betsafe–LKL“ finalo pakartojimas sugrįžta ten, kur ir buvo užbaigti visi darbai – į Kauno „Žalgirio“ areną. Dainiaus Adomaičio treniruojamas Vilniaus „Rytas“ šį sezoną jau spėjo pajusti žaliai-baltą jėgą, bet kiekvienos rungtynės su sostinės krepšininkais yra nauja istorija, todėl privalome joms būti pasiruošę ir pademonstruoti svečiams tikrą komandos palaikymą.

„Žalgirio“ nuotr.

Koncertas „Metų laikai“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno valstybinė filharmonija kviečia stabtelėti, užsimerkti ir pasinerti į stebuklingą ir amžinai gyvą Antonio Vivaldi ciklą „Metų laikai“ bei per vieną valandą išgyventi nuostabiausias keturių sezonų akimirkas. Koncerto metu girdėsite kitu kampu atliekamą klasika tapusį šedevrą. Smuikininkė Viktorija Čepinskienė ir pianistė Giedrė Špečkauskaitė perteiks paties kompozitoriaus parašytų sonetų nuotaikas.

Organizatorių nuotr.

Noyus + duvardai, 21:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Socialinis centras „Emma“ sekmadienį lauks svečio iš Vilniaus. Į Kauną pristatyti savo naujo albumo „ARKA“ atvažiuoja Noyus. Kad muzikos tikrai nepritrūktų prie atlikėjo su DJ set jungiasi duvardai

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia