Maršrutas sausio 23-26 dienoms

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Manto Matulionio nuotr.

PIRMADIENIS, sausio 23 d. 

Paskaita anglų kalba „The painful legacy of the Holocaust: how to end a controversy“, 12 val.
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka, S. Daukanto g. 25

Olandų profesorius Robert van Voren kalbės apie vieną jautriausių Lietuvos istorijos temų – per Antrąjį Pasaulinį karą čia vykusį holokaustą bei dabartinės lietuvių visuomenės santykį su šia skaudžia šalies istorijos praeitimi. Prof. R. van Voren kviečia dalyvauti paskaitoje-diskusijoje, kurios metu bus siekiama surasti atsakymą, kaip šiandieninei mūsų visuomenei susitaikyti su šia juoda Lietuvos ir žydų bendruomenės istorijos dalimi ir ką daryti, kad vis dar kylantys nesutarimai dėl šios praeities būtų tinkamai bei veiksmingai sprendžiami.

Susitikimas su Agne Juodvalkyte parodoje TRACES, 18:30 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20

Pirmadienio vakarą „Kabinete“ – atviras susitikimas su parodos autore. Pirmoji personalinė tarp Berlyno ir Vilniaus kuriančios Agnės Juodvalkytės paroda, kaip ir jos kūryba apskritai, tiria erdvę ir remiasi medžiagiškumu. Pasak Berlyno Kunstfabrik HB55 kuratorės Kerstin Godschalk, Agnė Juodvalkytė garsiausiai leidžia kalbėti drobėms. Įgijus Tapybos specialybę Vilniaus dailės akademijoje, jos kelias vedė nuo spalvos žymės iki audeklo materialumo paieškų. Išlaikydama pagarbą, jautrumą ir taikydama žinias, ji lieja prislopintų spalvų paletę, nusagstytą gyvais tonais. Menininkė skalauja, balina, klosto ir lanksto drobę. Įvairios naudojamos medžiagos atrandamos visame pasaulyje, ar jos močiutės palėpėje. Galutinis vaizdas kupinas kiekvieną audeklo dalį supančių asmeninių istorijų, ir išeinantis iš įprastos tapybinės dvimatės erdvės.

ANTRADIENIS, sausio 24 d. 

„Menininkų Menininkas 2016“: Susitikimas su Vilija Ratautiene, 18 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio 56 g.

Tęsdami ilgametę tradiciją kasmet apdovanoti Kauno meno lauke labiausiai pasižymėjusį profesionalaus meno kūrėją, Kauno menininkų namai skelbia 2016 m. „Menininkų menininko“ rinkimus. Savo kandidatus siūlė kūrybinės sąjungos, švietimo, kultūros ir meno sambūriai, įvertindami reikšmingiausius metų darbus ir atkreipdami visuomenės dėmesį į aktyviausiai kuriančius ir ryškiausius metų menininkus. Balsavimas internete vyks iki sausio 27 d., o Kauno menininkų namuose antradienį vyks susitikimas su viena nominančių, tautodailininke Vilija Ratautiene.

„Gero kino klubas“: „Trumpametražių filmų gamyba ir sklaida“, 19 val.
POST galerija, Laisvės al. 51A

Artėjant Vilniaus tarptautiniam trumpamtražių filmų festivalio programai Kaune „Gero kino klubas“ kviečia susipažinti su trumpametražiais filmais ir jų specifika. Svečiuosis ir paskaitą ves filmų prodiuserė Klementina Remeikaitė, kuri apžvelgs trumpametražių filmų specifiką ir ypatybes, palygins lietuviško ir užsienietiško kino skirtumus bei atsakys į jūsų klausimus. Įėjimas atviras visiems susidomėjusiems.

TREČIADIENIS, sausio 25 d.

Konferencija „Pauliaus Galaunės skaitymai 2017“, trečiadienį ir ketvirtadienį
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

VIII-oji mokslinė muziejaus konferencija skirta besidomintiems meno istorija ir muziejininkyste. Jos programoje – tokios temos, kaip „Užsupalai ir skaros: apranga, aksesuaras ar … amuletas?“, „Tado Daugirdo projektuotų vitražų sukūrimo istorija“, „Fotografinis Balio Buračo palikimas Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rinkiniuose“, „Kaip surinkti milijoną? Vytauto Didžiojo 500 metų mirties jubiliejaus propagandinės kampanijos (ne)sėkmės“ ir daugelis kitų.

galaunes

Apvaliojo stalo diskusija, 14 val.
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui, prisiminkime vieną iškiliausių istorinių asmenybių, vasario 16-osios Akto signatarą ir ilgametį Kauno miesto burmistrą Joną Vileišį. 2017 m. sausio 3 d. J. Vileišiui būtų sukakę 145-eri metai, o 2017 m. birželio 1 d. minėsime 75-ąsias jo mirties metines. Atvira diskusija skirta svarstyti Kauno miesto burmistro Jono Vileišio įamžinimo problemas Kauno mieste.

vileišis

Filmo „Salam, Kaimyne“ peržiūra ir susitikimas su komanda, 18 val.
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) ambasada Lietuvoje kartu su „Diversity Development Group“ ir JAV kino diplomatijos programa „American Film Showcase“ pristato Lietuvoje JAV režisierių Chriso Temple’o ir Zacho Ingrasci 2015 m. sukurtą filmą „Salam, kaimyne“. Filmas pasakoja apie kūrėjų kelionę į Sirijos pabėgėlių stovyklą. JAV ambasados kvietimu kūrėjai savo patirtimi dalinsis su lietuviais. Šis projektas siekia skatinti diskusiją migracijos ir prieglobsčio tema, pasitelkiant nenuginčijamą filmo stiprybę – suteikti itin aktualiai ir daugiabriaunei migracijos temai žmogaus veidą.

„Šokis kalba“: Atvira kuriamo šokio spektaklio repeticija, 19 val.
Šokio edukacijos erdvė AURA+, M. Daukšos g. 30A

Į Kauno šokio teatrą „Aura“ sausio pradžioje atvyko italų kūrėjų grupė, kurie čia pradeda įgyvendinti naują kūrybinį projektą. Jo rezultatas – šokio spektaklis, bus pristatytas viename didžiausių Italijos tarptautinio šokio festivalių „Fabbrica Europa“, Florencijoje. Perspektyvus Italijos jaunosios kartos choreografas Salvo Lombardo su asistentėmis – šokėjomis Lucia Cammalleri ir Daria Greco „Auroje“ reziduos tris savaites. Atvira projekto repeticija – tai unikali galimybė stebėti kūrybinį procesą išreikšti savo nuomonę, diskutuoti su kūrybine komanda. Norėdami užsukti užsiregistruokite info@aura.lt.

KETVIRTADIENIS, sausio 26 d.

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, 17 val.
POST galerija, Laisvės al. 51A

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kasmet žiūrovams pristato per dešimtį konkursinės programos seansų, kuriuose rodoma daugiau nei 60 stipriausių per paskutinius du metus sukurtų darbų iš viso pasaulio. Šiuos filmus įvertina ir geriausiąjį išrenka tarptautinė žiuri komisija. Taip pat didelis dėmesys skiriamas ir lietuvių kino kūrėjų darbamas, nes kasmet žiūrovai turi galimybę pamatyti specialiąją  lietuviškų trumpametražių filmų programą. POST galerijoje į vieną vakarą tilps I, II ir VII konkursinės programos.

Naujos Lietuvių tautinės muzikos istorijos ekpozicijos atidarymas, 17 val.
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g.  4

Šiuolaikiška ekspozicija lankytojus pasitiks restauruotose patalpose. Joje bus pristatomos dvi pagrindinės temos: kankliavimo ir piemenavimo kultūra tradicinėje lietuvių kultūroje. Kanklių ekspozicijoje supažindinama su etnografinių regionų muzikavimo ypatumais bei vėlyvesne, iki šių dienų besitęsiančia kankliavimo tradicija. Pučiamųjų (piemenavimo) muzikos instrumentų ekspozicijoje kviečiama susipažinti su pučiamųjų liaudies muzikos instrumentų įvairove, jų gamybos technologijomis, kultūriniu kontekstu bei į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktomis sutartinėmis. Nors didžioji dalis atnaujintų erdvių skirta tradicinei muzikavimo kultūrai, jose nepamirštas ir šiuolaikinis folkloras – įrengta nedidelė jauki postfolkloro niša. Ekspozicija papildyta šiuolaikinėmis technologijomis, įvairiais žaidimais bei kita interaktyvia veikla, leidžiančia lankytojui ne tik pasisemti žinių, bet ir smagiai praleisti laiką muzikos apsuptyje. Pristatyme – grupių „Atalyja“ ir „Thundertale“ koncertas bei tradicinių šokių vakaras.

zamenhofo

„Senamiesčio kinas“: Filmo „Vardas tamsoje“ peržiūra, 18 val.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Agnės Marcinkevičiūtės detektyvinio filmo „Vardas tamsoje“ (2013 m.), sukurto pagal Renatos Šerelytės romaną, veiksmo centre – policijos nuovada, kurioje šeimininkauja nuovados Viršininkas (G. Liutkevičius), Tardytoja (N. Varnelytė) bei nuovados sekretorė Atali (J. Jurkutė). Vietiniame viešbutyje įvykdyta jaunos merginos žmogžudystė iš pamatų supurto pareigūnės gyvenimą. Vaidina: Neringa Varnelytė, Jurgita Jurkutė, Gintaras Liutkevičius, Gediminas Storpirštis, Kristina Kazlauskaitė, Rimantė Valiukaitė, Algirdas Dainavičius, Aistis Mickevičius, Elvyra Žebertavičiūtė ir kt.

Susitikimas su Kęstučiu Navaku, 18 val.
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Centrinio knygyno erdvėje svečiuosis poetas, literatūros kritikas, eseistas, vertėjas, Nacionalinės premijos laureatas Kęstutis Navakas.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia