Maršrutas sausio 22-25 dienoms

PIRMADIENIS, 01 22

Knygos „Lyderiai“ pristatymas, 18:00
„Knygų ministerija“, Laisvės al. 29

Knygoje „Lyderiai“ rasite labai skirtingų šešiolikos lyderių istorijas. Šiandien jie – aukščiausiose pozicijose, tačiau pirmieji jų žingsniai prasidėjo kaip ir kiekvieno iš mūsų – nuo savo kelio ieškojimo ir šiame kelyje išmoktų pamokų. Apie tai, kuo pokalbiai su lyderėmis ir lyderiais praturtino knygos autores Jurgą Tapinienę ir Laisvę Radzevičienę, susitikimo metu papasakos jos pačios.

lyderiai

Atvira diskusija „Meno premijų nauda ir gausa Lietuvoje“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Nors Lietuvos premijavimo kultūra pastaruoju metu ypač gaji, tačiau meno kūrėjams siūlomi apdovanojimai ne visada tikslingi, ar pakankamai atliepiantys šiandienos kultūros aktualijas. Meno premijų ir konkursų gausoje neretai neišvengiamas populizimo aspektas, nepakankamai argumentuotas meno ir politikos sutapatinimas. Diskusijos metu bus siekiama aptarti ne tik konkursų bei premijų, skirtų meno kūrėjams, gausos fenomeną ir jo priežastis, bet ir tikslines šių konkursų auditorijas, menininko ir sąjungų vaidmenį tokio pobūdžio renginiuose bei realią tokių konkursų bei premijų naudą menininkui.

Diskusija Kauno menininkų namuose sumanyta kaip preliudas į šiuo metu vykstančius Įsimintiniausio 2017 m. Kauno menininko rinkimus, čia organizuojamus jau nuo 1998-ųjų (2018-aisiais įsimintiniausią Kauno menininką renkate ir Jūs, tai galite padaryti iki sausio 31 d. 12 val. užpildę anketą: https://goo.gl/REqU92). Įsimintiniausias 2017 m. Kauno miesto menininkas bus skelbiamas 2018 m. vasario 1 d.

Diskusiją moderuos architektūrologė, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto docentė, šių metų Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos narė Jūratės Tutlytės. Diskusijos dalyviai: POST galerijos direktorius, menininkas Andrius Pukis ir Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Kauno skyriaus pirmininkas Eugenijus Nalevaika.

premijos

ANTRADIENIS, 01 23

Spektaklis „Balta drobulė“, 14:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Atkaklus, beveik fanatiškas tobulumo siekis kūryboje dažniausiai ribojasi su beprotybės slenksčiu, ką liudija ir šiame kūrinyje pasirodantys didieji rašytojai – Nitzsche, Edgar Poe, Ezra Pound, Kafka, Emily Dickinson…“, – teigia sovietmečiu dėl politinių priežasčių emigranto dalią patyręs spektaklio režisierius Jonas Jurašas, kuriam ypač artima svetur atsidūrusio  Antano Škėmos  ir jo prototipo Antano Garšvos dvilypė savijauta: jo abejonės, blaškymasis tarp troškimo ir negalėjimo grįžti į savo namus, tarp netikėjimo ir noro tikėti, tarp absurdo suvokimo ir prasmės ieškojimo.

baltadrobule

Filmas „Grąžinti Nepriklausomybę“, 18:00

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Grąžinti nepriklausomybę“ – debiutinė Olego Šurajevo komedija Nepriklausomybės šimtmečio proga. Pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona po šimto metų grįžta į Lietuvą. Jį lydi kiti Nepriklausomybės akto signatarai – Basanavičius, Stulginskis ir Klimas. Nespėję atsigauti nuo šoko, kurį jiems įvarė tokie modernūs išradimai, kaip siurblys robotas, tautos didvyriai sužino, kad jų pasirašytas aktas… guli Berlyne! O kas kitas jį grąžins, jei ne patys signatarai. Filmas, vertas pamatyti su visa šeima ir po to rekomenduoti kitiems.

foto galerijai 5

„Slemas #6“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Prieš keletą metų Lietuvos kultūros pogrindyje išaugęs lietuviškas slemas – vienas iš įdomiausių, naujausių ir gyvybingiausių šiuolaikinių literatūrinių reiškinių Lietuvoje, tikras šiuolaikinis literatūrinis avangardas. Slemas – tai poetinės improvizacijos menas, jo kūrėjai – poezijos atlikėjai, nevengiantys literatūrinės subversijos, aštrios socialinės tematikos. Judėjimas kas mėnesį Kaune suburia minią žiūrovų ir dalyvių.

slemas

TREČIADIENIS, 01 24

Rūtos Barniškytės tapybos parodos „Miške“ pristatymas, 16:00

Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Kauno kultūros centro „Tautos namai“ dailės studijos „Vaivorykštė“ narės tapybos paroda kultūros centro antrame aukšte veiks iki vasario 13 d.

Screen Shot 2018-01-21 at 22.04.58

Renginys „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlė: pirmasis leidybos dešimtmetis“, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Unikalus tęstinis leidinys (išleisti jau net 29 šios serijos leidiniai) „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlė“ atspindi tarptautinės literatūros šventės „Poezijos pavasaris“, 1965 m. pradėtos rengti Kaune, Palemone, vietą ir reikšmę Lietuvos kultūriniame gyvenime. Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje iki šiol kasmet paskelbiami ir apdovanojami jos laureatai. Susitikti kviečia ) „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlės“ idėjos autorius, poetas, festivalio „Poezijos pavasaris–1980“ laureatas Petras Palilionis ir jo suburti autoriai.

bibliotekele

Artūro Morozovo parodos „Kauno veidai“ atidarymas, 17:30
Kauno rotušė, Rotušės a. 15 

Artūras Morozovas jau bene dešimtmetį dirba fotožurnalistinį darbą, nušviesdamas Lietuvos ir Europos įvykius, karinius konfliktus Kaukaze, Palestinoje ir Ukrainoje. Fotografas įvertintas įvairiais apdovanojimais, jo darbai spausdinti didžiausiuose pasaulio leidiniuose: „The Guardian”, „Al Jezeera“, „Der Spiegel“ ir kt. A. Morozovas yra vienos iš pirmųjų Lietuvoje dokumentinių platformų Nanook.lt įkūrėjų, Kaunas 2022 ambasadorius. Nuo 2015 m. A. Morozovas yra ir vienas iš Kauno Kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto fotografijos katedros lektorių.

Parodoje eksponuojamos fotografijos įprasmina miesto mikrorajonų unikalumą, atskleidžia kiekvieno jų savitą charakterį, nefasadinį, tikrą ir tuo dar žavesnį veidą. Paroda Kauno rotušėje veiks iki kovo 24 d. Vėliau planuojama ją eksponuoti įvairiose Kauno mikrorajonų bendruomenių susibūrimo vietose.

morozovas

„Senamiesčio kino klubas“: Filmo „Confucius“ peržiūra, 18:00
Kauno V. Kudirkos bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Pavasarių ir rudenų“ periodu Kinija nebuvo vieninga. Šalyje vyravo įtampa tarp feodalinių karalysčių ir mažų valstybėlių, kovojančių tarpusavyje dėl teritorijos ir valdžios. Lu karalystėje irgi nebuvo kitaip: oficialusis valdovas neturėjo autoriteto, o tikroji galia buvo suteikta trijų vietinių klanų rankose. Sužavėtas Konfucijaus, Džung Du miesto mero pasiekimais, Lu valdovas pasikvietė jį į karaliaus dvarą ir paskyrė teisingumo ministru. Išmintingas ir išsimokslinęs Konfucijus savo tarnybai buvo atsidavęs iš visos širdies, tačiau išdavystės ir intrigos privertė jį palikti tėvynę ir ilgus metus klajoti po plačiąją Kiniją ieškant pripažinimo. Filmo „Confucius“ autoriai – Mei Hu ir Yun-Fat Chow.

confucius

Susitikimas „Grenlandija slidėmis“, 19:00
KTU žygeivių klubas „Ąžuolas“, Studentų g. 59

„Dvi slidžių ekspedicijos Grenlandijoje: pūgos ir saulė, kalnai ir ledynai, tempiamų rogių svoris ir žuvienės skonis, lūžtantis po kojomis jūros ledas ir ledkalnių didybė. Grenlandija atšiauri ir žavinga, nenuspėjama ir pilna netikėtumų: ką suplanavome – iki galo nepadarėme, bet patyrėme daugiau nei kada būtume išdrįsę planuoti“,– įspūdžiais dalinasi Algimantas Kuras. Įdomu? Trečiadienį bus daugiau.

grenlandija

„Kaunas Hockey“ – Eletrėnų „Energija“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Kartą visiems netikėtai jau nugalėję tituluočiausią Lietuvos ledo ritulio komandą, čempionato debiutantai kauniečiai pasirengę įrodyti, kad ana pergalė nebuvo atsitiktinumas.

energja

KETVIRTADIENIS, 01 25

Pranešimas „Lietuva Oskaro Milašiaus publicistikoje ir korespondencijoje“, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Pranešimą skaitysiančios Prof. dr. Viktorijos Skrupskelytės specialybė – prancūzų literatūra, kurią dėstė Čikagos universitete ir Oberlino koledže (JAV), 1996–2010 m. Vytauto Didžiojo universitete. Daugiausia straipsnių parašė lietuvių išeivijos poezijos ir prancūzų literatūros temomis, apie Oskarą Milašių – prancūzų kalba.

Oskaras Milašius – Lietuvos ir Prancūzijos poetas, filosofas, diplomatas ir pranašas. Nors nemokėjo lietuviškai, tapatino save su lietuvių tauta. Lietuvių kalbą išmoko tarpukariu, lankydamasis Lietuvoje. Visą sąmoningą gyvenimą pabrėždavo savo lietuviškąją tapatybę. Greta ypač intensyvios jo kaip poeto, vertėjo, filosofo veiklos, svarbi vieta teko diplomatijai. 1920 m. Oskaras Milašius buvo paskirtas pirmuoju nepriklausomos Lietuvos valstybės pasiuntiniu Prancūzijoje, atstovavo Lietuvos interesams Tautų Sąjungoje, tapo aktyviausiu lietuvių kultūros propaguotoju Vakarų Europoje.

milasius

Spektaklis „Ti / Saviironiškas išmanusis selfis“, 16:00

Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklis pasakoja apie Tytės – devyniolikmetės merginos, ką tik išsiskyrusios su vaikinu, kasdienybę. Dalį spektaklio žiūrovai stebės savo išmaniuosiuose telefonuose (su Android 5 ir aukštesne versija), nes ne viską Tytė gali papasakoti scenoje – yra dalykų, kuriuos ji gali parodyti tik kiekvienam asmeniškai.

Spektaklį režisierius Antanas Gluskinas skiria paaugliams, išgyvenantiems pirmosios meilės išsiskyrimo jausmą ir tiems, kurie šio jausmo dar nėra patyrę. Paaugliams šis spektaklis – galimybė ugdyti gebėjimą atpažinti, suvaldyti savo emocijas, išgyvenimus, autorės Justinos Stučinskaitės kartai – revizija to, ką jie išgyveno būdami paaugliais, kai formavosi jų asmenybės.

Pauliaus Lantucho kūrybos parodos atidarymas, 17:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Legendinis Lietuvos juvelyras, dizaineris ir grafikas Paulius Lantuchas jau daug metų gyvena, dirba ir kuria už Atlanto. Pirmoji Pauliaus paroda Amerikoje įvyko dar 1983-aisiais, Niujorko Madisono aveniu įsikūrusioje antikinio meno galerijoje, kurioje jis buvo išeksponavęs papuošalų ir grafikos kolekciją. P. Lantuchas ilgą laiką dirbo Ruger kompanijos ginklų gamykloje vieninteliu graveriu. Paulius Lantuchas puošė asmeninį ginklą prezidentui Džordžui Bušui. Ant šautuvo anglų kalba buvo išgraviruota: „Bušai, padėk Lietuvai“. Federaliniame tyrimų biure kilo sumaištis, tačiau prezidentui įrašas patiko, ir skandalas baigėsi didele sėkme. P. Lantucho ginklų puošyba buvo pristatyta ir Žemės ūkio parodoje Stulginskio universitete Lietuvoje 2016 metais.

Ekspozicijoje lankytojams pristatomos graviūros, autoriaus dovanotos grafikui Edmundui Saladžiui. Paroda veiks iki kovo 25-osios.

lantuchas

Deivydo Praspaliausko knygos „Aš, tu ir virtuvė“ pristatymas, 18:00

Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Lietuvos šefu Nr. 1 Deivydas Praspaliauskas buvo pripažintas vos 22-ejų. Netrukus duris atvėrė pirmas jo restoranas. Vartydami debiutinę jo knygą patirsite, ką patiria aukščiausios klasės restorano svečiai.

Knygų klubo vakaras, 18:00
Kauno V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Sausio mėnesio knyga – Milan Kundera „Nereikšmingumo šventė“.

Galbūt prieš tai knygų klubo susitikime nebuvote, bet esate skaitę šią knygą? Galbūt labai norite ją perskaityti ir pasidalinti savo mintimis su kitais skaičiusiais? O galbūt tiesiog visada svajojote būti knygų klube? Knygų klubo susitikimai vyksta kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį 18 val.

Pusiaužiemio vakarojimas, 18:30
Kauno tautinės kultūros centras, A. Jakšto g. 18

Vakaroti kviečia Kauno VDU „Rasos“ gimnazijos folkloro ansamblis „Lygaudė“.

Filmo „Something the Lord Made“ peržiūra, 19:00
Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Rotušės a. 28

„Something the Lord Made“ yra 2004 metų filmas apie juodaodį širdies operacijų pradininką Vivien Thomas ir jo painią ir nepastovią partnerystę su baltaodžiu chirurgu Alfred Blalock, pasaulyje išgarsėjusiu kaip „Mėlynųjų kūdikių daktaras“, kuris pradėjo šiuolaikinės širdies operacijos praktikavimą. Filmas yra paremtas tikrais faktais, buvo nominuotas devyniems „Emmy“ apdovanojimams, iš kurių laimėjo tris.

„Dizaino ketvirtadienis: „Kūrybos procesas lėkštėje: kas yra maisto dizainas?“, 19:00
„DesignLibrary Kaunas“, K. Baršausko g. 59

Projekto „52 kartai“ sumanytojas Robertas Daskevičius, restorano „Nüman“ vyr. šefas Matas Paulinas ir restorano „Uoksas“ vyr. šefas Artūras Naidenko kalbės apie maisto dizaino sąvokos sampratą, vyraujančias tendencijas ir praktinį įgyvendinimą Lietuvoje.

maisto

Renginys „Vatikanai“, 20:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Prieš kurį laiką Kauno menininkų namų sodelyje debiutavęs muzikinis nutikimas iš anos lokacijos pasiliko pavadinimą, o vakarones su keista ir nepatogia muzika kelia ant Parodos kalno.

vatikanai

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia