Maršrutas sausio 19-21 dienoms

PENKTADIENIS, 01 19

Leonoros Kuisienės meninės knygrišystės paroda „Tarp sapno ir tikrovės. Vilko valanda“, 10:00-17:00
Perkūno namas, Aleksoto g. 6

Autorė su menine knygrišyste susipažino dailės pedagogikos studijų metu, bestudijuodama dailiosios odos plastikos kursą 1998-99 metais, tačiau gilesnė bei artimesnė knygrišystės amato raiškos forma ėmė vystytis tik praėjus dešimčiai metų po studijų baigimo. Tam įtakos turėjo gyvas susipažinimas su kiek kitokiais, nei matytais Lietuvoje, įrišimais Jungtinėje Karalystėje. Nuo 2010 metų galutinai susiformavo esamos meninės veiklos kryptis, kūrybos raiškos forma, pagrindine veiklos sritimi tapo šiuolaikinė knyga, kuri vadinama eksperimentine knyga, knyga objektu, konceptualiąja knyga. Paroda Perkūno name veiks iki vasario 5 d.

vilkovalanda

Premjera: Filmas „Grąžinti Nepriklausomybę“, keli seansai
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Debiutinė komiko Olego Šurajevo juosta, sukurta Valstybės šimtmečio proga, pasakoja linksmą istoriją apie keturis draugus – Basanavičių, Smetoną, Stulginskį ir Klimą – sugrįžusius į Lietuvą po šimto metų. Labiau nei siurblys robotas ir kiti šiuolaikiniai išradimai juos nustebina tai, kad Nepriklausomybės aktas guli ne Vilniuje, o… Berlyne. Ketveriukė pasiryžta jį sugrąžinti ir leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę. Nors filmo pavadinimas primena istorinę dramą, čia nebus nuobodžių datų ir faktų – komedija kupina gero humoro, iki skausmo pažįstamų stereotipų ir linksmų, kasdieniškų situacijų.

Orkestro muzikos koncertas, 18:00

Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras klausytojams pristato ilgamečius kolektyvo bičiulius. Tai – smuikininkas iš Italijos, buvęs orkestro vyriausias dirigentas Pavel Berman ir ne kartą orkestrui dirigavęs, kartu ne vieną įsimintiną projektą įgyvendinęs Kauno klasikinės musikos mylėtojams puikiai pažįstamas, charizmatiškasis dirigentas Vilmantas Kaliūnas. Šie išskirtiniu talentu pasižymintys muzikai ir Kauno miesto simfoninio orkestro atlikėjai koncertą dieną klausytojus džiugins Dmitrijaus Šostakovičiaus ir Johaneso Bramso muzika.

„Ridiko“ gimtadienis, 19:00
„Ridikas“, M. K. Čiurlionio g. 16

Veganiškos užkandinės, esančios vienoje romantiškiausių Kauno vietų, greta išvykstančių ir atvykstančių traukinių, gimtadienį įgarsins didžėjai Elboe ir Boyfriend.

RIDIKAS

„Condor Avenue“ koncertas, 20:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Įgyvendinę paauglystės svajonę groti roko grupėje, visi keturi „Condor Avenue“ nariai pradėjo kurti tai, ko patiems patinka klausytis. Pirmąjį ir sėkmingą grupės albumą „The Crown“ atsekė antrasis – „#PATAGONIA“, naujai skambanti elektronikos ir gitarų sintezė, kurios eilutėse įspaustos legendomis virtusios istorijos.

Spektaklis „4 Mortos“, 22:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šis spektaklis – tai vakarėlis su mirtimi, paremtas lietuviška mitologija, folkloru. Tai žaidimas-ritualas, kuris iš feisbukinės egzistencijos sugrąžina į gamtos mums duotą prigimtį. Tai – pabuvimas kartu, todėl vakarėlio apibrėžimas jam labai tinkamas. „Vakarėlis su mirtim kiekvieną turėtų įkvėpti prasmingiems darbams“, – teigia režisierius Darius Rabašauskas

MORTOS

Vakarėlis „Nacht: I Hate Models“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Plonu lynu tarp techno, reivo, electro, industrial’o, EBM vaikštantis DJ/prodiuseris stiliais ir bpm’ais neapsibrėžia. Užtikrintai nardantis tarp tamsiausių elektronikos užkaborių, I Hate Models vertas įrašo sunkiosios klubinės muzikos metraščiuose.

nacht

ŠEŠTADIENIS, 01 20

Knygos „Bubio nuotykiai Galapaguose“ pristatymas, 12:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Kelionės ir knygos – du geriausi dalykai, kurie nutinka gyvenime. Pasaulio geografijos ir istorijos pažinimas su Bubiu – smagus nuotykis, kupinas fantazijos. Knygos pristatyme bus rodomas ir filmukas apie Galapagus bei vyks orientacinis žaidimas šeimai.

bubio

Spektaklis „Princesės gimtadienis“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Seniausias teatro repertuaro spektaklis, kurio premjera įvyko dar 1991 m., yra pamokanti istorija apie pasipūtėlę princesę. Pasitelkdamas Oscaro Wilde’o pasaką, režisierius Algimantas Stankevičius stengiasi mažiesiems atskleisti žmogiškumo esmę. Ir kai visi bus pakviesti į rūmus švęsti įnoringosios princesės gimtadienio, pasipūtėlei bus įteikta pati vertingiausia dovana – skaudi pamoka.

0120princeses


Spektaklis „DreamWorks“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Keturi aktoriai – Aleksandras Kleinas, Lena Orlova, Goda Piktytė ir Marcelė Zikaraitė – pasakoja istoriją, kuri primena pasikartojantį sapną. Jis niekada nesibaigs, kol kiekvienas sukursime savą istorijos tęsinį. Sceninė koncepcija (dešimt personažų ir keturi aktoriai), scenografija ir režisūra – Agniaus Jankevičiaus. Pagal Ivano Vyrypajevo tekstus.

Koncertas „Jaunas Kraujas 4“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Scenoje susitiks „Anaphora“ (alternative metal / post-grunge, Vilnius), EYRTH (post metal, Latvija) ir „Degra“ (experimental black metal, Vilnius).

kraujas

SEKMADIENIS, 01 21

Eurolygos jaunimo atrankos turnyras, 8:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Jau nuo penktadienio ryto arenos krepšius atakuos perspektyviausi Europos jaunieji krepšininkai. Lietuvos krepšinio sostinė priima šešioliktus metus iš eilės rengiamo Eurolygos jaunimo turnyro komandas. Šeštą kartą vienas iš keturių atrankos turnyrų yra patikėtas surengti Kauno „Žalgirio“ klubui. Šį kartą jaunieji žalgiriečiai kovas pradės A grupėje kartu su Rygos VEF (Latvija), Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) ir Romos „Stellazzurra“ (Italija) komandomis. B grupėje žais Vilniaus „Lietuvos ryto“, Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija), Paryžiaus CFBB (Prancūzija) ir Maskvos CSKA (Rusija) jaunimo ekipos.

Grupių rungtynės bus žaidžiamos sausio 19 ir 20 dienomis. Sausio 21-ąją, sekmadienį, komandos išsiaiškins galutines vietas turnyre, o pogrupių nugalėtojai kausis dėl čempionų vardo ir vienintelio kelialapio į Belgradą, kur jaunimo turnyras bus žaidžiamas „Eurolygos“ finalo ketverto metu gegužės 18-20 dienomis.

Pasaulinė sniego diena, 11:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

2012 m. Tarptautinė Slidinėjimo Federacija (FIS) inicijavo progą pasidžiaugti sniegu – Pasaulinę sniego dieną. Šventės tikslas – padidinti žmonių fizinį aktyvumą šaltuoju metų laiku kiekviename šalies regione, bei skatinti šeimas aktyvai bei turiningai leisti laisvalaikį. Pažaislio vienuolyne laukia „Ledo meistrai“, „Ugnies teatras“, šokių pasirodymai, varžytuvės ir kitos snieguotos pramogos.

snowday

Filmas „Tarp keturių sienų“ (Insyriated), 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Damaske trijų vaikų motina iš paskutiniųjų mėgina palaikyti įprastą savo šeimos gyvenimą, kol mieste tęsiasi karo veiksmai. Jų butas virto savotišku bunkeriu, kur kiekviena diena – kova už išgyvenimą. Tvyranti įtampa pasiekia aukščiausią tašką, kai į butą įsibrauna du nepažįstamieji, ir visi gyventojai, išskyrus jauną merginą, užsibarikaduoja virtuvėje.

Renginys „Sutartinių magija“, 15:00
Studija „Rožinis dramblys“, Raguvos g. 7

Dainų bei sutartinių moko ir jungia dermėje Laurita Peleniūtė – profesionali atlikėja, grupės „Marga muzika“ bei „Maros rijos“ narė, 15 metų kūrusi kartu su grupe „Žalvarinis“, jau daugiau nei metus vystanti projektą „Promočių giesmės“, kuris puoselėja šį svarbų mūsų protėvių palikimą.

sutartiniu

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia