Maršrutas sausio 17 – 19 dienoms

PENKTADIENIS, 01 17

Konferencija apie gerovės valstybės idėją ir jos įgyvendinimą, 9:30
VDU daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

Gerovės valstybė yra daugeliui priimtinas galimų pokyčių vaizdinys – tačiau reikia gerai apsvarstyti, kokie būtent pokyčiai yra reikalingi Lietuvai, kokius politinius, ekonominius ar socialinius mechanizmus galima pritaikyti mūsų šalyje. Šiems klausimams bus skirta konferencija „Gerovės valstybės kontūrai Lietuvai“. Renginyje pranešėjai kvies diskutuoti apie įvairius gerovės aspektus – ne tik politinius ar ekonominius, tačiau ir psichologinius, švietimo klausimus. Konferenciją atidarys Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, pranešimus skaitys VDU rektorius prof. Juozas Augutis, „Swedbank“ vyr. ekonomistas Nerijus Mačiulis, Vilniaus politikos analizės instituto direktorė Virginija Būdienė, VDU Socialinės ir politinės kritikos centro vadovas prof. Gintautas Mažeikis ir kiti.

Koncertas smuikininko Pavelo Bermano jubiliejui, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Tai žmogus, padaręs didžiulį postūmį tuometiniam Kauno kameriniam orkestrui bei visam Kauno muzikiniam pasauliui. Kiekvienas orkestro koncertas – šiltas susitikimas su senu bičiuliu“, – sako Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas. Taip jis apibūdino orkestro ir pasaulinio garso smuikininko Pavelo Bermano koncerto laukimo nuotaiką. Būtent Kaune surengdamas koncertą muzikas pažymės savo jubiliejų. Maskvoje gimęs, šiuo metu Italijoje gyvenantis muzikantas, garsaus pianisto Lazario Bermano sūnus, koncertuoti pradėjo dar ankstyvoje vaikystėje. Sulaukęs 7 metų jis jau grojo kartu su M. Gorkio filharmonijos orkestru. Tarptautinę šlovę jam pelnė 1990 m. Indianapolyje (JAV) vykusiame tarptautiniame smuikininkų konkurse iškovotas aukso medalis. Jau tada muzikos kritikai smuikininką gyrė už individualumą, elegantiškumą, stilistinį tikslumą ir virtuoziškumą. Kauno miesto simfoninis orkestras ištikimus savo klausytojus kviečia nepraleisti progos pasiklausyti šio nepaprastai talentingo smuikininko atliekamos muzikos. Šventiniame koncerte orkestrui diriguos Vilmantas Kaliūnas.

Organizatorių nuotr.

Spektaklis „Niggaz“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Niggaz“ – tai spektaklis-konceptuali metafora apie tris pedagoges iš Skakiškio miestelio, kurioms kyla idėja atsigabenti pabėgėlių, kad jų mokykla nebūtų uždaryta. Spektaklį įkvėpė tikri įvykiai Olandijos Oranje miestelyje (140 gyventojų). Per didįjį 2015 m. pabėgėlių vajų į miestelį buvo atkeldinti 700 pabėgėlių. Vyriausybė nereagavo į gyventojų skundus dėl šokiruojančio atvykėlių elgesio ir nusprendė atkeldinti dar 700 pabėgėlių. Iš viso atkeliavo 1400 pabėgėlių, kurie apgyvendinti šalia miestelio esančiame vaikų laisvalaikio parke. Pasak režisieriaus, šioje situacijoje nustumti yra visi: ir Lietuvos pedagogai, ir pabėgėliai, kurie mėtomi kaip šachmatai ar skirstomi kaip bulvės, ir Oranje gyventojai, kuriems valdžia parodė, jog jų pageidavimai yra nesvarbūs.

Kauno miesto kamerinio teatro nuotr.

Meno gimtadienis 2020, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Pagal prancūzų menininką Robertą Filliou, menas gimė tuomet, kai „žmogus paėmė sausą kempinę ir įmetė ją į kibirą pilną vandens“. Tokią pradžią ir meno istorijos eigą šis fluxus menininkas išdėstė savo žymiajame 1963-ųjų tekste-performanse-garso įraše „Sušnabždėta meno istorija“. Po dešimtmečio jis pasaulį įkvėpė Meno gimtadienio šventei, kuri yra minėta visaip – koncertais, hepeningais, parodų atidarymais, pašto menu, faksais, telefoniniais koncertais ar oro prognozėmis. Šių metų sausio 17-tąją pasaulis ir pirmąkart Lietuva švęs jau 1,000,057-ąjį meno gimtadienį. Fluxus vedlio Jurgio Mačiūno gimtajame mieste įsikūrę Kauno menininkų namai kartu su Arturu Bumšteinu rengia garso ir vaizdo performansų vakarą, kuriame pasirodys tarp sričių, žanrų disciplinų veikiantys šiuolaikiniai menininkai: Arturas Bumšteinas ir vokalinis ansambis B2, Bergur Thomas Anderson, Eye Gymnastics (Viktorija Damerell ir Gailė Griciūtė), Gailė Pranckūnaitė ir Kojos Sopa.

Eye Gymnastics. Lauryno Skeisgielos nuotr.

VTTFF: „Siaubingai baisios istorijos“, 20:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

2020 m. didžiųjų kino renginių kalendorių pradeda 13-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Sausio 16-19 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Ukmergėje ir Marijampolėje bus pristatyta daugiau kaip 60 rinktinių trumpametražių filmų iš viso pasaulio, kurie dalyvauja tarptautiniame ir nacionaliniame konkursuose bei bus rodomi specialiose programose. Visą festivalio Kaune programą rasite čia.

Speciali filmų programa „Siaubingai baisios istorijos“ neleis jums atsikvėpti ir sukels maksimalų adrenalino kiekį kraujyje. Europos kino kūrėjų istorijos parodys, koks įvairus gali būti siaubo žanras ir kiek daug jame telpa košmaro. Programą parengė tarptautinis Haapsalu siaubo ir fantastinių filmų festivalis (Estija).

Kadras iš filmo „Deformuota lėlė“ (A Doll Distorted).

„Jaudesys“: Parrish Smith, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Metalas“ – taip savo muziką pristato būsimas „Jaudesio“ svečias Parrish Smith. Žinoma, čia ilgų šlapių plaukų niekas nekratys, tačiau galima puikiai įsivaizduoti apie ką kalba „Volition Immanent“ narys. Olandas nesivaiko įprastų klubinių žanrų, o metališkumą jo skambesiui suteikia garse juntama įtampa bei be paliovos hipnotizuojantis ritmas. Panašu, kad „Jaudesys“ vis labiau įsibėgėja ir yra nusiteikęs draskyti silpnus nervus bei visas įmanomas muzikines ribas.

ŠEŠTADIENIS, 01 18

Paroda „Vladislovas Starevičius – animacijos pionierius“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Vladislovo Starevičiaus, muziejininko, entomologijos fanato ir lėlinės animacijos pradininko, gyvenimo ir kūrybos istorija nusitęsusi per kelias valstybes, ir pati primena įtraukiantį, mįslių pilną kino filmą. Įvairios vardo rašymo formos ir dažnai pasitaikančios klaidingos biografijų nuotrupos intriguoja ir skatina su Starevičiumi susipažinti kiek atidžiau. Gimęs Maskvoje vaikystę jis praleido Kaune, pas savo senelę. Čia išaugo ir visą gyvenimą jį lydėjęs susidomėjimas vabzdžių pasauliu bei fotografija, o vėliau ir kinu. Pasitelkdamas drąsius kino kūrimo sprendimus, neįprastas metodikas istorijai pasakoti jis sukūrė tai, be ko dabar neįsivaizduojamas kinas – stop kadro techniką bei lėlinę animaciją. Ir visa tai įvyko Kaune, tiksliau, Kauno miesto muziejuje! Pirmuosius filmus šis kino išradėjas sukūrė dirbdamas jo, tuo metu vadinto „Kauno miesto moksliškai-pramoniniu muziejumi“, Gamtos skyriuje. Parodoje turite galimybę susipažinti su jo kurtomis ir filmuose naudotomis fotografijomis, piešiniais ir tapybos darbais bei kino filmų kadrais.

V. Starevičius savo studijoje. Nacionalinis Lenkijos skaitmeninis archyvas.

VTTFF: „Animacinis pasaulis vaikams“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Smagi, pamokanti ir įkvepianti trumpųjų filmų programa patiems jauniausiems žiūrovams – 4–9 metų vaikams. Trumpos animacinės kelionės po pasaulį metu žiūrovai pratinsis prie kokybiško kino, kuris yra ir pramoga, ir žinių šaltinis, ir smalsumą skatinantis užsiėmimas. Programą parengė festivalio partneris – tarptautinis Ansi animacinių filmų festivalis (Prancūzija), vienas svarbiausių animacijos festivalių pasaulyje, turintis ilgametę patirtį rengiant filmų programas vaikams.

Kadras iš filmo „Žadintoja“ (Awaker).

Ekskursija „Pusiniai namai“, 16:30
A. Kriščiukaičio g. 23

Kauno fotografijos galerija Ingos Navickaitės-Drąsutės parodos „Pusiniai namai“ metu kviečia į renginius, kurių metu galėsite plačiau susipažinti su autorės kūryba bei parodoje tyrinėjamu Viljampolės rajonu ir jo istorija. Šį šeštadienį vyks ekskursija, kurios metu pusnamių atsiradimui bus suteiktas platesnis kontekstas. 1919 m. prijungta prie Kauno, Vilijampolė atspindėjo laikinosios sostinės vystymosi tendencijas, kryptį. Siekiant užtikrinti Vilijampolės integraciją joje buvo plečiamas vyriausybinių ir labdaros organizacijų tinklas turėjęs užtikrinti geresnę vietos gyventojų padėtį. Tačiau ar tokie siekiai buvo išties įgyvendinti, ar nuvedė prie neįprastų viljampoliečių architektūrinių sprendimų? Ekskursiją ves gidas Deimantas Ramanauskas – istorikas, Vilijampolės gyventojas ir mylėtojas.

Akimirka iš parodos atidarymo. Emilijos Jonaitytės nuotr.

Spektaklis „Dulkėti veidrodžiai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“ praeitais metais pirmą kartą Kauno publikai pristatė Raimondo Klezio ir režisierės Ievos Jackevičiūtės monospektaklį „Dulkėti veidrodžiai“. Tai yra autobiografinis vaidinimas, paremtas pjesės autoriaus ir aktoriaus R. Klezio jaunystės patirtimis augant Žeimių kaime, Jonavos rajono. Pagrindinė spektaklio tema – nemeilė. Nemeilė šeimoje, mokykloje, tarp draugų. Ir nemeilės poveikis žmogui. Kaime gyvenantys žmonės anksti pradeda gerti, vartoti narkotikus, kad kažkaip tą nemeilę kompensuotų. Bet lygiai taip pat dėl to anksti ir išeina.

Kauno miesto kamerinio teatro nuotr.

VTTFF: „Kitoks pasaulis“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Įsisukę į kasdienybę, nuolat skubėdami dažnai pamirštame, kad nesame visatos centras, o už mūsų susikurto „burbulo“ ribų plyti kiti pasauliai. Filmų programa siūlo trumpą pažintinę kelionę po daugiasluoksnius žmonių gyvenimus. Leidžiantis į ją, privaloma išlikti atviriems, budriems ir pasiruošusiems dialogui.

Kadras iš filmo „Nuklydusi mergina“ (Slanted Girl).

Spektaklis „Sombras“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis „Sombras“ – režisieriaus Gintaro Varno kūrybos epas – pamąstymas apie teatro prasmę ir vertę, kvietimas diskusijai apie teatro meną ir menininką, siekiantį nepasiekiamos tiesos. Dramaturginį koliažą sudaro ispanų poeto, dramaturgo F. García Lorca’os tekstai bei ištraukos iš italų dramaturgo Luigi Pirandello pjesės „Šeši personažai ieško autoriaus“. Šis spektaklis – tai intelektuali kelionė į teatro pasaulį, kuriame susipina magija ir kasdienybė, realybė ir mistika, tikrovė ir iliuzija, melas ir tiesa, gyvenimas ir mirtis. Teatras – butaforijos, kartoninių pilių, netikrų peizažų, lėlių ir kaukių karalystė. Teatras – saugus prieglobstis nuo gyvenimo kataklizmų, bombardavimų ir revoliucijų. Teatras – autentiškų tragedijų ir kautynių vieta. Teatras – tamsos labirintai, kuriame klaidžioja personažų šešėliai, laukdami kito įsikūnijimo. Teatras – erdvė, kuri meilei, nusikaltimui, karui suteikia poetinę būseną, o fizikai – metafiziką. Teatras – tai, kas vilioja, gąsdina, kelia nuobodulį. Teatras – tai peilis, iki pusės panardintas į sapną, bet skrodžiantis iki pat būties gelmių.

D. Stankevičiaus nuotr.

„Ministry of Echology“ koncertas, 20:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

Grupė „Ministry Of Echology“ pristatys jau trečiąjį savo studijinį albumą pavadinimu „Mixed feelings“. Į šventinį albumo pristatymo vakarėlį atvyks ir „Kala Sound System“, kurie pasirūpins koncerto įgarsinimu ir šokiais po jo.

Roko Miliaus nuotr.

SEKMADIENIS, 01 19

„Geriausias 2019 metų kūrinys“, 11:00 – 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kauno paveikslų galerijoje nuo šio šeštadienio lankytojus kviečia viena populiariausių ir daug žiūrovų dėmesio sulaukianti paroda „Geriausias metų kūrinys“. Nuo 1999 m. rengiamoje parodoje meno kūrėjai ir visuomenė turi galimybę išrinkti geriausią praėjusių metų kūrinį. Parodoje „Geriausias 2019 metų kūrinys“ eksponuojami 93 autorių darbai. Savo kūrinius pristato įvairaus amžiaus menininkai: nuo jauniausių, ką tik baigusių studijas, iki vyriausios – senjorų – kartos. Ekspozicijoje vyrauja tapyba, tačiau yra ir skulptūros, keramikos, tekstilės bei grafikos darbų. Kūriniuose atsispindi menininkų požiūris ir reakcijos į vyraujančias visuomenės nuotaikas bei aktualijas.

Parodos metu vyks edukacijos bei ekskursijos moksleiviams, studentams, suaugusiesiems bei senjorams. Jau šį sekmadienį 13 ir 15 val. galerija kviečia į pirmąsias ekskursijas. Kartu su tapytoja Egle Velaniškyte ne tik analizuosite, gėrėsitės, vertinsite bei aptarinėsite dailininkų kūrybą, bet ir balsuosite už labiausiai patikusį darbą bei kursite įspūdžių iš parodos piramidę. Į užsiėmimus būtina išankstinė registracija tel. 8 675 13 161.

Muzikinė popietė visai šeimai „Nuo klasikos iki estrados“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Nors ir baigėsi pačios gražiausios metų šventės, širdyse liko šilti ir jaukūs prisiminimai – artimųjų susitikimai, nuoširdžios dovanėlės, prasmingi sveikinimai ir nesibaigiantis šv. Kalėdų stebuklas. Na, o kad nebūtų liūdna, pavaikščioti ką tik prasidėjusių naujų metų keliukais, į pošventinį šeimos popietės koncertą pakvies Kauno styginių kvartetas – šįkart kiek neįprastame amplua. Tradiciškai atliekantis klasikinę, rimtojo žanro muziką, kvartetas žiūrovus nustebins lengvos, estradinės muzikos aranžuotėmis. Skambės neužmirštamos ir jau klasika tapusios „The Beatles“, Eltono Johno, Barbaros Streisand ir kitų žymių užsienio bei Lietuvos grupių, populiariosios muzikos atlikėjų melodijos. O kad būtų linksmiau ir smagiau jas atlikti kvartetas pasikvietė pianistą Motiejų Bazarą bei Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos estradinio dainavimo grupę „Dangi“ (vadovė Danguolė Beinarytė).

Kauno valstybinės filharmonijos nuotr.

VTTFF: Animacinės dokumentikos programa – „Animadok“, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Pasitelkiant įvairias animacijos technikas prieš akis atgimsta tikros gyvenimiškos istorijos ir tikros emocijos. Animacinės dokumentikos programa atskleidžia neribotas žanro galimybes naujais būdais perteikti asmenines patirtis ir politines aktualijas. Programoje išvysite įsimintiniausius pastarųjų metų trumpametražius žanro filmus.

Kadras iš filmo „Katė visada yra moteris“ (Cat is Always Female).

Kauno „Žalgiris“ – Šiaulių „Šiauliai“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Išaušo dar vienas išbandymas vietinėse pirmenybėse. Šįkart Kauno „Žalgirio“ kelyje – Antano Sireikos vadovaujami „Šiaulių“ krepšininkai. Praleiskite sekmadienio vakarą bendraminčių apsuptyje ir įkvėpkite žalgiriečius kovai su pasikandžioti mėgstančiais varžovais!

„Žalgirio“ nuotr.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia