Maršrutas sausio 16-19 dienoms

L. Baliasnaja. „Residual“


PIRMADIENIS, sausio 16 d.

Kūrybinės dirbtuvės „Paveldėtų garsų kodai“, 17 val.
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

„Livecoding“ muzikos kūrimo dirbtuvėse, kurias ves tarpdisciplininio meno kūrėjas Gasparas G. Aleksa, išmoksite tekstu sukurti muzikos ritmą ir melodiją, sužinosite, kas yra algoritminė kompozicija, susipažinsite su programomis „SuperCollider“ ir „TidalCycles“. Mokymų dalyviai gaus live-boot USB ir galės naudoti programas namuose. Dirbtuvės vyks ir sausio 17, 18, 23, 24 ir 25 dienomis, jos nemokamos.

4999_1530_regular_dirbtuves-pataisyta-internetui-1-crop (1)

Filmas „Amžinai kartu“, 18:40 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Naujas Linos Lužytės filmas „Amžinai kartu“ pasakoja vienos šeimos istoriją. Žmona (akt. Gabija Jaraminaitė) – tobulą šeimą kurianti moteris. Vyras (akt. Dainius Gavenonis) – nepriklausomas kaskadininkas, žmonos nenorui vis sugrįžtantis į mylimą filmavimo aikštelę. Jų dukra (akt. Eila Grybinaitė), neapsikentusi gražių vakarienių ir amžino nesusikalbėjimo, vieną dieną pabėga, policijai pasakiusi, kad jie nėra jos tėvai.

ANTRADIENIS, sausio 17 d.

Paroda „Geriausias 2016 metų kūrinys“, 11-17 val.
Paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Jau kviečia viena populiariausių ir demokratiškiausių paroda, rengiama nuo 1999-ųjų. „Geriausio metų kūrinio“ paroda turi ir apžvalginę potekstę: galima pamatyti, kokios tendencijos vyrauja mene, kadangi ši paroda neturi koncepcijos ir menininkams nereikia taikytis prie duotos temos, tad jie turi galimybę į parodą atnešti tai, kuo gyvena, kaip jų išgyvenimai persikūnija į meno kūrinius. Parodoje „Geriausias 2016 metų kūrinys“ eksponuojami 111 kūrinių. Kaip ir kasmet čia gausu įvairiausių temų bei stilistikos darbų. Nugalėtojus rinks ne tik vertinimo komisija. Balsuoti už labiausiai patikusį kūrinį gali kiekvienas parodos lankytojas iki vasario 15 d. Laureatų paskelbimas ir apdovanojimas vyks vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, 16 val.

Spektaklis „Apsivalymas“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Dvigubos tautinės tapatybės – estų ir suomių – rašytojos Sofi Oksanen romanas „Valymas“ tapo literatūros fenomenu. Į 38 kalbas išverstas veikalas kalba apie skaudžią sovietinės ir postsovietinės Estijos patirtį, būdingą daugeliui Rytų Europos šalių, ypač Lietuvai ir Latvijai. Pjesėje ir romane gretinami du Estijos istorijos laikotarpiai (Nepriklausomybės pradžia ir pokaris) ir dviejų skirtingų kartų esčių moterų patirtis. Šalies okupacija metaforiškai perkeliama į moters kūno išprievartavimą. Visos tautos traumatinė patirtis čia parodoma per dviejų moterų asmenines dramas.
„Ši „antiherojiška“ medžiaga gali atrodyti netipiška mano kūrybinėje biografijoje. Tačiau ji pratęsia mano siekiamybę kalbėti apie visuomenės skaudulius, šį kartą žvelgiant į ją per istoriškai artimos kaimyninės Estijos prizmę“, – savo pasirinkimą aiškina Jonas Jurašas. „Prievarta, bejėgiškumas, išdavystė, aistringa meilė ir kankinantis pavydas – temos, apie kurias noriu kalbėti šiame spektaklyje“, – prieš premjerą 2011 m. kalbėjo režisierius.

Spektaklis „Upės po žeme“, 18 val.
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Upės po žeme“ – naujas Gyčio Padegimo spektaklis, pasakojantis tris skirtingų šeimų istorijas, kurios turėtų priminti, jog didžiausia vertybė gyvenime – žmogaus ryšys su žmogumi. Šiuo kūriniu režisierius prie Thorntono Wilderio kūrybos; „Upės po žeme“ – tai tarsi trečioji jo trilogijos pagal šį dramaturgą dalis po „Mūsų miestelio“ (1982) ir „Ilgos Kalėdų vakarienės“ (1991).

TREČIADIENIS, sausio 18 d.

Žurnalo „Į“ pristatymas ir diskusija, 17:30 val.
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Kartu su tarptautine kylančių fotografų, žurnalistų ir dizainerių komanda, Kauno fotografijos galerija ir vokiško žurnalo FROH! leidėjais žvelgia į užkulisiuose vykstantį vidinį Kauno gyvenimą. Visą savaitę mišri komanda rinko istorijas, interviu ir idėjas apie kitą miesto pusę. Kas vyksta kassavaitiniame balandžių turguje? Kas gyvena mažyčiuose pusnamiuose?

Trečiadienį vyks ką tik iš spaustuvės atkeliavusio žurnalo Kaunui „Į“ pristatymas ir diskusija, kurioje bus aptariamas leidinys ir tokių iniciatyvų svarba bei įtaka miestui.

zurnalaskaunui

„Apeironas“ seka „Šiurpes“, 18 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Šiurpės“ – tai toks spektaklis-nespektaklis, kurio veikėjos-naratorės seka baisius, dažniausiai mirtimi pasibaigiančius pasakojimus. Tuose pasakojimuose miręs bernas nudaigoja savo sužadėtinę, velnias apsėda ir negyvai užkankina mergaitę, elgeta pasivertęs raganius grobia ir žudo gražias mergas, pavydžios seserys užmuša jaunėlę seserį ir pakiša ją miške po lapais…

siurpes

Renginių ciklas „Kino ekscesai“, 19 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“, A.Mapu g. 20

Netradicinės suvokėjui medijos ir raiškos būdai, laužantys estetines, naratyvines nuostatas – tada ir dabar – pristatomi jau įsibėgėjusiame trečiadieniniame aktyvių kino peržiūrų cikle „Kino ekscesai“. Šįkart vakaro metu – filmo „Dreams That Money Can Buy“ / „Perkamos svajonės“ (rež. Hans Richter, 1947, 99 min.) peržiūra.

Kadras iš filmo

Kadras iš filmo

AURA+: Lizos Baliasnajos šokio spektaklio „Residual“ eskizas, 19 val.
AURA, M. Daukšos g. 34

Lizos Baliasnajos sukurtas ir atliekamas solinis darbas, pasak jos, gali būti vadinamas eskizu. Tačiau nereikėtų suklysti, galvojant, kad„Residual“ yra neužbaigtas darbas. Tai greičiau kūrėjos noras atsikratyti nereikalingos įtampos, siekiant pristatyti tobulą kūrinio variantą. Pasirinkdama tokį formatą kūrėja tikisi suaktyvinti žiūrovo santykį su sceniniu vyksmu, paliekant erdvės naujoms idėjoms. Remdamasi baleto „Silfidė“ libreto santykiu su egzofilosofija, Liza pristato raiškos įvairovę, nagrinėjančią šį santykį iš skirtingų perspektyvų. Ją domina komunikacija tarp žmogaus ir mitinės būtybės Silfidės baleto librete.

Liza gimė ir užaugo Kaune, nuo šešerių mokėsi Kauno choreografijos mokykloje. 2009-2011 m. šoko Kauno šokio teatro „Aura“ trupėje. Būdama 18 metų pradėjo mokytis „Artez“ menų akademijoje Nyderlanduose. Studijų metu Liza pradėjo dirbti su kolegomis, vystyti savo individualios meninės kalbos žodyną, tuo pat metu pajuto ir aistrą choreografijai. Po vienerių metų studijų Olandijoje, ji buvo pakviesta mokytis P.A.R.T.S – scenos menų bei choreografijos studijoje, vadovaujamoje choreografės Anne Teresa De Keersmaker, Briuselyje.

Tarptautinė asmenukių muziejuje diena, 9-17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Pirmą kartą ši idėja – Tarptautinė asmenukių muziejuje diena – buvo įgyvendinta 2014 m. sausį, ją iniciavo kultūros tinklaraštininkė, tarptautinių kultūros programų koordinatorė ir muziejų entuziastė Mar Dixon iš Didžiosios Britanijos. Asmenukių dienos tikslas – atgaivinti muziejus ir jų ekspozicijas, pristatyti juos kaip aktyvias, dinamiškas, šiuolaikiškas kultūros institucijas. Muziejų lankytojai ir darbuotojai kviečiami iš naujo atrasti muziejus kaip vietas, kuriose galima linksmai ir netradiciškai praleisti laiką, kūrybiškai pažvelgti į eksponatus ir juos savaip interpretuoti.

Maironio lietuvių literatūros muziejus siūlo šią dieną geriau pažinti i tarpukariu dvelkiančią poeto buto romantiką, 16-ą amžių menančių gotikinių rūsių žavesį ir daugiau sužinoti apie muziejuje saugomas vertybes, dalyvaujant ekskursijoje, kurios pradžia – 15 val. Nepamirškite prie rezultatų pridėti #AsmenukėMuziejuje ir #MuseumSelfie.

maironissss

KETVIRTADIENIS, sausio 19 d.

Mildos Mildažytės-Kulikauskienės parodos „Atsiminimai“ atidarymas, 16 val.
Paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

„Kūrybinį darbą dirbau namuose, dirbtuvėje, bet buvau ir esu gamtos žmogus. Etiuduose akvarele ar aliejumi gaudžiau nuotaikas, gamtos grožis keri ir šiandien, paskui jokį lyderį nėjau, mėginau perteikti savo išgyvenimus“, – taip savo kūrybą apibūdina parodos, skirtos dailininkės 80-ties metų jubiliejui, autorė. Paroda veiks iki vasario 26 dienos.

M. Mildažytė-Kulikauskienė „Sodyba rudenį (Čerkeso sodyba)“ iš ciklo „Gražioji žemė“. 1988

M. Mildažytė-Kulikauskienė „Sodyba rudenį (Čerkeso sodyba)“ iš ciklo „Gražioji žemė“. 1988

Solveigos Daugirdaitės knygos „Švystelėjo kaip meteoras“ pristatymas, 17 val.
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Literatūrologė S. Daugirdaitė už naujausią knygą „Švystelėjo kaip meteoras: 1965-ieji su Simone de Beauvoir ir Jeanu Pauliu Sartre’u“ (Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2015) ir literatūros bei kultūros tekstus, svarstančius aktualius literatūros recepcijos, funkcionavimo visuomenėje klausimus, besibaigiant 2016-iesiams apdovanota vienintele literatūros kritikams skirta Vytauto Kubiliaus premija.

Kaip sufleruoja pavadinimas, tai knyga apie pasaulinio garso intelektualų – prancūzų filosofų ir rašytojų Simone’os de Beauvoir ir Jeano Paulio Sartre’o – viešnagę Lietuvoje 1965 m. vasarą. Autorės žodžiais, „Lietuvos, okupuotos mažos šalies, intelektualams Simone‘os de Beauvoir ir Jeano Paulio Sartre’o viešnagė teikė pasididžiavimo savimi ir vilties, kad mūsų kultūra gali būti įdomi kitiems. Žvelgiant iš pusės šimtmečio perspektyvos atrodo, kad tai ir yra didžiausia šio prancūzų intelektualų apsilankymo Lietuvoje 1965-ųjų vasarą prasmė.“

Knyga iliustruota autentiškomis nuotraukomis, to meto spaudos iliustracijomis, meno kūrinių reprodukcijomis. Jos pristatyme dalyvaus autorė S. Daugirdaitė ir menotyrininkė Dr. Ramutė Rachlevičiūtė.

meteoras

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia