Maršrutas sausio 15-18 dienoms

PIRMADIENIS, 01 15

Filmas „Stalino mirtis“ (Death of Stalin), 11:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Miršta komunistų diktatorius Jozefas Stalinas. Po šio Didžiojo Tėvo mirties, ministrų kabinete pakyla įtampa – ministrai dalijasi valdžią. Vieni nori teigiamų pokyčių 1950-ųjų Sovietų Sąjungoje, kiti turi savų, gerokai nuodėmingesnių kėslų. Bet visus juos vienija vienas ir tas pats bruožas – valdžios godulys. Desperacija, chaosas, intrigos ir konspiracijos – įtakingų vyrų darbotvarkėje laiko lieka tik groteskiškiems ginčams dėl vado kėdės, o eiliniams piliečiams telieka stebėti šias komiškai tragiškas grumtynes iš šalies.

Filmo režisierius Armando Iannucci lietuviams taip pat gerai žinomas – jo politinė komedija „Vienoje kilpoje“ (angl. „In the Loop“) rodyta ir Lietuvos festivaliuose, ir kino teatruose sužavėjo daugybę žiūrovų. Politinių temų nevengiantis, bet į jas per pašaipos prizmę žiūrintis režisierius žavi skoninga ironija ir taikliais juokeliais.

Klasikinės kaligrafijos dirbtuvės, 18:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Kursyvas, kitaip žinomas kaip „italic“ šriftas, išsivystė XVI a. pradžioje Italijoje. Tai skaidrus, lengvas, sklandžiai rašomas šriftas, greitai paplitęs tarp rašto meistrų. Kursyvas – daugelio šiuolaikinių kompiuterinių šriftų pagrindas ir yra bene labiausiai pamėgtas kaligrafų. Šiandien kursyvas yra be galo populiarus. Jo moko viso pasaulio kaligrafijos dirbtuvėse ir kursuose. Taigi Lino Spurgos dirbtuvėse susipažinsite su šio šrifto istorija, jo rašymo principais. Ir, žinoma, išmoksite naudotis kaligrafine plunksna bei valdyti nepaklusnų tušą.

kaligraf

ANTRADIENIS, 01 16

Renginys „Pietų Amerikos lietuvybės dvasia“, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Renginyje bus peržiūrimi ir aptariami dokumentiniai filmai „Raudonoji cerro“ ir „Patagonijos atmintys“, pasakojantys apie lietuvių diasporos pėdsakus tolimajame Pietų Amerikos žemyne. Filmus parengė videomenininkas Henrikas Gulbinas ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vadovas, profesorius Egidijus Aleksandravičius, kurie per pastaruosius penkerius metus surengė dvi ekspedicijas Brazilijoje ir Argentinoje, tyrinėdami ir filmuodami lietuvių gyvenimą šiuose kraštuose. Filmų peržiūroje dalyvaus ir diskutuos prof. E. Aleksandravičius, H. Gulbinas, gyvenimo Kolumbijoje patirtį turintys lietuviai Raimundas Mieželis ir atlikėjas Jurgis Didžiulis.

pietuamerikos

Balio Buračo fotografijų parodos „Tuojau fotografuoju“ atidarymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Išskirtinė paroda, skirta 120-osioms fotografo Balio Buračo gimimo metinėms paminėti, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje buvo atidaryta 2017 m. rugpjūčio 17 d. Dalis parodos perkelta į Kauno apskrities viešąją biblioteką.

B. Buračas pirmasis mūsų šalyje naudojo fotoaparatą kraštotyrinėje veikloje, kuriai atsidėjo 1928 m. B. Buračo reportažinės ir dokumentinės fotografijos sukūrė platų ir tikrovišką etnografinės Lietuvos paveikslą, sentimentaliai pavadintą „Tai Lietuvėlė vakar…“. Jubiliejinės parodos pavadinimas – frazė iš fotografo dienoraščio – atspindi B. Buračo aistrą fiksuoti ir dokumentuoti. Vos pamatęs etnografinių objektų turtingą sodybą, dirbančius ar švenčiančius žmones, nedelsdamas juos fotografuodavo. Parodos ekspozicijoje – 52 vienetai fotoarchyvo ir rankraštinės medžiagos iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus B. Buračo fotodokumentų kolekcijos (1921–1939 m. laikotarpio). Kadrai iš stiklo ir filmo negatyvų perkelti į fotografinį popierių ir fotodrobes.

tuojau

Spektaklis „Pakalnučių metai“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Pakalnučių metai“ – pirmasis Jurgos Ivanauskaitės novelių rinkinys – dvylika trumpų istorijų apie alternatyvų devintojo dešimtmečio jauno žmogaus pasaulį. Neabejotinai, kiekviena istorija išlieka aktuali iki šių dienų. Ką reiškia meilė? Skausmas? Praradimas? Išdavystė? Neišsipildymai? Aistra? Ką reiškia mirtis? Kiekviena istorija turi nelaimingos meilės ir mirties motyvą. Kiekvienoje istorijoje skamba muzika- nuo Johann Sebastian Bach iki Pink Floyd ar The Beatles. Tai trapios būties, didingo jausmo ir vertybių perkainojimo svarstymai. Spektaklį režisavo Virginija Kuklytė, vaidina Redita Dominaitytė, Aura Garmutė, Vaidotas Žitkus.

2712

„Kaunas Hockey“ eina lauk, 19:00

Santakos parkas

Kauno savivaldybės siurprizą – čiuožyklą po atviru dangumi Santakos parke – pakrikštyti susiruošė ir ledo ritulininkai. Antradienį – treniruotė visiems, norintiems susipažinti su šia sporto šaka, ir „čiuožimas iki nukritimo“. Pačiūžas galite išsinuomoti čia pat!

26904255_1586827778039449_7917266615393697048_n


TREČIADIENIS, 01 17

Spektaklis „Shalom, Bellissima!“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Scenoje – didelio pasisekimo jau sulaukęs spektaklis, sukurtas pagal autentišką kaunietės Bellos Shirin gyvenimo istoriją. 17-metė Bella, kartu su savo Holokaustą išgyvenusiais tėvais, emigruoja į Izraelį 1963 metais. 2004-siais ji vėl sugrįžta į gimtąjį Kauną ir pagaliau pasijaučia laiminga. Ką išgyveno Bella Izraelyje ir Lietuvoje? Kodėl ji nori kalbėti apie daugiakultūrę ir ypatingai gražią Lietuvą? Kodėl ji pyksta, kai lietuvius vadina žydšaudžiais?

shalom

Filmas „Nutikimas Nilo Hiltono viešbutyje“ (The Nile Hilton Incident), 19:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Policininkas Noredinas vakarus leidžia rūkydamas cigaretę po cigaretės, o dienas – rinkdamas duoklę. Viskas pasikeičia, kai tirdamas dainininkės nužudymą „Nilo Hiltono“ viešbučio kambaryje, jis atskleidžia slaptus aukos ryšius su įtakingu parlamento nariu. Spaudžiamas uždaryti bylą, Noredinas užsispyręs tęsia tyrimą, galiausiai stodamas akistaton su šalį valdančiu „neliečiamuoju“ elitu.

KETVIRTADIENIS, 01 18

„DiaLogas“ su „Baltuoju kiru“, 12:00
KTU Santakos slėnis. K. Baršausko g. 59

KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas kartu su vietoje nenustygstančiais moksleiviais iš  kviečia į netradicinius „diaLogus“, kurių metu kviečia pasinerti į įdomiausius pokalbius su išskirtinėmis asmenybėmis. Šį kartą diaLogas vyks su muzikos atlikėju, pavergusiu publiką savo „Lūpytėmis“ ar „Saulė šviečia“ – Tautvydu Pauliumi Augustinu iš „Baltojo kiro“. „DiaLogo“ formatas bus būtent toks, kokį nustatys susirinkusi publika – tai gali būti diskusija, pašnekesys ar bet kas kitas, kas skatintų dalyvius leistis į dar nekalbėto dialogo paieškas.

dialogas

Projekto „Antklodė Europai“ dirbtuvės, 16:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Nyderlanduose, Leeuwarden mieste, atsiradęs ir pas mus „Kaunas 2022“ iniciatyva atkeliavęs projektas labiau skirtas bendrystei skatinti, nei rekordui siekti. Visi esame skirtingi, tačiau turime vieną tikslą – antklodę Europai, kuri gal vieną apglėbs ir sušildys, o kitą kvies kurti ir pažinti. Didžiausią pasaulyje antklodę sudarys net 10 tūkst. antklodžių iš viso pasaulio. Pasibaigus projektui antklodės keliaus į labdaros organizacijas ir bus perduotos tiems, kuriems jų labiausiai reikia. Taigi užsukti kviečiami neriantys (ir neneriantys) Kauno apskrities viešosios bibliotekos antklodę Europai ar norintys prisidėti ir gauti nemokamas masterclassnėrimo pamokas.

nerkime

Parodos „Tautinis kostiumas. Interpretacijos“ atidarymas, 16:30
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Parodoje pristatoma kelių Lietuvos muziejų kolekcinė medžiaga žiūrovą nukelia į XX amžiuje vykdytą etninių regionų tautinių kostiumų fiksavimo ir išsaugojimo darbų lauką, tautinį identitetą pabrėžiančio stilizuoto kostiumo tarpukariu kūrybines paieškas, taip pat sugrąžina į socialistinio turinio formavimo metą, pristatant niveliuoto parodomojo (skirto šokių ir dainų šventėms) sovietinio lietuvio tautinį rūbą. Šių dienų požiūris į tautinį rūbą atskleidžiamas Jolantos Rimkutės ir Ievos Ševiakovaitės kolekcija „Čia mano namai“.

tautinis

Knygos „ Architektūriniai pasivaikščiojimai ir paveldosaugos aktualijos“ pristatymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Šis mokslo straipsnių rinkinys – tai mokslinės minties dedikacija ir padėka žymiai architektūrologei ir paveldosaugos specialistei Nijolei Lukšionytei (1954–2014), kurią savo tekstais išreiškė gausus jos kolegų ir mokinių ratas. Didžiąją rinkinio dalį sudaro dešimties autorių straipsniai, įvairiais aspektais prisiliečiantys prie N. Lukšionytės nagrinėtų temų ar laikotarpio ir atskleidžiantys jos mokslinių idėjų svarbą, aktualumą bei tęstinumą. Pačios N. Lukšionytės profesinės veiklos biografija, jos darbų gylis, mastas bei reikšmė yra apžvelgti bei įvertinti jos mokinės Marijos Drėmaitės publikacijoje. Rinkinyje publikuojama išsami N. Lukšionytės darbų bibliografija. Dar viena šio leidinio ypatybė – gausi iliustracinė medžiaga, atskleidžianti N. Lukšionytės kūrybinius eksperimentus, jos studijų ir jaunystės metus, šeimos ir artimų draugų ratą, tarp kurių atpažįstame ne vieną įžymią meno pasaulio asmenybę.

Renginį ves leidinio sudarytoja, VDU Menotyros katedros docentė dr. Aušrinė Kulvietytė-Cemnolonskė.

pasivaiksciojimai

Vakaras „Abraomas Mapu – rašytojas, mokytojas, kaunietis“, 17:00
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Rašytojo Abraomo Mapu 210-ųjų gimimo metinių paminėjimo vakare dalyvaus Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempert, dokt. Goda Volbikaitė, VšĮ „Ars et mundus“ vadovas Olegas Darčanovas, žydiškas melodijas atliks Makštučių šeimos muzikantai. Renginys organizuojamas kartu su Kauno žydų bendruomene.

mapu

Filmo „Hugo išradimas“ peržiūra, 17:00
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Palemono padalinys, Marių g. 37

Režisierius Martinas Scorsese šį filmą apie dvylikametį našlaitį sukūrė pagal Briano Selznicko knygą. Tai – nuotykių istorija visai šeimai, nukelianti į 1930-ųjų Prancūziją, pasakojanti apie savo žuvusio tėčio besiilgintį ir jo sukonstruoto roboto paslaptį bandantį įminti Hugo.

hugo

Grupinės tapybos parodos „Kontr-argumentas“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Visi 17 parodoje naujausius kūrinius pristatančių jaunosios kartos menininkų murkdosi tame pačiame dažų dumble, tačiau kiekvienas jų tą dumblą supranta skirtingai. Per tokį murgdymąsi jie atlieka veiksmą (tapo), o kartu ir individualų tapsmą (tampa). „Kontrargumentas“ čia reiškia tam tikrą opoziciją – prieštaravimą, atremiantį priešingos pusės argumentą, arba, atvirkščiai – sutikimą su kito autoriaus išsakyta nuomone. Kitaip tariant, parodos idėja – pokalbis. Parodoje dalyvauja Kazimieras Brazdžiūnas (iliustr.), Vita Opolskytė, Algimantas Černiauskas, Auksė Miliukaitė, Eglė Knyzė, Eglė Norkutė, Kristijonas Žungaila, Rosanda Sorakaitė, Tadas Tručiliauskas, Gabrielė Šermukšnytė, Povilas Ramanauskas, Rūta Vadlugaitė, Petras Lincevičius, Mantas Daujotas, Monika Plentauskaitė, Raminta Blaževičiūtė, Rokas Jakubauskas.

kontrargumentas

Jurgio Brėdikio knygos „Kitokiu žvilgsniu II“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Akademikas Jurgis Brėdikis rašo apie Žmogų – Visatos dalį, jo subtiliąsias energijas ir informacinę komunikaciją. Pradedant ląstelės DNR iki globalaus lygmens. Apie sąsajas su Visatos informaciniu-energiniu lauku ir apie nesuprantamus, bet egzistuojančius reiškinius. Apie visuotinę nelygybę ir mus valdančias matricas. Apie meilės ir gėrio dėsnius, proto ir širdies energijų darną, dvasingumą ir tikėjimą. Apie holistinį gydymą, apimantį fizines, mentalines, emocines, dvasines sferas ir vidines nepaprastas savigydos galias.

bredikis

„Grafolabo“ dirbtuvės: „Žudyk cenzūrą“, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Rašymo laboratorija su Sandra Bernotaite — tai teorinių paskaitų ir praktinių užsiėmimų ciklas, kurio metu dalyviai išsamiai susipažįsta su literatūros kūrimo procesu ir gali išsibandyti gausiai rašydami. Šiame „Grafolabo“ užsiėmime bus aptartas, aptiktas ir bandomas įveikti vidinis cenzorius.

grafolabas

Proginės monetos Rabino Spektoriaus 200-tosioms gimimo metinėms paminėti pristatymas, 17:30
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Kauno žydų religinė bendruomenė išleido proginę paauksuotą monetą, skirtą Kauno Gaono Rabino Icchako Elchanano Spektoriaus (1817–1896) 200-tosioms gimimo metinėms paminėti. Rabinas Icchakas Elchananas Spektorius buvo vienas žymiausių XIX a. rabinų ir Talmudo išminčių. 1864 m. Rabinas Spektorius išrinktas vyriausiuoju Kauno rabinu ir užėmė šias pareigas iki savo mirties 1896 metais. Rabinas Spektorius nenuilsdamas dirbo savo darbą, o per paskutiniuosius keturiasdešimt savo gyvenimo metų buvo vis labiau pripažįstamas kaip iškiliausias rabinų autoritetas. Jis gausiai susirašinėjo su rabinais, bendruomenėmis, filantropais ir įvairių pasaulio šalių įgaliotaisiais asmenimis, kurie ieškojo jo patarimų ir pamokymų visais įmanomais su žydais ir judaizmu susijusiais klausimais. Rabino Icchako Elchanano darbai „Beer Icchak“ (Izaoko šulinys), „Ain Icchak“ (Izaoko šaltinis) ir „Nachalat Icchak“ (Izaoko palikimas) atnešė jam šlovę kaip savo laikų vieno iš pačių autoritetingiausių įstatymų mokytojų. Rabinas Icchakas Elchananas mirė 1896 m. kovo 6 d. Kaune. Po mirties jo vardu buvo pavadinti vaikų namai J. Gruodžio g. (šiuo metu pastate veikia vaikų muzikos mokykla).

Kauno Gaonas Rabinas Icchakas Elchananas Spektorius. Portreto autorius - Kęstutis Milkevičius

Kauno Gaonas Rabinas Icchakas Elchananas Spektorius. Portreto autorius – Kęstutis Milkevičius

Premjera: Spektaklis „Keturi“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis sukurtas naudojant ištraukas iš kultinio Viktoro Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“. Pats autorius apie savo kūrinį yra pasakęs, kad tai pasaulinėje literatūroje pirmas romanas, kurio veiksmas vyksta visiškoje tuštumoje. Režisierės Kamilės Gudmonaitės interpretacija – tai minties šuolių, ironijos ir paradoksų derinys, kuriame šiuolaikinė realybė persipina su Rytų kultūrų mitologija, o žemoji gatvės kultūra – su dvasiniais apmąstymais.

„Eurolyga“: Kauno „Žalgiris“ – Valensijos „Basket“, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Šį sezoną „Žalgirio“ arena yra labiausiai lankoma „Eurolygoje“. Įspūdingus rezultatus krepšinio aikštelėje demonstruojantys Žalgiriečiai kviečia tęsti šią tradiciją ir gerinti sergamumo už savo komandą rekordus. Šįkart svečiuose – ispanai.

zalgiris

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia