Maršrutas sausio 14 – 17 dienoms

PIRMADIENIS, 01 14

Kazio Almeno atsiminimų knygos pristatymas, 17:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Kazio Almeno knygos „Anuomet“ pristatyme dalyvaus prof. Egidijus Aleksandravičius, prof. Dalia Kuizinienė, Žygimantas Menčenkovas. Atsiminimus išleido „Versus“ leidykla. Knygos autorius pateikia savo vaikystės Lietuvoje, gyvenimo pereinamosiose Vokietijos DP stovyklose fragmentuotą pasakojimą. Daug dėmesio yra skiriama šeimos įsikūrimui Amerikoje bei studijų metams Nebraskos universitete. Itin netikėta šioje knygoje yra pasakojimo maniera, kuri praeities prisiminimus su brandžios gyvenimo patirties, profesorišku tų pačių įvykių vertinimu, nestokojančiu ironijos, intertekstinių paralelių.

anuomet

ANTRADIENIS, 01 15

Filmas „Astridos Lindgren jaunystė“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kaip Astrida Lindgren tapo ta, apie kurią žino visas pasaulis? Švedų rašytoja, kuri sukūrė tiek nuostabių pasaulių, pradėjo savo kelią, kaip kūrėja vaikams, būdama jau 37-ių metų. Štai tada apie ją ir sužinojome. Tačiau, kiek mes žinome apie Astridą jos jaunystės metais? O tie metai ne tokie lengvi, kaip galima pagalvoti apie istorijų vaikams kūrėją. Apie tapimą Astrida rodoma naujausiame režisierės Pernille Fischer Christensen filme „Astridos Lindgren jaunystė“ („Becoming Astrid”, 2018). Šiame filme atsiveria nepaprastai stipti, gyvybinga ir kūrybinga Astridos asmenybė. Jaunoji aktorė Alba August taip natūraliai ją išgyvena, kad, rodos, jauti kiekvieną jaunos merginos emociją ir charakterio niuansą.

2003912_UNGA-ASTRID_still_astrid300dpi10_swe_print_0

Alytaus miesto teatro monospektaklis „SEEN“, 18:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„SEEN“ – apie valgymo sutrikimus, kūno kultą ir nemeilę sau. Jis sukurtas pagal tikras trijų merginų istorijas, kurios suplaukia į vieną Ūlos patirtį, kuria mergina nusprendžia pasidalinti su savo sekėjais, sukviesdama juos į atvirą, aštrų ir tuo pat (netikėtai net jai pačiai) jautrų vlogo filmavimą, tapusį stipria išpažinti. Ir išties tai labiau ne spektaklis, o išpažintis perteikiama muzika, judesiu, gyvu vokalu ir nesuvaidintu pasakojimu apie Ūlas, kurios trokšdamos kitų meilės ir pripažinimo, praranda pagrindinį turtą – save.

Slemas #18, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Sausio penkiolikta gali būti diena, kuomet lygiai penkiolika dienų nesilaikote to, ko pažadėjote laikytis nuo naujų metų. Pagūglinę „gulėti lovoj“ gausite apie tris šimtus tūkstančių paieškos rezultatų.

Keli iš jų:
„Mokslininkai siūlo 13000 svarų už gulėjimą lovoje du mėnesius“;
„NASA siūlo gulėti lovoje 90 dienų“;
„Gulėti ant lovos ar lovoje – klausia VLKK“;
„10 priežasčių, kodėl verta katę įsileisti į lovą“;
„Ar tiesa, kad senelių namuose dieną draudžiama gulėti lovoje?“.

Pagūglinę „Slemas Kauno menininkų namuose“ gausite varganus 2700 rezultatų. Ar įmanoma, kad „Slemas kauno menininkų namuose“ gūglėje aplenktų „gulėti lovoje“? Vargu, bet faktas, kad gulėti lovoje sudalyvavus sleme daug maloniau.

Slemas 15

TREČIADIENIS, 01 16

Spektaklis „Hamletas“, 14:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Neįprastas paros metas – gera proga pamatyti ne kartą apdovanotą Vido Bareikio spektaklį, į kurį bilietai paprastai išparduodami gerokai iki rodymo datos.
|
Daugybė režisierių kūrė Hamleto portretą, tad ne veltui ši pjesė yra tapusi teatro sinonimu. Kiekviena karta turi savo atsakymą į būties klausimą. Tiek Hamletui, tiek jo bendraamžiams – režisieriui Vidui Bareikiui ir aktoriui Vainiui Sodeikai (Hamletas), teatras ir scena yra vietos ieškoti to, kas yra „ne melas“, su jaunatviška viltimi rasti bent trupinėlį to, kas yra tiesa. Hamleto asmenybė Vido Bareikio spektaklyje – tikrai ne romantiškas herojus, turbūt ir ne idealistas, o žmogus tikrąja to žodžio prasme. Šis spektaklis – V. Bareikio pamėgto „teatro teatre“ principo tąsa. Teatras veikia kaip veidrodis – versdamas įsižiūrėti jis atskleidžia tai, kas dažnai lieka šešėlyje: paties aktoriaus misiją, jo asmenybės dualumą, būtį ir buvimą teatre ir už jo ribų.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Paskaita-diskusija apie sovietmečio kultūrinę opoziciją, 15:00
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15

Kauno miesto muziejus kviečia į Sauliaus Grybkausko paskaitą-diskusiją, kurios metu bus pristatyti programos „Horizon 2020“ tarptautinio projekto rezultatai.

Lietuvos istorijos institutas nuo 2016 m. kartu su kitomis ES šalių mokslo įstaigomis vykdo programos „Horizon 2020“ tarptautinį projektą „Kultūrinė opozicija: suvokiant disidentų kultūrinį paveldą buvusiose socialistinėse šalyse“ (angl. COURAGE: Cultural Opposition: Understanding the Cultural Heritage of Dissent in the Former Socialist Countries). Projekto metu analizuojami duomenys apie Vidurio ir Rytų Europos šalyse saugomus fondus, dokumentus, kitus šaltinius, kurie liudija apie tose šalyse buvusią disidentų veiklą, kultūrinę opoziciją, konfliktų ir įtampų su komunistiniu režimu momentus. Įgyvendinant projektą parengta išsami studija, kurioje net 16 Rytų ir Vidurio Europos valstybių kultūrinė opozicija atsispindi kaip svarbi visos šiuolaikinės Europos kultūros paveldo dalis.

sov

Knygos „Romanas su Italija“ pristatymas, 17:30
Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Biblioteka kviečia į susitikimą su žurnalistais ir rašytojais Jurga Jurkevičiene ir Pauliumi Jurkevičiumi, kurie pristatys naujausią savo knygą „Romanas su Italija. Ketvirtis amžiaus Romoje – kaip viena diena“. Knyga parašyta moters ir vyro, todėl tie patys itališko gyvenimo epizodai pateikiami visiškai skirtingai. Istorijos apie tai, ką reiškia Italijoje būti donna, moterimi, leisti sūnų ir dukrą į mokyklą, apie vyriškas laimės paieškas Palerme ir susidūrimus su priešingų politinių pažiūrų atstovais, apie tai, kas yra popietės miegas pisolino ir kas nutinka jo nepaisantiems, daug kitų įvykių ir kelionių po Apeninus – visa tai papasakota su šmaikščia ironija.

Humoro klubas: Jamali Maddix, 19:00
„Džem’pub“, laisvės al. 59, 5 aukštas

Kritikų įvertintas komikas Jamali Maddix į savo pasaulinio turo gastroles įtraukė ir Kauną. Jis “Džem’pube” pristatys savo programą, pripildytą aštraus tiesmukiškumo, apie visuomenės būklę ir asmenines istorijas iš kelionių aplink pasaulį.
Renginys anglų kalba.

„Kitas kinas“: „Common People: Silence is a Falling Body“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Platforma „Kitas kinas“ sugrįžta į Kauno menininkų namus, pristatydama dokumentinių filmų seriją „Common People“. Serijos epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose. Sausio 16 d. 19 val. vyks pirmasis ciklo kino seansas – filmas „Tyla – tai krintantis kūnas“ (angl. k. „Silence is a Falling Body“, isp. k. „El Silence es un Cuerpo que Cae“).

Haimė filmavo viską – nufilmavo net ir savo paties mirtį. Jo dukra Agustina paveldėjo daugiau nei šimtą valandų video įrašų ir daugybę klausimų. Agustinos tyrinėjimai atvėrė homoseksualią ir politiškai aktyvią Haimės praeitį, po jo vestuvių laikytą visiškoje paslaptyje. VHS ir 8mm juostų naminiai įrašai kuria nostalgišką, poetišką atmosferą, o interviu su senais Haimės draugais atskleidžia iki šiol nežinotas praeities istorijas.

SILENCE_IS_A_FALLING_BODY_06

KETVIRTADIENIS, 01 17

Aukštųjų mokyklų mugė, 10:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Aukštųjų mokyklų mugė“ kviečia moksleivius atrasti savo SUPER GALIĄ! Tai jau 18 -toji mokslo mugė, kurioje susitinka aukštojo mokslo atstovai, buriasi esami ir būsimieji studentai. „Aukštųjų mokyklų mugės“ užduotis ne tik padėti išsirinkti studijų programą, bet ir papildomai pateikti informacijos apie planuojamą studijų kokybės gerinimą, teigiamus šiandienos ir rytdienos pokyčius, studijų atitiktį valstybės, visuomenės ir darbo rinkos poreikiams.

Parodos „Abodu ėr abėdves: dviejų sostinių susitikimai“ atidarymas, 17:00
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

Dviejų sostinių (Abėdvių), – Telšių ir Kauno, – susitikimo idėja gimė praėjusiais metais, dar nežinant, kad šie metai bus paskelbti Žemaitijos (jos vardo pirmąsyk paminėjimo 800-osios metinės) ir Laikinosios sostinės atminimo metais.
Tokio susitikimo-parodos konceptas gimė Telšiuose – Žemaitijos sostinėje, kurio istoriją viešose miesto erdvėse įspūdingai ir išsamiai pasakoja mažosios plastikos kūriniai, daugiausiai sukurti VDA Telšių fakulteto auklėtinių ir jų dėstytojų.
Apžavėti istorijų ir žemaitiško kūrybingumo, į A. ir P. Galaunių namus kauniečiai pasikvietė Abodu: plungiškius Aureliją Šimkutę ir Gediminą Endriekų, savo studijas baigusius Telšiuose. Jauni menininkai – mažosios plastikos kūrėjai, kurie tik savaitę truksiančioje parodoje pristatys savų, labai asmeniškų pasaulių vizijas, perteiktas nedidelio formato beveik juvelyriškuose darbuose.

Parodos atidarymo metu savo eiles skaitys telšiškė pedagogė, poetė ir aktyvi visuomenininkė Elena Kakanauskienė, gros ir dainuos Telšių bardas Romualdas Miškinis. Paroda veiks iki sausio 24 d.

Gediminas Endriekus Dermė Aurelija Šimkutė Ketera

Gediminas Endriekus Dermė
Aurelija Šimkutė Ketera

Vakarinė ekskursija L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose, 17:30
E. Fryko g. 14

Turite progą apsilankyti pagarbos įvairioms kultūroms ir muzikai persmelktuose scenografo ir operos solistės namuose. Pro langus galėsite grožėtis sutemusio miesto panorama taip pat susipažinsite su šių žymių menininkų gyvenimo būdu bei pasaulėjauta.

Būtina registracija el. paštu truikionamai@gmail.com, nes vietų skaičius ribotas.

truiklio

Studijos „Dailės kritikos (meta)metodologijos ir metmenys“ pristatymas, 17:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Leidyklos „The AQUANSU Press“ išleistame leidinyje keliami esminiai tiek dailės kritikos siaurąja prasme, tiek kritinių praktikų platesne prasme klausimai. Gilinamasi į (dailės) kritikos morfologiją, etimologiją, skiriama dėmesio kalbos filosofijai, negatyviajai semiotikai. Kartu pateikiama ir analizuojama daugybė konkrečių pavyzdžių. Ši sutelktinė studija – kelių dešimtmečių Lietuvos dailės kritikos ir šiuolaikinio meno istorijos panorama.

Pristatymo metu bus atskleistos šios knygos atsiradimo aplinkybės, diskutuojama su auditorija apie šiandieninę dailės kritikos situaciją ir poreikį. Renginyje dalyvaus keli kolektyvinės studijos autoriai: Redas Diržys, Kęstutis Šapoka, kritikas Robertas Gritėnas, Stanislovas Mostauskis ir kiti.

„Kaunas 2022“: Izos Rutkowskos paskaita apie bendruomenių meną, 18:00
TEMPO erdvė, M. Daukšos g. 34

„Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus labas!“ laukia ypatingos viešnios ir kviečia visus į susitikimą su ja. Bendruomenių menininkė Iza Rutkowska ves paskaitą ir diskusiją apie savo patirtį vykdant kūrybinius bendruomeninius projektus Lenkijoje. Paskaita vyks anglų kalba.

bendruomeniu

Bodycocktail pasirodymas „Adventures in Bliss“, 19:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Dar vasarą kalbinome amerikietį Zan Hoffman ir skaičiavome jo šlipsus bei diskutavome apie muziką kasetėse. Dabar kviečiame į vieno jo alter ego – Bodycocktail – pasirodymą. Atlikėjas sako, kad planuoja išvykti į Ispaniją, tad jei dar negirdėjote jo spalvų, dabar pats metas.

bliss

Eimučio Markūno parodos „Miesto spalvinis kodas. Nereikalingi“ atidarymas, 19:00
Šiuolaikinio meno ir mokslo centras, Sandėlių g. 7

Parodą anonsuoja pats autorius: „Šios parodos darbai, sukurti kelių metų bėgyje, pratęsia temą „Miesto spalvinis kodas“. Ją vystau ne pirmus metus. Spalvinį kodą nagrinėju ne tik kaip specifinių miesto rajonų spalvos bei aplinkos identifikavimą bet papildau ir kitomis paralelinėmis temomis. Tai suteikia didesnį raiškos ir prasmės lauką. Viena iš paralelių yra „Nereikalingi“. Ją vizualizuojant panaudojami skirtingi nenaudojami daiktai, jų paliktos žymės, realūs ar susapnuoti praeiviai bei įvairios dvasinės būsenos. Tapybos tyrinėjami objektai bei subjektai yra iš mano pažįstamos erdvės ir aplinkos. Urbanistinė aplinka, laikui bėgant, sąveikaudama su gyventojais sukuria įvairias modifikuotas formas ir prasmes labai tinkamas tapybinei raiškai“. E. Markūnas taip pat pastebi, kad „Eksponavimas šioje erdvėje yra gana domus iššūkis, o aš kaip žinia tai mėgstu“. Aplankyti parodą galėsite iki vasario 17 d.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia