Maršrutas sausio 12-14 dienoms

PENKTADIENIS, 01 12

Paroda „Lietuvos užsienio politikos pirmeivis Ernestas Galvanauskas“, 10:00

Kauno apskrities viešosios bibliotekos Senųjų ir retų spaudinių skyrius, K. Donelaičio g. 8

Iki vasario 1-osios veiksianti paroda pasakoja apie ypatingą visuomenės veikėjo, inžinieriaus, mokslininko, kelių tarpukario Lietuvos vyriausybių Premjero Ernesto Galvanausko diplomatinę ir vadybinę patirtį, apie gyvenimą, primenantį lemtingų „atsitiktinumų“ sūkurį. Senųjų ir retų spaudinių skyriuje eksponuojamoje parodoje pristatoma diplomato profesinė bei mokslinė veikla, ypatingas dėmesys skiriamas A. Galvanausko biografijai nuo studijų Sankt Peterburge, diplomatinės veiklos Paryžiuje bei Anglijoje iki darbo Klaipėdos jūrų uosto pirmininku bei pabrėžiamos teigiamos politiko asmeninės savybės – kompetencija, tolerancija, atkaklumas, objektyvumas, kruopštumas bei sąžiningumas.

galvanauskas

Gintaro Petrausko paroda „Miesto laikas“, 11:00-17:00

VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Iš amžinybės miego prikėlęs seną rusišką fotoaparatą (FKD – форматная камера дорожная) menininkas įamžina Kauno miesto panoramas skirtingose miesto vietose. Šiuo atveju fotografija tampa savotiška laiko mašina – ji grąžina į praeitį, į stabilius miesto vaizdus, fotografavimo laiku atrodžiusius amžinais ir nekintančiais. Vien kūrinio formatas suteikia nostalgiškų jausmų, sukelia iliuzija tarsi viskas vyko prieš keliolika dešimtmečių. Tačiau kartu fotografijos vaizdai nukelia į ateitį – tamsios išsiliejančios figūros tarsi tirpsta akyse, jos nėra tokios tvirtos, kaip miesto gatvės ar danguje pasirodantys ovalūs objektai. Taigi žmogus miesto panoramoje nyksta, tampa vaiduokliu, o jo sukurtas miestas įgauna naujas formas ir transformuojasi.

Penktadienis – paskutinė šios parodos diena.

miestolaikas

Diskusija „Daugiatautė miesto istorija: ką ir kaip prisiminti?“, 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Projektas „Kaunas 2022“ skatina atsigręžti į sudėtingą ir turtingą miesto istoriją ir pristato atminties projektams skirtą „Atminties biuro“ programą. Pristatymą lydės vieša diskusija su kultūros tyrėjais, istorikais, žydų bendruomenės atstovais. Diskusijos metu ne tik bus siekiama aptarti ne tik multikultūriškos miesto istorijos ir kultūros paveldo įamžinimo būdus ir jų ateities scenarijus, bet ir pasikalbėti ir apie Kauno – Europos kultūros sostinės – vaidmenį šiuose atminties įamžinimo procesuose. Kartu bus kviečiama kelti klausimus: ką šiandien žinome apie savo bendrapiliečių gyvenimą, kultūrą, tradicijas, jų indėlį į miesto raidą ir klestėjimą? Kaip sugrąžinsime išnykusios praeities ženklus, kaip įamžinsime čia gimusių, kūrusių, miesto vardą garsinusių atminimą? Kaip prisiminsime tuos, kurie dešimtmečius buvo ištrinti iš šio miesto atminties?

atminties

Koncertas „Dainuoju Tau, Lietuva“, 15:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g. 31

Koncerte dalyvaus VDU Muzikos akademijos profesorės Audronės Eitmanavičiūtės studentai dainininkai – Marija Arutiunova, Daura Buivydė, Dagna Kondratavičiūtė, Emilija Mackevičienė, Iveta Kalkauskaitė, Martynas Žukauskas ir pianistės – Evelina Juraškienė, Živilė Kudirkaitė, Kotryna Kaklauskaitė. Programoje skambės lietuvių ir užsienio kompozitorių dainos ir romansai.

Akcija „Neužmirštuolių pieva“, 16:00-16:30
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

„Neužmirštuolė“ – tai nacionalinė iniciatyva, raginanti visus Lietuvos gyventojus Laisvės gynėjų dieną į atlapą įsisegti vieningą simbolį – Neužmirštuolės žiedą. „Neužmirštuolių pievos“ akcija – vienas iš renginių, skirtų paminėti Laisvės gynėjų dieną, Sausio 13-ąją. Tradiciškai vykdavęs Vilniuje, šiemet renginys organizuojamas Kaune, kur pieva bus suformuota iš žiedų, simbolizuojančių atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę.

pieva

Parodos „KAMPAS: Rimvido Jankausko (1957–1993) kūrybos retrospektyva
iš Lietuvos muziejų ir privačių kolekcijų“ atidarymas, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Po 24 metų pertraukos Kaune pristatoma paroda, skirta vienos ryškiausių Lietuvos meno pasaulio asmenybių, „Lūžio kartos“ atstovo, grupės „Angis nario“ Rimvido Jankausko-Kampo 60-osioms gimimo metinėms paminėti. Parodoje eksponuojami 122 tapybos ir grafikos darbai iš 5 Lietuvos muziejų ir privačių kolekcijų. Greta brandžiausiųjų, kūrybos kulminaciją žyminčių kūrinių – Dailės instituto periodo paveikslai, atskleidžiantys menininko augimą autoritarinėje sistemoje, bei ankstyvieji S. Žuko technikume sukurti darbai, apibūdinantys menininko kelio pradžią. Parodą, veiksiančią iki kovo 4 d., papildo kūrėjo eskizai, užrašai ir laiškai artimiesiems.

Rimvidas Jankauskas-Kampas. Apleista sinagoga, 1993. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus nuosavybė

Rimvidas Jankauskas-Kampas. Apleista sinagoga, 1993. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus nuosavybė

Laisvės gynėjų dienos renginiai
Įvairios vietos

Laisvės gynėjų dienos renginius pradės 8 val. miesto ugdymo įstaigose vyksianti pilietinė akcija – dešimčiai minučių languose bus uždegtos atminimo žvakutes. Taip pat tądien vyks Laisvės gynėjų Tito Masiulio ir Juozo Vaidoto atminimo pagerbimas Petrašiūnų ir Romainių kapinėse (11 val.), kariliono muzikos koncertas (15 val.) ir pilietiškumo akcija prie laužų (16:30 val.) Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

Akcija „Švęskime laisvę!“, 18:00
Kauno tvirtovės VII fortas, Archyvo g. 61

„Be ilgų kalbų švęsime laisvę, nušviesdami dangų ryškiais žibintais. Kviečiame visus kauniečius atvykti, pakviesti prisijungti savo šeimos narius, draugus ir bičiulius. Kas galite, atsineškite ir savo dangaus žibintą. Atvykusiųjų lauks karšta arbata ir galimybė pasižvalgyti po VII-ąjį fortą bei jo ekspoziciją“, – rašoma akcijos kvietime.

Diskusija „Etika, religija ir politika: kas bendro tarp Berucho Spinozos ir Emmanuelio Levino?“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Leidyklos „Jonas ir Jokūbas“ pristatomą diskusiją tarp filosofo, Scuola Normale Superiore doktoranto, Barucho Spinozos „Teologinio-politinio traktato“ vertėjo Lauryno Adomaičio ir filosofijos daktaro, kultūros darbuotojo, komunikacijos eksperto, Emmanuelio Levino knygos „Laikas ir Kitas“ vertėjo Viktoro Bachmetjevo moderuos žurnalo „Naujasis Židinys-Aidai“ vadovas, VU doktorantas Laurynas Peluritis.

levinas

„Lost Harbours“ ir Algio Fediajevo koncertas, 19:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Netradicinės, kreivos ir linkusios į eksperimentus akustinės muzikos vkare pasirodys pasirodys muzikanto iš Anglijos Richardo Thompsono projektas „Lost Harbours“ (free folk, neofolk) ir lietuvis Algis Fediajevas, savo kūrybą apibūdinantis kaip „akustinę psichodeliką“.

0112 lost harbours

„Palmės diskoteka“ su Lauri Soini, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Elboe ir Andrius Kur, pirmamečiai Kauniečiai, po įsivaizduojamomis palmėmis sukiosis drauge su bičiuliu iš Suomijos. Bus pliuso!

ŠEŠTADIENIS, 01 13

Laisvės gynėjų diena, 10:00
Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14

Sausio 13-osios minėjimas prasidės Šv. Mišiomis už žuvusiuosius Laisvės gynėjus. Po mišių bažnyčioje vyks vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų meno kolektyvų koncertas „Vardan Lietuvos“.

Edukacinė programa „Vytautas Didysis – Mažiems“, 10:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Moksleiviai kviečiami žiemos ir pavasario rytus praleisti parodoje „Labdariai.lt“: „PAŽINSIME unikalią tautos istoriją – Vytauto Didžiojo atminimo įamžinimą tarpukariu. KURSIME iliustruotą žemėlapį, atsakydami į šiuos klausimus: kas yra tautos herojus ir kokios jo asmenybės savybės? Kas buvo Vytautas Didysis? Kodėl Vytautas pabėgo iš Krėvos pilies, persirengęs moterimi? Kam tauta surinko milijoną litų? ŠVĘSKIME Šimtmetį prasmingai ir įdomiai!“.

atjoja

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas“, 10:45

„Gražinkime Kauną“ komanda šįkart susiruošė atverti legendinių kauniečių Galaunių namų, kuriuose veikia nauja ekspozicija „Kasdienybės geometrija. Art Deco Kauno interjeruose“, duris. Pakeliui į Galaunių namus, iš pradžių susipažinsite su Kaunu iki Art Deco epochos, pakilsite į Žaliakalnį ir apsilankysite vietoje, kur dvarą turėjo žymūs architektai Edmundas Emiljonas ir Edmundas Alfonsas Frykai. Kelionę pratęsite Vaižganto gatvele, joje ir aplink ją apžiūrėsite vilas, suprojektuotas Felikso Vizbaro, Stasio Kudoko, Broniaus Elzbergo, išgirsite išskirtines kaunietiškas istorijas. Stabtelėsite ir prie namo, kur bohemiškus vakarėlius rengė Lietuvos vadybos tėvas Vytautas Andrius Graičiūnas ir jo žmona, aktorė Une Baye arba Unė Babickaitė-Graičiūnienė. Sausio 13-osios dienos proga aplankysite ir ant Radijo kalno esantį senojo Kauno radiofono pastatą, o taip pat – transliacijos stotį, kurią po tragiškų Sausio įvykių naktimis saugodavo kauniečiai.Raundonmedžio rojaus paieškos galų gale atves į dainininkės Adelės Nezabitauskaitės-Galaunienės ir lietuvių profesionaliosios muziejininkystės pradininko Pauliaus Galaunės namus – muziejų (Vydūno al. 2).

Paroda  „Geriausias metų kūrinys“, 11:00-17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16
Nuo šeštadienio lankytojus kviečia viena populiariausių mieste, daug žiūrovų dėmesio sulaukianti paroda „Geriausias metų kūrinys“. Nuo 1999 m. rengiamoje parodoje meno kūrėjai ir visuomenė turi galimybę išrinkti geriausią praėjusių metų kūrinį. Parodoje „Geriausias 2017 metų kūrinys“ eksponuojami 105 darbai. Kaip ir kasmet čia gausu įvairiausių temų bei stilistikos kūrinių. Kadangi ši paroda neturi koncepcijos ir menininkams nereikia taikytis prie duotos temos, tad jie turi galimybę į parodą atnešti tai, kuo gyvena, kaip jų išgyvenimai persikūnija į meno kūrinius.

Balsuoti už labiausiai patikusį kūrinį galėsite iki vasario 15 d. Laureatų paskelbimas ir apdovanojimas vyks vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, o paroda veiks iki vasario 18-osios.

Atviros šiuolaikinio šokio dirbtuvės, 12:00-16:00

Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai kviečia į atviras choreografių Grėtės Šmitaitės (Vokietija/Lietuva) ir Hanna Kritten Tangsoo (Vokietija/Estija) kūrybines dirbtuves, kurios vyks taip pat ir sekmadienį. Dirbtuvių metu choreografės sieks pasidalinti savo šokio tyrimo procesais su vietine Lietuvos šokėjų bendruomene.

Pilietiškumo akcija „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“, 12:00-16:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Galerijos darbuotojai kvie2ia patriotišką dvasią puoselėjančias šeimas, Kauno miesto svečius, Laisvės alėjos praeivius, visus, branginančius nepriklausomybę, užsukti ir nusipiešti neužmirštuolės žiedą. Edukatorės papasakos legendą apie šios gėlės pavadinimo kilmę, išgirsite istorinių faktų apie jos kaip simbolio panaudojimą bei paplitimą kitose pasaulio šalyse.

Spektaklis „Barbora“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

2014-aisiais, po daugiau nei 40 metų pertraukos, režisierius Jonas Jurašas ėmėsi lemtingiausios jo biografijoje dramos, nes su pirma šio spektaklio versija susijęs atsisveikinimas su Kauno dramos teatru ir Lietuva. Režisierius grįžo su nauja spektaklio vizija: „Mane domina likiminis gyvenimo ir mirties žaidimas.“ Jam talkinanti rašytoja ir dramaturgė Aušra Marija Sluckaitė, adaptavusi J. Grušo dramą, nūdienos aktualijoms sako, kad ši kartą nesiekiama atkurti romantiškos Barboros Radvilaitės legendos. Šis spektaklis apie aktorę, kuri, nepaisant neįveikiamų kliūčių, dega noru suvaidinti Barborą, suprasti ją kaip moterį, patekusią į meilės, ligos ir politikos žaidimų spąstus. Aktorė – pati serganti kaip Barbora, agonijos kamuojama – įveikia savo negalią ir čia pat scenoje kuria Barboros Radvilaitės vaidmenį – savo viziją.

naujiena1

Filmas „Močiute, Guten Tag“, 18:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Jūratė Samulionytė ir Vilma Samulionytė, dvi seserys, režisierė ir fotografė, leidžiasi į savo močiutės praeitį, kupiną neatsakytų klausimų. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai – su kiekvienu žingsniu klausimų tik daugėja, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitveria tylos siena. Kas slepiama ir kodėl taip sunku prabilti? Laukia ilga kelionė, kur keliaujama dvejomis kryptimis: kito žmogaus ir savęs link.
Pirmąjį filmo rodymo savaitgalį močiutės su anūkais į kino sale kviečiamos be bilietų.

Koncertas: „Strings of Earth Orchestra & Symbiotic Duo & Lukas Norkūnas“, 20:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„Strings of Earth Orchestra“ – ne grupė, tai – mažas orkestras. Ir tai taip pat yra vienas aktyviausių ir įdomiausių muzikinių reiškinių Lietuvoje šiuo metu. Per 2017 m. jie sugrojo beveik 30 koncertų visoje Lietuvoje ir svetur. Šeimyninis projektas „Symbiotic Duo“ savo dainas, kilusias iš beribės meilės, jie užaugino Vilniuje – gėlių gatvėje. Lukas Norkūnas gi – savadarbis muzikantas-filosofas, teigiantis, kad šį kartą, visiems susirinkusiems, pagros kelias muzikines idėjas.

Vakarėlis „Chronicle“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Nuoseklūs pasakojimai už pulto ir prie baro – iš drumn’nbass žanro amžininkų Intakx, Roads, Simao, Hathor ir Onis.

SEKMADIENIS, 01 14

Baletas vaikams „Sniego karalienė“, 12:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Šaltuoju metų laikotarpiu mažuosius teatro žiūrovus kviečia šokio spektaklis pagal gražiausių istorijų kūrėjo H.K.Anderseno pasaką. Spektaklyje skambės nuostabi norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego šiaurietiškų spalvų kupina muzika iš jo siuitų „Peras Giuntas“. Šoka Kauno muzikinio teatro baleto trupės artistai ir Kauno choreografijos mokyklos moksleiviai.

sniego

Filmas „Bjornas Borgas prieš Makenrojų“ (Borg McEnroe), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tai filmas apie dvi žymiausias teniso pasaulio žvaigždes, apie judviejų legendinę kovą 1980-ųjų Vimbldono turnyre, du vyrus, tapusius legendomis, ir kainą, kurią jiems teko sumokėti.

0114borgas

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia