Maršrutas sausio 11 – 13 dienoms

PENKTADIENIS, 01 11

Parodos „Vilniaus vaizdai“ atidarymas ir paskaita, 16:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Saulius Paukštys gyvena ir kuria Vilniuje, yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, yra surengęs keliolika parodų Lietuvoje ir užsienyje. Parodoje autorius pristatys 20 vienetų fotografijų iš keliaujančios fotografijų serijos „Vilniaus vaizdai“, kuri yra nuolat pildoma naujomis fotografijomis. Autorius fiksuoja istorines Vilniaus erdves, senamiesčio kiemus naudodamas senovinę XIX a. techniką, kuri suartina istoriją ir dabartį, mistifikuoja Vilniaus architektūrą. Atidarymo metu autorius skaitys paskaitą apie savo naudojamą XIX a. Van Dyke Brown fotografijos techniką, kuria išgaunami atvaizdai labai faktūriški, subtilūs ir išraiškingi.

paukstys

Paroda veiks iki sausio 30 dienos.

Artūro Valionio knygos „π-moll“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejuje vyks penktosios, pasak paties autoriaus, paprasto vaikino iš Dainavos, nuo „Aguonos“, poezijos knygos sutiktuvės. Rašytojas lieka ištikimas savo principui – nekartoti nei savęs, nei kitų ir nuolat ieškoti naujų išraiškos formų, siekti, cituojant poeto eilėraštį, kad žodžiai būtų „švininiai / tarsi plunksnos / lengvas lyg plyta / sakiny“. „π-moll“ – kūrybinę brandą pasiekusio savito kūrėjo balsas, vientisas muzikos komponavimo principais paremtas žmogiškosios būties refleksijos audinys, perteikiamas muzikinėmis faktūromis, kai kiekvienas žodis dirigento-poeto pasvertas ir išjaustas, kai „laikas eina atgal“.

„Matters_“: PHONĒ, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Kaunas 2022“ industrinės kultūros programa pristato vakarą, kuriame pasirodys Skeldos, Sala ir π. Tikėkitės melancholiškų garsovaizdžių, masyvaus sintezatorių gaudesio, rituališko stūgsmo ir nesibaigiančios žiemos melodijos.

„Ugniavijo“ albumo pristatymo koncertas, 19:30
Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Karininkų ramovė kviečia į sausio 13-osios aukų atminimo bei akustinio „Ugniavijo“ albumo pristatymo koncertą Lietuvos centre – Kauno mieste. Koncertas nemokamas, o durys atsidaro 19:00.

ugniavijo

Premjera. „Saulėlydis“ (Napszállta), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

1913 m., Budapeštas. Dvidešimtmetė Iris, ankstyvosios jaunystės metus praleidusi našlaičių prieglaudoje, nusprendžia įsidarbinti skrybėlių krautuvėje, kadaise priklausiusioje tėvams. Viena gražiausių XX a. pradžios Europos sostinių ją pasitinka sudėtingais išbandymais ir tamsia šeimos praeitimi. Istorinį laiką veriančio žvilgsnio meistras László Nemesas vaizduoja žmogiškumo nuosmukį ir gęstančią gražiąją epochą – visuotinį saulėlydį, po kurio pasaulis neatpažįstamai pasikeis.

ŠEŠTADIENIS, 01 12

Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis

16 val. aro muziejaus sodelyje prasidės nacionalinė iniciatyva „Neužmirštuolė“, raginanti visus Lietuvos gyventojus Laisvės gynėjų dieną į atlapą įsisegti vieningą simbolį – Neužmirštuolės žiedą. 16.30 val. „Neužmirštuolių pievai“ sužydėti padės ir kariliono muzikos koncertas. 17 val. vieną akciją keis kita – prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus įsiplieks susiburti kviesiantys laužai. Akcijoje „Būkime kartu!“ dalyvaus aktorius Petras Venslovas, Kauno kultūros centro folkloro ansamblis „Kupolė“ (vad. D. Bradauskienė).

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

Monospektaklis „Kelionė“, 18:30
„Teatro Klubas“, Vilniaus g. 22

Jauna vilnietė aktorė Donata Kielaitė prikelia naujam gyvenimui amžinai aktualias žymiausios XX a. poetės Juditos Vaičiūnaitės eiles! „Kelionė“ – tai kelionė po nusivylimų ir vilčių, vienatvės ir tikėjimo, kančios ir meilės pasaulį. Spektaklis prasideda naujametiniu vakaru. Lyrinė herojė laukia mylimojo. Tame laukime ir gimsta savęs ieškojimas, grįžta prisiminimai, lydimi susitaikymo su savimi ir realybe.

Naktinės dirbtuvės „Menas nemiega“, 20:00
„Teatro fabrikas“, Kęstučio g.62

Vienas šiuolaikinės poezijos eilėraštis, netradicinė teatro erdvė, trys skirtingos meno rūšys – elektroninė muzika, vaizdo projekcijos, šiuolaikinis šokis – ir trys jauni, tačiau daug įvairiapusiškos patirties turintys kūrėjai, kviečia kartu eksperimentuoti. Išbandyk elektroninės muzikos kūrimą, išgyvenk judančio kūno poeziją bei prisiliesk prie vizualizacijų kūrimo pasitelkiant į pagalbą grafoprojektorius. Stebėk ir eksperimentuok, kaip skirtingos meno išraiškos veikia ir inspiruoja viena kitą, kaip sunku ar paprasta į tą poveikį atliepti ir su kokiais iššūkiais susiduriama.Renginys nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija, nes dalyvių skaičius ribotas: http://bit.ly/menas_nemiega.

Vakarėlis „Digital Tsunami: Bogdan Dražić“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Žaliakalnio, Raudondvario ir Panevėžio didžėjų trijulė į Kauną atsiviliojo Londone gyvenantį serbą. Jokių pykčių, tik daug prakaito šokių aikštelėje.

tsunami

SEKMADIENIS, 01 13

Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai, 10:00
Nepriklausomybės a.

Sausio 13-oji prasidės 10 val. Šv. Mišiomis Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Po mišių čia pat vyks minėjimas-koncertas ,,Vardan Lietuvos“. Dalyvaus Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų kolektyvai ir Berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ choras.

Nuo 11 iki 16 val. visi laukiami Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje. Čia vyks pilietinė akcija „Neužmirštuolė kovojusiems už laisvę“. „Kviečiame patriotišką dvasią puoselėjančias šeimas, Kauno miesto svečius, visus, branginančius nepriklausomybę, užsukti į galeriją nusipiešti ir prisisegti neužmirštuolės žiedą. Sužinosime, ką byloja legenda apie šios gėlės vardo kilmę, jos kaip simbolio panaudojimą bei paplitimą kitose pasaulio šalyse. Dalinsimės prisiminimais apie lemtingosios Sausio 13-osios nakties įvykius, o savo emocijas galėsime išlieti ir kūrybine raiška“, – rašoma kvietime.

Muzikinis spektaklis „Būtybės“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Ar kąsdami raugintą agurką kada pagalvojote, jog tai rauginimo dievo Rūgučio darbas? Ar žinot, kad ežerą, kuriame vasarą maudotės, aštriu kirvuku išskaptavo Perkūnas? O virtuvėje, patogiai įsitaisiusi šalia dujinės viryklės, ugnies deivė Gabija saugo mus nuo gaisro?

Pasikedenę vešlius ūsus, keturi vėjai – Rytys, Vakaris, Vasaris ir Žiemys – spektaklyje supažindins su senosiomis lietuvių mitologijos būtybėmis. Režisierė – Eglė Kižaitė.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

LUX kino dienos: „Kariaujanti moteris“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

2007 m. įsteigtą LUX kino apdovanojimą Europos Parlamentas kasmet teikia filmui, atskleidžiančiam Europos kultūrų įvairovę ir iliustruojančiam europines vertybes. Šio apdovanojimo tikslas – supažindinti žiūrovus su Europos šalių kino filmais bei paskatinti diskusijas visuomenei aktualiais klausimais. Kauniečiai kviečiami pamatyti tris filmus, kurie varžėsi dėl apdovanojimo 2018 m. Vienas jų – laimėtojas „Kariaujanti moteris“ (rež. Benedikt Erlingsson (Islandija, Prancūzija, Ukraina).

AR-181119774

„Kinas bare: Jonas Mekas“, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89, Kaunas

Jonas Mekas – lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjas, menininkas ir kuratorius, dažnai vadinamas amerikietiškojo avangardinio kino krikštatėviu. 96-ojo gimtadienio proga apie kūrėjo gyvenima, kūrybą ir jos prasmę mums papasakos kino filosofė Kristina Terentjevaitė. Po žodžių eisime link vaizdo – žiūrėsime Kristinos parinktą J. Meko filmą.

mek

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia