Maršrutas rugsėjo 9 – 12 dienoms

PIRMADIENIS, 09 09

AsurSura paroda „Būsenos“, 12:00 – 00:00
Baras „Godo“, Laisvės alėja 89-1D

„Dažniausiai įkvėpta kasdienybės piešiu veikėjus, žmones, kuriuos sutinku. Tačiau šį kartą nėriau giliau – į žmogaus psichines būsenas. Neretai imdavau piešti apimta konkrečios emocijos, kad pamatyčiau, kokia yra jos vizualinė išraiška. Visa tai virto minimalistinėmis kompozicijomis, o eksperimentas virto paroda“, – teigia menininkė. AsurSura’os grafinių kūrinių parodą galima apžiūrėti kultūrai atviro baro „Godo“ darbo valandomis, o šį pirmadienį 18 val. menininkė kviečia arbatos puodeliui visus, kurie nori sužinoti daugiau apie jos kūrybą.

AsurSura darbai

AsurSura kurti atvirukai

Ekskursija „Benediktinės. Vienuolynas ir bažnyčia“, 19:00
Šv. Mikalojaus bažnyčia, Benediktinių g. 8

Aštuonios seserys prieš keturis šimtmečius pradėjo Kauno benediktinių bendruomenės gyvavimo istoriją – sunkią, pilną išbandymų ir netekčių. Caro valdžios įsakymu nebeleidus priimti jokių naujokių, seserys buvo paliktos išmirti. Benediktinių vienuolyno gyvenimas apipintas legendomis, tačiau kiekvienoje legendoje glūdi nors krislelis tiesos. Moterų perauklėjimo vieta ar kareivių lazaretas – ne vienintelės įstaigos įsikūrę vienuolyno celėse, nederančios prie vienuoliškos dvasios. Ekskursija leis geriau susipažinti su vienuolių istorija bei Šv. Mikalojaus bažnyčia. Tai – viena iš paramos ekskursijų, skirtų paremti vienuolyno ansamblio remonto darbus.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

ANTRADIENIS, 09 10

Festivalis „Kaunas Photo“
Įvairios vietos

Jau atidarytas 16-asis tarptautinis fotomeno festivalis, šiemet tyrinėjantis temą „Skaitmeninis-virtualus-tikras“. Parodų maršrutas tęsiasi nuo Lietuvos švietimo istorijos muziejaus, kuriame eksponuojamos iškasenų mandalos ir elektronikos šiukšlių portrertai, iki Kauno fotografijos galerijos, kurioje – konkurso „Kaunas Photo Star“ nugalėtojo serija iš Kinijos. Fotografas Maxime Matthys kelionės metu buvo areštuotas septyniskart…

Emilijos Jonaitytės nuotr.

Emilijos Jonaitytės nuotr.

12-oji Kauno bienalė. Užsiėmimai „Pažink su Kauno bienale“, 11:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Edukacijos 5-6 metų vaikams „Pažink su Kauno bienale“ yra sukonstruotos remiantis Amalia Pica geometrinių figūrų instaliacija „A ∩ B ∩ C (Line)“. Tai – spalvota ir vizuali pažintis, sujungianti meną ir tiksliuosius mokslus. Kompozicija ir spalvotyros pagrindais pagrįsta edukacinė programa žaismingai atveda mažuosius į patirtimi paremtą pamoką. Mažieji į kelionę kviečiami kartu su didžiaisiais draugais – tėveliais, sesėmis, broliais, dėdėmis, tetomis, seneliais, auklėmis ir darželio auklėtojomis. Užsiėmimus paruošė ir ves menininkė Paulina Čiumbarienė. Visų dirbtuvių sąrašas ir registracija: bienale.lt.

Aistės Kisarauskaitės ir Dano Aleksos paroda „Pėdsekys“, 11:00 – 18:30
Galerija „Meno Parkas, Rotušės a. 27

Galerijoje „Meno parkas“ veikia bendra dviejų menininkų – Aistės Kisarauskaitės ir Dano Aleksos – paroda „Pėdsekys“. Joje permąstoma daiktų prigimtis. Išnykus daiktų atsiradimą lėmusiems amatams ar atsiradus mechaniniams bei elektroniniams įrankių pakaitalams, jie vėl tampa tik formomis ar objektais, žiūrovo vaizduotėje dažnai nebeiššaukiantys jų paskirties prisiminimo. Pagrindinis parodos herojus Pėdsekys yra nematomas, kaip iš nerimo gimę vaizdiniai. Jo pagrindinis įgūdis kaupti informacijos nuotrupas, įvairius artefaktus, siekiant atpažinti, demaskuoti ir kurti naujas nerimo šmėklas. Paroda yra galerijos „Meno parkas“ projekto „2019. Akcentai“ dalis.

69402878_2444892362243582_5225545396029227008_n

Kūrybinės atminties dirbtuvės „Rašytinis žydų palikimas“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į naują renginių ciklą skirtą pažinti žydišką palikimą ir atrasti savo kūrybinius sugebėjimus. Kūrybinėse atminties dirbtuvėse kartu su Kauno istorijos tyrinėtoja, gide, kūrėja Neringa Daniulaitiene dalyviai keliaus per Kaune gyvenusių ar iš Kauno kilusių žydų rašytinį palikimą – poeziją, prozą ir dienoraščius, išlikusius iš skaudaus holokausto laikotarpio. „Šventoji kasdienybė“ – tai pirmoji kūrybinių atminties dirbtuvių tema, kurią įkvėpė to paties pavadinimo žydų poeto Hiršo Ošerovičiaus poezijos knyga. Renginyje aktorė Kristina Kazakevičiūtė skaitys Hiršo Ošerovičiaus poeziją. Taip pat bus galima išgirsti rašytojo amžininkų istorijas iš Kauno, kuriomis pasidalino getą išgyvenusi Hiršo Ošerovičiaus žmonos Rivkos pusseserė Fruma Kučinskienė.

Neringos Daniulaitienės nuotr.

Neringos Daniulaitienės nuotr.

„Laukas“ rodo: Ari Gold filmo „Adventures of Power“ peržiūra, 20:00
„Laukas“, M. Žilinsko galerijos terasa, Nepriklausomybės a. 12

„Lauke“ antradienį svečiuosis Lietuvoje viešintis amerikiečių kino režisierius Ari Gold, kurio darbai buvo įvertinti ne viename kino festivalyje, tarp kurių ir solidieji SXSW bei Sundance. Ari Gold renginyje pristatys bei parodys savo kultinę komediją „Adventures of Power“.

maxresdefault

TREČIADIENIS, 09 11

Antano Sutkaus fotografijų paroda „Pro Memoria“, 11:00 – 19:00
Mykolo Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Antantas Sutkus dar 1988 m. pradėjo fotografuoti Holokaustą išgyvenusiųjų susitikimus. Vėliau tai išaugo į unikalią portretų seriją, liudijančią kraupius karo bei pokario įvykius, sutraiškiusius žydų tautos likimą Lietuvoje. Nuotraukose įamžintų ilgai kentėjusių žmonių žvilgsniai primena tai, kas įvyko tam, kad tai niekada nepasikartotų. Daugeliui Antanas Sutkus yra Lietuvos žmonių fotografas. Fotografo darbuose – ne tik gatvėje sutikti, laimingą ar dramatišką gyvenimą nugyvenę, bet ir žmoniškumą liudijantys lietuvių portretai. Holokaustą išgyvenę žydai fotografui taip pat yra neatsiejama Lietuvos žmonių dalis.

Dmitrijus Gelpernas. Gim. 1914 m. Kauno getas, Dachau. A. Sutkaus nuotr.

Dmitrijus Gelpernas. Gim. 1914 m. Kauno getas, Dachau. A. Sutkaus nuotr.

Poezijos vakaras „Atsinešk B. Brazdžionio eilėraštį“, 17:00
Buvusio B. Brazdžionio namo kiemas, Taikos pr. 21

Ramų rudenišką vakarą „Kaunas 2022“ bendruomenių platforma „Fluxus Labas“ kviečia praleisti su žinomo poeto B. Brazdžionio kūriniais. Įsijausti į mylimus kūrinius padės aktorė Kristina Kazakevičiūtė, o apie šią ypatingą vietą daugiau papasakos „Gražinkime Kauną“ gidė Neringa Šiurkutė – Daniulaitienė. Renginyje išgirsite poezijos muzikines interpretacijas, kurias atliks kanklininkė Anė Lažauninkaitė ir kompozitorius Karolis Kaminskas. Taip pat galėsite patys pasidalinti savo mėgiamiausiais B. Brazdžionio kūriniais.

69232546_929033347441658_4306006989743325184_n

Poezija Šilainiuose: skaitymai tuneliuke, 18:00
Šarkuvos g. 28

„Šilainiuose poezija gyva!  Kviečiame susitikti ir pasidalinti savo kūryba arba paskaityti mėgstamo autoriaus eilėraštį netradicinėje vietoje – Šilainių požeminėje perėjoje“, – rašoma kvietime. Savo dalyvavimą jau patvirtino Julija Augustauskienė – Rudenė, Zenė Sadauskaitė, Dalia Kružikaitė – Sakalauskienė, Gintaras Karlauskas. Jūs užsiregistruoti galite silainiuprojektas@gmail.com.

The Lake Twins, Šilainiai Project 2016

„Fluxus Labas“: Kultūros vakarai, 18:00
„Tempo erdvė“, M. Daukšos g. 34, III a.

„Fluxus Labas“ tęsia rugpjūčio mėnesi startavusius kultūros vakarų susitikimus senamiestyje. Šie vakarai skirti susipažinimui, konstruktyviam dialogui apie Kauno senamiestį, naujai užgimstančią bendruomenę ir joje slypinčius lobius. Rugsėjo mėnesi renginys ypač atviras jaunimui – senamiestyje gyvenančiam, besimokančiam, dirbančiam ir kuriančiam. Trečiadienio susitikimą moderuos teatro režisierė, aktorė Miglė Remeikaitė. Apie savo dalyvavimą būtina informuoti iš anksto tel. 8 610 32490.

Mariaus Vizbaro nuotr.

Mariaus Vizbaro nuotr.

„Kaunoteka 2022“: Rytis Zemkauskas, 19:00
„Laukas“, M. Žilinsko galerijos terasa, Nepriklausomybės a. 12

„Kaunoteka 2022“ yra bendras „Kaunas 2022“ ir „Lauko“ projektas, kurio dėmesio centre – pokalbiai apie muziką. Organizatoriai žada į svečius kviesti ryškias Kauno asmenybes, nuoširdžius pokalbius apie muziką ir jos klausymą. Rudenėjant, pasakojimai apie muziką sodrėja. Šį kartą savo mėgstama muzika bei istorijomis apie ją (ir jos kūrėjus) pasidalins – laidų autorius, rašytojas ir „Kaunas 2022“ komandos narys Rytis Zemkauskas.

69611966_970319306643427_340951731070304256_n

Labdaros koncertas, 19:00
„ Sakramentas“, Vilniaus g. 31

Trečiadienį kultūros erdvėje „Sakramentas“ vyks labdaros koncertas, Kauno hospiso namams paremti. Renginyje dalyvaus Kauno krikščioniškasis kamerinis choras „Geroji Naujiena“ (dirigentas Nerijus Šatinskas), styginių ansamblis, šiuolaikinės krikščioniškos muzikos atlikėjai – Gabrielė Gvazdikaitė su grupe, Monika Balčikonytė, Paulius Berūkštis, Viktorija Miškinytė ir Tadas Daujotas.

KETVIRTADIENIS, 09 12

Modernizmo miestų forumas, 8:30 – 18:30
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Ketvirtadienį vyks II tarptautinis modernizmo miestų forumas „Nuo modernaus iki šiuolaikinio: XX amžiaus architektūros paveldo išsaugojimo praktika, grįsta Tel Avivo dokumentu modernizmo miestams“. Tarptautinis modernizmo miestų forumas kviečia diskutuoti aktualiais modernizmo paveldo išsaugojimo klausimais. Programoje – paskaitos bei diskusijos apie urbanistiką, planavimą, pasaulinius pavyzdžius, visuomenės įtraukimo priemones ir finansinius įrankius. Visa renginio programa.

69744727_2565081913551625_3593477086477549568_n

Naujas muziejuje: „Kodas – Laisvė“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponavimui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią muziejininkai kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą. Šį kartą tai plakatas, primenantis 1989 metų vasario mėnesio įvykius Kaune, kai pirmąsyk be trukdymų buvo paminėta Nepriklausomybės paskelbimo sukaktis. Plakate pavaizduotas J. Zikaro Laisvės paminklas, atstatytas ir atidengtas kitą dieną po Sąjūdžio iškilmingo posėdžio – 1989 m. vasario 16 dieną. Plakato-leidimo spalva primena žalius raiščius, kuriuos dėvėdavo Sąjūdžio tvarkdariai.

68897314_2331377286911992_7960730056458764288_n

Ekskursija „Kur gyveno Salomėja“, 17:30
Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14A

„Gražinkime Kauną“ dar kartą kviečia į didelio pasisekimo sulaukusią ekskursiją „Kur gyveno Salomėja“. Po ekskursijos premjeros Salomėjos Nėries portretas pasipildė papildomais autentiškais štrichais, kurie leidžia dar ryškiau perteikti poetės gyvenimą Kaune įvairiais jos gyvenimo laikotarpiais. Ekskursijoje skambės eilės, kai kurios visiems taip gerai žinomos, o kai kurios – galbūt niekada negirdėtos. Ekskursiją ves gidė, poetė, skaitovė Neringa Šiurkutė – Daniulaitienė.

69411357_2320429758010972_2481647015755251712_n

Grupės „Arklio Galia“ koncertas. 20:00
Baras „Godo“, Laisvės alėja 89-1D

Ketvirtadienį Laisvės alėją suvirpins negirdėto masto skandalas – į 89-ąjame name įsikūrusį „Godo“ atkanka grupė „Arklio Galia“ iš Vilniaus. Grupė susikūrė dar ne taip seniai, bet jau spėjo susižerti visų įmanomų jaunimo muzikos grupių konkursų paguodos prizus ir visų didžiųjų Lietuvos miestų merginų simpatijas. Užmigti neleis kreivi saksofonų sąkandžiai, klubus judins pagaulūs ritmai, ausis užguls isteriški rėkavimai ir tikrai nebus nuobodu.

Žilvino Jagėlos iliustr.

Žilvino Jagėlos iliustr.

Filmas „Naktis nuovadoje“, 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kauno kino festivalio Kino klubas atkeliauja į kino centrą „Romuva“ apšildyti žiūrovus prieš netrukus prasidėsiantį Tarptautinį Kauno kino festivalį. Šį kartą žiūrovai pamatys prancūzų juodojo humoro komediją „Naktis nuovadoje“. Fuguainas savo namo kieme rado lavoną ir yra laikomas pagrindiniu įtariamuoju. Inspektoriui Buronui ir ponui Fuguainui nusimato ilga naktis nuovadoje. Kai inspektorius Buronas trumpam turi palikti ofisą, saugoti įtariamąjį patiki savo vienaakiui asistentui Phillipui. Phillipą ištinka nelaimingas, fatališkas atsitikimas. Bijodamas, kad bus apkaltintas ne viena, o dvejomis žmogžudystėmis Fuguainas paslepia lavoną. Įvykiai, kurie pradžioje atrodė keistoki virsta į visišką beprotybę. Atsiskleidžia vis daugiau aplinkybių ir Fuguaino nekaltumas tampa vis labiau abejotinas, taip pat abejotini tampa ir inspektoriaus kompetencija bei psichikos būklė. Juodo humoro kupinas filmas „Naktis nuovadoje“ be gailesčio iškraipo laiką, realybę ir siužeto logiką.

au-poste

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia