Maršrutas rugsėjo 8-10 dienoms

Titulinė nuotrauka – šokio spektalis KALBĖK MAN TURGUJE, Žaliakalnio turgaus teatro festivalis’2016

PENKTADIENIS, 09 08

Kauno mugė „Ruduo 2017“, visą savaitgalį
Laisvės alėja

Be kitų tradicinių veiklų, mugės dienomis Laisvės alėjoje vyks renginys „Pasaulio skoniai“, kuriame dalyvaus Lietuvoje veikiančios ir atvykusių šalių maitinimo įstaigos. Jos pristatys savo kraštų virtuves ir patiekalus, rengs pristatymus ir pasirodymus.

„Kaunas Photo“ kviečia: „ Pakalbėkim apie rojus. Finansinius“, 17:00
A. Juozapavičiaus pr. 57

Kauno apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje vyks vyks susitikimas su „Kaunas Photo“ festivalio dalyviais, parodos „Rojai. Metinė ataskaita“, eksponuojamos skvere prie VMI autoriais Paolo Woods (Haitis) ir Gabriele Galimberti (Italija). Susitikime taip pat dalyvaus Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktorė Ligita Brazlauskienė ir nepriklausomas finansų analitikas Valdemaras Katkus.

finansiniai

Sugiharos savaitės uždarymo koncertas, 17:30
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Įspūdingi instrumentai, didžiulė garso amplitudė ir ekspresyvūs bet griežtai suderinti judesiai – visa tai išvysite svečių iš Japonijos pasirodyme. Atvažiuoja japoniški būgnai vadaiko! Šio koncerto energingi ritmai vainikuos Sugiharos savaitės sėkmingą pabaigą ir linkės Lietuvai ir Japonijai tolimesnių draugiškų santykių.

Japoniškų būgnų grupė „Daigen-gumi“ susikūrė 2000 metais. Grupė siekia išugdyti tokius muzikantus, kurie savo muzikinę veiklą galėtų aktyviai skleisti iš Tokijo Otos rajono po visą pasaulį. Šiandien muzikantai važinėja po pasaulį ir į savo pasirodymus mielai įtraukia kitas japoniškas tradicijas.

„Žaliakalnio turgaus teatro festivalis“: „Viskas įskaičiuota“, 18:00
Žaliakalnio turgus, Zanavykų g. 25H

Turguje gimęs modernaus šokio ir cirko spektaklis vakarėjančią erdvę užpildys filosofiniais klausimais apie gyvenimą, laimės ir pilnatvės paiešką nuolat skubančiame pasaulyje. Spektaklio kulminacija – beveik šešias valandas gaminamas, lietuviškos virtuvės tradicijas puoselėjančio, restorano „Višta puode“ patiekalas.

„Zoo naktis“, 20:00
Lietuvos zoologijos sodas, Radvilėnų pl. 21

Zoologijos sodas naktį – paslaptingas ir nematytas. Renginio metu dalyvausite ekskursijoje, kur vedliai ir gyvūnų prižiūrėtojai papasakos įdomybes apie naktinį zoologijos sodo gyvenimą.

„Kaunas Zoo“ ir daugiau, 20:00
„Movido“, Laisvės al. 54

Tik nesumaišykite – vietoj tigrų ir roplių čia siaus elektroninės muzikos kūrėjai. Kaunas Zoo, Tortas, Konflikt. Megabitten, nopapamumy ir kojos sopa – be narvų.

kaunaszoo

„Kaunas Photo Caffeine Fridays Night“, 20:00
„Caffeine LT“, Laisvės al. 72

Festivalis kviečia į fotografijų projekcijų vakarą, kurio metu bus rodomi darbai iš „Kaunas Photo“ 2017 m. atviro kvietimo. Dalyvauja Vitus Saloshanka (Baltarusija/Vokietija). „Kaunas Photo Caffeine Fridays Nights“ taip pat vyks rugsėjo 22 ir 29 dienomis. Kiekvienas fotografijų projekcijų vakaras savo temomis kiekvieną penktadienį bus vis kitoks.

Naujo sezono atidarymas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Po vasaros atostogų grįžusius melomanus Kaune sveikins „McLoud“ (Vilnius) ir „Cerber“ (Lenkija).

Grupės „Z On A“ koncertas, 22:00
Klubas „Džem’pub“, Laisvės al. 59

Raidžių mėgėjai jau turi išleidę ir albumą XYZ bei buvo nominuoti hiphopo apdovanojimuose kaip „Metų proveržis“, o jų muziką penktadienį papildys pavydėtina Kauno panorama.

z on a

„Palmės Diskoteka: Bad Boy Baader (DE)“, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Sostinės galimybes į Žaliakalnio viliones iškeitę du didžėjai Mario Moretti ir Elboe vis tvirčiau glėbia naktinę Kauno scenčą. Šįkart jiems padės draugas iš Vokietijos.

lizdas

ŠEŠTADIENIS, 09 09

„Etnožaidynės 2017“, 10:00
Aleksandro Stulginskio universitetas, Studentų g. 11, Akademija

Muštukas, ripka, ristynės ir kiti tautiniai žaidimai bei nuotykiai – pirmosiose istorijoje Etnožaidynėse.

Galerijos „Nyčės ūsai“ atidarymas, 11:00
„Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Susipažinti, pakalbėti apie meną, gyvenimą ir Kauną bei išgirsti apie slapčiausius naujos, demokratiškos galerijos, kurios šeimininkai tiki, kad kiekvieni namai nusipelno meno, įkūrimo užkulisius. Skamba kaip geriausias šeštadienio rytas šį mėnesį. Beje, jei norite sužinoti, kodėl Nyčė ir kodėl ūsai, skaitykite „Kaunas pilnas kultūros“ rugsėjo numerį.

nyce

„Kaunas Photo“ parodos „Kelionė Nemunu“ atidarymas, 12:00
Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris

Baltarusio Vitus Saloshankos darbų serija „Kelionė Nemunu“ – trijų metų darbo rezultatas, įgyvendintas trijose šalyse: Baltarusijoje, Lietuvoje ir Rusijoje. Sekdamas Nemuno vingiais, darbų autorius fotografavo besikeičiantį kraštovaizdį, minėtų šalių istorinės ir politinės realybės kontekste. Trys fotografijos serijos dalys kartu atskleidžia politinės santvarkos įtaką gamtos ir miesto pokyčiams. Kai stulbinantys saulėlydžiai apšviečia kraštovaizdį rožinėmis spalvomis, pasirodo nedirbamų Baltarusijos pelkių plotai ir kontrastuojančios Kaliningrado betono džiunglės…

Vitus Saloshanka nuotr.

Vitus Saloshanka nuotr.

„Kaunas Jazz ’17 ruduo: Džiazo gatvė“, 14:00
Įvairios vietos

Gyva muzika šeštadienį skambės scenose Vilniaus g–vėje, o Laisvės al., prie „Miesto sodo“, vyks lindyhopo ir salsos seminarai bei šokių kovos.

Spektaklis visai šeimai „Žydroji paukštė“, 17:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Premjera! Spektaklis seka alegorinę Nobelio premijos laureato Maurice Maeterlincko pasaką apie tai, kaip tamsų šv. Kalėdų vakarą du vaikai gauna užduotį surasti ir pagauti Žydrąją paukštę. Jie leidžiasi į nuotykių ir stebuklų kupiną kelionę po fantastinius pasaulius, rūmus ir sodus ir mokosi pamatyti tai, kas neregima. Režisierius – Vaidotas Martinaitis, scenografas – Artūras Šimonis, kostiumų dailininkė – Aleksandra Jacovskytė, kompozitorius – Antanas Jasenka.

„Žaliakalnio turgaus teatro festivalis“: „Indeed” koncertas, 19:30
Žaliakalnio turgus, Zanavykų g. 25H

Kvartetas „Indeed” – tai keturi ambicingi bei perspektyvūs akordeonistai. Jų programoje skamba gražiausios prancūzų muzikos melodijos, aistringi tango ritmai bei populiariausios šių laikų melodijos.

indeed

#menininkų uždarymas*, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kai kultūros įstaigos kviečia į sezono atidarymus, #menininkai skelbia uždarymą. Prieš pradėdami naują sezoną, Kauno menininkų namai palydi pokyčius ir sugrįžimą į kultūrinį miesto žemėlapį žyminčius metus. Kartu su atsinaujinusia ir visados charizmatiška Migloko, visiškai nauju ir beveik negirdėtu „Strings of earth orchestra“ bei „Jim & Sam“iš Los Andželo.

menininkai

„Žaliakalnio turgaus teatro festivalis“: Spektaklis (G)Round Zero“, 21:00
Žaliakalnio turgus, Zanavykų g. 25H

„Rokis“, „Terminatorius“, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas „Backstreet Boys“ ir „All4one“ – šie ir daugelis kitų filmų, jų personažų, muzikos atlikėjų, grupių ir aktorių yra Mariaus Paplausko, Mariaus Pinigio, Andriaus Stakelės įkvėpimo šaltinis.

zero

„When Reggae meets Hip-Hop“, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Kaunietis didžėjus Eroott namuose pasitinka DJ Mamania, o tai reiškia, kad „Lizde“ visą naktį siaus dvi muzikinės stichijos – reggae ir hiphop.

reggae

SEKMADIENIS, rugsėjo 10

Tautiškos kapelijos „Sutaras“ koncertas, 13:00
Lietuvos liaudies buities muziejus, L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės

„Sutaro“ nuopelnai išsaugant ir propaguojant tradicinę muzikinę kultūrą įvertinti padėkos raštais ir svarbiausiu Lietuvos folkloro apdovanojimu – „Aukso paukšte“. Artėjant Lietuvos 100-ečio paminėjimui, kalendorinių, bendruomenių švenčių renginiams ir kitomis progomis „Sutaras“ pasiruošęs parodyti originalią programą ir suteikti gerą nuotaiką. Tai jau paskutinis kapelijos koncertas muziejaus Klojimo teatre šį sezoną.

sutaras

Premjera: „Kaunas Jazz 2017“ filmas „Džiazo portretas“, 19:00
Kauno kino centro „Romuva“ lauko salė, Kęstučio g. 62

Šeštadienį šurmuliuosiančios džiazo gatvės ir festivalio herojai kviečia į filmo apie šių metų „Kaunas Jazz“ pristatymą.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia