Maršrutas rugsėjo 7-9 dienoms

 

PENKTADIENIS, 09 07

Europos žydų paveldo dienos (visą savaitgalį)
Vilijampolė

Europos žydų paveldo dienų metu kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami atrasti Slabadą – taip anksčiau buvo vadinama Vilijampolė, tik 1919 m. prijungta prie Kauno miesto. Žydų istorija Vilijampolėje prasideda nuo XVII a. vidurio. Čia buvo pastatyta pirmoji mūrinė sinagoga Kaune, veikė viena žymiausių Europoje rabinų mokyklų – Vilijampolės ješiva, įkurtas pirmasis garo varikliu varomas bravoras. II pasaulinio karo metais čia buvo Kauno getas. Didžioji dalis Kauno žydų žuvo per Holokaustą. Apie tai pasakoja naujas turistinis maršrutas „Vilijampolės litvakai“ – pasiimkite ką tik išleistą „It’s Kaunastic“ serijos žemėlapį šia tema ir tyrinėkite rajoną savarankiškai.

foto-1

„Kaunas 2022“ biuro atidarymas, 14:00
Laisvės al. 36

Šiuo adresu keletą metų bus pagrindinė Europos kultūros sostinės būstinė, čia vyks susitikimai ir diskusijos su vietos partnerių organizacijomis ir menininkais, bus generuojamos idėjos ir kuriama tarptautinė 2022-ųjų metų kultūros programa. Ateikite susipažinti ir savo akimis pamatyti stulbinančio biuro interjero. Daugiau apie jį skaitykite čia.

Arvydo Čiukšio nuotr.

Arvydo Čiukšio nuotr.

„Kaunas Photo 2018“ parodų atidarymai, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Po „Kaunas Photo Star 2018“ laureatų apžvalgos praėjusį šeštadienį šįkart festivalis kviečia atidaryti pagrindinę šių metų parodą ir kelias ją lydinčias ekspozicijas. Festivalio darbus vienijanti tema – „Komforto zona“. Beje, sutemus veiksmas persikels į „Volfas Engelman Studiją“, kur vyks fotografijų peržiūros, o šeštadienį festivalio rezidentė Conchi Martínez pristatys savo sukurtą stalo žaidimą „Kaunopolis“.

VDA KF „Openingas“, 17:00
Muitinės g. 2

Mokslo metų pradžią Muitinės gatvėje žymės studentų performansai, Mykolo Deveikio moderuojami pasikalbėjimai, akustinė ir elektroninė muzika.

Tarptautinis performanso meno festivalis „CREATurE Live Art 2018“, 18:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Kasmet rudens pradžią pažymėti padedantis festivalis skirtas tik suaugusiesiems (S). Jo žymės šiemet yra archetype, body, control, demon, energy, feminism, gender, horror, ideologies, juxtaposition, k, love, magic, nude, obsession, primordial, queer, ritual, spiritualist, taboo, unintelligible, viscous, women, x-rated, yeast, z.

Festivalio dalyviai: Benjamin Sebastian (Australija/Jungtinė Karalystė), Darina Alster (Čekija), Emalia Mattia (Italija), Gabriele Longega (Italija), Jana Orlová (Čekija), Karolina Kubik (Lenkija), Luke Jordan (Jungtinė Karalystė),Otomo de Manuel (Prancūzija),Rocio Boliver a.k.a. La Congelada de Uva (Meksika), Querelle (Lietuva). „CREATurE Live Art 2018“ vyks ir šeštadienį.

creat

Parodos „Vytautas Landsbergis-Žemkalnis. Architekto archyvas“ atidarymas, 18:00
„Pienocentro“ rūmai, Laisvės al. 55

Lietuvos literatūros ir meno archyvas dovanoja pažintį su vienu žymiausių ir produktyviausių XX a. Lietuvos architektų, kurio gyvenimas ir kūryba atspindi ištisą modernizmo epochą. Asmeninis Vytauto Landsbergio-Žemkalnio darbų fondas epochą atveria per brėžinius, eskizus, nuotraukas, laiškus, raštus, raštelius ir dokumentus, liudijančius estetinių kriterijų kaitą, profesijos iššūkius ir laikysenas istorinių lūžių akivaizdoje. Archyvas eksponuojamas jo paties suprojektuotuose „Pienocentro” rūmuose – viename žymiausių tarpukario pastatų. Parodos kuratorė – Marija Drėmaitė, architektai – Ona Lozuraitytė ir Petras Išora. Paroda veiks iki lapkričio 8 d.

VLZ_Architekto archyvas_plakatasA2_PRINT (+logo)

„Zoo naktis“, 20:00
Lietuvos zoologijos sodas, Radvilėnų pl. 21

Naktinės ekskursijos po zoologijos sodą, kuriame sutemus miega tikrai ne visi gyvūnai, vyks iki pat sutemų. Pirkdami bilietą, kurių skaičius ribotas, galėsite pasirinkti, kuris laikas jums tinkamiausias.

Vakarėlis „Košmarai“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Pradėjęs rudens sezoną „Lizdas“ šįkart laukia tarp triukšmo ir brutalaus techno klaidžiojančio brito Ansome, vieno ryškiausių kultinės leidyklos „Perc Trax“ kūrėjų. „Pikta perkusija, mėsingi sintezatoriai ir paties Ansome daryti industriniai įrašai baus kiekvieną, netikintį muzikos ribomis ir inovatyviomis idėjomis“, – žada organizatoriai.

ŠEŠTADIENIS, 09 08

Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT Kaunas“, 10:00
Nepriklausomybės a.

Pusšimtis iš Lietuvos ir užsienio atvyksiančių prekybininkų sudomins tiek užkietėjusius veganus, tiek „ieškančius kažko naujo“ savo kūnui, stalui ar namams. Beje, savaitę iki festivalio V. Kudirkos bibliotekoje vyko nemokamų paskaitų apie augalinę mitybą ir sveiką gyvenseną ciklas. Tai jau antrasis „Vegfest LT“ renginys Kaune – tikimės, ne paskutinis.

„Vegfest LT“ akimirka. Justinos Jakštaitės nuotr.

„Vegfest LT“ akimirka. Justinos Jakštaitės nuotr.

Šilainių diena „Labas, Šilainiai!“, 13:00
Pieva prie Baltų pr. 95 namo

„Kaunas 2022“ bendruomenių laboratorija „Fluxus Labas!“ pakurstė ir didžiausio Kauno mikrorajono – Šilainių – bendruomenę. Pirmoji tokia Šilainių diena bus itin sportiška ir aktyvi – vyks bėgimas, krepšinio varžybos ir daug kitų veiklų. Pledą pasiimti rekomenduojama.

image_6483441

„Sugiharos savaitė“. Kauno ir Japonijos draugystės parko sodinimo ceremonija, 14:00
Nemuno sala

Šeštadienį įvyks bene svarbiausias Sugiharos savaitės renginys, kuomet Kauno draugystę su Japonija jos dalyviai įprasmins Nemuno saloje pasodindami japoniškų vyšnaičių parką. Tikimasi, kad sakurų žiedais bus galima džiaugtis jau už keleto pavasarių.

Šio parko sodinimas – Sakurų asociacijos (Japonija) pasiūlyta iniciatyva, ir asociacijos nariai šiam tikslui dovanoja net 30 medelių. Kitus medelius kauniečiams dovanoja partneriai Japonijoje: Gifu prefektūra, Yaotsu miestelis, Tsuruga, Izumiotsu, Tono, Toyohashi, Ichinoseki miestai, Vasedos universitetas bei Lietuvos garbės konsulai Japonijoje. Nemaža dalis rėmėjų šia proga į Kauną atvyksta ir patys. Prie parko prisideda ir Kauno įmonės bei organizacijos.

sak

„Sugiharos savaitė“. Uždarymo koncertas, 17:30
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Įspūdingi instrumentai, didžiulė garso amplitudė ir ekspresyvūs bet griežtai suderinti judesiai – visa tai išvysite svečių iš Japonijos pasirodyme. Šio koncerto energingi ritmai vainikuos Sugiharos savaitės sėkmingą pabaigą ir linkės Lietuvai ir Japonijai tolimesnių draugiškų santykių.

Japoniškų būgnų grupė „Daigen-gumi“ susikūrė 2000 metais. Grupė siekia išugdyti tokius muzikantus, kurie savo muzikinę veiklą galėtų aktyviai skleisti iš Tokijo Otos rajono po visą pasaulį. Šiandien muzikantai važinėja po pasaulį ir į savo pasirodymus mielai įtraukia kitas japoniškas tradicijas.

uzdarymo

Obelijos albumo „Tu žalioji“ pristatymas, 19:30
Baras „Folkas“, L. Zamenhofo g. 12

„Obelija“ susibūrė idant parodytų žmonėms, kaip šiandien gali skambėti folkloras. Eglė, Rūta, Salomėja ir Dalia tradicines melodijas apaudžia savo balsų, būgno, kanklių, ratukinės lyros bei kitų garsų gijomis. Klausytojams pagaliau pristatomas debiutinis grupės albumas „Tu žalioji“, kuriame įamžintos ir pačių atlikėjų kelionių metu užrašytos dzūkiškos dainos. Pristatymo metu susirinkusieji gyvai išgirs albumo dainas ir galės įsigyti patį albumą.

Koncerte svečiuosis eksperimentinės elektroninės ambient muzikos projektas „Sovijus“.

obel

Koncertas „Baltic Thrash Terror“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Scenoje – „Tankist“ (thrash metal, Estija), „Intrepid“ (death metal, Estija) ir „Terror Activator“ (crossover/thrash metal, Latvija).

SEKMADIENIS, 09 09

Rudeninis blusturgis, 12:00
„Ridikas“, M. K. Čiurlionio g. 16

Jei spintoje nyku, o gal tiek visko, kad nebeturite kur ir dėti – geriausių falafelių mieste kepėjai „Ridikas“ siūlo smagų problemos sprendimą.

ridikas

Kariliono muzikos koncertas, 16:00

Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Kauno menininkų namai visą vasarą sekmadieniais ir šventinėmis dienomis kvietė į kariliono koncertų ciklą. Liko dar du koncertai! Šį sekmadienį karilionu skambins Julius ViIlnonis.

FIlmas „Fokstrotas“, 18:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Samuel Maoz naujausias filmas „Fokstrotas“ – tai žmogaus šokis su likimu. Michaelį ir jo sūnų Džonataną skiria atstumas. Kol tėvas daro viską, kad susigrąžintų sūnų iš kariuomenės, Džonatanas ramiai su kitais kareiviais tarnauja Izraelio ir Palestinos sankirtoje. Atokioje dykumoje nieko nevyksta: vaikinai valgo tas pačias pupeles ir matuoja, kiek jų gyvenamasis konteineris smunka į purvynę. Kartais pro jų postą praeina kupranugaris, o savo dienas jie praskaidrina šokio judesiais ir istorijomis apie pin-up merginas. Iš kelių dalių sudarytame filme pinasi drama ir humoras, atskleidžiamas skirtingų kartų susidūrimas su karu ir keliamas klausimas – kokia šio karo prasmė?
„Fokstrotas“ Venecijos kino festivalyje buvo įvertintas Didžiuoju žiuri prizu.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia