Maršrutas rugsėjo 7 – 10 dienoms

Nuo 08 21 kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose viso renginio metu reikia dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

PIRMADIENIS, 09 07

Lauros Kairiūkštytės paroda „Perfect NOT perfect“, 18:00 – 00:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

„Paroda „Perfect NOT perfect“ gimė iš mano pastarojo meto darbų, kuriuose matau žmogaus „netobulumą“. Šis „netobulumas“ padaro žmogų unikalų, išskiria jį iš minios, yra tikroji jo savastis. Šiek tiek neproporcinga nosis, iš pirmo žvilgsnio per didelės arba per mažos akys – tai viskas, dėl ko žmogus yra tikras ir individualus. Tobulas nors ir netobulas“, – pasakoja autorė.

Gyvai: „Abudu“, 19:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

„Negrojome beveik metus. Per tą laiką prikaupėme jėgų ir jausmų. Esame stipresni nei bet kada. Šie albumo „GAISRAS“ pristatymo koncertai – tai „Abudu“ nauja pradžia“, – pirmadienį pasimatyti Kaune kviečia grupė.

ANTRADIENIS, 09 08

Filmas „Ypatingieji“ (Los normes), 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Olivier Nakache ir Érico Toledano filme „Ypatingieji“ (Hors normes, 2019) jautriai ir su humoru pasakojama apie autizmo sindromą turinčius žmones. Vieną pagrindinių vaidmenų atliko puikus prancūzų aktorius Vincentas Casselis. Registracija.

Virtualios galerijos „Irgi“ pristatymas, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Virtuali galerija „Irgi“ (www.irgigalerija.lt) atidaro savo pirmąją virtualią parodą „Displėjus Nr.1“, kurią nori pristatyti ir gyvai. Šios parodos tikslas – pristatyti jaunuosius menininkus, kurie dar tik ieško savo  meninio žodžio Kauno kultūriniame kontekste. Parodoje dalyvauja Donata Griciutė-Jutkienė, Ieva Stankutė, Karolina Latvytė-Bibiano, Medeinė Revuckaitė, Samanta Augutė, Sandra Kvilytė, „Vaporwave Kaunas“, Vytautas Paplauskas.

„Scanoramos“ kino antradienis: „Telma“, 21:30
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Telma – drovi mergina, atvykusi studijuoti į Oslą. Nepažįstamame mieste ji netikėtai randa pirmąją meilę. Tačiau naujiems santykiams trukdo ne tik konservatyvios jos šeimos pažiūros, bet ir keisti pačios Telmos sugebėjimai. Kai ji nusimena ar susijaudina, pradeda dėtis nepaaiškinami ir bauginantys dalykai. Antgamtinis trileris „Telma“ – ko gero, drąsiausias ir labiausiai stebinantis pripažinto režisieriaus Joachim Trier kūrinys.

TREČIADIENIS, 09 09

„Kaunas Photo“ parodos
Įvairios vietos

17-asis fotomeno festivalis šiemet metais temine prasme planavo švęsti periferiją, provinciją, šalies gelmę, „autbeką“. Tačiau COVID-19 kontekstas lėmė, kad festivalis kvietė fotografus teikti darbus „Kaunas Photo Star 2020“ konkursui tema „Periferinės vizijos“ ir laukė jų, tyrinėjančių paribius, užribius – tiek čia pat už lango, tiek už sienos, kurią kirtę atrastume erdves, vietas, žemes, periferijas, kurios dažnai lieka matymo pakraščiuose. Taigi, 2020 metais „Kaunas Photo“ kreipia dėmesį į tai, kas tapo svarbu, nors iki šiol taip nemanėme. Finalistų parodų atidarymai vyko rugsėjo 3 d., o nugalėtojai Chiara Panariti ir Gianfranco Ferraro paaiškėjo Kauno fotografijos galerijoje. Festivalio parodos vyks ir kitose senamiesčio erdvėse, taip pat Kauno IX forto muziejuje, Šančiuose prie VMI, Čečėnijos aikštėje, Kalniečių parke, Žaliakalnio funikulieriaus papėdėje, VDU. Detalesnė infirmacija: kaunasphoto.com.

Dovilės Dagienės (Lietuva) parodos „Augalų atmintis / Medinės sinagogos“ atidarymas Žaliakalnio funikulieriaus papėdėje. Karolinos Krinickaitės nuotr.

„Mokumentai“: „Anoniminis kaip asmeninis/politinis“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai pradeda naują programą „Mokumentai“: tai videomeno ir kino filmų, analizuojančių skirtingas realybes bei tų realybių konstravimą, sklaidos projektas. Videomeno ir trumpametražių filmų peržiūrų ir diskusijų ciklų progama „Mokumentai“ analizuos santykį tarp istorijos ir fikcijos užduodant klausimą, ką mes vadiname dokumentika, kur galime brėžti liniją tarp dokumentikos ir videomeno arba tarp dokumento ir meno kūrinio? Ši programa analizuos tyrimų metodus, naratyvų konstruktus, kurie atsiduria tarp dokumentikos ir meno ribų.

Pirmasis programos ciklas „Anoniminis kaip asmeninis/politinis“, skirtas reflektuoti vieną iš pasakojimų konstravimo metodų, kai vaizdai yra „užgarsinami“ taip, kad įgyja visai kitą prasmę arba jų montavimui yra pasitelkiamos įvairios netikėtos strategijos. Rugsėjo 9 d. 19 val. atvykite pamatyti Allan Sekula ir Noël Burch „Pamiršta erdvė“ (2010). Filmą pristatys filosofas Povilas Dumbliauskas. Norint atvykti į renginius, būtina registracija.

Filmas „Kristaus kūnas“ (Corpus Christi“), 20:30
„Romuvos“ lauko kinas, Kęstučio g. 62

20-metis Danielis po sunkaus nusikaltimo patiria dvasinę transformaciją jaunimo pataisos namuose. Atėjus metui juos palikti, jis svajoja tapti kunigu, tačiau kriminalinė praeitis tam neįveikiama kliūtis. Pakeliui į naują darbo vietą jis persirengia kunigu ir dėl komiško atsitiktinumo perima nuošalaus miestelio parapiją. Neįprasta jauno, charizmatiško dvasininko praktika tampa akstinu vietinei bendruomenei pradėti susitaikymo procesą po neseniai įvykusios tragedijos. Tačiau Danielio praeitis netrunka pasivyti. Rež. Jan Komasa.

KETVIRTADIENIS, 09 10

Parodos „Drambliai ir chameleonai. Vaizduojamasis menas 1978–1985 m.“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Laisva ir kontroliuojama kūryba. Ši dilema nuolat aktuali. Kaip ji buvo sprendžiama prieš trisdešimtį metų, iki Lietuvai tampant nepriklausoma, atskleidžia meno kūriniai, kurti prievartinės sistemos išgyvenimo sąlygomis. Sovietinės priklausomybės refleksijoms pasirinktas 1978–1985 m. laikotarpis Kauno paveikslų galerijoje, kai dar tebegyvavo socialistinės realybės vizijos.

Koncertas „Skambantys Čiurlionio paveikslai“, 18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Artėjant 145–osioms M. K. Čiurlionio metinėms, M. K. Čiurlionio namai Vilniuje kartu su partneriais kviečia naujai atrasti, išgirsti didžiojo menininko kūrybinį ir dvasinį palikimą. Vienas šio mėnesio akcentų– koncertas–susitikimas „Skambantys Čiurlionio paveikslai“ Kaune su kompozitoriumi ir pianistu dr. Uri Brener (Izraelis), pirmą kartą Lietuvoje taip plačiai pristatant jo kūrybą, paženklintą M. K. Čiurlionio paveikslų. Dėl suprantamų aplinkybių, koncertas bus unikalus tuo, kad kompozitorius bendraus su klausytojais iš ekrano komentuodamas savo kūrinius ir dalindamasis požiūriu į Čiurlionio tapybą, o jo kūriniai bus atliekami gyvai lietuvių muzikantų, ruošiančių programą specialiai šiems išskirtiniams muzikiniams vakarams. Koncertų metu skambės Čiurlionio kūrinių įkvėpti Urio Brenerio kūriniai „Auka“ ir „Rex“, o taip pat naujas kompozitoriaus opusas „Žydiška siuita“, kuri yra skiriama žydų istorijos metams.

Uri Brenerio kūrinius šiuose koncertuose interpretuos žinomi Lietuvos muzikai:
Rasa Vosyliute (smuikas)
Onutė Švabauskaitė (violončelė)
Rimvydas Savickas (klarnetas)
Rokas Zubovas (fortepijonas)

Operetė „Misteris X“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

1995 m. Kaune Imre Kálmáno „Cirko princesė“ buvo pastatyta pirmą kartą pagal originalų Julius Brammerio ir Alfredo Grünwaldo libretą, kuriame labai ryški rusų aristokratijos linija. 2017 m. pastatymo variantui dramaturgė Ramutė Skučaitė apjungė keletą operetės libreto versijų, gerokai nutoldama nuo XX a. pradžios madų. Kaip savarankiška režisierė čia debiutuoja Viktorija Streiča, debiutas tai ir Vaidotui Jakučiui, sumąsčiusiam ir realizavusiam šiai operetei scenografiją jo mėgstamu steampunk stiliumi.

Grupės „Kažkur lyja“ koncertas, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Šilto ir lengvai alternatyvaus skambesio kaišiadoriškiai pranašauja lietų. Grupė šviežia, tačiau toks pat jų ir garsas – lyg gaivus oro gūsis karščio pritvinkusią dieną. Kaip patys grupės vaikinai save apibūdina, jų muzika skamba kaip dainuojamosios poezijos ir lengvo alternatyvaus roko mišinys. Kažkur lyja, o kažkur šviečia saulė.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia