Maršrutas rugsėjo 6 – 8 dienoms

PENKTADIENIS, 09 06

„Baltic Tattoo Convention“, 10:00 – 22:00
LSU lengvosios atletikos maniežas, Aušros g. 42

Ddžiausias tatuiruočių kultūros festivalis Baltijos šalyse lankytojų lauks visą savaitgalį. Renginyje dalyvauja tik griežtus kokybės standartus atitinkantys ir pripažinimą įgavę meistrai iš viso pasaulio. Konvencijos metu meistrai tris dienas varžysis 17-oje skirtingų nominacijų ir išsidalins pusšimtį apdovanojimų. Renginio metu vyks kultūrinė programa, kurioje bus pristatoma baltų kultūra, art fusion konkursas, gyva muzika, senovinė fotografija ir daugelis kitų įdomybių.

69923721_1243245775799077_3459908508424601600_n

Festivalis „Kaunas Photo“, 16:00 – 19:00
Įvairios vietos

16-asis tarptautinis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“ šiemet grįžta su tema „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“. Festivalio teminė programa kvies sutelkti dėmesį į virtualaus pasaulio procesus, skaitmeninio gyvenimo būdo pasekmes, duomenų srautus, ryšius, elektroninius nusikaltimus ir saugumą, mašinų mokymąsi, stebėjimą, automatizavimą, grėsmes ir trapias ribas. Šį penktadienį lankytojų laukia „Kaunas Photo Star 2019“ finalistų parodų atidarymų virtinė penkiose senamiesčio erdvėse, o pravėrus Kauno fotografijos duris paaiškės ir šių metų konkurso nugalėtojas. Finalistai: Kai Löffelbein (Vokietija), Maxime Matthys (Belgija), Christopher Sims (JAV), Samuel W. J. Fordham (Didžioji Britanija), Marko Zink (Austrija), John Angerson (Didžioji Britanija), Agata Wieczorek (Lenkija), Paulo Simão (Portugalija). Renginio programa.

 Michele Borzoni „Darbo jėga. Skambučių centrai + Logistikos centrai. Amazon“ / „Workforce. Logictic Centres_Amazon“

Michele Borzoni „Darbo jėga. Skambučių centrai + Logistikos centrai. Amazon“ / „Workforce. Logictic Centres_Amazon“

Egidijaus Godliausko parodos „Syntaxis/Meno sintaksė“ atidarymas, 17:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Tapytojas Egidijus Godliauskas gyvena ir kuria Joniškyje. Jo paveiksluose vaizduojamos ir šios dienos aktualijos, ir gamtos motyvai, ir abstrakcijos. „Syntaxis/Meno sintaksė“ – jau 14-toji personalinė menininko paroda. Jos atspirties tašku tapo tapybos kūrinių parodoje tarpusavio sandara, kai vieni kūriniai atsidūrę šalia kitų ima kurti vientisą bendrą vaizdą.

68635928_2485439098159018_8365979625498607616_n

„Kur tu pradingai, Bernadeta?“ (Where’d You Go, Bernadette), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Marios Sample bestseleriu paremtas režisieriaus Richard Linklater filmas „Kur tu pradingai, Bernadeta?“ pristato komediją, kurios pagrindinė herojė – architektė Bernadeta Fox (akt. Cate Blanchett). Žavinga moteris, regis, turi viską: jaukius namus, nuostabią dukterį ir mylintį vyrą. Deja, už gražaus fasado slypi gilesnė istorija – vardan šeimos paaukojusi architektės karjerą, moteris gyvena nemylimame mieste ir jaučiasi dreifuojanti. Planuojant šeimos išvyką į Antarktidą, Bernadeta netikėtai pradingsta be pėdsakų – moteris leidžiasi į savęs pačios paieškas, pasaulio pakraštyje tikėdamasi iš naujo atrasti laimę, gyvenimo kelią ir vietą po saule.

whered_you_go_bernadette_WYGB_00922_R_rgb.0

Premjera. „Sombras“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos, Laisvės al. 71

Šimtąjį teatro sezoną pradedantis režisieriaus Gintaro Varno eksperimentas – tai pamąstymas apie teatro prasmę ir vertę, kvietimas diskusijai apie teatro meną ir menininką, siekiantį nepasiekiamos tiesos. Dramaturginį koliažą sudaro ispanų poeto, dramaturgo F. G. Lorcos tekstai bei ištraukos iš italų dramaturgo Luigi Pirandello pjesės „Šeši personažai ieško autoriaus“. Tai intelektuali kelionė į teatro pasaulį, kuriame susipina magija ir kasdienybė, realybė ir mistika, tikrovė ir iliuzija, melas ir tiesa, gyvenimas ir mirtis.

„Sombras“ repeticija. D. Stankevičius nuotr.

„Sombras“ repeticija. D. Stankevičius nuotr.

Filmo „Adventures of Power“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi Ari Gold, 20:00
„Sakramentas“, Vilniaus g. 31

„Adventures of Power“ – tai epinė komedija apie kasyklos darbuotoją Powerį, kuris dėka meilės būgnams ir muzikinių sugebėjimų stokos virto į mažo miestelio išjuoktą oro būgnininką. Tačiau Powerio tėvas kasykloje surengia streiką, o Poweris atranda pogrindinę oro būgnininkų subkultūrą, kurios nariai pasiryžę pakeisti pasaulį. Powerio kelionė po Ameriką atveda jį į akistatą su žiauriausiu priešu miestelyje ir padeda jam atrasti savo paties širdies ritmą. Filmo peržiūroje dalyvaus režisierius Ari Gold.

maxresdefault

Fluxus festivalis: „Pamaitink alkaną Fluxus“, 20:00 – 23:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

1960 m. Jurgiui Mačiūnui šovė į galvą biznio planas. Jis po visą Europą išsiuntinėjo laiškus, prašydamas, kad Europos konservų gamintojai atsiųstų jam konservų pavyzdžių, kuriuos jis pasiūlys Amerikos rinkai. Konservai plaukė iš Europos: prancūzai siūlė „pâté de foie“, o sovietai atsiuntė „repčaty luk“. Tačiau europiniai konservai amerikiečiams nerūpėjo, tad Mačiūno sandėliukas buvo užverstas skardinėmis. Tiesa, tai nenuėjo veltui – neturėdami nei pinigų, nei duonos, Adolfas ir Jonas Mekai mielai naudojosi Jurgio vaišingumu: patys valgė ir draugus, kurie stebėjosi prabangiais „pâté de foie“, vaišino.

Fluxus kabineto atsinaujinimo proga Kauno paveikslų galerija kviečia praktiškai išbandyti J. Mačiūno pasilinksminimo ideologiją – išlaisvinti savo kūrybines galias. Čia lauks edukacinės zonos, kur veiks Fluxus pašto menas. Taip pat pamatysite tokius eksponatus kaip Yoko Ono knyga ir J. Lenono dienoraštis bei sužinosite apie vieną paskutiniųjų J. Mačiūno darbų – prijuostę „Milo Venera“ (1973) . Fluxus kabineto atidarymo kaina – 1 bet kokia maisto konservų dėžutė, o jos neatnešusiems bus išrašomas skolos kvitas.

Fluxus festivalis: kopimas į Parodos kalną, 23:45
J. Mačiūno a., Parodos g. 1

Pirmojo rudens penktadienio naktį „Kaunas 2022“ kviečia susitikti Fluxus tėvo Jurgio Mačiūno aikštėje ir kopti į Parodos kalną netikėčiausiais būdais – aukštyn kojomis ar atbulomis, su parašiutais ar kosmonautiškais kostiumais. Kalno viršuje kopimas nesibaigs – Fluxus tunelis ves į didžiausią Kauno bendruomenių susitikimą. Čia kiekvienas taps Fluxus kūrėju prisijungiančiu prie keisčiausio metų festivalio. Šiemet festivalio programa išties gausi ir marga. Dalyvių lauks ne tik kopimas į kalną, bet ir bendruomenių forumas , kostiumų dirbtuvės , meno piknikas ir kitos fluxiškos veiklos. Daugiau informacijos.

„Kaunas 2022“ nuotr.

„Kaunas 2022“ nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 09 07

Rudens šventė „Pakalnutės uoga“, 9:00 – 18:00
VDU Botanikos sodas,Ž. E. Žilibero g. 6

VDU Botanikos sode savaitgalį šurmuliuos tradicinė mugė „Pakalnutės uoga“. Tai – augalų, tautodailės dirbinių ir ekologiškų produktų mugė, kurią papildys paroda bei koncertas. Šeštadienį 16 val. Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacija „Sraunija“ ir fotografė Alina Ovčiarovienė pristatys parodą-žaidimą „Jei žinotum…“, skirtą, supažinimo su Diušeno raumenų distrofija, dienai paminėti .

Leonoros Kuisienės meninės knygrišystės paroda „Duoklė mūzoms“, 11:00 – 18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Leonora Kuisienė – mūsų dienomis pamažu nykstantį knygrišystės meną puoselėjanti kaunietė knygrišė, kurios kūrybą geriausiai apibūdina trys dalykai: profesionalumas, eksperimentas ir neoromantinė estetika. Tai ketvirtoji autorinė knygrišės paroda, kurios tema sukasi apie įkvėpimą ir įkvėpėjas – mūzas. Parodoje eksponuojamos knygos, vienaip ar kitaip susijusios su dieviškuoju įkvėpimu: nuo pirmojo kūrybos akto – žmonių sutvėrimo – iki lietuvių tautos genijaus M. K. Čiurlionio kūrybinio įkvėpimo apraiškų – įrištų dailininko ir kompozitoriaus natų ir laiškų žmonai Sofijai. Vis dėlto pagrindinis parodos leitmotyvas yra per devynis mėnesius įrištos knygos graikų mūzoms, gimusioms iš devynių Mnemosinės ir Dzeuso meilės naktų.

fg

L. Kuisienės darbas

12-oji Kauno bienalė. Ekskursija „2 žingsniai“, 12:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Besibūriuojantys, lietuviškai kalbantys, gimę čia – kokie mes ir kur keliaujame? Šių klausimų išeities taškas – miesto istorija. Kauno bienalės ekskursija „2 žingsniai“ skatins atsigręžti į architektūrą, viešąsias erdves, tapusias laikinomis galerijomis, liudijančias ir kietosios, ir švelniosios galios egzistavimą. Nacionalinis klausimas, gvildenamas atvykusių menininkų darbuose, darkart iškils, primindamas tarpgeneracinių struktūrų konfliktą. Interviu su ekskursijos gide skaitykite čia.

Akimirka iš Kauno bienalės ekskursijų. Martyno Plepio nuotr

Akimirka iš Kauno bienalės ekskursijų. Martyno Plepio nuotr

„Buitis 2: Paplavokas“, nuo 16:00
Kauno marių prieplauka

Vyresnioji Kauno karta dar prisimins senojoje Kauno marių prieplaukoje įsikūrusią kavinę „Paplavokas“, kurią pravažiavęs yra turbūt kiekvienas šio miesto gyventojas. Tiesiai į Pažaislio vienuolyno papėdę iš Londono atskrenda atlikėjas 2nd Gen. Anksčiau „NovaMute“ besileidęs britas po daug metų tylos pagros naujos kūrybos, kuri bus išleista tik kitąmet. Vietinių atlikėjų bus daug daugiau. Viena scena šeštadienį dar saulėje ant vandens, kita viduje sutemus.

69692366_2356700544385837_8092592707861479424_n

Premjera. „Kandidas, arba Optimizmo mirtis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklis palies jaunosios kartos ambicijų, idealizmo ir jaunatviško maksimalizmo skaudų susidūrimą su realybe, kurioje pragyvenimas, išgyvenimas ir sugyvenimas atima svajonių įgyvendinimo laiką, o vėliau – ir norą. Optimistiškai auklėti būti ypatingais, užkariauti pasaulį ir siekti savo svajonių, nes „viskas įmanoma“, realioje „gyvenimo rinkoje“ atrandame, kad tenka daryti darbus, o ne svajones, pasaulyje išgyventi, o ne jį taisyti. Pastatyme režisierius Gildas Aleksa ir „Teatrono“ trupė mėgins Kandido nepasiduodančiomis akimis pažvelgti į šias skaudžias temas per komiškumo prizmę.

67332601_2359745264115407_1813479271344111616_n

SEKAMDIENIS, 09 08

„Gimtinė“, keli laikai
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Išeivijos lietuvio režisieriaus Tomo Vengrio vaidybinis kino filmas – nostalgijos ir ironijos kupinas žvilgsnis į Nepriklausomybės laikų pradžią. Tai filmas apie nesamo rojaus paieškas skirtingose šalyse užaugusių žmonių akimis. Iš Amerikos į gimtinę Viktorija (aktorė Severija Janušauskaitė) grįžta iškart po to, kai Lietuva atgauna nepriklausomybę. Savo šalį, kurioje praleido vaikystę, kurioje džiaugėsi ir mylėjo, ji nori parodyti už Atlanto gimusiam paaugliui sūnui Kovui. Į Lietuvą Viktoriją veda ir dar vienas tikslas – dabar geriausias laikas atsiimti tėvo žemę. Filmuota ir Kaune!

Gimtine-2

Rudens savaitgaliai muziejuje, 13:00 – 15:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia į nemokamus edukacinius užsiėmimus rudens savaitgaliais. Šį sekmadienį dalyvių lauks popietė, skirta Vytauto Didžiojo karūnavimui. Programoje – pasakojimai apie paveikslus, kuriuose pavaizduotas Vytautas Didysis ir jo mūšiai bei Vytauto karūnos ir apsiausto matavimasis. Mažųjų lankytojų lauks speciali dėlionė.

Petankės pamokos, 14:00
Kauno pilis, Pilies g. 17

Petankė yra sporto šaka, kurioje varžytis gali visi nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar sugebėjimų. Petankėje derinami fiziniai ir protiniai įgūdžiai. Mokymų metu petankės žaidėjai paskolins inventorių ir pamokys žaidimo pagrindų.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Aušros pažadas“ (Promise at Dawn), 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Režisieriaus Eric Barbier filmas yra 1914 m. Vilniuje gimusio pasaulinio garso prancūzų rašytojo Romain Gary istorija, papasakota pagal to paties pavadinimo autoriaus biografiją. Romano Kacevo (tikrasis rašytojo vardas) tėvai buvo Lietuvos žydai: motina Nina buvo kilusi iš Švenčionių, tėvas Aris-Lybas – iš Trakų. Tiesa, jau suaugęs R. Gary manė, kad tikrasis jo tėvas buvo aktorius (kaip ir jo motina) Ivanas Mosžuchinas, į kurį rašytojas buvo stulbinamai panašus – apie šį įtarimą pasakojama ir R. Gary autobiografijoje.

promise-at-dawn-h_2017

Kauno kariliono muzikos vasaros koncertų ciklo koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Po ką tik praūžusio trečiojo tarptautinio Kauno kariliono muzikos festivalio, instrumentu skambins maestro Julius Vilnonis, žadantis puikiai pažįstamų populiarių kūrinių ir pamirštos klasikos programą.

„Pasaulio virtuvės: Naujoji Zelandija“, 16:00
Baras „B2O“, Gedimino g. 30

Kas antrą sekmadienį „B2O“ virtuvę perima skirtingų pasaulio šalių atstovai, kurie ruošia tradicinius patiekalus ir stengiasi supažindinti su savo šalies kultūra per neįprastus skonius. Šįkart netikėtus patiekalus pristatys Naujosios Zelandijos restoranuose (ir ne tik) dirbę BOškės šeimos nariai: Rūta, Monika ir Žilvinas. Meniu: maltos mėsos ir sūrio pyragas, orkaitėje kepta aviena su saldžiųjų bulvių piure, kreminė jūros gėrybių sriuba ir pora desertų. Renginio metu barmenai taip pat siūlys Naujosios Zelandijos gėrimus, o Žilvinas pasidalins fotoreportažu iš metų Naujojoje Zelandijoje.

69444507_675509782938999_1607348775603404800_n

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia