Maršrutas rugsėjo 5-8 dienoms

PIRMADIENIS, rugsėjo 5 d.

Paskaita „Pasitinkant audrą – dveji metai D. Tusko kabinete“, 13:15 val.
VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, Gedimino g. 44-202

Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko kabineto vadovo pavaduotojas André Gillissen anglų kalba skaitys paskaitą, kurioje bus pristatomas kabineto darbas, kylantys iššūkiai ir jų sprendimo būdai. D. Tusko kabinetas dirba ypatingų iššūkių Europos Sąjungai metu: BREXIT ir vadovavimas Europos Sąjungai siekiant nubrėžti organizacijos ateities perspektyvas priimtinas valstybėms narėms; migrantų krizė dėl nestabilumo Vidurio Rytuose ir darbas su valstybių vadovais sprendžiant šią krizę; Rusijos invazija į Ukrainą, Krymo aneksija ir ES atsakas į Rusijos veiksmus ieškant solidarumo.

Filmo „Meistras“ peržiūra, 19 val.
Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultetas, A. Mackevičiaus g. 27

Liudvikos Pociūnienės ir Petro Savickio filmas – tai Lietuvos tapytojų patriarcho ir nacionalinės dailės akademijos kūrėjo Justino Vienožinskio istorija, kuri kuo puikiausiai „įsipaišys“ šio žymaus menininko garbei pavadintame pastate.

14089049_1092124654156479_2031245498756554836_n

ANTRADIENIS, rugsėjo 6 d.

KAFe 2016. Paskaita, diskusija „Kryptis – Kaunas“, 16 val.
VDU didžiosios salės fojė, S. Daukanto g. 28, Kaunas

Kauno architektūros festivalio paskaita skirta miestiečiams ir architektūros profesionalams. Jos metu bus pristatomi ir aptariami Laisvės alėjos (LA) ir kiti Kauno miesto veidą keičiantys atnaujinimo planai. Diskusijoje dalyvauja: architektas Šarūnas Kiaunė, Kauno miesto tarybos narys prof. Jonas Audėjaitis, Kauno miesto vicemeras Povilas Mačiulis.

„Kaunas Photo“: Parodos „Blogiausias vakarėlis“ atidarymas, 16 val.
VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, Gedimino g. 44

Amerikietis M. Scott Brauer parodoje pasakoja apie paskutinę minutę ruošiamas dekoracijas, niekam tikusius kostiumus, prastą maistą, nuolat blyksintčius fotoaparatus, vėluojantčius garbės svečius, perkrautus arba nieko nerodantčius renginius,nesibaigiančias kalbas apie politiką ir religiją… Naujojo Hampšyro pirminių rinkimų vakarėliai yra blogiausi, kokius tik galite įsivaizduoti. Ir trunkantys mėnesių mėnesius… Po atidarymo – ir autoriaus paskaita.

blog

„Kaunas Photo“ parodų atidarymai, 18 val.
Aušros g. 6

Vienu metu vyks Žaliakalnio funikulieriaus 85 m. jubiliejaus įžangos piknikas ir net keturių festivalio parodų atidarymai. Viršutinėje funikulieriaus stotelėje, dar vadinamoje F Galerija, žiūrovus pasitiks šių metų festivalio konkursinės dalies „FolioPORT.eu TOP 85“ – 85 fotografų darbų ekspozicija, sumanyta ir realizuota Donato Stankevičiaus. Italų fotomeninko Paolo Fusco spalvinga darbų serija „Šiandien švenčia…“ lankytojus jau sveikina Žaliakalnio funikulieriaus papėdėje.

O, kad kelionė funikulieriaus vagonėliais neprailgtų, čia pristatomos Filippo Venturi (Italija) darbų serija „Pagaminta Korėjoje“ (funikulieriaus 1 -ame vagone) ir Matjaž Tančič (Slovėnija) ir „Koryo Studio“ stereografinė fotografijų paroda „3DPRK“, pasakojanti apie Šiaurės Korėją (funikulieriaus 2 -ame vagone).

Parodos – apie šalis, kurios šalia kitos, tačiau niekad nesusitinka, lyg du funikulieriaus vagonėliai.

Filmo „Už laisvę bėgti“ premjera, 19 val.
Kino teatras „Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Emocingame, uždegančiame filme modernių bėgikų smalsumą Pierre’as Morathas skatina pasakojimais apie pirmąją bėgikę Bobbi Gibb, paneigusią klaidingą nusistatymą apie moterų fizines galimybes, šviesios atminties Niujorko maratono įkūrėją, pradininką ir 69 maratonus 30 pasaulio šalių įveikusį bėgimo propaguotoją Fredą Lebow, charizmatišką ir nepamirštamą profesionalų bėgiką Steve’ą Prefontaine’ą, kuris laimėjo 120 bėgimų iš 153, bet tragiškai žuvo autoavarijoje.

7h6ndt86

TREČIADIENIS, rugsėjo 7 d.

KAFe 2016. Kūrybinės dirbtuvės „Kaunas 18+18. Architek(s)tūriniai įprasminimai“
Kauno architektūros festivalis KAFe 2016, vieta tikslinama (sekite naujienas www.kafe2016.lt)

Dirbtuvės skirtos architektams, buriantis į tarpdisciplinines komandas kartu su kitų meno ir mokslo sričių kūrėjais. Kūrybinių dirbtuvių tikslas – atverti erdvę naujiems / inovatyviems Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio įprasminimo eksperimentams. 17:30 numatomos paskaitos. Organizatoriai: Projektas „Dialogai. Kaunas 18+18“, Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius.

Parodų „Passions symmetry“ ir „Moterys Mene: Play (Žaidimai)“ atidarymai, 17 ir 18 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Alvaro Peña („Passions symmetry“) darbus apibendrina pasikartojantys juodi, masyvūs linijų potėpiai, akimirką atrodantys anarchiški, o kitą – melancholiški. Tai perėjimas nuo diskomforto ir nerimo į susidomėjimą ar smalsumą, analizuojant žmogaus kasdienybės grožį, pasitelkus figūrų vaizdavimą pirmame plane, arba dangstymą po išraiškingomis linijomis ir plačiu spalvų spektru.

Antrojoje parodoje pristatomos menininkės iš Lietuvos: Valerija Dichavičienė, Solveiga Vaitkute, Agnė Palilionytė. Taip pat menininkės iš Airijos Wanda Zyborska, iš Ispanijos Lola Catalá ir Santi Garcia, iš Peru Jaqueline Rodrigues.

SONY DSC

Jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“, 19 val.
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

1-asis teatro festivalis „Išeities taškas“ skirtas jauniesiems teatro kūrėjams bei žiūrovams, ieškantiems savo istorijos tęsinio ir būdo jį papasakoti. Pagrindinė šiųmetinio festivalio, truksiančio tris dienas, tema – istorija, kaip čia ir dabar kuriamas pasakojimas.

KETVIRTADIENIS, rugsėjo 8 d.

„Kaunas Photo“: Filmo „Žmogus, kuris matė per daug“ (The Man Who Saw Too Much) seansas, 19 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Festivalis pristato pristato legendinio Meksikos fotografo Enrique Metinides parodą „Žmogus, kuris matė per daug“ (ji nuo rugsėjo 9-osios veiks Kauno rajono muziejuje Raudondvaryje) ir ją lydintį to paties pavadinimo filmą (vienintelis seansas Lietuvoje!), sulaukusius didžiulio pasisekimo pasaulio fotografijos ir kino festivaliuose. Tai filmas apie trapumą ir vyrą, kuris yra pakerėtas fotografijos momentų, lėmusių žmonių likimus. Filmas apie fotografiją, kaip būdą įsikūnyti į kitų gyvenimus. Tai filmas, kuris kelia klausimą, kas atsitinka kai baisaus įvykio nuotrauka tampa trokštamu objektu?

„Romuvos pasažas“: Chung Kran, 20:30 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Penktą sezoną į Laisvės alėją kvietęs ir projektus iš Baltijos šalių šiemet tyręs „Romuvos pasažas“ visam atsisveikins su Laisvės alėja. Paskutinis atlikėjas projekte – lietuvis Chung Kran.

Eksperimentinių ekstremalaus sporto filmų festivalio „Eks Fest“ atidarymas, 21:30 val.
Kauno pilies papėdė

Tris dienas festivalis stebins filmais, kurie retai aplanko mūsų kino sales. Ekrane – aukščiausi kalnynai, spalvos, vandenynai, nuotykiai, šviesos, kino kūrimo procesai, eksperimentai, vėjas, greitis, sniegas ir daugiau. Atidarymo juosta – „Valhalla“.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia