Maršrutas rugsėjo 4-7 dienoms

PIRMADIENIS, 09 04

Kauno meno mokyklos 95-mečio projektas „Be 5 min. 100“: Ekskursija ir paskaita, 12:00
A. Mackevičiaus g. 27

Sparčiai artėjant Kauno meno mokyklos šimtmečiui, pristatomas projektas „Be 5 min. 100“, skirtas pažvelgti į meno istoriją Kauno mieste bei puikius kūrėjus, kurie savo darbais prisidėjo prie pirmosios nacionalinės dailės edukacijos įstaigos išsaugojimo. Būtent čia prieš 95-erius metus gimė, augo ir grūdinosi įvairios estetinės koncepcijos, skleidėsi menininkų talentai, o kartu buvo sprendžiamos ir pedagoginės veiklos problemos.

VDA Kauno fakultetas, būdamas tiesioginiu Kauno meno mokyklos tradicijų saugotoju, visą rugsėjo mėnesį kauniečius kvies apsilankyti projekto paskaitose bei parodose, kur miestiečiai iš arčiau galės pažvelgti į meno ištakas Kauno mieste.

Pirmadienio ekskursija ir paskaita vyks Ąžuolų kalne (A. Mackevičiaus g. 27), kur 1922 m. Lietuvos tapytojo Justino Vienožinskio iniciatyva buvo įkurta ir pastatyta Kauno meno mokykla, išugdžiusi daug žymių ir puikių Lietuvos menininkų. Ekskursiją ir paskaitą ves istorikas Žilvinas Rinkšelis.

„Sugihara Week“: Dvi paskaitos apie prieškario Kauną, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Pirmosios paskaitos metu Sugiharos fondo atstovas Ramūnas Janulaitis papasakos apie Kauną, kuris Pirmosios Lietuvos Respublikos laikais buvo diplomatų miestas. Skirtinguose pastatuose buvo įsikūrę užsienio šalių atstovybės, vyko iškilmingi pokyliai, kirtosi didžiųjų valstybių interesai ir veikė išvystytas šnipų tinklas, pelnęs Kaunui Šiaurės Kasablankos titulą.
Antrosios paskaitos metu VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas leis pažvelgti į Kauną per ryšių su Japonija perspektyvą. Paskaitoje pristatomos keturios labai skirtingos asmenybės, nutiesusios tiltus tarp Kauno ir Japonijos. Sužinosite, kodėl kiekvienas 10000 jenų banknotas japonui gali tapti Kauno reklama, kuo su Japonija susijęs Kauno vandentiekis ir kaip prieškariniu motociklu kirsti Azijos žemyną

Naujo tradicinių šokių sezono pradžia, 18:00
Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejus, L. Zamenhofo g. 12

Tradicinių šokių vakarai vyksta jau 10-ą sezoną. Mokytoja, folkloro ansamblių vadovė Nijolė Grivačiauskienė 2007 m. pradėjo rengti tradicinių šokių vakarus Kauno tautinės kultūros centre. Pasirinkta gana neįprasta diena – pirmadienis jau tapo tradicija. Nuo 2009 m. pirmadieniniai šokių vakarai vyksta Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejuje (tuomet dar – P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje). Šių renginių laikas yra reguliarus, todėl muziejus visų laukia kiekvieno mėnesio pirmą pirmadienį.

ANTRADIENIS, 09 05

„Sugihara Week“: Modernaus šokio pasirodymas, 16:00
Kauno geležinkelio stotis, M. K. Čiurlionio g. 16

Šokiu pasakojama istorija nutiesia tiltus tarp tautų ir epochų. Šį kartą šokėjų pora iš Švedijos kviečia į Kauno geležinkelio stotį. Šioje vietoje Sugihara išdavė paskutiniąsias „Gyvenimo vizas“ prieš išvykdamas į Berlyną. Sugiharos istorijos įkvėptus pasirodymus Kaune šokėjai yra atlikę ir ankščiau: šoko prie Sugiharos muziejaus ir „Metropolio“ viešbučio.

Japonė Kyrie Oda ir švedas Love Hellgren dirbo Kauno šokio teatre „Aura“ ir keletą metų gyveno Kaune. Spektaklis „Aušra“ jau parodytas Norvegijoje, Japonijoje, Jungtinėje karalystėje ir Švedijoj

Kamanė.lt diskusijų ciklas: „Kas kritikuoja šių dienų literatūrą?“, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Diskusijoje dalyvaus Neringa Butnoriūtė (literatūros kritikė, Vytauto Didžiojo universiteto literatūrologijos doktorantė) ir Dalia Kuizinienė (VDU profesorė, humanitarinių mokslų daktarė). Diskusiją moderuos literatūros kritikas Ramūnas Čičelis.

kamane

Filmas „Mokytoja“, 20:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

1983–ieji, Čekoslovakija. Naujos mokytojos atvykimas į Bratislavos priemiesčio mokyklą moksleivių ir tėvų kasdienybę apverčia aukštyn kojom. Iš pradžių užsidegimą ir rūpestingumą spinduliavusi charizmatiška mokytoja Marija Drazdechova neilgai trukus ima rodyti tikrąjį savo veidą. 51–ajame Karlovi Varų kino festivalyje mokytoją šiame filme įkūnijusi Zuzana Mauréry pripažinta geriausia aktore.

„Sugihara Week“: Klasikinės muzikos koncertas, 18:00
VDU Muzikos akademija, Čepinskio g. 5

Loncerte dalyvaus fleitininkė Machiko Takahashi, smuikininkės Yurina Arai ir Reina Shibutani bei pianistė Aki Maeda. Solistėms iš Japonijos akompanuos koncertmeisterė Kotryna Kaklauskaitė iš VDU muzikos akademijos. Programoje skambės klasikinės muzikos šedevrai ir japoniškos melodijos, kurias kiekviena atlikėja atrinko specialiai Lietuvos klausytojams.

TREČIADIENIS, 09 06

Žydų kultūros paveldo dienos: „Vardai ir veidai: žydų muzikai Kaune“, 16:00
M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus, K. Petrausko g. 31

Kauno miesto muziejus jungiasi prie Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos iniciatyvos ir kviečia į muzikinę popietę skirtą prisiminti mūsų bendrapiliečių žydų indėlį į Lietuvos profesionaliosios (ir ne tik) muzikos kultūrą. Renginio metu veiks vieno vakaro paroda, skirta Kaune kūrusiems muzikams litvakams. Muzikuos klarnetistai Stasys ir Rokas Makštučiai, kuriems akompanuos pianistė Jolita Makštutienė. Muziejininkė Aušra Strazdaitė–Ziberkienė supažindins su Valstybės teatre dirbusiais žydų kilmės muzikais.

Valstybės teatro artistai: centre sėdi pianistas, dirigentas Leiba Hofmekleris, iš kairės stovi solistai Aleksandras Kutkauskas, Adelė Galaunienė, Juozas Bieliūnas, Anastazija Veriovkinaitė, pianistas Joselis Stupelis. Apie 1925 m.

Valstybės teatro artistai: centre sėdi pianistas, dirigentas Leiba Hofmekleris, iš kairės stovi solistai Aleksandras Kutkauskas, Adelė Galaunienė, Juozas Bieliūnas, Anastazija Veriovkinaitė, pianistas Joselis Stupelis. Apie 1925 m.

„Sugihara Week“: Dokumentinio filmo peržiūra, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Peržiūroje bus rodomas režisieriaus Junichi Kajioka, kuris savo kūrinį Kaune pristatys asmeniškai, sukurtas dokumentinis filmas apie Chiunę Sugiharą „Sugiharos išgelbėtieji: žydai ir japonai, praeitis ir ateitis“. Pristatomas filmas dar nė karto nerodytas Lietuvoje ir yra pirmas tokio žanro filmas pačiam režisieriui.

Šis filmas skirtas visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, tautybės ar religijos. Tai filmas apie žmogaus gerumą ir drąsą veikti teisingais tikslais sunkiais laikais, sukurtas norint paskleisti tokio didaus žmogaus, kaip Č. Sugihara, prisiminimą.

Filmas su lietuviškais, angliškais ir japoniškais subtitrais.

KETVIRTADIENIS, 09 07

„Sugihara Week“: Japoniškų aitvarų festivalis, 12:00
J. Dobkevičiaus g. 7

J. Dobkevičiaus progimnazijos mokiniai leis į dangų japoniškus aitvarus rendako ir rokkaku. Japonijoje ir Lietuvoje pagaminti aitvarai pakils nešami vėjo taip įprasminant abiejų šalių vaikų svajones gyventi nuostabiame pasaulyje, džiaugtis laisve ir turėti siekių kurti gražią ateitį.

aitvarai

Buriuotojų diena, 19:00
Kauno marios

1921 m. rugsėjo 7–ąją buvo patvirtinti Lietuvos jachtklubo įstatai, tad ši diena pelnytai vadinama Buriuotojų diena, o jos proga rengiamas antrasis jachtų paradas Kaunom mariose.

kauno-marios-143

„Kaunas Photo“: Fotografijų parodos „Saunos žmonės“ atidarymas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Jussi Puikkonen darbų serijoje „Saunos žmonės“ atskleidžia neatskiriamą Suomijos kultūros bei folkloro dalį – pirties ritualus. Autorius pristato platų ir spalvotą saunų spektrą: čia egzistuoja daugybė skirtingų pirčių, skirtingų kaitinimosi būdų, saunos lankytojų, saunos peizažų ir akimirkų. Jussi Puikkonen’o fotografijų jautrumas atskleidžia Suomijos kultūros prieštaravimus, tvirtybę, melancholiją, grožį, šiurkštumą ir nepastovumą. Tai – tyra patirtis, stebinanti nuoširdumu, ir neiškarto suprantama tolimesniuose pasaulio kampeliuose.

Jussi Puikkonen (1980) garsėja savo talentu užfiksuoti žmonių bei įvykių esmę. Užaugęs Suomijos miškų apsuptyje, dabar gyvenantis Amsterdame, Jussi nuginkluoja savo betarpiška maniera ir sutaria su visais, nuo korporacijų direktorių iki nuolatinių pirčių lankytojų. Jo darbai buvo eksponuojami muziejuose Stambule, Vienoje ir svarbiausiose Helsinkio galerijose.

sauna

„Romuvos“ lauko kinas; „Irano reivas“, 20:30
Pilies g. 17

Anooshas ir Arashas – Teherano elektroninės muzikos scenos pionieriai. Kuomet Irane technomuzika ir, apskritai, visa vakarietiška muzika yra draudžiama, į Šveicariją nuvykę Irano reiveriai priversti rinktis: pasilikti Europoje ar grįžti namo?

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia