Maršrutas rugsėjo 4 – 6 dienoms

Nuo 08 21 kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose viso renginio metu reikia dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

PENKTADIENIS, 09 04

Edwardo S. Curtiso parodos „Šešėlių gaudytojas“ atidarymas, 18:00
KK Menų akademijos Pelėdų kalno galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edwardo Sheriffo Curtiso fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“ yra unikali galimybė susipažinti su 30 metų trukusiu, 37 milijonus JAV dolerių kainavusiu bei 40 tūkstančių fotografijų apimties projektu, įgyvendintu Šiaurės Amerikoje.

Parodos kuratorė: Eglė Deltuvaitė, parodos koordinatorius: Darius Vaičekauskas

Parodą organizuoja: JAV ambasada Lietuvoje

Paroda veiks iki spalio 4 d.

Edward S. Curtis nuotr.

„Kaunas Jazz 2020“ rudens koncertas, 18:00
Vienybės a.

Dėl pandemijos jubiliejinio 30-ojo festivalio planai smarkiai pakoreguoti, tačiau susitikti Vienybės aikštėje miestiečiai turi progą. Pirmąjį vakarą pradės ypatingas maestro Giedriaus Kuprevičiaus varpų džiazo koncertas iš Kauno kariliono, o vėliai aikštėje koncertuos svingo karalienės „The Ditties“ ir Petras Vyšniauskas su Kauno bigbendu. Rugsėjo 5-ąją Vienybės aikštėje pasirodys vienos ryškiausių Estijos džiazo vokalisčių Sofijos Rubinos grupė bei festivalio publikos numylėtiniai „Saulės kliošas“.

Kino festivalis „Mondo Bizarro“, 20:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Mondo Bizarro“ – tai kultiniam, siaubo ir fantastiniam kinui dedikuotas renginys, suteiksiantis erdvę absurdiškiems, provokuojantiems, vaizduotę kaitinantiems ir į užmarštį patekusiems filmams. Remdamasis iš pogrindinių fanų kultūrų iškilusiais kultinio kino principais renginys kvies žiūrovus skaityti tarp eilučių ir domėtis alternatyvia kino istorija, į paviršių kels nepripažintą ar neįprastą kiną ir stums „priimtinos“ kultūros ribas bei skatins ne stengtis atleisti filmams dėl jų klaidų, bet tas klaidas pamilti. Penktadienio meniu – Afrikos kinas, tai yra, Pietų Afrikos apartheido paveikslėliai ir pašėlęs, pašėlęs Ugandos pasaulis.

ŠEŠTADIENIS, 09 05

Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“, 10:00
„Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Visus besidominčius veganizmu, augaline mityba bei sveiku gyvenimo būdu vėl kviečia augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“. Jo metu vyks veganiškų prekių mugė bei paskaitų programa, o ir vaikų zona su specialiais užsiėmimais mažiesiems. Nors mugė bus kiek mažesnė, nei įprastai, atmosfera bus išlaikyta, o lankytojai galės pamatyti daugelį savo jau pamėgtų dalyvių. Atėjusieji į renginį galės paskanauti veganiškų patiekalų, įsigyti įvairių produktų ir pusfabrikačių, ekologiškos produkcijos, natūralios kosmetikos, prekių namams. „Mūsų dalyviai – daugiausiai nedideli vietiniai verslai, tačiau turėsime ir keletą svečių iš Latvijos bei Estijos“, – pasakoja „Vegfest LT“ organizatorė VViteikaitė. Pasak jos, visi norintieji prekiauti netilpo, o pagrindiniai kriterijai atrenkant dalyvius, buvo sąsajos su sveikatingumu ir produktų kokybė.

Tradicinė tautinių bendrijų šventė „Kultūrų sodas“, 13:00
Istorinės LR Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33

Renginio programoje, kuri truks iki sutemų, numatyti tautinių bendrijų kolektyvų ir solistų pasirodymai, poezijos skaitymai, žaidimai, kūrybinės dirbtuvės, įvairių tautų skanumynų ragavimas.

Koncertas „Autumn devastation XI“, 17:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Ruduo yra juodas, tokia „Lemmy“ tradicija, ir jos niekas nepakeis. Šiemet programoje – „Mandragora“ (melodic death metal, Vilnius), NRCSSST (atmospheric post-black metal, Vilnius), „Berserker“ (melodic metal, Vilnius), „Grimsphere“ (death metal, Alytus).

„Šiuolaikinės seniūnijos“: Kultūrinės maudynės, 18:00
Ežerėlis, Kauno raj.

„Kaunas 2022“ kviečia patyrinėti Ežerėlio miestelį, susipažinti su vietos identitetu ir bendruomenės veiklomis. Ežerėlyje vasaros metu intensyviai vyko „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto ir dalyvaujančių menininkų – Vaidos Virbickaitės ir Žygimanto Kudirkos veiklos. Vaida kvietė vietos fotografus fiksuoti bendruomenės portretus, o visus Ežerėliečius dalyvauti fotomedžioklėje ir fiksuoti neatrastus Ežerėlio vaizdus. Ž. Kudirka rezidencijų Ežerėlyje metu tyrinėjo miestelį bei dėliojo alternatyvaus audiogido maršrutą. Audiogidas kvies visus norinčius naujai pamatyti Ežerėlį, pasinerti į jo istoriją ir išgirsti vietos gyventojų balsus, įgarsinančius maršrutą.

„Lauko kinas“: „Tesla“, 20:45
„Romuvos“ kiemelis, Kęstučio g. 62

Į Google paiešką įvedę garsiojo mokslininko Nikola Tesla pavardę per keletą akimirkų kompiuterio ekrane išvysime bemaž 48 tūkstančius įrašų. Žymiojo inžinieriaus pavardę žino kiekvienas, besidomintis inovatyviais inžineriniais sprendimais. Dabartinis inžinerijos pasaulis neabejotinai seka garsiojo fiziko pramintais takais. Ši kino juosta – apie aršią kovą už savo inovatyvias idėjas, kurios pakeitė žmonijos ateitį. Painūs, sudėtingi, kupini intrigų ir beprotiškų mokslinių eksperimentų N. Teslos (akt. Ethan Hawke) santykiai su verslininku T. Edisonu (akt. Jim Gaffigan) bei fiziku Dž. Vestinghauzu (akt. Kyle MacLachlan) dar labiau sustiprino jo ambicingas ateities vizijas.

Režisierius Maiklas Almereyda idėją, sukurti kino juostą, apie didžiausią XX a. išradėją, brandino 35 metus. Daug laiko skyręs N. Teslos mokslinių išradimų analizei, režisierius filme meistriškai perteikia ir intriguojančias jo asmenybės detales: beprotišką aistrą mokslui, liguistą potraukį švarai, milžinišką miego deficitą, fenomenalią fotografinę atmintį, puikų humoro jausmą.

Kadras iš filmo

SEKMADIENIS, 09 06

„Smart Pop Up“, 11:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Laikas keistis, atkreipti dėmesį į klimato krizę, sąmoningai imtis pokyčių kasdieniame vartojime, būti atsakingiems.

„Smart Pop Up“ akcentuoja gydantį sveiką maistą, plastiko vartojimo mažinimą, sustainable, recycled ar ilgaamžę madą ir dizainą. Ir šeštadienį, ir sekmadienį lankytojų lauks tvarumo ir sąmoningumo keliu einantys mados ir dizaino ženklai, atvira diskusija, „Lauko“ skanėstai, stalo teniso turnyras, „Lizdo“ vinilų turgelis.

IV Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis, 12:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Šiemet festivalyje pasirodys net dvi karilionininkės iš Gdansko (Lenkija), kurios pristatys šiuolaikiškas ir konceptualias programas. Anna Kasprzycka mėnesį rezidavo Kaune, kur kūrė specialų kūrinį festivaliui „Kauno garsai“, kuriame susipins kariliono ir įvairūs miesto garsai. Tuo tarpu Monika Kaźmierczak pristatys pandemijos metu sukurtus įvairių pasaulio kompozitorių kūrinius karilionui. Be viešnių iš Lenkijos, festivalyje pasirodys ir karilionininkai iš Lietuvos – kaunietis Julius Vilnonis ir Stasys Žilevičius iš Klaipėdos.

Europos žydų kultūros paveldo diena, 13:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Šių metų šventės potemė – kelionė. Žmonijos istorijoje buvo daug nelaimių, visos tautos patyrė daug kančių, žydų tautai teko itin didelis išbandymas. Bet šįsyk ne apie tai. Kviečiame į Kauno paveikslų galeriją būtent švęsti, bendrauti ir džiaugtis kiekviena bendrumo ir tolerancijos akimirka, kultūros paveldu.

Šventę pradėsime koncertu, kurį dovanos Makštučių šeima: Stasys Makštutis – klarnetas, Rokas Makštutis – klarnetas, Jolita Makštutienė – fortepijonas. Su renginyje dalyvaujančia Samuelio Bako parodos „Mano vaikystės miestas” kuratore Ieva Šadzevičiene kartu paseksim S. Bako gyvenimo keliu ir pasistengsim atrasti kuo daugiau jo paveiksluose užkoduotų mistinių paslapčių. Kuratorė perskaitys Samuelio Bako laišką, papasakos kitų įdomių faktų, bus galima užduoti rūpimų klausimų. Šventės pabaigoje ant akmenukų nupaišysime labiausiai įstrigusį S. Bako darbuose pastebėtą simbolį.

Renginį ves edukatorė Eglė Velaniškytė.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia