Maršrutas rugsėjo 30 – spalio 3 dienoms

PIRMADIENIS, 09 30

Knygų serijos meno mylėtojams ir profesionalams pristatymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Itin sėkminga ir profesionali britų meno leidyklos „Thames & Hudson“ knygų serija jau pasirodė ir Lietuvoje. Šią seriją sudaro trys knygos, kviečiančios pažvelgti į meno istorija iš neįprastų perspektyvų: L. Cheshire’o „Svarbiausi meno įvykiai“, F. Frigeri „Menininkės“ ir A. Dempsy „Modernusis menas“. Šiuos leidinius galerijoje „Meno parkas“ pristatys menotyrininkės Agnė Narušytė ir Laima Kreivytė, o renginio menu knygas bus galima įsigyti.

71106057_10156803678733753_1026418461288431616_n

Režisieriaus Gyčio Padegimo paskaita „Balys Sruoga – praėjusios epochos dvasios simbolis“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka Meno leidinių skaitykla, Radastų g. 2

Paskaitoje režisierius G. Padegimas atskleis savo požiūrį į vieną iškiliausių teatro autoritetų – Balį Sruogą, kurio asmenį jau buvo pasitelkęs paties parašytoje ir režisuotoje dokumentinėje fantasmagorijoje „JAH“ (Juozapas Albinas Herbačiauskas) ir „Viešoje (ne) mokslinėje konferencijoje Maironio sodne“. Paskaitą papildys leidinių ir dokumentų paroda „Balys Sruoga – milžinas teatro paunksmėje“ iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondų.

70766342_2749595501725916_4769637770064822272_n

TKKF. Filmas „Portugalė“ (La Portuguesa), 19:15
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Jo namai – karas, jos namai – Portugalija, tačiau jauna, ką tik ištekėjusi lordo von Ketteno žmona pasiryžusi šaltą sutuoktinio pilį Šiaurės Italijoje paversti savo namais. Vyro, išjojusio į karą, ji laukia neskaičiuodama laiko. Ką tai reiškia jaunai moteriai, įkalintai atokios pilies vienatvėje?
„Portugalė“ – austrų rašytojo Roberto Muzilio, žinomo už romaną „Žmogus be savybių“, novelės adaptacija, režisuota Ritos Azevedo Gomes.

ANTRADIENIS, 10 01

„Fluxus Labas“: kūrybinės dirbtuvės „Bendruomenės medis“, 15:00
Draugystės parkas, Taikos pr. 87B

Šios skulptūros idėja kilo iš žmonių pasakojimų apie medį, po stiprios audros nuvirtusį Dainavos rajono kieme. Šis įvykis subūrė vietos bendruomenę bendros problemos sprendimui ir paskatino visus bendrauti bei komunikuoti. Būtent tai įkvėpė Bendruomenės medžio idėją – sukurti objektą, kuris suburtų netoliese gyvenančius žmones vienam tikslui, vietoj nugriuvusio medžio „užauginti“ naują. Dirbtuvių metu menininkas, skulptorius, kalvis Benediktas pristatys kalvystės amatą ir demonstruos metalo plastiką. Organizatoriai kviečia susidomėjusius rajono gyventojus ant sukurtų metalinių lapelių iškalti savo identifikavimo simbolius: inicialus ar reikšmingas detales. Taip kiekvienas lapelis taps svarbia bei individualia skulptūros dalimi.

Pasaulinė muzikos diena, 16:00 – 18:00
Laisvės alėja

Pasaulinę muzikos dieną švęsti kviečia Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Kauno bigbendas ir jaunatviškos Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos bei Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos pajėgos. Į siautulingus muzikinius sveikinimus įsilies ir kitą dieną savo profesinę šventę – Angelų sargų dieną – švenčiantys policijos darbuotojai. Visa tai – pačioje Kauno širdyje – Laisvės alėjos atkarpoje nuo Kauno soboro iki Miesto sodo.

70289711_1557503801041615_6252475246188691456_n

Filmų programa „Sidabrinė sruoga“: „Damų laimė“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Spalis – senjorų mėnuo. Visus senjorus, mylinčius kiną, „Romuva“ kviečia džiaugtis specialia filmų programa. Įėjimas į šiuos seansus nemokamas, tačiau būtina atsiimti kvietimą kasoje, parodžius senjoro pažymėjimą.

Atviro, šilto ir jautraus filmo „Damų laimė“ herojės – penkios į septintą gyvenimo dešimtmetį įkopusios moterys. Niekad nesukūrusios šeimos, jau išsiskyrusios ar našlės. Vienos turi darbą, kitos – suaugusių vaikų, dar kitos – keletą draugių ir daugybę laisvo laiko. Tačiau jas visas jungia bendras bruožas: kasdienė kova su vienatve. Šiais laikais mūsų visuomenėje įsišaknijęs jaunystės kultas yra žymiai palankesnis vyresniems vyrams nei moterims. Jiems renkantis jaunesnes partneres, vyresnės moterys neišvengiamai susiduria su skaudinančia problema: visuomenės akyse jos tampa nereikalingomis ir tarsi nematomomis. Tačiau tai nereiškia, kad šios moterys nusivylusios gyvenimu ir praradusios tikėjimą žmonių gerumu.

maxresdefault

„Izraelio kinas tavo mieste“: „Obuoliai iš dykumos“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

„Obuoliai iš dykumos“ – tai romantinė komedija apie ortodoksus sefardus Viktoriją ir Ruveną, kurių vienintelė dukra Rivka, sužinojusi apie tėvo planą sutuokti ją su gerokai vyresniu našliu, pabėga iš namų ir su aškenaziu Dubiu apsigyvena kibuce (t. y. ūkyje, kuriame visa žemė ir gamybos priemonės yra bendra nuosavybė). Filmo režisierius jautriai, su humoru pasakoja apie jaunos izraelietės gyvenimą, kurį temdo didelis šešėlis – etninis atotrūkis tarp sefardų ir aškenazių bei religinis atotrūkis tarp ortodoksų ir pasauliečių.

Apples-from-the-Desert-1280x720

Spektaklis „DreamWorks“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Niekas nesibaigia nei gerai, nei blogai. Geriausių budistinių istorijų esmė – palikti galimybę istoriją pakeisti nuo bet kurios jos vietos. Šių istorijų personažų sprendimai ir elgesys laikomi labiau atsitiktinumais ar atsitikimais, bet tik ne likimu. Nėra nei pradžios, nei pabaigos. Gyvenimas – tai iliuzijų darbas, kuris niekada nesibaigia. Taip savo istorijas pasakoja ir rusų dramaturgas Ivanas Vyrypajevas, o jam antrina režisierius Agnius Jankevičius, mūsų katalikiškai įtampai čaižiai primindamas: „Chill! Nusiramink!“. „Vyrypajevo personažai daro ne ką kita, kaip ieško, nuo kurios vietos galėtų pradėti iš naujo, kad galėtų pradėti nuo pradžių. Jie grįžta į pirmą susitikimą, į gimimą, kad susikurtų sau dar vieną šansą“, – sako režisierius. Buitinės situacijos, draugų pokštai, šioks toks kriminalas – toks paviršutiniškas veiksmas lydi pagrindinio personažo pokalbį su mirusia žmona.

Kauno miesto kamerinio teatro nuotr.

Kauno miesto kamerinio teatro nuotr.

Kūrybinės atminties dirbtuvės „Patirk žydų kultūrą“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

Kūrybinėse atminties dirbtuvėse kviečiama pažinti ir patirti žydų kultūros paveldą žaismingai ir netradiciškai. Kartu su „KultūrBendruoMeniškų“ projektų vadove ir gide Austėja Bliumkyte-Padgurskiene dirbtuvių dalyviai rinks vietinių šančiškių prisiminimus bei apmąstys istorines žinias pasitelkdami vizualųjį meną ir muzikos garsus. Dirbtuvėse kiekvienas turės galimybę bei kūrybinę laisvę atrasti savo asmeninį santykį su žydų kultūra. Antradienį vyksiančių dirbtuvių raktažodis – „nupiešk“. Su „Fluxus Labas! Garliava“ atstove Greta Duobiene gaminsite asmeninius atvirlaiškius specialiai šiam renginiui sukurtomis priemonėmis.

Šančių sinagoga. Jono Danielevičiaus nuotr.

Šančių sinagoga. Jono Danielevičiaus nuotr.

TKKF. Filmas „Buvau namie, bet…“ (Ich war zuhause, aber…), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Režisierė Angela Schanelec žiūrovams pažįstama savo kuriamais europiečių šeimų portretais, kuriuose vaizduojamos šeimos, prislėgtos kapitalistinės visuomenės lūkesčių. Šiame filme – niekuo neišsiskirianti vidurinės klasės šeima – motina, paauglys sūnus bei mažametė dukra. Įprasta jos gyvenimo tėkmė pasikeičia tada, kai trylikametis moksleivis be pėdsakų išnyksta iš namų visai savaitei. Berniukui netikėtai grįžus, jo mama bei mokytojai panyra į gilius egzistencinius apmąstymus. Jie net nenumanė, kad jų laukia įvykis, pakeisiantis visų gyvenimus.

TREČIADIENIS, 10 02

Kūrybinės atminties dirbtuvės „Rašytinis žydų palikimas“, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į renginių ciklą skirtą pažinti žydišką palikimą ir atrasti savo kūrybinius sugebėjimus. Kūrybinėse atminties dirbtuvėse kartu su Kauno istorijos tyrinėtoja, gide, kūrėja Neringa Daniulaitiene dalyviai keliaus per Kaune gyvenusių ar iš Kauno kilusių žydų rašytinį palikimą – poeziją, prozą ir dienoraščius, išlikusius iš skaudaus holokausto laikotarpio. Paskutinės rašytinio žydų palikimo dirbtuvės skirtos jautriam II-ojo pasaulinio karo laikotarpiui. Mažų kasdienybės stebuklų ieškosite kompozitoriaus Edwin Geist ir Tamaros Lazersonaitės bei jos brolio dienoraščių eilutėse. Kalbėsitės, kas yra dienoraštis, o kažkas galbūt būtent per šią edukaciją parašys pirmąsias savo dienoraščio eilutes.

Neringos Daniulaitienės nuotr.

Neringos Daniulaitienės nuotr.

TKKF: „Darbo gamykla“, 17:40
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai ir Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia į menininkų Robert Schlicht ir Romana Schmalischo eksperimentinio filmo „Darbo gamykla“ (angl. „Labour Power Plant“, 2019) nemokamą seansą. Distopijoje pasakojama apie ateities fabriką, kuriame gaminami žmonės: individai su jausmais, norais, pomėgiais, troškimais. Tai žmonės, apsiginklavę įvairiomis fiziologinėmis, kognityvinėmis, psichologinėmis ir socialinėmis kompetencijomis, kurios juos paverčia žmogiškaisiais ištekliais. Filmą pristatys Vytauto Didžiojo universiteto Filosofijos katedros profesorius filosofas dr. Gintautas Mažeikis. Daugiau TKKF seansų rasite čia.

71491000_2933684946646924_4909794785000161280_n

Turas po parodą „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“, 18:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

16-asis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“ iš įvairių perspektyvų apžvelgia šiuolaikinę suskaitmenintą visuomenę. Festivalio organizatoriai kviečia susipažinti su fotografijos darbais nemokamuose turuose su gidu M. Žilinsko dailės galerijoje, kur yra įsikūrusi didžiausia teminės programos „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“ dalis. Trečiadienio turo tema „Internetas. Kas tai? Gal tai dėžutė? Kaip jis atrodo? Ar tai graži vieta?“. Renginys taip pat pakvies susipažinti su fotografu Heinrich Holtgreve (Vokietija) jo kūrybos pristatyme (artist talk).

Karolinos Krinickaitės nuotr.

Karolinos Krinickaitės nuotr.

Ekskursija ir dirbtuvės Fluxus kabinete, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Fluxus kabinetas pasipildė naujais J. Mačiūno, G. Hendrickso ir J. Meko kūriniais. Taip pat čia eksponuojama Yoko Ono knyga, J. Lenono dienoraštis. G. Brechto ir B. Vautier‘jė fluxus atvirukai bei J. Riddle‘o žaidimas. Pristatomi ir nematyti AY-O vaivorykštinės serijos kūriniai, tarp kurių ir garsusis J. Mačiūno portretas. Su visais šiais objektais supažindins ekskursija, o po jos galėsite praktiškai išbandyti pasilinksminimo ideologiją ir išlaisvinti savo kūrybines galias. Jūsų lauks Fluxus pašto menas bei neįprastų degtukų dėžučių gamyba. Būtina išankstinė registracija internetu arba tel. 8 675 13161.

Muziejaus nuotr.

Muziejaus nuotr.

„Fluxus Labas“: diskusija apie bendruomenes, 18:00 – 19:30
„Tempo Erdvė“, Daukšos g. 34

Trečiadienį „Tempo erdvėje“ vyks diskusija apie modernių bendruomenių užduotis – kaip išsiaiškinti vykstančius socialinius, kultūrinius, ekonominius procesus ir didinti galimybes veikti kartu su pokyčiais? Renginio programoje: atviras pokalbis, kurį ves architektė Gražina Janulytė-Bernotienė ir paskaita-diskusija, kurią ves Alfons de Laat, inžinierius iš Olandijos, gyvenęs Lietuvoje 1993 – 2010 metais.

Spektaklis „Kontrabosas“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės alėja 71

Vieno veiksmo pjesė „Kontrabosas“ – tai paralelė į mūsų pačių kasdienybę. Dabartinė garbėtroškų ir narcizų visuomenė kasdien mokosi tą pačią pamoką kaip ir P. Süskind dramos herojus – pervertinus savo galimybes, lieka protestuoti prieš tavo talento nepastebėjusi pasaulį ir jo nekęsti. Arba galų gale suvokti, kad esi tik vienas didelio orkestro instrumentas, greičiausiai net ne kontrabosas, o barškutis. Šis Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis – tai tragikomiškas savimi, muzika ir pasauliu nusivylusio kontrabosisto monologas. Jame žiūrovui atskleidžiama mažo žmogaus drama – kaip susitaikyti su tuo, kad niekada neatliksi solo partijos, kad niekada nestovėsi pirmoje eilėje, kad savo paties gyvenime esi tik antraeilis veikėjas.

70180017_2061720940595073_2526529857790148608_n

„Kaunas Hockey“ 2019/2020 sezono pristatymas, 19:00
„Rebels Irish Pub“, Laisvės al. 21

„Netaupom balso. Jungiam žalią. Palaikom Kauną!“ – tokiu šūkiu „Kaunas Hockey“ komanda kviečiame savo gerbėjus, bičiulius, artimuosius, kolegas, veteranus, partnerius ir rėmėjus kartu pasitikti naują, komandai trečiąjį, ledo ritulio sezoną. Renginyje: vyriausiojo trenerio Alex Mikheyonok krikštas, rezultatyvūs komandos naujokų prisistatymai ir smagūs įvarčiai iš baro.

71104078_2448412811880937_8772992154059407360_n

„Thundertale“ koncertas, 19:00
Kauno miesto muziejus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4.

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius vėl šaukiasi postfolkloro gerbėjus. Šį kartą muziejuje – tautinio roko atstovai – grupė „Thundertale“. „Thundertale“ renginio metu pristatys dainų programą, kurioje susipins roko ir liaudies dainų elementai.

70648794_2389800864402967_989770978525446144_n

KETVIRTADIENIS, 10 03

KAFe2019 x TKKF: „Architektūros patirtys kine“, 16:00
„Sakramentas“, Vilniaus g. 31

Kauno architektūros festivalis ir Tarptautinis Kauno kino festivalis sujungė jėgas išskirtiniam renginiui Kaune. „Architektūros patirtys kine“ tyrinės miesto kino erdves specialiai renginiui parengtoje ekskursijoje ir pakvies patirti subtilų architektūros poveikį Jill Magid filmo „The Proposal“ kino seanse, kurį lydės tarpdisciplininė diskusija. Po renginio turėsite galimybe iš arčiau susipažinti su kino ir architektūros sąlyčiais neformalioje vakarinėje dalyje. Daugiau apie renginį – www.kafe.lt, www.kinofestivalis.lt ir socialiniuose tinkluose.

Teodoro Biliūno nuotr.

Teodoro Biliūno nuotr.

Spektaklis „Hamletas po 30 metų““, 16:30
Šiuolaikinio meno ir mokslo centras, Vilniaus g. 1

Šis spektaklis – tai visiškai nauja puikiai pažįstamo kūrinio interpretacija. O kas, jeigu Hamletas tragedijos pabaigoje nežūsta, o gyvena toliau? Kaip atrodytų jo gyvenimas? Koks žmogus jis būtų? Šiuos klausimus kels ir atsakymų ieškos spektaklio „Hamletas po 30 metų“ kūrybinė grupė.

Parodos „Mano tėvo namų melodijos. Nechama Lifšicaitė“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus Kauno miesto muziejuje pristato parodą, skirtą žymios jidiš dainininkės Nechamos Lifšicaitės (1927–2017), gimusios ir savo muzikinį kelią pradėjusios Kaune, atminimui. Pirmą kartą paroda pavadinimu „Nechama“ buvo eksponuota 2017 m. Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje. Kaune paroda papildyta Nechamos muzikiniu pasakojimu – koncertine programa, sukurta Tel Avive – „Melodijos iš mano tėvo namų“.

70710444_2384296771620043_7336272073959931904_n

A. Smithson ir G. Adorno rezidencijos projekto pristatymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

A. Smithson yra Tuksone, Arizonoje (JAV) kurianti menininkė, o G. Adorno – kuratorius, dirbantis Rio de Žaneire (Brazilija). Kartu jie sudaro kūrybinį duetą „No Look Pass“ („Perdavimas nežiūrint“), tiriantį vaizduojamųjų menų bei sporto sankirtas. Susitelkę ties krepšiniu, Smithson ir Adorno stengiasi perprasi šį žaidimą ne tik kaip neutralią pramogą, bet ir kaip institucionalizuotą performansą bei socialinį ritualą, pilnai įsiskverbusį į modernių bendruomenių kontekstą. Kaip Kauno Fotografijos Galerijos rezidentai, Smithson ir Adorno išvystė savo darbą „Yesterday’s Light” („Vakarykštė šviesa“), kuriame analizuojama krepšinio pionierės Sendos Berenson istorija.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Kūrybinės atminties dirbtuvės „Vilijampolės litvakai“
Kauno Vinco Kudirkos bibliotekos Neries padalinys, A. Stulginskio g. 61

Kauno Vinco Kudirkos biblioteka kviečia į kūrybines atminties dirbtuves „Vilijampolės litvakai“, kurios vyksta bibliotekos Neries padalinyje, A. Stulginskio g. 61, rugsėjo 26, spalio 3, 10, 17 d. 18 val. Dirbtuvių vadovas – istorikas, gidas Deimantas Ramanauskas.

Šią savaitę dirbtuvėse susipažinsime su žydiška gastronomijos tradicija ir jos poveikiu Lietuvos gastronomijai. Bandysime išsiaiškinti, ką reiškia žodžiai košerinis, chala, beigelis, foršmachas, šabas, chanuka ir t.t. Kartu su Kauno žydų bendruomenės nariais degustuosime tradicinius žydų patiekalus.

Koncertas „Drum&Brass: Giunter Percussion ir Trimitas“, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

„Trimito“ klausytojai įpratę prie pučiamųjų instrumentų įvairovės. Šiame koncerte įvairovės padvigubės – scenoje su orkestru pasirodys pripažintas perkusijos ansamblis „Giunter Percussion“. Koncertas „Drum&Brass: Giunter Percussion ir Trimitas“ – tai gaivus džiaugsmas naujų skambesių išsiilgusioms klausytojų ausims: turtinga mušamųjų instrumentų tembrų paletė susijungs su pučiamųjų garsais, sukurdama netikėčiausius sąskambius ir lydėdama į egzotiškas garsines keliones.

71101370_2547979118822213_8407460209189978112_n

Tarptautinis šokio festivalis AURA29: „OH-2“ , 19:00
Verslo lyderių centras BLC, K. Donelaičio g. 62/V. Putvinskio g. 53

Ką reiškia būti žmogumi? Kaip mes kartu egzistuojame kaip atskiros būtybės ir kaip viena esybė? Kaip mes suprantame žmogiškumą? Šiuos klausimus analizuoti imsis „OH-2“ – Christine Bonansea Saulut multimedijos kūrinys, sukurtas bendradarbiaujant su vizualiniu menininku Yoann Trell ir kompozitore Nicole Carroll. Tuo pačiu metu „OH-2“ – tai puiki proga susipažinti su nauja tarptautine šokio teatro „Aura“ trupe.

Sigel Eschkol nuotr.

Sigel Eschkol nuotr.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia