Maršrutas rugsėjo 30-spalio 2 dienoms

PENKTADIENIS, rugsėjo 30 d.

Vytauto Mačernio 95-osios gimimo metinės, 17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Poetas Vytautas Mačernis tegul bus savo kartos iškiliausia figūra. Ši rašytojų karta yra gimusi apie 1920 metus, brendusi Nepriklausomoje Lietuvoje, išsilavinusi, intelektuali, studijavusi Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetuose, užklupta pirmosios sovietų okupacijos, vėliau – Antrojo pasaulinio karo, po jo – antrosios okupacijos. Tuomet jaunųjų talentų likimai klostėsi skirtingai. V. Mačernio gyvenimą 1944 m. nutraukė atsitiktinė skeveldra. Daugiau apie jaunųjų talentų likimus – iki spalio 1-osios veikiančioje to paties pavadinimo parodoje, o V. Mačernio gimimo dieną muziejuje minės  humanitarinių mokslų daktaras Manfredas Žvirgždas, aktorius Saulius Čiučelis, pianistas Darius Kudirka. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Nemokami naktinio kino seansai „Tyrėjų naktyje“, 20-23 val.
Daugirdo amfiteatras, Prieplaukos krantinė

Šiemet pradėta „Kauno tiltų“ iniciatyva kviečia kauniečius į „Daugirdo amfiteatrą“ Aleksoto tilto prieigose pažiūrėti režisieriaus J. Saboliaus filmo apie legenda tapusį lietuvį akrobatinio skraidymo čempioną Jurgį Kairį, garsėjantį savo kvapą gniaužiančiais triukais ore ir po tiltais. Seansų pradžia – 20:00, 20:45, 21:30 ir 22:15 val.

Ekskursija po parodą „Šviesa. Įtampa. Objektas“, 18 val.
Projektų erdvė „Kabinetas”, A. Mapu g. 20

Parodos autorius Dainius Trumpis, kuris ir ves ekskursiją, kalba ir klausia: „Susijungus vizualiai estetikai su konceptualia mintimi visiškai netikėtose urbanistinėse ar gamtinėse erdvėse, įvyksta trumpalaikis blyksnis. Elektros srovė per kūną prateka tartum kaip per grandinę.

Natūralus, savaiminis ir nenatūralus, dirbtinai sukeltas švytėjimas. Ar galima išorinėmis priemonėmis sukurti vidinį švytėjimą? Kaip objektų pagalba jį aktyvuoti?“

trumpis

„Raudono namo“ iškyla – atidarymas, 19:00
Knygyno „Knygų alėja” rūsys, Laisvės al. 106

Tarptautinės muzikos dienos išvakarėse Aleksote veikęs „Raudonas namas kraustosi raudonu kilimu išmuštą į T. Ivanausko zoologijos muziejaus rūsį, virš kurio veikia knygynas „Knygų alėja“.  Kažkada ten veikusi kavinė buvo vadinama „Šikšnosparniu. Reinkarnavusios erdvės programoje pasirodys grupė „Ana-logika ir įvairios jos kombinacijos, veiks Vytauto Steponavičiaus paroda.

Naujo serialo „Vatnikas“ premjera, 20 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Komikas Oleg Surajev sako: „Tai mano naujas projektas, kurį nufilmavome šią vasarą JAV. Su visa komanda labai ilgai dirbome , tikiuos jums patiks. Taip pat, tai mano pirmasis didesnis režisūrinis darbas. Po peržiūros kiekvienas žiūrovas galės išsakyti savo nuomonę apie serialą, užduoti klausimus ir įsijungti į diskusiją. Juk ne viską reikia daryti anonimiškai internete“.

Grupių „Kobra and the Lotus“ ir „Veonity“ koncertai, 21 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Hardrokas iš Kanados ir power metal iš Švedijos.

„Mood Sellers“ koncertas, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

„Mood Sellers“ – orkestro pankai, kurių saviraiškai nepakako standartinės pučiamųjų muzikos. Todėl vietoj orkestrinių kūrinių jie pradėjo groti muziką, kurios patys klausė. Tačiau ta muzika buvo atliekama ne gitarom, patefonais ar vokalais kaip būtų įprasta, o skambėjo iš varinių dūdų. Dabar, šio brass band’o kūriniuose galima išgirsti jazz’o, new orleans second line, disco ar balkanų muzikos motyvų, bei pačių išrastą drum’n’brass.

ŠEŠTADIENIS, spalio 1 d.

„Gero kino klubo“ seminaras, 9 val.
Kauno kino centras „Romuva”, Laisvės al. 54

Įvadinio seminaro, kurio metu laukiami nauji klubo nariai, metu filosofas Nerijus Čepulis padės pažvelgti į kino suvokimą ir terapinę jo prigimtį. Patirtimi ir kūryba dalinsis režisierė Marija Stonytė, o VDU lektorius Jaq Greenspon kvies diskutuoti apie kino isdustriją. Dieną vainikuos filmo „Didybės kapinės” peržiūra, kurią pristatys ir apžvelgs žurnalistas bei prodiuseris Rytis Zemkauskas.

„Kaunas Photo“ parodos „Flâneur: Savanoriai“ atidarymas, 12 val.
Rotušės aikštė

Interaktyvios instaliacijos pavidalo fotografijų paroda atidaroma dalyvaujant Nuno Salgado, Europos projekto „Flaneur: new urban narratives“ vadovui ir autoriams, eksponuojamus darbus kūrusiems Kaune: The Caravan Gallery (Jan Williams, Chris Teasdale, JK), Henrik Duncker (Suomija), Mariušui Forecki (Lenkija). Paroda įmontuota stikliniuose kubuose, pastatyta po atviru dangumi, veiksianti dieną, o naktį įsižiebsianti kartu su miesto žiburiais, kurs naująjį Kauno arterijos – Savanorių prospekto naratyvą. 11 tonų sveriančia paroda, atvykstančia tiesiai iš Portugalijos, bus galima vaikščioti, ant jos sėdėti, ilsėtis ir gėrėtis Kaune užfiksuotais miesto vaizdais. Iki spalio 24 dienos.

Vakarėlis „Stereo 12 incher“, 21 val.
Kavinė „Movido”, Laisvės al. 54

Už pulto su krepšiais: Sleeper vs Numba None

A. Vivaldi oratorija „Juditos triumfas“, 15 val.
Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia, Rotušės a. 8

Oratorijos 300 m. sukūrimo proga ją atliks VDU Kamerinis orkestras (dirigentas Jonas Janulevičius) ir VDU Muzikos akademijos mišrus choras (vadovas Mindaugas Radzevičius).

lranci

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ gala koncertas „55“, 17 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Orkestras, vienas Kauno miesto simbolių, yra pastoviai atsinaujinantis, veržlus bei nuolat keliantis savo meistriškumo kartelę, o pastaruoju metu klausytojams pristatantis vis naujas ir originalias koncertines programas. Jubiliejaus proga orkestras rengia iškilmingą, tačiau kartu ir nuotaikingą gala koncertą. Kauno valstybinės filharmonijos scenoje orkestras paklus Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiojo dirigento Jono Janulevičiaus mostams. Būsimų įspūdžių neaprašysi, tad Pasaulinę muzikos dieną iškilmingomis fanfaromis, operų, operečių, miuziklų arijomis, populiariaisiais šlageriais tekalba muzika.

„Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Tai unikali, bene vienintelė grupė Lietuvoje atliekanti klezmer (tradicinė žydų) muziką ir maišanti ja su šiuolaikiniais ritmais. Klezmer muzika Lietuvoje gyvavo nuo žydų atsikraustymo į LDK teritorijas iki Antrojo pasaulinio karo. Karo metu ji buvo nutraukta nežmoniškais būdais,  o dabar jau tikrai laikas atsigręžti į istoriją.

SEKMADIENIS, spalio 2 d.

Muzikinė popietė visai šeimai, skirta Vokietijos vienybės dienai paminėti, 14 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Muzikinėje popietėje pasirodys jaunieji talentai, įvairių fondų ir konkursų stipendininkai ir laureatai Knut Hanßen (fortepijonas, Vokietija), Lewin Losemann (saksofonas, Vokietija) ir Sami Kim (smuikas, fortepijonas, Vokietija), atliksiantys vokiečių kompozitorių muziką.

Spektaklis „Geriu žalią tylą“, 18 val.
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Į teatro sceną perkeliama Rimanto Šavelio knyga „Geriu žalią tylą“ – tai prisiminimai apie savotiška legenda tapusį Paulių Širvį. Nors abu kūrėjus skyrė dviejų dešimtmečių amžiaus tarpsnis, Rimantas Šavelis profesionaliai braukia užmaršties dulkes nuo įvairiaspalvės Paulio Širvio biografijos. Spektaklio metu išgirsite 12 eilėraščių pagal R. Šavelio knygą „Geriu žalią tylą“. Poetinius P. Širvio tekstus dainoms pritaiko Karolis Kaminskas.

sirvys

Filmas „Gitel“, 16 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Naujame brito Robert Mullan filme graži, išsilavinusi, šmaikšti, talentinga smuikininkė Gitel Bergman atrodo sėkminga ir nerūpestinga. 1969 m. rugsėjo 5 d. ji  ruošiasi į savo 33-jo gimtadienio šventę, nors jai atrodo, kad nėra jokios priežasties švęsti, nes ji turi paslaptį. Jai vaidenasi. Vaidenasi ne tik skausmingi praeities prisiminimai, bet ir jos dviejų mažų sesučių, žiauriai nužudytu kartu su judviejų tėvais per Holokaustą, šmėklos. Gitel gyvena kankinama milžiniško kaltės jausmo, tiesiog dėl to, kad gyvena. Gyvendama tik praeitimi, Gitel nemato jokios ateities. Mylėti ir būti mylimai jai atrodo neišpildoma svajonė, tačiau vieną dieną į jos širdį pasibeldžia meilė. Tačiau ar pavyks naujai užgimusiems jausmams nugalėti praeities šešėlius ir duoti Gitel tikėjimą ateitimi, gyvenimu bei meile?

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia