Maršrutas rugsėjo 29-spalio 1 dienoms

PENKTADIENIS, 09 29

Festivalis „Area“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Muzikos susivienijimas „Ghia“ antrąjį savo didelio masto renginį krausto į Kauną. Trijose centro lokacijose – Kauno menininkų namuose, KTU rūmuose ir „Lizde“ per savaitgalį pasirodys keliolika atlikėjų, svarbiausias kurių, geriausiai atspindintis organizatorių vizijas ir idėjas, yra kompozitorius ir režisierius iš Prancūzijos Franck Vigroux. Žinomas dėl itin plataus spektro eksperimentų – nuo modernios klasikos iki industrial ir noise – F. Vigroux konstruoja sunkias garso dizaino struktūras, kurias dažnai papildo netradiciškai naudojama elektrinė gitara. Daugiau apie festivalį skaitykite čia.

Cremation Lily (asmeninio archyvo nuotr.)

Festivalyje taip pat pasirodysiantis Cremation Lily (asmeninio archyvo nuotr.)

Popietė „Oskaro Milašiaus mistika“, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Minint 140-ąsias lietuvių ir prancūzų rašytojo gimimo metines poeto kūrybą skaitys Kauno kamerinio teatro aktorė Alma Masiulionytė

Irenos Milkevičiūtės ir Antano Tveragos koncertas, 16:00
M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos muziejus, K. Petrausko g. 31

M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos muziejuje vyks dainininkų Irenos Milkevičiūtės (sopranas) ir Antano Tveragos (tenoras) koncertas. Koncertmeisterė – Elvyra Knižnikovaitė-Būrė, koncerto vedėja ir skaitovė – Valdonė Juozapavičienė. Programoje – klasikinių ir romantinių operų arijos ir duetai, dainos, A. Tveragos poezija.

Operetės „Misteris X“ premjera, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

1995 m. Kaune Imre Kálmáno „Cirko princesė“ buvo pastatyta pirmą kartą pagal originalų Julius Brammerio ir Alfredo Grünwaldo libretą, kuriame labai ryški rusų aristokratijos linija, daug rusiškų veikėjų. 2017 m. pastatymo variantui dramaturgė Ramutė Skučaitė apjungė keletą operetės libreto versijų, gerokai nutoldama nuo XX a. pradžios madų. Kaip savarankiška režisierė čia debiutuoja Viktorija Streiča, debiutas tai ir Vaidotui Jakučiui, sumąsčiusiam ir realizavusiam šiai operetei scenografiją jo mėgstamu „steampunk“ stiliumi.

Spektaklis „Sukultas ąsotis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Scenoje – seniausias Gruzijos Telavi Vaja-Fhavela dramos teatras su pasaulinio garso režisieriaus Roberto Sturua spektakliu – Heinrich von Kleist „Sukultas ąsotis“. Tai daugeliu apdovanojimų įvertinta eiliuota komedija apie nuodėmingą teisėją, pakliuvusį į nemalonią istoriją, kurią pats narplioja teisme.

Spektaklio „Pagalvinis“ premjera, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Prasidėjęs kaip mįslinga ir tamsi kriminalinė istorija, spektaklis virsta makabrišku neogotikiniu trileriu. Žiauriai nužudyti keli maži vaikai, o jų nužudymo būdas aprašytas jauno rašytojo Katurjano apsakymuose. Net ir išaiškėjus, kas žudikas, lieka klausimas: kas kaltas? Ar menininką galima kaltinti už jo meno žiaurumą? Ar galima kaltinti meną, sakant, jog jis „propaguoja smurtą ir žudymus“?

Martinas McDonaghas – pasaulyje žinomas šiuolaikinis airių dramaturgas, kurio pjesė „Pagalvinis“ (2003 m.) yra statoma visame pasaulyje. „Svarbus dalykas, nulėmęs pjesės pasirinkimą – makabriška, net liguista, tokia neogotikinė atmosfera. Kartais net neaišku, ar kai kurie įvykiai vyko realybėje, ar tik Katurjano galvoje“ – teigia režisierius Gintaras Varnas. Jis „Pagalvinyje“ lieka ištikimas vizualiam, teatrališkam teatrui. Spektaklyje veikia keturi aktoriai ir dailininkės Julijos Skuratovos kurtos lėlės bei kaukės, valdomos pačių aktorių. Lėlės įkūnija Katurjano pjesių personažus .Spektaklyje vaidina režisieriaus antrojo aktorių kurso absolventai, šiemet baigę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kartais mielai vadinami „varniukais“. „Pagalvinis“ paremtas šių aktorių diplominiu darbu, kuris teigiamai nustebino net patį kurso vadovą.

Remio Ščerbausko nuotr.

Remio Ščerbausko nuotr.

Vakaras „Cosplay užkulisiai“, 18:00
VDU japonistikos klubas „Hashi“, V. Putvinskio g. 23

Už spalvingų kostiumų, šypsenų, juoko ir įvairiausio plauko fantastinių veikėjų stovi jie – cosplay menininkai. Šį penktadienį „Hashi“ klube artimiau susipažinsite su šia kultūra Baltijos šalyse.

Kauno miesto simfoninio orkestro sezono atidarymo koncertas „Meilės tango“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

13-ojo orkestro sezono pradžios vakaras – kartu ir Tarptautinei muzikos dienai skirtas koncertas. Šio koncerto solistas akordeono meistras Aydar Gaynullin bei orkestras, diriguojami Vilmanto Kaliūno klausytojams dovanos jausmingą muzikį vakarą. Koncertinėje programoje skambės A. Konstantinovich Glazunov, A. Dvořák, A. Piazzolla, M. Ravel, V. Monti, A. Khachaturian, J. Brahms, A. Gaynullin kūriniai.

„FuckUp Nights vol. 4“, 18:30
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Jau ketvirtąjį kartą ciklo organizatoriai kviečia klausytis linksmų istorijų apie versle bei projektuose nutikusius fai’’us. Tokių susitikimų idėja prieš keletą metų gimė Meksikoje ir paplito po visą pasaulį -renginiai organizuojami jau daugiau nei 200 miestų, 6 žemynuose, 25-iomis kalbomis.

„Andajos“ ir „Korio“ koncertai, 19:00
Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejus L. Zamenhofo g. 12

Muziejaus „Etno palėpėje“ svečiuosis du skirtingi veidai keturiuose asmenyse. Dvi muzikos grupės – folk rock roots revival stiliumi grojantys „Andaja“ ir power folk kuopa „Korys“ – skleis savo muzikinius kerus ir džiugins širdis.

„Andaja“ archyvo nuotr.

„Andaja“ archyvo nuotr.

Šokių studijos „Jazz House“ atidarymas, 20:00
„Jazz House“, Jonavos g. 40

Naujoji žiazo šokių studija kvies mokytis lindyhop’o, solo džiazo, balboa, shag’o, tap’o bei bliuzo judesių. Atidaryme gros „The Shoekillers Band“, vyks atvira pamoka, šokėjų pasirodymai ir mokytojų prisistatymai.

Domanto Razausko koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Domantas Razauskas savo tekstais ir muzika dalijasi jau beveik 15 metų. Tradiciškai jis laikomas dainuojamosios poezijos žanro atlikėju, nors jo kuriamų dainų stilistikos apibūdinti neįmanoma. Tai muzikinių žanrų gausa nuo reggae, bliuzo, džiazo, folk muzikos iki avangardo.

„Khroma“, „Crib45“ ir „Evestus“ koncertai, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Penktadienį laukia electronic / alternative metal / post metal / experimental iš Suomijos ir industrial rock iš Estijos.

Vakarėlis „ФON“, 22:00
Baras Kamerinis, Kęstučio g. 74

Fono garsus teatro bare kurs Numba None (Corvalol Bros.) ir E-roott (Groove Tribe).

„BA“ DJ setas, 22:00
„Keulė Rūkė“, Pramonės pr. 16A

Šviežiausia ir niekšingiausia Kauno užkandinė industriniame rajone kviečia pažymėti savaitgalį su idėjiniu grupės „BA“ lyderiu, kuris sao DJ setu pažadėjo nuversti keletą sienų ir aptvarų gyvulių ūkyje.

„Grūzas Ne Muzika“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Kaip visuomet, klampiai, tamsiai ir sodriai su „Smalos“ virėjais iš sostinės – Manfredu ir „12 inčų po žeme“.

gruzas

ŠEŠTADIENIS, 09 30

Simpoziumas „VeGandhi“, 10:00
KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, A. Mickevičiaus g. 37

Simpoziume, kurį organizuoja Tarptautinis semiotikos institutas, KTU, „Tušti narvai“ ir „auGalybė“, kalbės Elžbieta Latėnaitė, Dario Martinelli ir kiti augalinę mitybą praktikuojantys bei ja besidomintys pranešėjai.

vegandhi

Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo diena, 11:30
Kauno pilis

Šis renginys jau tapo miesto vizitine kortele, o jo formatas išlaiko pranciškoniškąjį sakralumą, su malda, palaiminimu ir pramogomis visiems šeimos nariams.

Kūrybinės dirbtuvės su Kauno bienale, 12:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Jei svajojate dirbti mados pasaulyje, bet nežinote, nuo ko pradėti, tekstilininkė-kostiumo dizainerė Aušra Sedlevičiūtė supažindins jus su drabužių gamybos pradmenimis. Išduosime paslaptį: išeisite su vienetiniais marškinėliais.

Derliaus šventė, 12:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Šventės plati bei „skani“ programa ir suteiks žinių, ir leis pajusti neatrastų, netikėtų skonių. Jūsų laukia paskaitos, folkloro ansambliai „Linago“ ir „Alda“, „Decofest“ sukurta moliūgų kompozicija, sodo gėrybių degustacija, vietoje spaudžiamos sultys, vaisių ir daržovių saldainiai, ekologiški produktai.

Filmas „Šventasis“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Metų geriausiame lietuviškame filme „Šventasis“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Šiemet geriausiu aktoriumi pripažinto Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį veikėją Vytą išmeta iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius A. Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija.

sventasis

Kauno bienalės ekskursija „Ką veikėte kol manęs nebuvo?“, 14:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Ekskursijos metu kalbėsime, kaip mus veikia paminklai ir ką mes šiandien laikome paminklais. Kalbėsime apie tai, ką savo šalies ir miesto praeityje matome patys ir kaip mus mato kiti – Kauno bienalės menininkai atvykę iš užsienio; nuo skaudžios patirties iki vis dar niekaip nerandamų sprendimų. Galbūt pavyks atsakyti 27-erių jaunuolei, ką gi veikėme, kol jos nebuvo? Kaip toli nuėjome per 27-erius metus, nesunku įvertinti stebint miestą, daug sunkiau vieningai sutarti, ką apie tai manome. Yra ir nėra – šį teiginį patvirtinsime ties kiekvienu Kauno bienalės objektu ar instaliacija. Aplankysime 7 sovietmečio (vienaip ar kitaip) paženklintus objektus.

Ekskursijoje vietų skaičius ribotas, tad rekomenduojama išankstinė registracija: neringa@biennial.lt / +37062998182. Ekskursijos taip pat vyks spalio 21 d. ir lapkričio 18 d.

Remio Ščerbausko nuotr.

Remio Ščerbausko nuotr.

Festivalis „Autumn devastation VIII“, 16:30
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Kasmetinėje lietuviško metalo fiestoje dalyvauja „Au-dessus“ (black metal), „Awakening sun“ (melodic death metal), „Tručas“ (trash metal), „Pekla“ (speed’n’roll), „Amžius“ (black metal), „Deprivacija“ (black/sludge) ir „Blood patch“ (trash/death metal).

Kauno valstybinės filharmonijos koncertinio sezono atidarymas, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Pasaulinei muzikos dienai skiriamame koncerte pasirodys Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas 75-metį švenčiančio maestro Donato Katkaus, ir solistas Liudas Mockūnas (saksofonas). Skambės Piotro Čaikovskio Serenada styginių orkestrui, Dmitrijaus Šostakovičiaus „Kamerinė simfonija“ ir Oskaro Balakausko kūrinys, kuriame solo partiją atliks L. Mockūnas.

Kauno komiksų rezidencija: paroda ir koncertas, 18:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Kauno komiksų rezidencijos kvietimu rugsėjo mėnesį Kaune gyvena ir kuria menininkė Sheree Domingo iš Berlyno (Vokietija). Botanikos sode ji surengs savo darbų parodą, kurioje bus pristatytas ir projektas kartu su Lietuvos menininkais, taip pat vyks koncertas. Daugiau apie renginį skaitykite čia.

Sheree Domingo Kaune sukurtas komiksas, atspausdintas riso technologija / Sheree Domingo nuotr.

Sheree Domingo Kaune sukurtas komiksas, atspausdintas riso technologija / Sheree Domingo nuotr.

„Junior a“, koncertas, 23:00
„Anna Mesha“, Vasario 16-osios g. 1

Vienas netikėčiausių lietuviškos muzikos naujokų pirmiau išgarsėjo užsienyje ir internete, ir tik dabar susirinkinėja darbo vaisius tėviškėje.

SEKMADIENIS, 10 01

Kūrybinis žaidimas-seminaras „Žaidžiu mokyklą“, 11:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Žaidžiu mokyklą“ – tai edukacinių kūrybinių žaidimų ciklas, skirtas pasiruošti sėkmingam mokyklos startui. Jo metu vaikai ir tėvai žais ir aktyviai veiks kartu, mokysis greitai prisitaikyti prie naujų situacijų, sutelkti dėmesį, atskleisti ir parodyti savo kūrybines galias, įveikti vidinius barjerus susipažįstant, bendraujant su kitais, atliekant linksmas užduotis. Žaidimai vaikams suteiks naudingų patirčių, tėveliams – naujų idėjų, visiems dalyviams – daug šiltų ir ilgai išliekančių emocijų.

Spektaklis-diskoteka vaikams „Negalima!“, 15:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Dažnai suaugusiųjų bendravimas apipintas įvairiais elgesio kanonais, o vaikų elgesys supančiotas draudimais. Suprantama, jog mažiesiems nėra labai smagu gyventi „Ne!“ ir „Negalima!“ pasaulyje, o tuo labiau sudėtinga jį pažinti. Norėdami „apsaugoti“ savo vaikus, o kartais net nežinodami kodėl, suaugusieji draudžia inertiškai.

Pasak spektaklio kūrėjų – režisierės, dramaturgės Agnės Dilytės ir scenografo Artūro Šimonio, tai spektaklis apie absurdiškus, neargumentuotus draudimus, kurie gniaužia ir slopina savarankišką, kritinį žmogaus mąstymą, stabdo kūrybines iniciatyvas. „Šis spektaklis, tarsi protestas prieš tai, kas negalima ir paguoda tam, kam draudžiama“, – teigia A. Dilytė.

Teatro archyvo nuotr.

Teatro archyvo nuotr.

Spektaklis visai šeimai „Žydroji paukštė“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Žydroji paukštė“ seka alegorinę Nobelio premijos laureato M. Maeterlincko pasaką apie tai, kaip tamsų šv. Kalėdų vakarą du vaikai gauna užduotį surasti ir pagauti Žydrąją paukštę. Jie leidžiasi į nuotykių ir stebuklų kupiną kelionę po fantastinius pasaulius, rūmus ir sodus. Tačiau tam, kad ją surastų, neužtenka ryžto ir drąsos įveikti didelius atstumus, susitikti su šviesos ir tamsos galiomis, gėrio ir blogio pasauliais, reikia vieno paprasto ir tuo pačiu stebuklingo dalyko – reikia sugebėti pamatyti tai, kas neregima.

Teatro archyvo nuotr.

Teatro archyvo nuotr.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia