Maršrutas rugsėjo 28–spalio 1 dienoms

PIRMADIENIS, 09 28

Paroda „Godo dveji“, nuo 16:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Baro antrojo gimtadienio proga proga iliustratorė Asur Sura ir fotografas Artūras Novikovas paruošė parodą su, jų akimis, svarbiausias įvykiais gyvenant antruosius baro metus. AsurSura plakatai, Artūro šilti ir unikalūs kadrai susipins į vieną ir papasakos baro antrų metų istoriją. Apžiūrėkite jums patogiu metu, kai veikia baras, iki pat spalio 15-os.

Muzikos dirbtuvės „GOS RECORDS: žemų dažnių tonas“, 16:00
Tempo erdvė, M. Daukšos g. 34

„Gos records“ kartu su „Kaunas 2022“ pristato muzikos kūrimo dirbtuves, kurių metu supažindinsime su muzikos kūrimo pagrindais. Nuo melodijų kūrimo iki vokalų rašymo – dalinsimės idėjomis bei patarimais apie kūrybinį procesą siekiant padėti naujiems kūrėjams atrasti savo garsą. Mūsų siekis – supažindinti naujus kūrėjus su muzikos industrija ir skatinti joje dalyvauti. Renginys (dirbtuvės vyks ir trečiadienį) nemokamas, tačiau būtina registracija: https://forms.gle/AWXoXdrtbpN6dpfr5

Paskaita „Mados tarpukario Lietuvoje“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

1939 m. Kaune jau veikė 60 restoranų, 30 alaus barų, keliolika kavinių, o miestas pramintas mažuoju Paryžiumi. Čia galėjai sutikti daugybę išsipuošusių damų ir elegantiškų ponų, žavėjo modernizmo architektūra. Be pagrindinių tarpukario mados tendencijų, kurių lietuvaitės laikėsi uoliau nei pačios prancūzės, vyrų madoje įsitvirtino uniformos, kurios visuomenei patiko ir itin tiko tuometiniam A. Smetonos režimui. Paskaitos lektorė – kostiumo istorijos ekspertė, dizainerė Lija Janauskienė. Paskaita – Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Drabužių istorijos“ dalis. Projekto metu kviečiame sužinoti daugiau apie istorinę madą įvairių paskaitų, susitikimų bei edukacijų metu.

Slemas #35, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Nekenčiate pirmadienių? Žadintuvo? Kapitalizmo? Susirinkimų? Studijų? Darbo? Širdį glosto tik kava ir memai su niurzgom katinėliais? Jūsų problemas išspręs slemas! Atneškite savo nuovargį, melancholiją ir savaitgalio ilgesį ant scenos, išrėkite pagiežą į mikrofoną – kaipmat palengvės! Slemo #35 vedėja – Akvilė Matulionytė. Šaltajam sezonui slemas palieka Kauno menininkų namų kiemelį ir kraustosi į erdvesnę Kauno kultūros centro salę! Ten, nepaisant apribojimų, tilps visi slemo mylėtojai.

ANTRADIENIS, 09 29

Svečiuose pas Tūbelius: „Gilių kava | Žaliakalnis“, 18:00
Kauno dailės gimnazija, Dainavos g. 1

Iniciatyva „Gilių kava“ kviečia tikros gilių kavos išgerti žymios Žaliakalnio šeimos – Juozo Tūbelio (1882 – 1939) ir Jadvygos Chodakauskaitės-Tūbelienės (1891 – 1989) namuose, kuriuose dabar įsikūrusi Kauno dailės gimnazija (Dainavos g. 1). Pradžioje apžiūrėsime patį vilos pastatą, kur buvo filmuojamas ir legendinis „Raudonmedžio rojus“.

Vakarą praleisti mums padės ir apie Tūbelių įsikūrimą Žaliakalnyje, asmenybes, namų tradicijas papasakos monografijų „Portretas: Juozas ir Jadvyga Tūbeliai“ ir „Seserys. Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“ autorė, Istorinės Prezidentūros Kaune muziejininkė ir istorijos mokslų daktarė Ingrida Jakubavičienė. Iniciatyvą ir vakaronę palaiko „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas“.

Kauno atminties ekranai: filmas „Mano mažytė žmona“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

„Mano mažytė žmona“ (rež. Raimundas Banionis, 1984) – filmas apie laisvę ir saldžią it medus meilę Kauno zoologijos sodo ir Laisvės alėjos fone plaukiant Nemunu. Svečiuose rašytoja, publicistė, mentorė Sandra Bernotaitė. Kalbėsimės apie cenzūrą sovietmečiu ir dabar. Taip pat dalyvaus laivybos Nemunu istorikas Gediminas Kasparavičius. Vakarą veda kino istorikas ir kritikas Gediminas Jankauskas.

Kadras iš filmo „Mano mažytė žmona“

„Common People“: Filmas „Madame“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Madam“ kviečia leistis į asmenišką kelionę, kurios metu, Caroline – žavinga devyniasdešimtmetė močiutė, ir filmų kūrėjas, jos anūkas Stéphaneʼas nagrinėja lytinės tapatybės vystymą ir perdavimą patriarchalinėje aplinkoje. Caroline, pažadėta šeimyniniam gyvenimui 1920-aisias, sugeba išsivaduoti iš priverstinės santuokos gniaužtų ir tampa sėkminga verslininke, nepaklūstančia to meto socialinėms konvencijoms. Tuo pačiu Stéphaneʼui sunkiai sekasi atlikti vaidmenį, kurio visi iš jo tikisi buržuazinėje šveicariškoje šeimoje, kol jis galiausiai atsiskleidžia ir leidžiasi į kryžiaus žygį prieš homofobiją ir seksizmą. „Madame“ – tai šeimos saga, paremta privačių archyvų medžiaga, kuri siūlo dialogą tarp šios ekstravagantiškos matriarchės ir jos gėjaus anūko, mesdama iššūkį socialinę lytį ir seksualumą supantiems tabu. Rež. Stéphane Riethauser. Filmą pristatys Augustas Čičelis – Vilniaus queer festivalio „Kreivės“ organizatorius, programos sudarytojas, vienas queer archyvo Lietuvoje iniciatorių.

Koncertas „Edvardo Griego sonatos“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kamerinės muzikos vakare – išskirtinė galimybė pasiklausyti norvego kompozitoriaus Edvardo Griego sonetų. Šią programą klausytojams pristato pasaulyje pripažintas fortepijono virtuozas Alexanderis Paley (JAV) ir lietuvių smuikininkas Raimondas Butvila, 1993–2011 m. gyvenęs ir dirbęs Venesueloje. Buvę bendramoksliai Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje R. Butvila ir A. Paley nuo 2013 m. pradėjo aktyviai bendradarbiauti ir kartu rengti kūrybines programas. Kartu jie grojo rečitalius Lietuvoje, koncertavo su VDU kameriniu orkestru, atliko J. Haydno ir F. Mendelssohno koncertus smuikui ir fortepijonui, 2016 m. A. Paley pakvietė R. Butvilą dalyvauti savo rengiamame festivalyje Andų Muleno mieste (Moulin d’Ande) Prancūzijoje. Jų kūrybinis bendradarbiavimas tęsiasi iki šiol.

TREČIADIENIS, 09 30

Paroda „Uždaros teritorijos: Φ langas“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Ši paroda – 2019 m. pavasarį (gegužės 13–19 d.) Kuršių nerijoje vykusio kūrybinio vystymo sesijos – fotografų plenero „Uždaros teritorijos“ rezultatas. Parodos autoriai ir plenero dalyviai Laima Beržinytė-Gulbinienė, Lina Juškauskaitė, Evgenia Levin, Simonas Baronas, Ramūnas Danisevičius, Jonas Staselis, Rimantas Steponavičius, Domantas Umbrasas kūrybine judėjimo ir ritmo seka „123“ žingsniavo per sąmoningus patyrimus, erdvės pajautas. Svarbiausias plenero tikslas: kūrybinio laiko ir erdvės modeliavimas, kurį simboliškai „apglėbia“ lango motyvas. Tema „Langas“ dedikuota fotografui Michailui Raškovskiui (1959–2009). Michailas kūrė ir užsienyje, ir Vilniuje, ir Kuršių nerijoje.

Parodos vizualuose naudota Simono Barono fotografija, sukurta plenero metu.

Filmas „Advokatas“, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Mirus tėčiui advokatas Marius permąsto savo vertybes. Gedulą keičia nauji jausmai, kai Marius internete ima megzti netikėtą ryšį su gražuoliu siru – pabėgėliu Ali. Susitikimas Belgrade pakeis abiejų vyrų gyvenimą. Režisierius – Romas Zabarauskas.

Tarptautinis šokio festivalis AURA30. Atidarymas: „Begalybės“, 19:00
„Krepšinio namai“, Santakos g. 11

Nors šalys beveik užsidarė vienos nuo kitų, bet festivalyje pamatysite šokėjus net iš 16–likos viso pasaulio šalių. Visi pasipuošę „Chimeros Karoliais“, nepaisant „Degančios trinties“, ant „Sužeistų Elnių“ susirinko „Kartu“ į Kauną, kad būtų „Šalia“ ir skelbtų „Meilę“ „Begalybėse“.

Jubiliejinį festivalį naujutėliuose Krepšinio namuose atidarys Kauno šokio teatras „Aura“ su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir specialiai šiai progai Nyderlandų dizainerės Gudos Koster sukurtomis instaliacijomis-kostiumais, kurias spektaklyje „Begalybės“ įkūnys trupės šokėjai.

KETVIRTADIENIS, 10 01

Tarptautinis Kauno kino festivalis „Videogramos“: Iris Smeds paroda „Vidutinybė“, 11:00 – 18:00
VDU menų galerija 101, Muitinės g. 7

Iris Smeds filmas-instaliacija „Vidutinybė“ (ang. The Average) tyrinėja, kaip vis didėjantis visuomenės matavimas mus formuoja. Laikais, kai mūsų vidinė ugnelė turėtų degti kuo stipriau, kai save nuolat lyginame su kitais, ar iš tiesų vis dar esame tos pačios vidutinės vertės dalis? Vidutinybė naudoja vidutinės vertės idėją kaip būdą kalbėti apie žmogiškąją egzistenciją. Kas nutinka, kai kiekvienas nori išsiskirti iš minios? Kokia yra bendra mūsų unikalių verčių suma? Žiūrovui pasiūlomas asociatyvių gijų pasakojimas apie vidutiniškumą, pateikiamas per skirtingus vizualinius skyrius – Salvadoro Dali tirpstančių laikrodžių, į dvi dalis perskilusio šimtakojo ar daugiau nebenorinčio degti Ikaro formomis. Iris Smeds sukuria naują mitologiją, simbolių kalbą ir taip įkūnija pasaką apie vidutinybę.

Fotografijų parodos „Dekoduoti RAF“ pristatymas, 18:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Prieš renginį LAM muziejininkas Eugenijus Raubickas pristatys karo aviatoriaus Juozo Kumpio (1901-1920) žūties aplinkybes ir pakvies paminėti šių šimtmetį. O paroda – tai tarptautinis projektas, kurį įgyvendino Fotografijos muziejus kartu su Jungtinės Karalystės Karališkosiomis oro pajėgomis (angl. Royal Air Force – RAF), atliekančiomis NATO oro policijos misiją Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Zoknių oro uoste, Šiauliuose.  Parodoje pristatomi trijų fotografų darbai: Iain’as Curlett’as – Karališkųjų oro pajėgų fotografas, dokumentuojantis karių gyvenimą. Rolandas Parafinavičiaus ir Edvardas Tamošiūnas atstovauja skirtingoms Šiaulių miesto fotografų kartoms. Kūrėjai praleido dieną karinėje Aviacijos bazėje, fiksavo karių kasdienybės akimirkas, nuotaikas, jų aplinką. Patekę į uždarą ir akylai saugomą teritoriją, fotografai tyrinėjo ir sukūrė fotoreportažą, kuriame esate kviečiami į vietą, atribotą nuo civilių, pažinti joje patruliuojančius karius, pajausti jų nuotaikas.

Iain Curtlett nuotr.

„Nemigos salonas“: „Ko nori Psichė?“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Nemigos salono“ renginyje „Ko nori Psichė?“ mes kalbėsime apie vis dar vyraujančią psichinių ligų stigmatizaciją, kurią sustiprina įvairūs instituciniai ir visuomeniniai kontrolės procesai. Kodėl ir kaip psichiatrinio gydymo ir ligų diagnozavimo procese pažeidžiamos žmogaus teisės? Kodėl socialinės ir psichologinės žmonių problemos susiaurinamos iki psichiatrinių diagnozių? Kokias alternatyvas turi pacientas prireikus rimtos pagalbos psichinės sveikatos srityje? Kas nutinka po šizofrenijos diagnozės, su kokiomis problemomis susiduria žmogus gavęs tokią diagnozę? Diskusijoje dalyvaus: gydytoja psichiatrė, psichoterapeutė Ramunė Mazaliauskienė, menininkė Dovilė Šimonytė ir Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos studijų studentė Monika Višnevska (dalyvių sąrašas gali kisti). Diskusiją moderuos kuratorė Eglė Mikalajūnė. Dėl dalyvavimo renginyje prašome užpildyti anketą: http://bitly.ws/9LNn

Tarptautinis šokio festivalis AURA 30. „Chimeros karoliai“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Šokio teatro „Airos“ spektaklis „Chimeros karoliai“ – tai šiuolaikinio šokio pastatymas, atsigręžiantis į žmogaus būties problematiką, kalbantis apie kiekvieno patirtas ir kiekvienam artimas transformacijas. Spektaklyje penkios skirtingų patirčių̨ ir amžiaus šokėjos įkūnija žmogaus virsmą. Moterys lyg karolius veria savo troškimus ir iliuzijas, ant išgyventos patirties augina naują odą, taip kaupdamos išmintį̨ ir tvirtybę.

Martyno Aleksos nuotr.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia