Maršrutas rugsėjo 25-28 dienoms

PIRMADIENIS, 09 25

Tarptautinio šokio festivalio „ AURA 27“ infocentras, 12:00-15:00
„Caffeine LT“, Laisvės al. 72

„Užsukite pas mus per pietų petrauką, eidami kavos, keliaudami pro šalį – festivalio organizatoriais ir savanoriai pavaišins Jus sausainiais ir padės išsirinkti JŪSŲ festivalio spektaklį“, – kviečia jau spalio 5-ąją prasidėsiančio festivalio atstovai.

www_cover_4

Teatras „Publicist“ (Ukraina): „Kažkur ir maždaug“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Labai buitinė drama“ – liūdnas humoras apie vienatvę, asmenybės praradimą, beprasmes išorinio laimės ir įkvėpimo šaltinio paieškas. Vienatvė pastūmėja pjesės herojus neapgalvotiems poelgiams ir palieka juos tuščiavidurius bei nuasmenintus. Spektaklio vizualika specialiai pakreipta absurdo ir kičo link – herojai bendrauja ne vienas su kitu, o su neaiškiais milžiniškais siluetais. Tačiau apšvietimo ir žinomiausių Charkovo muzikantų sukurtos muzikos dėka spektaklio erdvė tampa grožio oaze.

Teatras „Publicist“ Ukrainoje žinomas kaip naujų meninių formų paieškų erdvė. Pastaruoju metu teatras pasuko vizualiojo – dailininko teatro link. Į Lietuvą atvežamuose naujausiuose spektakliuose „Kažkur ir maždaug“ bei „Mobis Dikas. Išplaukimas“ svarbiausius reikšminius krūvius neša sceninės erdvės organizavimas, apšvietimas ir aktorių plastinė raiška.

publicist

„The Flamenco Thief“ koncertas, 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Craig Sutton, geriau žinomas kaip „The Flamenco Thief“, atlieka unikalų darinį iš gypsy-jazz, rumba ir ska stilių, sujungtą kartu su sudėtingomis flamenko gitaros technikomis. Gyvų pasirodymų metu jis naudoja gitaros deką kaip perkusinį instrumentą ir kartu su garsus atkartojančio efekto pagalba, sluoksniuodamas skambesius, prideda publiką verčiančių judėti metronomiškų hip-hopo ritmų.

flamenco

ANTRADIENIS, 09 26

„Europos kalbų diena 2017“, 10:00
KTU Kultūros ir renginių centras, Laisvės al. 13

Visų susidomėjusių lauks trys pranešimai. Juos skaitys Vuk Vukotič, Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos skyriaus doktorantas, Jogilė Teresa Ramonaitė, Sociolingvistikos centro mokslo darbuotoja, ir Mark Adam Harold, muzikos industrijos veikėjas ir politikas.

Dr. V. Naxera vieša paskaita „Parlamento rinkimai Čekijoje“, 11:15
VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, V. Putvinskio g. 23

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete viešės svečias iš Pilzeno – dr. Vladimir Naxera, kuris dalinsis įžvalgomis apie rinkiminę sistemą viešoje paskaitoje „Parlamento rinkimai Čekijoje“ (Czech Republic on the Way of Parliamentary Elections). Paskaita vyks anglų kalba.

cekija

„Šiaurės Kasablankos akademijos“ paskaita: „Lietuviai ir žydai Holokausto išvakarėse“, 17:00
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Paskaitą skaitys Milersvilio universiteto profesorius emeritas Saulius Sužiedėlis. Tai devintoji Sugiharos fondo Diplomatai už gyvybę 2017 metais vyksiančių paskaitų ciklo, pavadinto „Šiaurės Kasablankos akademija“, skirto 1939-1940 m periodo analizei Lietuvos ir tarptautiniame kontekste paskaita.

„Kaunas Photo“: Parodos „Skęstantis pasaulis“ peržiūra, 18:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Muziejuje vyks susitikimas su čia veikiančios parodos autoriumi Gideon Mendel (Pietų Afrika/JK) ir vienintelį kartą Lietuvoje bus surengta jo video filmo peržiūra.

Gideon Mendel fotografijos darbai atskleidžia šiuolaikines socialines problemas globaliame kontekste. Intymus fotografavimo stilius ir ilgi laiko periodai, kuriuos jis dedikuoja kiekvienam projektui, išgarsino jį visame pasaulyje. Fotografo karjera tęsiasi daugiau nei 30 metų. Gimęs Pietų Afrikos Respublikoje, šiuo metu gyvena ir dirba Londone. Jo darbai, dokumentuojantys paskutiniuosius apartheido metus, sulaukė didelio susidomėjimo ir suteikė pagrindą jo karjerai. G. Mendel dirbo su tokiais leidiniais kaip „National Geographic“, „Fortune“, „Geo“, „The Independent magazine“, „The Guardian Weekend magazine“, „The Sunday Times“ magazine, „Condé Nast Traveler“, „L’Express“, „Stern“ ir „Rolling Stone“. Nuo 2007 m. „Kaunas Photo“ dalyvis dirba prie „Skęstančio Pasaulio“ – meninio projekto apie potvynius. Šis projektas buvo nominuotas Prix Pictet prizui. Tai yra jo asmeninis atsakas į klimato pokyčius.

Gideon Mendel nuotr.

Gideon Mendel nuotr.

Daugiakalbiai poetų skaitymai, 18:00
„Knygų ministerija“, Laisvės al. 29

Švenčiant Europos kalbų dieną Kauno poetų Daivos Čepauskaitės ir Viktoro Rudžiansko eilės prabils daugybe kalbų: poetai savo eilėraščius skaitys lietuviškai, o Kaune gyvenantys, dirbantys bei studijuojantys kitų šalių atstovai skaitys jų vertimus savo gimtąja kalba: anglų, ispanų, italų, latvių, lenkų, prancūzų, ukrainiečių, vokiečių.

Filmas (Ne)Laukti svečiai, 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Režisierius Philippe de Chauveron, sukūręs komediją „(Ne)Tikros prancūziškos vestuvės“, pristato naujausią savo filmą. Nors šiame kūrinyje gvildenamos visiškai kitos temos, tačiau socialinis aštrumas ir gero humoro dozė išlieka pagrindiniu filmo ingredientu.

TREČIADIENIS, 09 27

Tarptautinės turizmo dienos ekskursijos, 16:00
Įvairios vietos

„Šįkart Kauną siūlome pažinti iš vidaus, giliau, tad šia proga suplanavome net keturias šventines ekskursijas. Belieka išsirinkti, ar tyrinėsite Šilanius, Šančius, Aleksotą, ar Žaliakalnį“, – kviečia „Kaunas IN“.

panoraminiai coveriai-01-01

Knygos „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“ pristatymas, 17:30
V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

„Per pastaruosius metus Lietuva labai pasikeitė. Negalima sakyti, kad neatpažįstamai. Tačiau tuos pokyčius geriausiai pamatai tada, kai pradedi lyginti dabar matomą vaizdą su prieš 3, 5 ar 8 metus darytomis nuotraukomis. Po Lietuvą keliauju jau 10 metų, tačiau šie malonūs pokyčiai nenustoja manęs stebinti. Net ir lankydamas tas pačias vietas kiekvienoje kelionėje atrandu ką nors naujo ar nepastebėto. Jeigu tokie pat smarkūs pokyčiai, kokie vyksta turizmo sektoriuje, vyktų ir visoje šalyje, Lietuvą būtų galima drąsiai laikyti augančia ir klestinčia valstybe“, – sako knygos sudarytojas, fotografas ir keliautojas Vytautas Kandrotas.

„Kaunas Photo“: Apie „Karštą vasarą“ su R. Požerskiu, 18:00
V. Kudirkos bibliotekos Jaunimom meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Karšta vasara“ – lyg neskelbtas žymiausio Romualdo Požerskio ciklo „Atlaidai“ tęsinys. Kažkas dabar pasakytų – „afterpartis“. Jei „Atlaidų“ ritualų seką kulminuodavo nenuoramos vaikai, besibodintys aplink užkandą ant žolės susėdusių senolių tostų, „Karštoje vasaroje“, praėjus dešimtmečiui ar keliems, tie vaikai jau tapę paaugliais ir net patys tėvais, mėgaujasi ežerų, upių ir upelių vasaros krikšto palaima. Apie viską „Kaunas Photo“ susitikime susitikime papasakos pats autorius.

R. Požerskio nuotr.

R. Požerskio nuotr.

Premjera: Spektaklis „Shalom, Bellissima!“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Pagal autentišką „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasadorės Bellos Shirin gyvenimo istoriją sukurtame spektaklyje atgija Bellos prisiminimai bei laukia atvira ir nuoširdi akistata su pačia savimi, kuri leis pažvelgti ir kartu išgyventi ne tik sudėtingą vienos šeimos, bet ir viso miesto bei jo žmonių istoriją. Spektaklio režisierė – Ina Pukelytė. Spektaklio premjera – rugsėjo 27, 28, spalio 6, 12 ir 27 dienomis.

Koncertas „Šventieji nelieka skolingi“, 19:00
Šv. Mikalojaus bažnyčia, Benediktinių g. 8

Į paramos koncertą kviečia seserys benediktinės. Jis vyks tą dieną, kai sukanka 81 metai nuo palaimintojo Teofiliaus Matulionio paskyrimo mūsų kapelionu. Skambės seserų atliekama vargonų, instrumentinė bei vokalinė muzika, pal. Teofiliaus Matulionio mintys bei jo laikmečio giesmės. Koncertas prasidės po vakaro šv. Mišių.

Koncertas skirtas lėšų rinkimui siekiant Šv. Mikalojaus bažnyčioje įrengti gražią kulto vietą pal. Teofiliaus relikvijų sarkofagui, kur visi atėjusieji galėtų prie relikvijoriaus ne tik pasimelsti, bet ir jį paliesti.

benedikt

Filmas „Geras laikas“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Banko apiplėšimas pakrypsta nesėkmingai ir du broliai priversti sprukti nuo policijos. Koniui (Robert Pattinson) pavyksta pasprukti, tačiau jaunėlis – protiškai atsilikęs Nikas (vienas iš režisierių Benny Safdie) – pakliūva pareigūnams į rankas ir yra uždaromas į kalėjimą. Konis padarys viską, kad brolį išlaisvintų. Taip prasideda beprotiška vaikino odisėja per neoninių šviesų nutviekstą naktinį Niujorką, lydima adrenalino, pavojų ir desperacijos.
Vienais perspektyviausių šiuolaikinių režisierių krikštijamų amerikiečių brolių Safdie vizija apie brolišką meilę Kanų kino festivalyje laimėjo geriausio garso takelio apdovanojimą, o R. Pattinsonas pelnė kritikų simpatijas už vaidmenį, kuris vadinamas kol kas stipriausiu jo karjeroje.

KETVIRTADIENIS, 09 28

Projekto „Mylėti (ne)draudžiama“ pristatymas, 17:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

„Mylėti (ne)draudžiama“ – tai nekomercinė, minimalaus tiražo meninio žanro knyga, nesiekianti knygynų vitrinos titulo. Šiame už rėmėjų pinigus išleistame leidinyje pasakojama apie dviejų merginų meilę. Knygos tikslas – pasiekti mokyklas, bibliotekas, visas įstaigas, prisidedančias prie lygių teisių ir galimybių skatinimo Lietuvoje bei už jos ribų.

„Mylėti (ne)draudžiama“ – tai projektas, prisidedantis prie LGBT bendruomenės ir lygių teisių, galimybių skatinimo Lietuvoje. Pristatymo metu kalbėsiės apie šio projekto idėjos gimimą ir jos virsmą apčiuopiamu rezultatu, aptarsite LGBT teises, dalinsitės tikromis patirtimis, paliesite savižudybių prevencijos temą.

myleti

„Knygų klubas“: Lauros Linstedt „Oneiron: fantazija pomirtinių akimirkų tema“, 18:00
V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Rugsėjo mėnesio knyga – Lauros Linstedt „Oneiron: fantazija pomirtinių akimirkų tema“. Galbūt prieš tai knygų klubo susitikime nebuvote, bet esate skaitę šią knygą? Galbūt labai norite ją perskaityti ir pasidalinti savo mintimis su kitais skaičiusiais? O galbūt tiesiog visada svajojote būti knygų klube? Jo nariai ragina prisijungti.

I. Valantinaitės knygos „Trumpametražiai“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81.

Indrė Valantinaitė, žinoma kaip žurnalistė, kultūros laidų autorė ir vedėja, dainininkė bei poetė, prieš penkerius metus Druskininkų poezijos rudenyje pripažinta Jaunąja Jotvinge, sėkmingai tęsia savo kūrybinę veiklą. Iki pusšimčio eilėraščių, parašytų nuo antrosios knygos „Pasakos apie meilę ir kitus žvėris“ pasirodymo, sugulė į leidyklos „Alma littera“ išleistą naują poezijos knygą „Trumpametražiai“.

19

Slemas #3, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kaip ir žadėta, po dvejų slemo antplūdžių, trečiasis atsikrato „laikinojo“ titulo, velkasi naują rūbą ir galutinai įleidžia šaknis į Putvinskio gatvės betoną. Viskas kaip visada, tik viduje. Dalyvauti gali visi, tam yra trys galimybės: a) klausytoju; b) teisėju; c) dalyviu.

slemas

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia