Maršrutas rugsėjo 25–27 dienoms

PENKTADIENIS, 09 25

„Išeities taškas 2020“: „Egzilė“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Poezijos ir muzikos vakare skambės išeivijos poeto Algimanto Mackaus eilės, skaitomos aktorės Justinos Smieliauskaitės, ir Nikolajaus Polujanovo – Vėjopačio elektroninė muzika, persmelkta melancholiškų etninių motyvų. Performanso metu sukuriama neįpareigojanti, bet sukaupta atmosfera, jog klausytojas lengviau panertų į poeto Algimanto Mackaus pasaulį. Visa tai kuriama pasitelkiant performatyvias priemones – vizualizacijas, šešėlių ir šviesų žaismą, atlikėjų judėjimą.

Folkloro grupės „Aidi Ataidi“ koncertas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Jaunimo folkloro grupė iš Vilniaus mėgsta dainuoti ir muzikuoti bei rengti pasidainavimus su tais, kuriems folkloras dar nepažintas. Koncerte išgirsite ne tik tradicines lietuvių liaudies dainas, bet ir iš jų kilusius kūrybinius eksperimentus, o vėliau būsite pakviesti padainuoti kartu. Koncertas skirtas skambiam bibliotekoje įgyvendinto projekto „Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, užbaigimui.

Grupės archyvo nuotr.

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“. „Mano močiutė“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Rugsėjį į kino ekranus trečią kartą grįžta festivalis „Pirmoji banga“. Satelitinis Europos šalių kino forumo „Scanorama“ renginys į pažintinę kelionę po archyvus kvies visus, kuriems kine rūpi ne spragėsiai, o kino istorijos spragos. Kaune suplanuoti šeši seansai, tarp kurių – ir 1928 m. juosta iš Sakartvelo „Mano močiutė“. Uždraustas 1930-aisiais kaip „akivaizdžiai antisovietinė juosta, kurios piešiamas biurokratijos paveikslas nuteikia žiūrovą prieš Tarybų Sąjungos vyriausybę“, „Mano močiutė“ į kino teatrus grįžo tik 1967-aisiais. Filmui akomponuos Viktoras Orestas Vagusevičius (pianinas) ir Matas Samulionis (saksofonas).

ŠEŠTADIENIS, 09 26

„Kaunas Photo“: paroda „Aš buvau čia (tamsusis turizmas)“, visą dieną
Kauno IX forto memorialinis kompleksas (prie administracinio pastato)

17-asis fotomeno festivalis teminėje programoje „Periferinės vizijos“ pristato Ambroise Tézeno (Prancūzija) parodą „Aš buvau čia (tamsusis turizmas)“. Ambroise Tézenas aplankė daugiau nei dešimtį pagrindinių tamsiojo turizmo vietų visame pasaulyje – nuo Kambodžos iki Ruandos, nuo Libano iki Lietuvos, nuo Ukrainos iki JAV. Tai yra turizmui sukurtos vietos, susijusios su mirtimi, žudynėmis, įkalinimu, masiniu žudymu ar tragedija. Vis dėlto tamsusis turizmas nėra naujas reiškinys, ir panašios vietos daugelį metų sulaukė žmonių susidomėjimo. Nuo senovės Romos gladiatorių kovų iki dalyvavimo 1600 m. Londone vykusiose viešose egzekucijose, atrodo, mirtis ir nelaimės išlaikė ilgalaikį potraukį.

Ambroise Tezenas nuotr.

145-ojo M. K. Čiurlionio gimtadienio šventė, 10:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Šventės dalyvių laukia visą dieną trunkanti nemokama programa: originalios teminės ekskursijos, edukacinės programos, parodos atidarymas bei koncertas. Plačiau apie viską čia.

Ekskursija „Manyje gaudžia visas pasaulis…“, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Apsilankykite J. Mačiulio-Maironio namuose, pasidairykite po jo butą, kuriame kiekvienas kambarys savitas ir unikalus, dvelkiantis vis kita nuotaika, artimiau susipažinkite su čia gyvenusiu šeimininku ir jo seserimi Marcele, išgirskite intriguojančių faktų, o tada praverkite naujai atidarytos, modernios ekspozicijos duris, kurioje Jūsų lauks daug malonių netikėtumų. Skambinkite ir registruokitės tel. 8 37 207608.

Muziejaus nuotr.

Spektaklis „Sombras“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Režisieriaus Gintaro Varno eksperimentas – tai pamąstymas apie teatro prasmę ir vertę, kvietimas diskusijai apie teatro meną ir menininką, siekiantį nepasiekiamos tiesos. Dramaturginį koliažą sudaro ispanų poeto, dramaturgo F. G. Lorcos tekstai bei ištraukos iš italų dramaturgo Luigi Pirandello pjesės „Šeši personažai ieško autoriaus“. Tai intelektuali kelionė į teatro pasaulį, kuriame susipina magija ir kasdienybė, realybė ir mistika, tikrovė ir iliuzija, melas ir tiesa, gyvenimas ir mirtis.

D. Stankevičiaus nuotr.

SEKMADIENIS, 09 27

Tarptautinė turizmo diena, visą dieną
Įvairios vietos

Tarptautinė turizmo diena kasmet minima rugsėjo 27 dieną. Kaunas visą paskutinį rugsėjo savaitgalį kviečia turistauti iš peties – nesvarbu, ar esate svečias, pakeleivis, o galbūt tikras kaunietis. Būtent šiemet, pandemijos akivaizdoje, būti turistu savo mieste, savo šalyje – ne tik neišvengiama, bet ir madinga ir net socialiai atsakinga. Be to, šis sekmadienis – nemokamų muziejų lankymo sekmadienis. Pasimatom?

A. Aleksandravičiaus nuotr. / „Kaunas IN“

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“. JAV animacija, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Ankstyvojo kino festivalis kviečia jauniausius savo žiūrovus ir jų tėvelius susipažinti su auksine 3-4 dešimtmečio JAV animacija bei jos personažais-superžvaigždėmis – triušiu Kvanka, jūreiviu Popajumi, katinu Feliksu ir kitais. Filmams akomponuos Pavel Pavlosyuk.

Koncertas ir albumo pristatymas SCAPE, 15:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

/scape rinktinė gimė pandeminio periodo pradžioje, siekiant pakviesti garso kūrėj*s pasiūlyti esamus kūrinius ar galimų kūrinių idėjas rinktinei, kuri iš vienos pusės tarsi dokumentuotų keistoką – izoliacijos ir atskirties – laiką, iš kitos – paskata nenutraukti kūrybinių procesų. Per vasarą visi keturi atrinkti esami ir būsimi kūriniai įgijo garsinius pavidalus, o rugsėjį nusėdo į neplanuotą fizinio formato leidinį. Šiuo ir norisi pasidalinti su auditorija, kuriai įdomu garsas, nebūtinai atitinkantis žanrines apibrėžtis. Albumo ketvertuko geografija yra nuo pakaunės iki Meksikos, jis skaitmeniniu formatu bus prieinamas nuo rugsėjo 25 d., o fiziniu formatu bus platinamas koncerto metu, ir gyvai.

Tarptautinis Kauno kino festivalis „Videogramos“.  „Eurazija (Klausimai apie laimę)“, 17:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

„Metahaven“ menininkų dueto filmas uždarys festivalio programą Kaune. Filme derinami kinematografiniai epizodai, archyvinė filmuota medžiaga, animacija ir grafika. Naudojant skirtingas vizualines, garsines, lingvistines ir materialias tekstūras filme svyruojama tarp išskirtinio laikinumo, būdingo virusiniams YouTube vaizdo klipams, poetiškai ir liaudiškai pasakojamų mokslinių ir fikcinių istorijų, ir momentų, kur filmas atrodo sutampantis su dabarties momento patirtimi, destabilizuojančių nerimastingą gretimų epizodų montažą. Spekuliatyviame filmo naratyve Eurazijos žemynas turi išgalvotą vardą DVD Zona 5 ir regionines imperijas, atskilusias valstybes ir smulkmeniškai nacionalistines respublikas. Eurazijos žemynas kaip geografinė ir geopolitinė koncepcija yra vieta, kurioje susitinka vis labiau neoviduramžiškos politinės santvarkos dideli ir pretenzingi suvienijimo ir hiperfragmentacijos projektai.

Kadras iš filmo

„Jaunas laukas“, 17:00 – 19:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Gavome žinutę per instagramą: „Kaune, visi išsibarstę, visi sau. Gal galėtume pabandyti kažkaip susieiti ir pasižiūrėti, kaip sektųsi mums turėti community, kur ne tik mieste pasilabintume, bet galėtume legit nuomonėmis dalintis, kažką kurti, kažką stenbėti ir pan.? Ir šiaip, gal jau laikas bendrauti?“. Kvietimas skirtas 15-29 m. jaunimui, bet jei širdyje jums panašiai, užsukite.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia