Maršrutas rugsėjo 24-27 dienoms

PIRMADIENIS, 09 24

„Šančinės“. Bendruomenės operos dirbtuvės, 17:00
Priešais Šančių sinagogą A. Juozapavičiaus pr. 57

„Šių užsiėmimų tikslas ‒ suburti dainuoti ir šokti mėgstančius šančiškius į Šančių Operos atlikėjų kolektyvą“, ‒ sako vienas iš Šančinių organizatorių Ed Carroll. Dainavimo užsiėmimai vyks bendruomenės autobuse nuo I-dienio iki V-dienio, kasdien tuo pačiu metu ‒ nuo 17 iki 18 val. Sekmadienį Šančių operos premjera įvyks  Kopūstų lauke. Plačiau skaitykite čia.


Paskaita „Kauno balsai: Holokaustas, tremtis ir Antrasis pasaulinis karas“, 17:00
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ kviečia į Šiaurės Kasablankos Akademijos paskaitą, kurią skaitys žurnalistė Ina Navazelskis. Ji nuo 2001 m. dirba Jungtinių Amerikos Valstijų Holokausto Memorialinio muziejaus Vašingtone Sakytinės istorijos skyriuje (United States Holocaust Memorial Museum, Washington DC, Oral History Branch), yra atlikusi apie 300 interviu su Holokaustą išgyvenusiais asmenimis, liudininkais ir išvaduotojais lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis.  Per daugiau nei 30 metų žurnalistės darbo I. Navazelskis koncentruojasi į rytų Europos regioną ir jo naujausiąją istoriją, yra daug rašiusi apie Baltijos šalis Antrojo pasaulinio karo metais ir vėliau.

kasablankos

Tarptautinis Kauno kino festivalis. „Ursulos K. Le Guin pasauliai“, 19:45
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Dokumentiniame Arwen Curry filme užfiksuotas legendinės mokslinės fantastikos literatūros rašytojos Ursulos K. Le Guin paskutinis gyvenimo dešimtmetis. Tai istorija apie magišką moterį, įkvėpusią minias leistis į fantazijų pasaulį ir kurti.


ANTRADIENIS, 09 25


Tarptautinio akordeono konkurso „Coupe Mondiale“ atidarymo koncertas, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

71-ojo tarptautinio konkurso, pirmąkart rengiamo Lietuvoje, atidarymo proga su VDU kameriniu orkestru pasirodys Laimonas Salijus. Kiti renginio koncertai suplanuoti ketvirtadienį, šeštadienį ir sekmadienį.

Tarptautinis Kauno kino festivalis. Filmas „Spektrai“, 20:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Atmintis sugrįžta. Nužudytojo Kongo Ministro Pirmininko Patrice Lumumba šmėkla parsiveja aukšto rango belgų pareigūnus, tuometiniame Elizabetvilyje liudijusius jo žūtį. Šmėklos grįžta priminti atsakomybės už kolonizacijos nuodėmę. Dokumentinio filmo autorius – belgas Sven Augustijnen.TREČIADIENIS, 09 26

Tarptautinis Kauno kino festivalis. Kinotyros simpoziumas „Kino festivalis ir viešoji erdvė“, 10:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 6

Šio renginio tikslas – aptarti kino festivalio kaip kultūros reiškinio sąmpratas ir galimybes bei kino festivalių tyrimų reikšmę kinotyros ir kitų disciplinų kontekstuose. Pranešėjai: Dr. Masha Salazkina (Concordia universitetas, Kanada), Dr. Alice O. Lovejoy (Minnesotos universitetas), Jason Fox (Princeton universitetas), Barbara Wrum (kuratorė ir tyrėja, programos sudarytoja goEast kino festivalyje, Dok Leipzig patarėja), Dr. Gintautas Mažeikis (Vytauto Didžiojo universitetas).


Stalo teatras. „Gandro dovana“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Muzikiniame etnologiniame veiksme visai šeimai Jis ir Ji (Tėtis ir Mama, arba Dievas ir Deivė), skambant gyvai atliekamai muzikai, pasitelkę įvairius senoviškus rakandus, kuria pasaulį pagal senovės lietuvių gyvybės medžio modelį. Iš tešlos „iškildina“ šliaužiančius, ropojančius požemio gyventojus, kalvėje „nukaldina“ gyvūnus ir žmones, paukščius, dainomis „išaudžia“ saulę ir mėnulį… Ir laukia Paukščių taku parskrendančio gandro…

gandr

Ekskursija „Architekto Stasio Kudoko kūryba Kaune“, 16:00
KTU Vaižganto gimnazija, Skuodo g. 27

Ši nemokama ekskursija autobusu, truksianti apie tris valandas, pasitinka ketvirtadienį KTU Vaižganto progimnazijoje rengiamą mokslinę konferenciją „Architekto Stasio Kudoko kūrybos laiptais“.

Vieno žymiausių Pirmosios Respublikos Kauno architektų, studijas Romoje ir Milane baigusio dr. Stasio Kudoko kūryba – visuomeniniai, švietimo pastatai mūsų mieste, išskirtinio grožio vilos. Daugelį šių pastatų ir aplankysite ekskursijos metu. Papildomai registruotis nereikia, bet pasiteirauti galite tel. 8 611 43302 ir 8 670 17040.

Tarptautinis Kauno kino festivalis. Susitikimas „Kolektyvinė improvizacija kaip tyrimo strategija“, 18:00

Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Tarptautinio bendradarbiavimo projekto „On and For Production and Distribution“ renginyje vyks susitikimas su menininku, režisieriumi Louisu Hendersonu bei jo su kitais autoriais sukurto filmo „Saulės akmuo“ seansas. Filmas pasakoja navigacijos istoriją nuo Fresnel lęšio pirmojo panaudojimo švyturiuose iki satelitinių sistemų – visa tai kolonijinių karinių pajėgų darbo rezultatas. Autoriai šiuo kūriniu brėžia žinojimo centrų kuriamų, esą universalių, naratyvų socialinius kontekstus ir pasiūlo naujai pažvelgti į tai, kaip prisidengiant tariamu mokslo universalumu pasaulyje kuriama bei palaikoma pusiausvyra kolonijinių jėgų naudai.

„Kaunas Photo“. Susitikimas su  Andrejumi Vasilenko, 18:00
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Bibliotekoje festivalio pristatomas „Tai yra Vilnius“ – miesto dokumentinės fotografijos projektas, autoriaus sukurtas po penkerių metų gyvenimo Londone, grįžus į Lietuvą. Projekto tikslas – atskleisti šiuolaikinio Vilniaus tikrovę. „Mes gyvename laiku, kuris itin svarbus Vilniaus formavimui. Tai, kas daro unikalią Vilniaus miesto vaizdą, yra jos istorija – dešimtmečius čia įvyko daugybė dalykų, o tai daugiausia atsiskleidžia miesto architektūroje. Architektūra ir miesto erdvė veikia kaip veidrodis, siekiant atskleisti Vilniaus gyventojų tapatybę. Fotografija visada subjektyvi, bet bandau palikti kuo daugiau vietos mano žiūrovui. Mano nuotraukose aš klausiu klausimų, o ne atsakymus“, – teigia parodos autorius, Andrej Vasilenko. Plačiau susitikimo metu papasakos pats.

Kinų kalbos ir kultūros klubo „Wu Wei“ sezono atidarymas, 18:00

VDU, V. Putvinskio g. 23, 312 aud.

Po ilgų atostogų sugrįžta „Wu Weu“, sezoną pradedantis renginiu apie vieną svarbiausių Kinijos nacionalinių švenčių – rudens vidurio šventę (中秋节), švenčiamą rugsėjo 24 dieną.
Pirmoji renginio dalis – šventės kilmės, legendų ir šventimo tradicijų pristatymas, smagioji – žaidimai, saldumynų, arbatos ragavimas, naujos pažintys.
.
Ciklo „Improdimensija“ koncertas: Santiago Quintans, Eugenijus Kanevičius, Arnas Mikalkėnas, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Naujojoje „Jazz Academy“ erdvėje vyks renginys, dedikuotas improvizacinei muzikai. Gilyn į improvizacijas leisis Santiago Quintans (gitara), Eugenijaus Kanevičiaus (kontrabosas), Arnas Mikalkėnas (mušamieji).

improdimensijos

KETVIRTADIENIS, 09 27

Konferencija „Architekto Stasio Kudoko gyvenimo ir kūrybos laiptais“, 12:00
Kauno KTU Vaižganto progimnazija, Skuodo g. 27

Apie vieną žymiausių visų laikų Kauno architektų kalbės architektūros istorikai, architektūrologai, jo šeimą Amerikoje pažinoję žmonės. Kaune paskutinę rugsėjo savaitę planuojama ir daugiau S. Kudokui skirtų renginių  – trečiadienį vyks nemokama ekskursija, ; ketvirtadienį prisiminimų vakaras; penktadienį lankomi atokesni S. Kudoko projektuoti pastatai. Visi renginiai skiriami arch. dr. Stasio Kudoko 120-osioms gimimo ir 30-osioms mirties metinėms.

Vaižganto gimnazijos fasado brėžinys

Vaižganto gimnazijos fasado brėžinys

Diskusija „Pirmasis pasaulinis karas Lietuvoje: visuomenė ir karo atmintis“, 15:30

Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Diskusijos metu istorikai dr. Tomas Balkelis, dr. Vasilijus Safronovas ir dr. Andrea Griffante, remdamiesi naujomis knygomis „Karas, revoliucija ir tautokūra Lietuvoje, 1914–1923 m.“ (autorius Tomas Balkelis) bei „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“ (vienas iš autorių – Vasilijus Safronovas), diskutuos apie Pirmojo pasaulinio karo poveikį Lietuvos visuomenei, aptars kaip karas ir okupacija pakeitė visuomenės nuotaikas, apžvelgs karo, okupacijos ir gyventojų iškeldinimo pasekmes įvairioms visuomenės grupėms bei bandys atsakyti į klausimą kuo skyrėsi ir buvo panašūs Vokietijos ir Rusijos kariniai režimai.

Tarptautinis Kauno kino festivalis. „Blogas Kameron Post auklėjimas“, 18:00
Kino centras „Cinamon“, PLC „Mega“, Islandijos pl. 32

Kai dievobaiminga teta nusprendžia, kad homoseksualumas yra gydytina liga, šešiolikmetė Kameron uždaroma konversinės terapijos centre. Tačiau netrukus ji nusprendžia sprukti iš įstaigos „Dievo pažadas“ – tik pabėgimas gali ją iš tiesų išgelbėti. Režisierė – Desiree Akhavan.

Renginys „Kita stotelė – Misija Sibiras“, 18:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Prieš ekspediciją jos dalyviai į kuprines įrankius, o ekspedicijoje jas pildė istorijomis, kurioms atėjo laikas sklisti po Lietuvą ir pasaulį. „Tikroji misija prasideda! Kiekvieno išgyventos emocijos iškeliauja į visus Lietuvos miestus ir miestelius, o kelionė prasideda nuo Didžiųjų susitikimų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje“, – rašo „Misija Sibiras“, šiemet aplankiusi Kazachstaną.

kitastotele

Festivalio „Suklegos 2018“ atidarymas, 18:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Tarptautinis šiuolaikinio ir tradicinio folkloro festivalis jau devynioliktą kartą sukvies pasaulio muzikos gerbėjus ir atlikėjus po vienu stogu. Postfolk, folkjazz, world music, new age – tai tik dalis pavadinimų, kurie apibūdina festivalio atlikėjų muziką. Pirmą festivalio dieną žiūrovus kviečiame pasiklausyti jaunųjų atlikėjų. Tai – septintą albumą šiemet išleidęs fokloro klubas „Gilė“, šeimyninis kvartetas „Aldai“, klaipėdiečiai „Gyvata“ ir duetas iš Švedijos „Järventaus/Dluzweski“.

suklegos

Knygos „Vytautas Jurgis Dičius. Architekto žvilgsniu“ pristatymas, 18:00
Kavinė „Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Architektas V. J. Dičius suprojektavo KTU (tuomet KPI) studentų miestelį, daug metų dėstė būsimiesiems architektams VGTU, vėliau ėjo Lietuvos architektų sąjungos ir Architektų rūmų pirmininko pareigas. Knygos apie jį autorius prof. Algimantas Mačiulis į Kauną atvyks kartu su savo herojumi.

Susitikimas su Jaroslavu Melniku ir jo knygos pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

„Nepriekaištinga laiko ir erdvės manipuliacija. Kas nutiktų mūsų pačių ir mūsų artimųjų gyvenimui, jei kiekvienas žinotumėme savo mirties datą? O jei staiga, užuot senę, pradėtume jaunėti? Galbūt esame tik kažkieno kuriami personažai? Kuo tapsime, jei mūsų gyvenamoji erdvė ims trauktis, o namuose pradės dingti kambariai?“, – klausiama knygos „Rojalio kambarys“ anotacijoje.

 

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia