Maršrutas rugsėjo 23 – 26 dienoms

PIRMADIENIS, 09 23

Aldonos Ruseckaitės eilėraščių knygos „Debesiu“ pristatymas, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kultūriškai pradėti pirmadienį kvies Aldonos Ruseckaitės eilėraščių knygos „Debesiu“ (Kaunas: Leidykla „Kauko laiptai“, 2019) pristatymas Kauno menininkų namuose. Renginyje dalyvaus poetė Aldona Ruseckaitė, leidėjas Viktoras Rudžianskas, poetė, kritikė Ieva Rudžianskaitė, aktorė Daiva Škelevaitė ir smuikininkė Kristina Katavičiūtė.

Aldona-Ruseckaitė-Debesiu

Filmo „Nijolė“ peržiūra ir susitikimas su Antanu Mockumi, 17:30
Kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Nijolė Šivickas – garsi Kolumbijos menininkė. Daugybę laiko ji praleido viena savo keramikos studijoje. Gražų amžių nugyvenusi moteris prisipažino, kad ji visada sunkiai galėjusi ilgiau išbūti su žmonėmis, bendraujant su ja, juntama išmintis ir aiškūs gyvenimo principai. To iš Nijolės išmoko ir jos sūnus Antanas Mockus – profesorius ir buvęs Bogotos meras. Tačiau, priešingai nei mama, jis nuolat sukasi tarp žmonių. Filme Nijolė ir Antanas kartu keliauja į Lietuvą, kur ketina ne tik susitikti su seniai matytais giminaičiais, bet ir Vilniuje pristatyti menininkės kūrybą. Iš pažiūros tokie skirtingi, mama ir sūnus, tarpusavyje bendraujantys ispaniškai ir lietuviškai, vis dėlto gyvena išvien – nepaliaudami tikėti žmogaus laisve, teisybe pasaulyje ir gerbdami vienas kito skirtumus. Kino juostos pristatyme dalyvaus filmo kūrėjai Sandro Bozzolo ir Maria Cecilia Reyes bei Antanas Mockus.

sandro-bozzolo-filmas-apie-antano-mockaus-mama-nijole-82152333

Vytenio Lingio tapybos parodos „Švytinti tyla“ atidarymas, 17:30
„Parko galerija“, M. Valančiaus g. 6

Vytenis Lingys, pasak menotyrininko prof. Antano Andrijausko, yra vienas intelektualiausių lietuvių ekspresyvaus spontaniško braižo šiuolaikinių tapytojų. Baigęs studijas dailės akademijoje menininkas praėjo nemenką kūrybinių ieškojimų kelią. Kito jo pasaulėžiūra, o tai atsispindėjo kūryboje. Įspūdžiai, patirtys ir išgyvenimai simpoziumuose, kūrybinėse dirbtuvėse bei kelionėse turėjo neabejotiną poveikį dailininko kūrybai. Šalia tapybos ir piešinių V. Lingys kūrė scenografijas kino filmams, dekoracijas ir kostiumus Šiaulių, Kauno, Vilniaus Jaunimo bei Sankt Peterburgo teatrams. Pirmadienį „Parko galerijoje“ atidaroma V. Lingio paroda „Švytinti tyla“.

© Vytenis Lingys

© Vytenis Lingys

Paskaita „Treji pragaro metai – Kauno getas“, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Neries padalinys, A. Stulginskio g. 61

Kauno getas, nacių okupuotoje Lietuvoje įkurtas 1941 m. rugpjūčio 15 d. Vilijampolės mikrorajone, buvo skirtas telkti ir palaipsniui naikinti vietinius žydus. Didžioji dalis jo kalinių karo pabaigos nesulaukė. Siekiant skatinti šių aukų atminimą, XX a. pab. buvo išleistas dokumentinis filmas, o vėliau pasirodė didžiulis kiekis memuarų ir istorinių tyrimų apie šią vietą. Šiandien galime drąsiai teigti, kad tai yra vienas gausiausiai dokumentuotų žydų getų buvusių rytų Europoje. Minint Lietuvos žydų genocido dieną, į paskaitą-diskusiją „Treji pragaro metai – Kauno getas“ kviečia Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Paskaitą skaitys gidas Deimantas Ramanauskas.

Vytenio Jako meninė intervencija „Degantys akmenys“prie buvusių Kauno geto vartų. Organizatorių nuotr.

Vytenio Jako meninė intervencija „Degantys akmenys“prie buvusių Kauno geto vartų. Organizatorių nuotr.

„Jungtinių Tautų klimato susitikimo sumirimas“, 18:00
Rotušės aikštė

Pirmadienį vyks Jungtinių Tautų Kovos su klimato kaita viršūnių susitikimas Niujorke. Per jį bus aptarta strategija klimato krizės išsprendimui. Susitikime priimti sprendimai labai svarbūs – nuo jų priklauso pasaulio gerovė, gyvybė ir visos žmonijos išlikimas. Susitikimo proga visus, kuriems rūpi ši opi problema, organizatoriai kviečia „sumirti“ Rotušės aikštėje. „Sumirimas“ – tai 11 minučių truksiantis gulėjimas ant žemės. Jis simbolizuos, kad norint išvengti pačių blogiausių klimato katastrofos pasekmių privalu sumažinti visuotinį atšilimą iki 1,5 laipsnio per sekančius 11 metų. Po „sumirimo“ tylos minute bus pagerbtos jau išnykusios gyvūnų rūšys.

70348613_1380889995391326_415658924792872960_n

ANTRADIENIS, 09 24

„Fluxus Labas“: 25 milijonai dygsnių Žaliakalniui ir pasauliui, 10:30
Z. Kuzmickio biblioteka-muziejus, Raseinių gatvė 26

Žaliakalnyje gyvenančią tekstilininkę Rasmą Noreikytę ir Amerikoje savo gyvenimą kuriančią menininkę Jennifer Kim Sohn sieja 25 milijonai dygsnių audinyje. Dygsnių, kurie tarsi žingsniai per gyvenimą: vieniems – lengvi ir džiugūs, kitiems – sunkūs ir skausmingi . Žingsniai, kurie vienus veda namo, o kitus – toli nuo jų. „Fluxus Labas“ kviečia žingsniuoti drauge ir pažvelgti į Žaliakalnį kaip savo namus bei prisiminti istorijas, kai teko namus palikti, o gal atverti duris kitiems žmones, kurie šiose kelionėse buvo greta, įkvėpė, pastiprino. Šie pasakojimai dygsnių pagalba suguls audinių atraižose ir taps pasaulinio projekto „25 Million Stitches“ dalimi.

70945570_946450725699920_5471180932239065088_n

Mykolo J. Drungos paskaita „Koks filosofas buvo Leonidas Donskis?“, 15:00
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

VDU Academia cum laude kviečia į pirmąją šių mokslo metų viešąją paskaitą „Koks filosofas buvo Leonidas Donskis?“, kurią skaitys Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedros docentas, Amerikos lietuvių ir Lietuvos žurnalistas, filosofas, vertėjas Mykolas Jurgis Drunga. M. J. Drunga savo paskaitoje sieks atskleisti pirmojo Academia cum laude vadovo Leonido Donskio filosofiją.

Ciklo „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“ paskaita, 18:00
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Architektūros katedra organizuoja devynių paskaitų ciklą. Šiuo projektu Architektūros katedra siekia aktualizuoti šiuolaikinės architektūros aspektus ir jų įtaką miesto veido, kultūros ir visuomenės poreikių formavimuisi. Rugsėjo viešnia – dr. Katarzyna Palubska iš Liublino gamtos mokslų universiteto. Jos pranešimo tema: „Historic landscape – reading a city anew. Revitalization of selected public spaces in Warsaw“.

70324282_2389482087971186_249740202094886912_n

Kūrybinės atminties dirbtuvės „Patirk žydų kultūrą“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

Kūrybinėse atminties dirbtuvėse kviečiame pažinti ir patirti žydų kultūros paveldą žaismingai ir netradiciškai. Kartu su „KultūrBendruoMeniškų“ projektų vadove ir gide Austėja Bliumkyte-Padgurskiene dirbtuvių dalyviai rinks vietinių šančiškių prisiminimus bei apmąstys istorines žinias pasitelkdami vizualųjį meną ir muzikos garsus. Dirbtuvėse kiekvienas turės galimybę bei kūrybinę laisvę atrasti savo asmeninį santykį su žydų kultūra. Antradienį vyksiančių dirbtuvių raktažodis – „įsijausk“. Šančių enciklopedija vadinama Izolina Paukštienė papasakos savo prisiminimus apie žydų gyvenimą tarpukario Šančiuose. Išgirstą pasakojimą dirbtuvių dalyviai apmąstys panaudodami menines priemones.

Šančių sinagoga. Jono Danielevičiaus nuotr.

Šančių sinagoga. Jono Danielevičiaus nuotr.

Noah Brehmer paskaita, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Noah Brehmer analizuoja ir kritikuoja techno-komunistines radikalias ateities vizijas už kapitalizmo ribų per garsines aplinkas – nuo istorinių „cyber-punk“ reivų Didžiojoje Britanijoje ir kvantinių afro-futuristų Detroite, iki šiuolaikinių vietinių „ISLA“ eskapizmų ir kolektyvinių „Ghia“ po-sovietinių griuvėsių vizijų. Apibrėžus šių tendencijų komentarus ir kritiką, N. Brehmer žvelgia į ateitį neigiančias, beprasmes reivo geismo energijas: malonumo nesitikinčių ateities kartų skandalą ir kreivo geismo „utopija dabar!“ ribotumą. Apžvelgdamas kreivų-komunistinių ateičių perspektyvas, N.Brehmer siūlo anti-anti-futurizmą, kurio politika įgauna formą per „We Are Propaganda“ (LT) platformą bei per kreivą-feministinį kolektyvą „Oramics“ (PL). Kauno menininkų namuose N. Brehmer skaitys paskaitą „Senseless Pulsions: queer desire in the techno-communist horizon“ (anglų k.).

TREČIADIENIS, 09 25

Kūrybinės atminties dirbtuvės „Rašytinis žydų palikimas“, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į renginių ciklą skirtą pažinti žydišką palikimą ir atrasti savo kūrybinius sugebėjimus. Kūrybinėse atminties dirbtuvėse kartu su Kauno istorijos tyrinėtoja, gide, kūrėja Neringa Daniulaitiene dalyviai keliaus per Kaune gyvenusių ar iš Kauno kilusių žydų rašytinį palikimą – poeziją, prozą ir dienoraščius, išlikusius iš skaudaus holokausto laikotarpio. „Šiaurės gėlės“ – tai trečiojo užsiėmimo tema, sutampanti su 1997 m. išleistos Emanuelio Zingerio sudarytos Lietuvos žydų prozos antologijos pavadinimu. Leidinyje tarp kitų autorių minimi ir Kaune gyvenusių bei kūrusių žydų vardai ir pavardės: šmaikštaus žodžio meistras Izraelis Majofis, Natanas Grinblatas, iš kurio kūrybos trykšte trykšta meilė artimui bei taurumas, ir sodria liaudiška kalba patraukiantis Izraelis Kaplanas. Tai – vardai autorių, kurių gyvenimo detalės ir kūrinių ištraukų skaitymai nuskambės dirbtuvėse. Įkvėpti kūrybinio žodžio, vedami tautodailininkės Daivos Nevardauskienės, galėsite sukurti po savo asmeninį atviruką grafikos antspaudo – estampo būdu.

Neringos Daniulaitienės nuotr.

Neringos Daniulaitienės nuotr.

„Linkėjimai iš riešutmedžių giraitės: atraskite nepažintą skonį“, 17:30
„VDU Botanikos sodas Kaune“, Ž. E. Žilibero g. 6

Renginys „Linkėjimai iš riešutmedžių giraitės: atraskite nepažintą skonį“ kauniečius kviečia įdomiajai pažinčiai su graikinio riešutmedžio genties broliais, auginamais VDU Botanikos sodo kolekcijose. Seniausi jų eksponatai skaičiuoja beveik 100 metų. Seminare-degustacijoje dr. Asta Malakauskienė suteiks vertingų žinių, kvies gliaudyti ir ragauti skanius bei maistingus Botanikos sode užaugintus riešutus.

VDU Botanikos sodo nuotr.

VDU Botanikos sodo nuotr.

Paskaita „Lietuviškojo Monmartro istorijos“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Trečiadienį Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje humanitarinių mokslų daktarė Marija Oniščik skaitys viešą paskaitą „Lietuviškojo Monmartro istorijos“ – apie Žaliakalnio mikrorajono, kuriame ir yra įsikūręs bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, istoriją ir architektūrą. Nuo „Žiburėlio“ bendrabučio iki Meno mokyklos – tai sena studentų ir menininkų gyvenamoji vieta, vaizdžiai vadinta „Kauno Monmartru“. Pasakojimas apie šio rajono architektūrą klausytojus supažindins tiek su Meno mokyklos ir Čiurlionio galerijos istorija, tiek ir su seniausiais čia esančiais namais bei tarpukariu juose gyvenusiais žymiais kultūros veikėjais.

Kazys Šimonis. „Kaunas. Italijos gatvė (dabar Mackevičiaus)“, ~1939 m.

Kazys Šimonis. „Kaunas. Italijos gatvė (dabar Mackevičiaus)“, ~1939 m.

Renginių ciklas „Mokslas ir miestas“, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

Nors universitetai yra atviri ne tik akademinei bendruomenei, bet ir žmonėms už jos ribų, visuomenė neretai gerai nežino, kuo užsiima universiteto mokslininkai. Pasitaiko ir taip, kad patys mokslininkai neturi galimybės susipažinti su tuo, ką tyrinėja jų kolegos iš kitų mokslo krypčių ar institucijų. Tęstinio projekto „Mokslas ir miestas“ tikslas – neformalioje aplinkoje ne tik miesto, bet ir akademinę bendruomenę supažindinti su mokslininkų atliekamais tyrimais ir atstovaujamomis mokslo kryptimis. Pranešimus skaityti kviečiami doktorantai, podoktorantūros stažuotojai, mokslo daktarai ar aukštesnį mokslo laipsnį įgiję kolegos.

69689789_2612776315500134_6999890231042244608_n

Turai po parodą „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“, 18:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

16-asis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“ iš įvairių perspektyvų apžvelgia šiuolaikinę suskaitmenintą visuomenę. Festivalio organizatoriai kviečia susipažinti su fotografijos darbais nemokamuose turuose su gidu M. Žilinsko dailės galerijoje, kur yra įsikūrusi didžiausia teminės programos „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“ dalis. Šio trečiadienio turo tema – „Sekimas: nuo savianalizės iki techno-autoritarinio stebėjimo“. Turą praves festivalio edukacinių programų vadovė Agnė Cesiulė.

Karolinos Krinickaitės nuotr.

Karolinos Krinickaitės nuotr.

„Fluxus Labas“: Kultūros vakarai, 18:00
„Tempo erdvė“, M. Daukšos g. 34, III a.

„Fluxus Labas“ tęsia rugpjūčio mėnesi startavusius kultūros vakarų susitikimus senamiestyje. Šie vakarai skirti susipažinimui, konstruktyviam dialogui apie Kauno senamiestį, naujai užgimstančią bendruomenę ir joje slypinčius lobius. Rugsėjo mėnesi renginys ypač atviras jaunimui – senamiestyje gyvenančiam, besimokančiam, dirbančiam ir kuriančiam. Trečiadienio susitikimą moderuos teatro režisierė, aktorė Raimonda Kimbraitė. Apie savo dalyvavimą būtina informuoti iš anksto tel. 8 610 32490.

Kauno „Žalgiris“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“, 18:30
„Žalgirio arena“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Atsinaujinusi Kauno „Žalgirio“ komanda pradeda naująjį sezoną ir trečiadienį laukia kiekvieno savo gerbėjo palaikymo pirmosiose oficialiose namų rungtynėse. Rungtynės Kaune – tai puiki proga iš arti pamatyti naujiems iššūkiams pasiruošusius žalgiriečius bei savo gausiu palaikymu mače su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ įkvėpti juos naujojo sezono kovoms.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Common People“ filmų peržiūros: „Sympathy for the Devil“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Platformos „Kitas Kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsiasi Kauno menininkų namuose ir kviečia į filmą „Sympathy For The Devil: The True Story of The Process Church of the Final Judgment“ (rež. Neil Edwards, 2015 m.). Šįsyk kino ekrane – istorija apie kultą, apkaltintą padarius įtaką vieniems iš labiausiai JAV ir pasaulį sukrėtusių XX a. įvykių. Šis kultas susiformavo septintame dešimtmetyje, Anglijoje, o jo nariai buvo kilę iš pasiturinčių šeimų ir vietinės aristokratijos. Dienraščiai juos praminė „Velnio mokiniais“ ir „Vienu pavojingiausių satanistų kultų Amerikoje“. Ši grupė buvo apkaltinta žudynėms įkvėpusi Charlesą Mansoną, įtaka Roberto F. Kennedy nužudymui ir tiesioginėmis sąsajomis su serijinio žudiko, vadinamojo „Son of Sam“ nusikaltimais. Dokumentiniame filme „Sympathy For The Devil“ buvę „Proceso“ bažnyčios nariai pirmą kartą atskleidžia tikrą tiesą, kalba apie savo tikėjimą, ritualus ir tvirtai saugotas paslaptis.

kmn_214

KETVIRTADIENIS, 09 26

Tarptautinis Kauno kino festivalis
Įvairios vietos

Festivalis šiemet jau 12-ą kartą kauniečius kvies atrasti nekomercinį kiną, skatinantį žiūrovus klausti, nebijoti reaguoti ir diskutuoti. Nors festivalis visuomet skyrė ypatingą dėmesį menininkų filmams, šįkart jo programą nušvies ir daug žymiausių pasaulio kino festivalių favoritų. Nuo tamsioms galerijų salėms skirtų juostų iki filmų, kuriems žadami Oskarai – Tarptautinis Kauno kino festivalis ir toliau vykdo savo pažadą žiūrovus supažindinti su kino pasaulio naujienomis. Daugiau informacijos ir festivalio programa: kinofestivalis.lt.

„Švyturys“

Filmo „Švyturys“ kadras

„Godo“ gimtadienis, 17:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Vienerių metų sukaktį kultūros baras rengiasi minėti net kelias dienas. Gimtadienį pradės baro metus atspindinčio zino premjera. Leidiinį, kuriame – svarbiausi metų įvykiai ir kūriniai, palydės paroda, kurioje – Artūro Novikovo bei Eglės Cimalanskaitės fotografijos bei Asur Sura plakatai. Vėliau – mėgstamo eilėraščio skaitymai https://www.facebook.com/events/962255920781406/, jau baro vizitine kortele tapęs renginys, kuris šįkart dedikuojamas Europos kalbų dienai paminėti. Rugsėjo 28 d. gimtadienis bus švenčiamas su atlikėjais Waterflower, Kojosopa ir Arma.

70005198_379708889374245_2654009190124617728_n

Kūrybinės atminties dirbtuvės „Išvaikščioti žydų literatūrą“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Dirbtuvių metu, pasitelkdami Kauno jidiš rašytojo Eliezerio Heimano apysaką „Abraomas Mapu“ (1937), kursime alternatyvų miesto žemėlapį. Turbūt nedaug yra kauniečių, kurie Senamiestyje nebūtų pastebėję Abraomo Mapu gatvės. Ne vienas turbūt žino ir tai, kad jis – XIX a. Kaune gyvenęs garsus hebrajų rašytojas. Tarpukariu Mapu buvo tapęs jungtimi tarp senojo ir besiformuojančio modernaus žydiško Kauno: jo vardu pavadinta gatvė, veikė biblioteka, jis minimas ne viename ano meto literatūriniame, publicistiniame, akademiniame tekste. Heimano apysaka mums taps impulsu ne tik giliau susipažinti su Mapu asmenybe ir kūryba, bet ir atrasti naujas mums gerai pažįstamų vietų reikšmes, diskutuoti apie atminties persidengimus, vietos ir literatūros santykį. Dirbtuves užbaigsime pasivaikščiojimu savo sukurtu maršrutu. Dirbtuvių vadovė – literatūrologė, jidiš literatūros tyrinėtoja Goda Volbikaitė. Dirbtuves konsultuoja menininkas, tarpdisciplininio meno kūrėjas Vitalij Červiakov .

Ekskursija meninės knygrišystės parodoje „Duoklė mūzoms“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Parodoje „Duoklė mūzoms“ eksponuojamos knygos, vienaip ar kitaip susijusios su dieviškuoju įkvėpimu: nuo pirmojo kūrybos akto – žmonių sutvėrimo – iki lietuvių tautos genijaus M. K. Čiurlionio kūrybinio įkvėpimo apraiškų – įrištų dailininko ir kompozitoriaus natų ir laiškų žmonai Sofijai. Vis dėlto pagrindinis parodos leitmotyvas yra per devynis mėnesius įrištos knygos graikų mūzoms, gimusioms iš devynių Mnemosinės ir Dzeuso meilės naktų. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia į susitikimą su meninės knygrišystės parodos „Duoklė mūzoms“ autore Leonora Kuisienė. Dailininkė atskleis, kokios mūzos ir kodėl ją įkvėpė sukurti knygą-skulptūrą, papasakos apie parodos idėją ir darbo procesą.

Sezono atidarymo koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncerte skambės viena garsiausių XX a. britų kompozitorių Michaelo Tippetto (1905–1998) oratorija „Mūsų laikų vaikas“ (angl. A Child of Our Time). Oratoriją kompozitorius pradėjo rašyti 1939 m. rugsėjo 1-ąją – Antrojo pasaulinio karo pradžios dieną, kai Didžioji Britanija paskelbė karą Vokietijai. Oratoriją atliks vieni garsiausių Lietuvos operos solistų: sopranas Lauryna Bendžiūnaitė, mecosopranas Ieva Prudnikovaitė, tenoras Rafailas Karpis, bosas Liudas Mikalauskas ir kūrybinės veiklos 50-metį pasitinkantis Kauno valstybinis choras, vadovaujamas jo įkūrėjo, meno vadovo ir vyriausiojo dirigento, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, profesoriaus Petro Bingelio, kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Fluxus Labas“: Stanislovo Lukošiaus fotografijų parodos „Kaunas kuriasi“ atidarymas, 18:00
KTU Statybos ir architektūros fakulteto II a. fojė, Studentų g. 48

Stanislovo Lukošiaus fotografijos fiksuoja Kauno atsinaujinimą 1957–1974 metais: nuo namų griovimo, gatvių tvarkymo darbų iki Vilijampolės tilto perstatymo. Debesų fone iškilęs plakatas su utopiniais pažadais iš TSKP programos ir plazdančiomis sovietinėmis vėliavomis, griaunamo rąstinio trobesio girgždesys ir trupėjimas, aplinkui pasklidęs ant kelio liejamos smalos kvapas. Kaip ir tuomet, taip ir dabar, Kaunas nuolat kuriasi, tad kažkur čia žiūrovas turėtų pagauti save, skirtingame ir stebėtinai panašiame, kaitos ženklu pažymėtame mieste.

71030070_944139025931090_5083321230514192384_n (1)

„X erdvė“: Saulius Čemolonskas, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Šį kartą „X erdvėje“ – apie muzikinę Lietuvos pasipriešinimo kultūrą, 80-ųjų Kauną ir „Senojo Tresto“ DJ Saulių Čemolonską. Iš Sovietų Lietuvos susiklastojęs dokumentus Saulius pabėgo dar 1989 m. Didžiąją gyvenimo dalį praleidęs Londone Sal, kaip jį vadino draugai Londone, buvo aistringas vinilo plokštelių kolekcininkas, garso dizaineris, daugybės kūrybinių projektų autorius. Nuo Sauliaus muzikinės kolekcijos prasidėjo ir 1-osios interneto radijo stoties Last.fm projektas. Šį ketvirtadienį vyks trumpametražio filmo apie Sal peržiūra ir neformalus pokalbis-diskusija, kurio metu prisiminimais dalinsis DJ Erichas Juozaitis, Kotryna Lingienė ir Kęstutis Lingys iš žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“, aktorius Artur Builov, ilgametis Lietuvos futbolo federacijos vadovas Liutauras Varanavičius, grafikos dizaineris ir buvęs „Senojo Tresto“ DJ Vytenis Petrusevičius, poetas Jaunius Čemolonskas bei filmo autorė Simona Žemaitytė.

70557932_2378519855531068_4762203495208058880_n

Slemas #26, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

26-asis Kauno menininkų namų slemas duris atveria, tikėkimės, saulėtam rudeniui ir į sceną kviečia pasidalinti ką tik prabėgusios vasaros įspūdžiais. 26-ojo slemo vedėjas – Martynas Benys. Išankstinė registracija: asta@kmn.lt.

70441863_2919364418078977_5557663435933614080_n

Premjera „Bestuburiada“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės alėja 71

Tai šiuolaikiška istorija apie tragikomiškas pastangas prisitaikyti ir būti sėkmingu. Personažai – biurokratinės sistemos sraigteliai – laukia vadovo priimamajame, kol juos pakvies pokalbiui. Jie visi siekia išsikovoti pripažinimą, pralenkti savo konkurentą ir pakilti karjeros laiptais bet kokia kaina. Jie pasiruošę lipti kitiems per galvas, žeminti, tyčiotis, meluoti ir kuo geriau atlikti savo vaidmenį, kurį jiems primeta viršininkas, viešoji nuomonė, mokytojai, tėvai ir t.t. Jie siekia įrodyti savo vertę, matuojamą paaukštinimais, apdovanojimais, feisbuko sekėjų skaičiumi ir like‘ų kiekiu. Jie pamiršo, kad žmogus yra vertingas pats savaime, jie nebežino, kas yra jų asmenybės stuburas, o geriausia iš viso jo neturėti, nes bestuburiams lengviau įsisprausti į reikalavimų rėmus, adaptuotis, ištverti ir išgyventi. „Bestuburiada“ – pasakojimas apie žmones, kurie jau nebeklausia „kas aš esu?“, tačiau svarsto, kokie turėtume būti, kad lydėtų sėkmė. Jaunoji spektaklio kūrybinė komanda klausia – o kurią savo sielos dalį dėl karjeros paaukotumėt jūs?

„Bestuburiada“. V. Ruzgaitės nuotr.

„Bestuburiada“. V. Ruzgaitės nuotr.

12-oji Kauno bienalė. Ekskursija „99 metrai“, 21:00
Kauno Geležinkelio Stotis, M. K. Čiurlionio gatvė 16

Laukimas – būsena, pažįstama visiems keliaujantiems. Jis apkabina maloniu jauduliu arba smelkiasi gąsdinančiu nerimu. Ką reiškia laukti vienam ir kaip atrodo nežinomybė laukiant naujo ir nepažįstamo Lietuvoje, Europoje, Pasaulyje? Šįkart Kauno bienalė siūlo ne fizinę, o idėjinę ir atminties kelionę, o galutinė jos stotelė – globalus atsakymas į dar neužduotą klausimą. Kauno bienalės kelionę po Kauno geležinkelio stotį ves filologė Jaglė Urmanavičiūtė.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia