Maršrutas rugsėjo 23-25 dienoms

PENKTADIENIS, rugsėjo 23 d.

Lietuvos žydų genocido dienos minėjimas, 12 val.
IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Renginį pradės Holokausto aukų pagerbimas prie masinių žudynių lauko. (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos moksleivių meninė kompozicija). Iškart po to – filmo „Angelo prisilietimas“(rež. M. T. Pawłowski, 2015) peržiūra. Tai neįprastai jautriai papasakoti žydų vaiko iš Aušvico, išgelbėto kartu su šeima nuo Holokausto, prisiminimai. Filme Lenkijos žydas Henryk Schoenker lankydamasis Lenkijos vietose, kuriuose vis dar gyva karo šmėkla, stulbinamai detaliai pasakoja apie savo šeimą, slapstymąsi, milžiniškas pastangas išvengti mirties. Režisieriaus M. T. Pawłowski panaudota archyvinė medžiaga, neįprasti kinematografiniai sprendimai ir emocionalus Schoenkero liudijimas šią istoriją vėl atgaivina.

„Žemaičio garlėkiui –165 metai“, 15 val.
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Renginio metu bus pasakojama apie pirmąjį Lietuvoje lėktuvo projekto autorių Aleksandrą Griškevičių ir jo idėjas. Bus pristatyta paroda, skirta Vladui Kensgailai.

garlekis

Festivalio „Kaunas mene“ parodų atidarymai, visą savaitgalį
Įvairios vietos

7-ojo festivalio esminis tikslas – per šiuolaikinių menininkų kūrybą pažvelgti ne vien į globalėjančio pasaulio atveriamas naujas kultūrinio bendradarbiavimo galimybes, bet parodyti visuomenei, kaip kultūros atstovai reaguoja, kaip mąsto šiandienos aktualiomis ekologijos, politinio gyvenimo, žmogaus teisių temomis. Todėl šio festivalio programoje projektai kalba apie aktualius socialinius, politinius, ekonominius, gamtos išsaugojimo, istorinės atminties, menininko, kaip šiuolaikinės kultūros atstovo, santykio su visuomene, aspektus.

kaunasmene

Nerijaus Mileriaus paskaita „Prievarta kine ir fotografijoje“, 17:30 val.
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Prievartos fenomenas vizualumo kultūroje funkcionuoja kaip dvilypis kodas. Iš vienos pusės, prievarta nuo seno figūravo kaip „draudžiama zona“, kurios specifiką stengtasi griežtai reglamentuoti. Antra vertus, prievarta ne kartą šlovinta kaip rezitencijos forma, sukylanti prieš stagnuojantį status quo. Filosofo pranešime bus aptartos bendrosios vizualizacijos prielaidos, taip pat išryškinta kinematografinio ir fotografinio prievartos vaizdavimo specifika.

„Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“ pristatymas, 18 val.
Labdaros ir paramos fondas „Frida“, Rotušės a. 26

TJA Kauno skyrius kviečia į labdaros ir paramos fondą „Frida“ pirmiesiems įsigyti knygą „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“ ir susitikti su autoriais Romu Zabarausku ir ARCANA FEMINA.

Vardų skaitymas, 19 val.
„Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Projekto „The Kaunas Requiem“ tęsinys buvusiuose Gestapo rūmuose – Kaune holokausto metu žuvusių žydų vardų skaitymas. Tai – visoje Lietuvoje vykstančios iniciatyvos dalis, apie ją daugiau sužinoti galite čia.

A. Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ rudens lygiadienio koncertas, 19 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Prieš aštuonerius metus pradėję tradiciją koncertais pažymėti metą, kai dienos ir nakties svarstyklės išsilygina, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ ją sėkmingai tęsia. Klausytojai šio ciklo koncertus vertina už pasirodymo metu sukuriamą ypatingą ir subtilią muzikos, poetiškų tekstų, meniško apšvietimo ir kokybiško garso dermę. Koncertą papildys pagal Tado Radzevičiaus grafikos darbus bei Artūro Rožkovo piešinius specialiai sukurtos vaizdo projekcijos.

„Without Letters“ ir Brokenchord koncertas, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

„Without Letters“ nauju savo singlu „Unfollow“ siekė rasti, kaip gali skambėti grupė laiku, kai gitara nebėra maištingas instrumentas. Grupės naujausi kūriniai įkvėpti vis stiprėjančio virtualaus ir nerimą keliančio „dabar“ pojūčio. Techno ir footwork tarp kitų elektroninės muzikos įtakų kuria skubantį, tamsų tempą grupės gyvuose pasirodymuose. Hipnotizuojančios ritminės struktūros ir kartais pratrūkstantys aštrūs vokalai susipina su krautrocko įkvėptomis palaimingomis harmonijomis, tuo pačiu vengiant eskapizmo į jau praėjusį ar net neegzistavusį laiką.

Vakarėlis „Dikeclub: Maoupa Mazzocchetti LIVE“, 23 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

DIY etikos, punk idealogijos, antikonsumerizmo ir klaidos jausmo vedamas belgas Maoupa kuria ir įrašinėja savo miegamajame, daugiausiai paties rankomis suremontuotomis perdegusiomis, bet laiko testą išlaikusiomis vintažinėmis ritmo mašinomis ir sintezatoriais.

ŠEŠTADIENIS, rugsėjo 24 d.

Tarptautinis senturgis „Laiko ratu“, visą savaitgalį
Prekybos miestelis „Urmas“, Pramonės pr. 16

Į senturgį sulėks daugiau nei 300 kolekcininkų, antikvarų, filatelistų, numizmatų, bukinistų iš aplinkinių šalių, vyks tarptautinė senovinės technikos paroda.

M. K. Čiurlioniui 141, 11 val.
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

M. K. Čiurlionio galerija tradiciškai kviečia Čiurlionio mylėtojus į nemokamą renginį, skirtą visiems drauge
paminėti 141-ąją kūrėjo gimimo dieną. Šį kartą lankytojus džiugins ne tik įdomios teminės ekskursijos, bet ir gausybė visai šeimai skirtų edukacijų bei kūrybinių dirbtuvių, o programą vainikuos įspūdingas Virginijos Kochanskytės ir Rūtos Blaškytės pasirodymas.

„Šančinės“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Ir vėl puiki proga aplankyti Šančius ar išeiti į kiemą, jei juose gyvenate.
Pasivaikščiojimai, protmūšiai, diskusijos, gatvės parodos, piešinių konkursai ir daug kito veiksmo visą savaitgalį.

sanciai

Spektaklio „Pūgos durys“ premjera, 12 val.
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Spektaklio kūrėjai kviečia drauge leistis į poetišką, mistišką, užburiančių reginių kelionę po mitologinių sakmių labirintus ir pasinerti į šėlstančios vaizduotės sūkurį.

Festivalis „Autumn Devastation VII“, 16:30 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Programoje – iš visos septynios įvairaus sunkio metalo grupės iš Lietuvos ir Latvijos.

„Suklegos“: baigiamasis koncertas, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Pasirodys duetas „Kamanių šilelis“, svečias iš izraelio Avshalom Farjun ir multiinstrumentalistas Saulius Petreikis bei folkloro grupė „Trad Attack“ iš Estijos.

SEKMADIENIS, rugsėjo 25 d.

Retro mugė „Ruduo 2016“, 8:00 val.
S. Dariaus ir S. Girėno g. 29A

14241689_10154422864205775_6373644408835931424_o

Gervių palydėtuvės Novaraistyje, 18:30 val.
Novaraistis

Rudens pradžioje vyksta pilkųjų gervių migracija. Tai Lietuvoje reti, į Raudonąją knygą įrašyti paukščiai. Ruošdamosios ilgai kelionei jos telkiasi į gausius būrius. Formuoja nakvynines sankaupas didelėse aukštapelkėse, nebenaudojamuose ar net naudojamuose apsemtuose durpynuose. Iš čia jos anksti ryte kasdien skrenda į laukus maitintis, o vakare sugrįžta nakvoti. Kviečiame visus besidominčius ir norinčius pamatyti šį reginį atvykti stebėti gerves į Novaraisčio valstybinį ornitologinį draustinį, esantį at Kauno Šakių rajonų ribos. Su savimi turėkite žiūronus.

gerves

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia