Maršrutas rugsėjo 20 – 22 dienoms

PENKTADIENIS, 09 20

Kultūros paveldo dienos: „Hanzos pirklio istorija“, keli laikai
„Kaunas IN Tourism“, Rotušės a. 15

Kaip ir kasmet, Kultūros paveldo dienos Kaune turi ypatingą temą. Šiemet metas pasigilinti į Hanzos laikus. Juk Kaunas – vienintelis miestas Lietuvoje, kuriame veikė Hanzos pirklių kontora, tačiau dažnas miestelėnas apie šią epochą žino nedaug. Rugsėjo 20, 21 (11 ir 14 val.) ir 22 (11 ir 12:30 val.) dienomis senamiestyje vyks nemokamos ekskursijos „Hanzos pirklio istorija“. Daugiau informacijos apie ekskursijas suteiks ir užregistruos „Kaunas IN“ turizmo informacijos centras. Taip pat čia galite pasiimti ką tik išleistą „It’s Kaunastic“ serijos žemėlapį šia tema ir tyrinėti Kauno istoriją savarankiškai.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Vokiečių dienos Kaune: filmo „Tavo grožis nevertas nieko“ peržiūra, 12:00
Kolpingo kolegija, Raguvos g. 7

Vokiečių dienų proga Kolpingo kolegija kviečia į atvirą visiems filmo „Tavo grožis nevertas nieko“ („Deine Schönheit ist nichts wert“) peržiūrą. Dvylikamečio Veyselio šeima – imigrantai, kasdien susiduriantys su integracijos į Austrijos gyvenimą problemomis. Mokykloje sunkiai vokiškai kalbantis Veyselis – drovus atsiskyrėlis, „probleminis“ mokinys. Kai namų darbams berniukui užduodama išmokti padeklamuoti eilėraštį, Veyselis pasirenka savo mėgstamiausiąjį – „Tavo grožis nevertas nieko“, sukurtą Asiko Veyselio – žymaus turkų poeto, kurio garbei pavadintas ir pats berniukas. Kaimynas padeda jį išversti į vokiečių kalbą ir išmoko, kaip teisingai tarti vokiškus žodžius. Tačiau, kai tik Veyselis sukaupia drąsą padeklamuoti juos savo slaptai meilei Anai, visus planus sujaukia imigracijos policija.

deineschoenheitistnichtswert07_1387374524312270_1390423125924578

Konferencija „Tiesiant tiltus. Mintys apie kitokią Rusiją“, 10:00 – 19:30
VDU centriniai rūmai mažoji salė, S. Daukanto g. 28 / M. K. Čiurlionio galerija, V. Putvinskio g. 55

Tai jau antroji filosofui Leonidui Donskiui atminti skirta konferencija, kurią organizuoja Vytauto Didžiojo universitete veikiantis Andrejaus Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centras. Dieną pradės filmo „The Russian Opposition“ (autoriai Jevgenijus Gindilis ir Kirilas Rogovas) peržiūra ir diskusija. Popiet konferencijoje vyks diskusija, kurioje dalyvaus žurnalistas ir rašytojas Arkadijus Ostrockis, buvęs Helsinkio grupės narys, politinis kalinys Viačeslavas Bachminas, buvęs JK ambasadorius Rusijoje Andrew Wood ir kiti. Po diskusijos vyks koncertas M. K. Čiurlionio galerijoje.

Vaižganto gimtadienis, 9:00 – 19:00
Juozo Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus, Aleksoto g. 10 / Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Vaižgantui jau 150! Kunigo ir rašytojo butą visą dieną galėsite lankyti nemokamai, kaip ir Maironio lietuvių literatūros muziejų. Aplankysite vaikų piešinių parodą „Aš – Juozas Tumas-Vaižgantas“, taip pat visapusišką ekspoziciją „Baltai pražydusiam“, o pietų pertrauką praleisite žiūrėdami filmą „Tumo kodeksas“. Vakare lauks ir interaktyvi ekskursija-diskusija „Ką mums kalba Vaižgantas po 150 metų?“.

68700189_944865292514817_4219122438455164928_n

Vokiečių dienos Kaune: diskusija „Kaunas – Vokietija. Nuo Hanzos iki šių dienų Europos“, 15:15
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Kauno miesto muziejus „Vokiečių dienų Kaune“ metu kartu su Kauno savivaldybė kviečia dalyvauti diskusijoje „Kaunas – Vokietija. Nuo Hanzos iki šių dienų Europos“. Renginio metu istorikai, politologai ir germanistai aptars Vokietijos vaidmenį Kaune – nuo pirmojo miesto paminėjimo ir Hanzos sąjungos laikų prekybos iki Berlyno sienos griuvimo bei Baltijos kelio sąsajų. Bus nagrinėjamos įvairios temos: nuo vokiečių tautybės žmonių Kauno savivaldoje iki dabartinio Lietuvos bendradarbiavimo su Vokietija ES ir NATO organizacijose. Diskusijoje dalyvaus Kauno miesto muziejaus Kauno istorijos skyriaus vedėja Inga Puidokienė, istorikė Laima Bucevičiūtė ir Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė Rūta Eidukevičienė. Diskusiją moderuos Kauno miesto muziejaus muziejininkas Simonas Jazavita.

70556441_2369703696412684_5774425427430866944_n

„ANBO IV brėžiniai, radiniai ir atgimimas“, 17:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Švenčiant Europos paveldo dienas, Lietuvos aviacijos muziejus kviečia į renginį, kurio metu pirmą kartą viešai rodomi originalūs ANBO-IV brėžiniai susitiks su autentiškomis tarpukario orlaivio detalėmis ir su atkuriamo orlaivio jau pagamintais mazgais. Renginyje dalyvaus Lietuvos aviacijos muziejaus istorikas Gytis Ramoška, kolekcininkas Benvenutas Ivanauskas, „ANBO eskadrilės“ nariai Arvydas Šabrinskas ir Evaldas Janušonis, moderuos muziejaus direktorius Mindaugas Kavaliauskas. Paroda veiks tik atidarymo renginio metu ir šeštadienį nuo 9 iki 17 val.

Originali ANBO IV detalė iš Benvenuto Ivanausko kolekcijos ir jos brėžinys iš Lietuvos aviacijos muziejaus kolekcijos. Muziejaus nuotr.

Originali ANBO IV detalė iš Benvenuto Ivanausko kolekcijos ir jos brėžinys iš Lietuvos aviacijos muziejaus kolekcijos. Muziejaus nuotr.

Ekskursija „M.K. Čiurlionio kelias į Kauną“, 17:30
Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14A

Likus porai dienų iki 144-ųjų M. K. Čiurlionio gimimo metinių, iniciatyva „Gražinkime Kauną“ kviečia į unikalią ekskursiją, primenančią apie žmones, kurių dėka turime išsaugotą gausų M.K. Čiurlionio kūrybos palikimą Kaune. Ši ekskursija – tai pasakojimas apie M. K. Čiurlionio artimuosius ir bičiulius bei galerijų įkūrimo istoriją; apie paveikslų kelionę tarp Peterburgo, Vilniaus, Maskvos ir Kauno; apie išgyventą pirmąjį ir antrąjį pasaulinius karus; apie tai, ką gali susitelkę žmonės. Galiausiai, ekskursija yra apie tai, kaip M.K. Čiurlionio kūryba tęsėsi kitų Kaune gyvenusių kūrėjų darbuose.

M.K. Čiurlionis triptiko „Mano kelias“ , II paveikslas, 1907 m

M.K. Čiurlionis triptiko „Mano kelias“ , II paveikslas, 1907 m.

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“: „Lažybos“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Pirmoji banga“ šiemet į Vilniaus ir Kauno kino sales grąžins 11 ankstyvojo kino juostų. Kai kurios jų buvo rodytos Lietuvoje tarpukario laikotarpiu, kitos – visai nematytos arba tik neseniai prikeltos naujam gyvenimui. Vieni filmai savo laiku rinko minias, o kiti pripažinimo sulaukė tik po kelių dešimtmečių.

„Lažybos“ – lengva britiška komedija, atspindinti iki šiol primirštą Jungtinės Karalystės 4-ąjį dešimtmetį, kai griežta kino politika uždarė šalies kiną už vidinių valstybės sienų. Jaunas reporteris netenka darbo už straipsnį, kuriame kritikavo policiją dėl neefektyvių tyrimų. Netrukus jam pasitaiko proga įsidarbinti konkuruojančiame laikraštyje. Jo darbdavio sąlygos paprastos: žurnalistas turi dingti vienam mėnesiui. Jei jam pavyks nebūti rastam, jis gali pradėti dirbti. Priimdamas šias lažybas, jaunuolis net neįtaria, kad leidėjas ketina pasinaudoti situacija keliant laikraščio tiražą. Seansą pristatys archyvinio kino tyrėja Maya Darrel Hewins.

Lazybos (1)

Teatro festivalis jaunimui „Išeities taškas“: eskizų peržiūros, 18:00
VDU teatras, K. Donelaičio g. 58 / Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Teatro festivalis „Išeities taškas“ kviečia į jaunų teatro kūrėjų eskizų peržiūras. Ketvirtadienį savo eskizą „Kafkoje“ jau pristatė Andrius Šiurys, o penktadienį teatro scenoje atsiskleis Rugilės Tamošauskaitės, Nauberto Jasinsko ir Luca Vassos kūriniai. „Velniai žino kas“ (R. Tamošauskaitė) – tai fantasmagorinis vyksmas apie lietuvių liaudies išminties ir mitologijos reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje bei mūsų pačių įtaką gyvenimo įvykiams. Spektaklis inspiruotas lietuvių liaudies pasakos „Muzikantas velnių puotoje“. Eskizas „Bowel“ (N. Jasinskas) – dviejų skirtingų žmonių istorija, kuriuos sieja bendras klausimas – vardan ko jie gyvena. Tai keletas montažo principu sujungtų skirtingų scenų, kurios kalba apie žmogaus tuštybę bei pilnatvės jausmą joje. Paskutinis spektaklis „Atminties antologija“ (L. Vassos) kuriamas pagal amerikiečių autoriaus E. L. Masterso poemų rinkinį „Spūn Riverio antologija“. Spektaklyje atskleidžiamos keturios pagrindinės temos: būtinybė grįžti atgal ir apgalvoti egzistencijos prasmę; moralinės veiksmų pasekmės kolektyvinėje aplinkoje; bendravimo poreikis ir to negalimumas; atminimų kultivavimas ir to svarba.

Eisena už klimatą, 18:00
Rotušės aikštė

Kol politinė sistema koncentruojasi į ekonomikos augimą, mūsų planetai bei joje esančiai gyvybei kilo išlikimo klausimas. Oras, kuriuo kvėpuojame, vanduo, kurį geriame, maistas, kurį valgome, bei gamtos grožis ir įvairovė – visa tai pateko į didžiulį pavojų dėl žmonijos vartotojiškumo. Mes privalome veikti, kol nėra per vėlu. Politikai ir žiniasklaida užsimerkia prieš klimato krizę, todėl Rugsėjo 20 dieną visame pasaulyje, taip pat ir Kaune, susibursime su vienu didžiuliu tikslu – kad svarbiausia krizė žmonijos istorijoje būtų pradėta spręsti čia ir dabar. Veikdami po vieną galime pasijauti bejėgiai, tačiau veikdami kartu turime milžinišką galią.  Šis renginys yra vienas iš Klimato Savaitės renginių. Prisijunk!

eisena

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“: „Išsigimėliai“, 19:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kai oro gimnastė Kleopatra sužino, kad cirko neūžauga Hansas turi gauti palikimą, ji nusprendžia ištekėti už jo, slapta planuodama pavogti pinigus ir pabėgti su savo meilužiu imtynininku Herakliu. Sužinoję apie Kleopatros kėslus, Hanso draugai susivienija ir nusprendžia atkeršyti piktadariams, parodydami šiems, ką iš tiesų reiškia būti „išsigimėliu“. Į žanro rėmus netelpantis paskutinis siaubo filmų krikštatėvio Todo Browningo filmas „Išsigimėliai“ buvo nesuprastas ir be gailesčio cenzūruotas po premjeros. Iš naujo atrastas ir įvertintas tik 7-ajame dešimtmetyje, jis iki šiol laikomas kultiniu. Seansą pristatys istorikas Audrius Dambrauskas.

freaks-1932-800x623

Šikšnosparnių naktis, 20:00
Kauno tvirtovės V fortas, Rūko g. 11

Kyštelėti savo smalsias nosis į plyšius ir tamsius V forto užkaborius bei sužinoti, kas juose slepiasi, penktadienį kvies „Šikšnosparnių naktis“. Smalsiausi dalyviai turės puikią progą sužinoti viską apie šikšnosparnius, mažiausi galės pašmirinėti po „šikšnosparnio urvą“ ir pasiklausyti pasakų, drąsiausių laukia pasimatymas su vampyru, nagingiausių – kūrybinės dirbtuvės (kartu su tvirtovės gide Dalia), o mėgstantiems istoriją ir pasivaikščiojimus mėnesienoje – naktinė ekskursija po forto teritoriją. Be to, dangus žada pilnatį, tad mistikos ir gamtos magijos tikrai netrūks.

ŠEŠTADIENIS, 09 21

KAFe 2019: atidarymo renginys „Erdvės“, 10:00 – 17:00
Viešbutis „Britanika“, Kęstučio g. 26

Kauno architektūros festivalio pirmasis rudens renginys ir simbolinis festivalio atidarymas kviečia miestiečius pažvelgiant į savo kintančio miesto erdves iš naujos perspektyvos – nuo legendinio landmark’o stogo. Prie iniciatyvos jungiasi ir renginio muzikiniu fonu rūpinsis „Ghia“. Daugiau apie renginį – www.kafe.lt ir socialiniuose tinkluose. Tiesa, registracija į savaitgalio ekskursiją ant stogo jau uždaryta…

69948513_2698323500186969_2810600386316992512_n

144-asis M. K. Čiurlionio gimtadienis, 11:00 – 18:00
M. K. Čiurlionio galerija, Putvinskio g. 55

M. K. Čiurlionio galerija kviečia susitikti kasmetinėje muziejaus šventėje bei šį kartą ne tik pamatyti ir išgirsti apie M. K. Čiurlionio kūrybą kitaip, bet ir įžengti į stebuklingą menininko darbų pasaulį. Renginyje lankytojų laukia visą dieną trunkanti nemokama programa: M. K. Čiurlionio kūrybos įkvėpto virtualios realybės projekto „Angelų takais“ peržiūra, originalios teminės ekskursijos ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis, o taip pat edukacinės programos. Daugiau informacijos apie renginį ir registraciją.

70991629_662955417444883_899208788475641856_n

Šančinės, 12:00
Nemuno pakrantė

Kasmetinė rajono kultūros šventė šį kartą vyks Nemuno pakrantėje, kurioje atsiskleis kasdieniški čia gyvenančių žmonių ritualai. Paplūdimio biblioteka, parodos, pakrantės švarinimo akcija, ekskursija, muzika, vaišės – užsukit.

Ekskursija po parodą „Pėdsekys“, 12:00 – 16:00
Galerija „Meno Parkas“, Rotušės a. 27

Galerijoje „Meno parkas“ veikia bendra dviejų menininkų – Aistės Kisarauskaitės ir Dano Aleksos – paroda „Pėdsekys“. Joje permąstoma daiktų prigimtis. Išnykus daiktų atsiradimą lėmusiems amatams ar atsiradus mechaniniams bei elektroniniams įrankių pakaitalams, jie vėl tampa tik formomis ar objektais, žiūrovo vaizduotėje dažnai nebeiššaukiantys jų paskirties prisiminimo. Pagrindinis parodos herojus Pėdsekys yra nematomas, kaip iš nerimo gimę vaizdiniai. Jo pagrindinis įgūdis kaupti informacijos nuotrupas, įvairius artefaktus, siekiant atpažinti, demaskuoti ir kurti naujas nerimo šmėklas. Visą šeštadienio popietę galerijoje svečiuosis parodos autoriai Danas Aleksa ir Aiste Kisarauskaite. Renginyje apie parodos kūrinius ir idėjas bus galima išgirsti iš pačių autorių lūpų.

69402878_2444892362243582_5225545396029227008_n

Kauno bienalė. Edukacinė programa „Kurk su Kauno bienale“, 12:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g.16

Šiemet Kauno bienalės edukacinė programa didelį dėmesį skiria šeimoms, jų tarpusavio santykiams, bendravimui. Šeštadienį vyksiančio paskutinio serijos užsiėmimo tema – „Keliautojai popieriumi“. Edukacijos dalyviai išmoks naudotis origamio lankstymo brėžiniais ir lavins kantrybę bei pirštų miklumą, lankstydami miško gyvūnus. Menininkė-animatorė Gabrielė Baltrušaitytė-Ramoškienė papasakos apie animacijos kūrybos ypatumus, kuriuos atskleisite kurdami vartomas animacines knygeles. Užsiėmimo pabaigoje lauks menininkė Paulina Čiumbarienė, su kuria improvizuosite spalvotomis geometrinėmis formomis ir kursite pasakiškas istorijas.

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas: pas Petrauskus“, 12:30
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14

Ši „Kaunas – dizaino miestas“ ekskursija nuves į Kauno apskrities bibliotekos Senų ir retų spaudinių skyrių, tęsis per atnaujintus Kauko laiptus ir galiausiai pasieks Lietuvos operos solisto ir Tautų teisuolio medaliu apdovanoto profesoriaus Kipro Petrausko, jo žmonos Elenos Žalinkevičaitės-Petrauskienės bei brolio kompozitoriaus Miko Petrausko namus. Nuostabiame Kauno muziejaus filiale išsaugotas ir atkurtas autentiškas tarpukario interjeras bei žymiausių Lietuvos dailininkų paveikslai.

Kauno miesto muziejaus nuotr.

Kauno miesto muziejaus nuotr.

„Baterija’19“: Europos tvirtovių diena, 13:00 – 19:00
Kauno tvirtovės III fortas, Titnago g. 43a.

Kauno tvirtovės festivalis „Baterija’19“ kviečia į paveldo dieną III forte. Renginio metu bus galima išgirsti apie Kauno tvirtovės parko plėtrą ir ateities planus. Renginio programoje: gyva muzika, ekskursijos, edukacinė programa ir net kelios parodos.

71104987_2585119711566998_5693721269657141248_n

Teatro festivalis jaunimui „Išeities taškas“: „Gulbė juoda“, 14:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A,

Gera, ideali jų dukra, mažoji mergaitė iš katalogo – taip ji atrodo tėvų, sesers bei kitų artimųjų akyse. Tačiau didžiausias merginos slaptas troškimas – siekti savo nepriklausomybės nuo kitų bei pamatyti kitą gyvenimo pusę. O kai norai išsipildo, atsiranda dar didesnių siekių, kurie priverčia trauktis iš savo komforto zonų. „Gulbė juoda“ – tai Gretos Šepliakovaitės darbas, kuriame tarp vaidybinių scenų įsiterpia alternatyvios elektroninės muzikos motyvai bei monologai papildyti judesio elementais.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“: „Birželio naktis“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kerstin gyvena mažame Švedijos miestelyje, kur sutinka jūreivį Nilsą. Kai Kerstin nori nutraukti jų santykius, Nilsas grasina, kad nusišaus, bet šauna į merginą. Kerstin lieka gyva, pakeičia pavardę ir pradeda naują gyvenimą Stokholme. Tačiau netrukus žurnalistai sužino apie jos praeitį ir pradeda skleisti gandus. „Birželio naktis“ – paskutinis žymiosios Ingrid Bergman darbas Švedijos kine prieš išvažiuojant į Holivudą. Po poros metų ji nusifilmuos garsiojoje „Kasablankoje“, taps Alfredo Hitchcocko numylėtine ir virs viena didžiųjų XX a. kino žvaigždžių. Seansą pristatys kino kritikė Neringa Kažukauskaitė.

Ingrid Bergman

Ingrid Bergman

Teatro festivalis jaunimui „Išeities taškas“: šokio spektaklis „Z+“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A,

„Z+“ – spektaklis judesio pagalba kalbantis apie jaunosios kartos gyvenimo ypatumus arba, kaip sako patys idėjos autoriai, tai – „Z generation kind of tūsas“. Susidėjus tokiems reiškiniams kaip trečiojo tūkstantmečio realybė, komunikacijos galimybių įvairovė internete ir aktyvus informacijos srautas, užaugo unikali, taisyklių ir apribojimų nemėgstanti, Z karta. Spektaklio autoriai mano, kad suaugusi Z karta gali tapti išsilavinusiais novatoriškais mąstytojais, pasirengusiais tobulinti pasaulį. Tam, kad tai įvyktų reikia priimti vienas kitą, kurti dialogą ir megzti stiprius tarpusavio ryšius, o šio proceso pradžia – spektaklyje „Z+“.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“: „Už durų“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

1919 m. pasirodžiusioje niūrioje Irvino Willato dramoje atsispindi ką tik pasibaigusio Pirmojo pasaulinio karo išgyvenimai. Jo herojus Oskaras – vokiečių kilmės amerikietis taksidermistas, kuris dėl ksenofobiškų kaimynų buvo priverstas palikti namus. Tapęs jūreiviu Oskaras sieks atkeršyti vokiečių povandeninio laivo kapitonui, tapusiam jo žmonos mirties kaltininku. Įtakingas kino istorikas ir archyvaras Kevinas Brownlow yra apibūdinęs „Už durų“ kaip „tiesmukiausią Pirmojo pasaulinio karo laikų filmą apie kerštą“. Seansą pristatys San Fransisko nebylaus kino festivalio vadovas Robert Byrne. Filmui akomponuos Simona Zajančauskaitė (pianinas) ir Kristupas Kmitas (mušamieji).

Behind the Door.4.WEB

„Isla de Ghia“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Miesto gyvenimas neatskiriamas tiek nuo žalių erdvių ir gėlių, tiek nuo pilko betono ir metalo. Šviežioje „Lizdo“ renginių serijoje susiduria iš pažiūros skirtingi poliai, nors akyla akis atpažins, kad jų šaknis liečia tą patį. Vilniaus tropinių kelionių ir tribalistinių apeigų organizatoriai „Isla“ kerta rankomis su tarp Kauno ir Vilniaus besiblaškančiais industrinių ir urbanistinių ekskursijų organizatoriais „Ghia“. Naujas elektroninės šokių muzikos bendruomenės sezonas – nauja ir keistų garsų renginių serija klube. Ją pradės svečias iš Latvijos SDK, pasirodysiantis gyvai, bei vietos didžėjai Patricia Kokett, Hilda, Shapoka ir Weevil.

70380582_2299706573488831_7288104758764634112_n

SEKMADIENIS, 09 22

Holokausto aukų vardų skaitymas, 12:00
Muzikinio teatro sodelis, Laisvės al. 91

Sekmadienį vyks kasmetinis Kaune kentėjusių ir žuvusiųjų arba iš čia deportuotųjų bei tragiškai gyvenimą baigusiųjų Holokausto aukų vardų skaitymas. Tragišką Holokausto istoriją prisiminti kviečiama prie Kipro Petrausko paminklo. Karo metais K. Petrauskas kartu su žmona Elena slapstė vaiką iš Kauno geto ir už tai 1999 m. jiems buvo suteikti Pasaulio Tautų teisuolių vardai.

Teatro festivalis jaunimui „Išeities taškas“: „Dulkėti veidrodžiai“, 14:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Dulkėti veidrodžiai“ yra autobiografinis spektaklis, paremtas autoriaus jaunystės patirtimis augant Žeimių kaime, Jonavos rajone. Pagrindinė spektaklio tema – nemeilė. Nemeilė šeimoje, mokykloje, tarp draugų. Ir nemeilės poveikis žmogui. Kaime gyvenantys žmonės anksti pradeda gerti, vartoti narkotikus, kad kažkaip tą nemeilę kompensuotų. Bet lygiai taip pat dėl to anksti ir išeina.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Teatralizuota ekskursija „Teatrų Bermudai“, 16:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kauno miesto kamerinis teatras dalyvauja Europos paveldo dienose ir kviečia į teatralizuotą ekskursiją „Teatrų bermudai“. Teatro aktoriai per miesto sodo istorijos pjūvį atskleis įvykių prie gynybinės Kauno miesto sienos ypatumus, pasakos apie čia gimusius teatrus, vedžios nuo buvusių kapinių iki „Teatrų Bermudų trikampio“, nuo balaganų mediniame paviljone iki šiuolaikinio meno, nuo kepyklos iki operos, nuo kėgelbano iki absurdo teatro.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Tarptautinis festivalis „Musica sacra“, 16:00
Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus gatvė 1

Sekmadienį Šv. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika ir Kauno religinės muzikos centras kviečia į festivalio „Musica sacra“ koncertą. Koncerte dalyvaus Marlena Borowska (sopranas, Lenkija) ir Dalia Jatautaitė (vargonai). Programoje: J. S. Bacho, C. Franko, S. Moniuškos kūriniai.

„Pasaulio virtuvės: Indonezija“, 16:00
Baras „B2O“, Gedimino g. 30

Kas antrą sekmadienį „B2O“ virtuvę perima skirtingų pasaulio šalių atstovai, kurie ruošia tradicinius patiekalus ir stengiasi supažindinti su savo šalies kultūra per neįprastus skonius. Penktoji „Pasaulio Virtuvė“ veda į Indoneziją. Indonezija – nuotykių ir iššūkių kupina šalis, kurią sudaro net 17 503 salų. Jų tarpe alsuoja 29 aktyvūs ugnikalniai, o žemės drebėjimai bei potvyniai čia taip pat paplitę reiškiniai. Stichinę įvairovę papildo ir gausybė kultūrų. Šiose salose išsibarstę šimtai etninių ir lingvistinių mažumų. Tokią įvairovės ir ekstremalumų pilną šalį vienija unikali virtuvė, išsiskirianti sodriais, įvairialypiais skoniais. Andres Busrianto, gatvės menininkas iš Indonezijos, kuris Lietuvą vadina antraisiais namais ir yra savo pėdsakus palikęs Kaune, Vilniuje, Ignalinoje ir Marijampolėje, „B2O“ svečius vaišins patiekalais iš pasaulinio žinomumo Padang virtuvės, kilusios iš Vakarų Sumatros regiono.

Baro „B2O“ nuotr.

Baro „B2O“ nuotr.

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“: „Samurajus ir garbė“, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Samurajus ir garbė“ – brandžiausias bei daugiausiai dėmesio sulaukęs režisieriaus Sadao Yamanaka darbas. Filmas pasakoja apie šeimininko neturintį ir darbo ieškantį samurajų (roniną) Matajuro ir prasilošusį, į nuolatinius konfliktus papuolantį, kirpėją Shinzą. Šių dviejų vyrų likimai persipina, kai Shinza pagrobia turtingo pirklio dukrą ir paslepia ją Matajuro namuose – poelgis, vėliau skaudžiai atsiliepsiantis abiem veikėjams. S. Yamanaka filme nėra aukštinamas samurajaus heroizmas – veikiau priešingai, į ikonišką Japonijos praeitį ir paveldą žvelgiama kritiškai, neretai per satyriškas, net komiškas situacijas ir dialogus. Seansą pristatys Azijos vizualiosios kultūros ir kino tyrėjas dr. Deimantas Valančiūnas.

image-w1280

Teatro festivalis jaunimui „Išeities taškas“: „Pandemija“, 17:00
Nepriklausomybės aikštė

Kai visuomenė yra persisotinusi galimybėmis ir tikimybėmis, politikų pažadais ir įvairių nuosprendžių padažais, į gatves išeina nauja prezidentinė kampanija, kuri į Pasaulio prezidento postą siūlo išrinkti PANDĄ. Padarą, kuris savyje įkūnija harmoniją tarp meilės ir taikos, lygybę tarp visų rasių ir brolybę tarp kiekvieno, nepriklausomai nuo jo klasės ar padėties visuomenėje. Visa tai – žaisminga dainų ir šou elementų persmelkta agitacija, kurios fone visuomet yra paprastas žmogus, nuolat renkantis kitų žmonių – spektaklio dalyvių – mėtomas šiukšles.

69217549_117951369548438_3269488732469723136_n

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“: „Imperijos nuolauža“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Paskutinis vieno įtakingiausių TSRS režisierių Fridricho Ermlerio nebylusis filmas pasakoja apie buvusį caro kariuomenės seržantą Filimonovą, netekusį atminties po kontuzijos, patirtos Pirmojo pasaulinio karo metu. Grįžęs į gimtąjį Sankt Peterburgą, jis pamažu prisimena savo ankstesnį gyvenimą, o kartu stengiasi suprasti, kaip pasikeitė šalis po 1917 metų Revoliucijos. „Imperijos nuolauža“ laikomas vienu svarbiausių tarybinio nebylaus kino kūrinių. Festivalyje pristatoma pilniausia, naujai restauruota filmo versija. Filmui akomponuos Viktoras Orestas Vagusevičius (pianinas) ir Matas Samulionis (saksofonas). Seansą pristatys kino ir medijų teoretikė Natalija Arlauskaitė.

full_size_1552651347-d9c866ab54570532fb720af720451f4e

„Kaunas Jazz“: Salvador Sobral, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Paskutinę 2018-ųjų rudens dieną įspūdingą koncertą Vilniuje surengęs portugalų dainininkas Salvadoras Sobralis šiais metais vėl atvyks padainuoti Lietuvos publikai. Kaip ir pirmąjį kartą, į Lietuvą jausmingasis „Eurovizijos“ konkurso laimėtojas atvyks festivalio „Kaunas Jazz“ kvietimu.Kaune jis atliks savo solinio repertuaro kūrinius – tarp jų, žinoma, ir „Eurovizijoje“ skambėjusį „Amar pelos dois“. Taip pat – naujo albumo dainas.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia