Maršrutas rugsėjo 2 – 5 dienoms

PIRMADIENIS, 09 02

Mokslo metų pradžia zoologijos sode, 9:00 – 19:00
Lietuvos zoologijos sodas, Radvilėnų pl. 21

Lietuvos zoologijos sodas sveikina su nauja mokslo metų pradžia ir kviečia ją atšvęsti kartu. Pirmadienį nuo ryto iki vakaro lankytojus džiugins speciali gyvūnų pažinimo programa, kurioje bus pristatyti ropliai, ruonis, pelikanai, žirafos, tropiniai paukščiai, žuvys, kupranugariai ir liūtas. Renginio programa.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Lino Adomaičio koncertas, 14:00
Rotušės a.

Vytauto Didžiojo universitetas mokslo šventės proga dovanoja miestui Lino Adomaičio koncertą pačioje miesto širdyje – Rotušės aikštėje. Koncerte laukiami ne tik universiteto studentai, bet ir visi atlikėjo muzikos mylėtojai.

Šventė šeimai ,,Sveikas, Rugsėji!“, 15:00 – 20:00
Kauno Pilis, Pilies g. 17

Kauno miesto savivaldybė kartu su Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmais kviečia į šventę visai šeimai „Sveikas, rugsėji!“. Nuo 15 val. Kauno pilies prieigose šurmuliuos įvairios organizacijos, pristatinėdamos savo klubus, veiklas ir pasirodymus. Vakarą vainikuos koncertas, kuriame pasirodys hip-hop’o grupė 8 KAMBARYS.

69518731_2901752433172557_3058261944499699712_n

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Rugsėjo mėnesį prasideda jau 13-asis lietuviškų šokių vakarų sezonas. Šį sezoną šokėjai neapsistos ties tradiciniu valsu ar polka – daugiau dėmesio bus skiriama kadriliams ir kitiems sudėtingesniems šokiams, vyksiantiems grojant gyvai muzikai. Renginio metu išmoksite naujų šokių žingsnelių ir juos išbandysite vakaronėje.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

ANTRADIENIS, 09 03

Tapybos paroda „Pulsas“, 13:00 – 17:00
„Green Gallery“, Pramonės pr. 14

Projektas „Green Gallery“ – jauniems, neatrastiems, perspektyviems ar nematomiems menininkams dedikuota erdvė, neįspraudžianti į tradicinių galerijų teikiamus rėmus ir žinomumo reikalavimus. Šį kartą projektas pristato grupinę tapytojų parodą „Pulsas“. Tai ekspozicija skiriama jaunosios kartos tapytojams, kuriuos subrandino arba suspaudė Vilniaus dailės akademija. „Pulsas“ nori užčiuopti gyvybę iš pažiūros netinkamoje aplinkoje ir parodyti šiuolaikinės, jaunosios tapybos ritmą: menas, kaip ir bet kas, nuolatos kinta ir pulsuoja, todėl neretai akivaizdu, kad net tradicinės galerijos atsilieka nuo tų kūrėjų, kurie dirba dabar ir pasitraukti neketina. Parodoje dalyvauja: Mantas Daujotas, Adelė Pukelytė, Rokas Jakubauskas, Lukas Marciulevičius, Aira Urbonavičiūtė ir Kristijonas Žungaila.

Kadras iš parodos atidarymo. Artūro Novikovo nuotr.

Kadras iš parodos atidarymo. Artūro Novikovo nuotr.

Ekskursijų ciklas „Nauji Prezidento rūmai“, 15:00 / 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Rugsėjo 1 d. sukanka lygiai šimtas metų kai į buvusius Kauno gubernatoriaus rūmus, iš jų pasitraukus Oberosto civilinės administracijos viršininkui, įsikėlė pirmasis Lietuvos valstybės prezidentas Antanas Smetona. Pastatas, kuriame rezidavo visi trys 1919–1940 metų Lietuvos prezidentai, tapo valstybingumo ir politinės galios centro simboliu. Šia proga istoriniuose rūmuose veikiantis muziejus – Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra – rugsėjo pirmąją savaitę kviečia lankytojus į ekskursijų ciklą „Nauji Prezidento rūmai“, kurio metu muziejininkai supažindins su 175 metus skaičiuojančio pastato istorija. Antradienį lauks ekskursija „Gubernatoriaus rezidencija“, trečiadienį – „Rūmuose šeimininkauja vokiečiai“, ketvirtadienį – „Prezidento rūmai“, o penktadienį – „Po raudona vėliava“.

Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuotr.

Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuotr.

Parodos „Kanados lietuvių bendruomenė“ pristatymas, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S.Daukanto g. 25

Paroda supažindins su Kanados lietuvių bendruomene (KLB) ir per 67 veiklos metus jos narių nuveiktais politiniais, kultūriniais, švietimo bei kitais darbais. Kanados lietuviai niekada neprarado vilties, kad Lietuva vėl bus nepriklausoma ir ėjo kartu, petys į petį, pagal savo sąlygas, su Lietuvos žmonėmis šiame kelyje. Išskirtinis Kanados lietuvių indėlis į atstatytos Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimą – tai virš milijono dolerių surinktos aukos, už kurias nupirkta ir Lietuvai padovanota pirmoji atstatytos valstybės ambasada Briuselyje. Dėka pastovaus KLB veikėjų darbo su Kanados valdžios bei politikos atstovais, Kanada viena iš pirmųjų 1991 metais pripažino Lietuvą nepriklausoma suverenia valstybe. Renginyje dalyvaus ir savo atsiminimais pasidalins 1-ojo KLB pirmininko Jono Matulionio dukra Judita (Matulionytė) Čuplinskienė, anūkas Rimas Čuplinskas bei istorikas Giedrius Janauskas.

Trispalve nušvitę Niagaros kriokliai. Lietuvos ambasados Kanadoje nuotr.

Trispalve nušvitę Niagaros kriokliai. Lietuvos ambasados Kanadoje nuotr.

„Laukas“ rodo: „Maja“, 21:00
„Laukas“, M. Žilinsko galerijos terasa, Nepriklausomybės a. 12

„Laukas“ tęsia filmų peržiūras ir šįkart kviečia į 2018 m. filmą „Maja“. Dėl Artimųjų Rytų pamišęs 30-metis karo žurnalistas Gabrielis, grįžta iš Sirijos, kur buvo laikytas įkaitu, ir vyksta pas savo krikštatėvį į Indiją, kur tikisi pagyti nuo potrauminio streso sutrikimo. Čia jis sutinka krikštatėvio dukrą Mają, su kuria, nepaisant juos skiriančio dešimtmečio, užsimezga jausminga draugystė. Kai Gabrielis ima apsiprasti su Indijos saugumu ir visuomene, palengva grįždamas į normalų gyvenimą, jis prisimena ir savo tikrąjį pašaukimą.

RDV_Maya_05-1-1600x900-c-default

TREČIADIENIS, 09 04

Antano Sutkaus fotografijų paroda „Pro Memoria“, 11:00 – 19:00
Mykolo Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Antantas Sutkus dar 1988 m. pradėjo fotografuoti Holokaustą išgyvenusiųjų susitikimus. Vėliau tai išaugo į unikalią portretų seriją, liudijančią kraupius karo bei pokario įvykius, sutraiškiusius žydų tautos likimą Lietuvoje. Nuotraukose įamžintų ilgai kentėjusių žmonių žvilgsniai primena tai, kas įvyko tam, kad tai niekada nepasikartotų. Daugeliui Antanas Sutkus yra Lietuvos žmonių fotografas. Fotografo darbuose – ne tik gatvėje sutikti, laimingą ar dramatišką gyvenimą nugyvenę, bet ir žmoniškumą liudijantys lietuvių portretai. Holokaustą išgyvenę žydai fotografui taip pat yra neatsiejama Lietuvos žmonių dalis.

Dmitrijus Gelpernas. Gim. 1914 m. Kauno getas, Dachau. A. Sutkaus nuotr.

Dmitrijus Gelpernas. Gim. 1914 m. Kauno getas, Dachau. A. Sutkaus nuotr.

„Atminties oda“ kūrybinės dirbtuvės „Revoliucijos šūkiai“, 17:00
VDU menų galerija „g101“, Muitinės g. 7

Apie tai ko neišdrįstame įamžinti savo odoje, tai kas gal nemalonu ir skausminga, kas kelia nepatogumą būti šioje visuomenėje. Apie tai, ką norėtume pasakyti, bet nedrįstame. Šios temos vyrauja Gabrielės Gervickaitės parodoje „Atminties oda“, o dabar bus apmąstomos ir dirbtuvėse „Revoliucijos šūkiai“. Menininkė teigia, kad tai būdas išreikšti protestą prieš dominuojančias sistemas ir hierarchijas. Kūrybinių dirbtuvių metu Gabrielė Gervickaitė kviečia kurti rankų darbo lipdukus.

69304366_10158025455544271_3030604953568673792_n

„Fluxus Labas“: Kultūros vakarai, 18:00
„Tempo erdvė“, M. Daukšos g. 34, III a.

„Fluxus Labas“ tęsia rugpjūčio mėnesi startavusius kultūros vakarų susitikimus senamiestyje. Šie vakarai skirti susipažinimui, konstruktyviam dialogui apie Kauno senamiestį, naujai užgimstančią bendruomenę ir joje slypinčius lobius. Rugsėjo mėnesi renginys ypač atviras jaunimui – senamiestyje gyvenančiam, besimokančiam, dirbančiam ir kuriančiam. Trečiadienio susitikimą moderuos teatro režisierė, aktorė Miglė Remeikaitė. Apie savo dalyvavimą būtina informuoti iš anksto tel. 8 610 32490.

Mariaus Vizbaro nuotr.

Mariaus Vizbaro nuotr.

„Fluxus Labas“: „Nakties teleskopas“, 21:00
Kranto 14-oji gatvė

Pakelti akis į nakties dangų, įsiklausyti ir išgirsti, kad jame kužda daugybė neatrastų istorijų – tokį planą paskutiniams vasariškiems vakarams siūlo bendruomenių programa „Fluxus Labas! Šančiai“. Renginio metu stebėsite žvaigždynus su muzika ir pašnekesiais bei išgirsite žvaigždynų istorijas iš dangaus gidų ir aktorių. Pirmoje renginio dalyje numatytas susipažinimas bei dalinimasis istorijomis prie kavos puodelio, o nuo 22:30 val. – audio pasivaikščiojimas po žvaigždynus.

69416383_929516194060040_6378915823502753792_n

Naktinė ekskursija „IV Fortas. Kauno tvirtovė“, 21:00
IV fortas, Plytinės g. 15

Fortas – tai tik viena iš tvirtovės sudedamųjų dalių. Ekskursijų ciklas „Kauno tvirtovė“ šį kartą kviečia užsukti į IV fortą jau sutemus. Organizatoriai siūlo pabūti dalimi istorinių įvykių, nusikeliant į laikotarpį, skaičiuojantį antrąjį šimtmetį. Ekskursija forte tamsiuoju paros metu – tai išskirtinis ir neįprastas I-ojo Pasaulinio karo dvasios pajautimo būdas. Reikalinga registracija elektroniniu laišku rimutemika@gmail.com arba tel. +370 687 74423 .

KETVIRTADIENIS, 09 05

Festivalis „Kaunas Photo“, 17:00 – 23:30
Įvairios vietos

16-asis tarptautinis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“ šiemet grįžta su tema „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“. Festivalio teminė programa, kuri bus pristatoma M.Žilinsko dailės galerijoje, Lietuvos švietimo istorijos muziejuje ir VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre, kvies sutelkti dėmesį į virtualaus pasaulio procesus, skaitmeninio gyvenimo būdo pasekmes, duomenų srautus, ryšius, elektroninius nusikaltimus ir saugumą, mašinų mokymąsi, stebėjimą, automatizavimą, grėsmes ir trapias ribas. Taip pat jau pirmąjį festivalio savaitgalį bus atskleistas konkurso „Kaunas Photo Star“ nugalėtojas, o laureatų darbus pamatyti galėsite penkiose senamiesčio erdvėse bei nugalėtojo atskleidimu Kauno fotografijos galerijoje. Ketvirtadienio ir penktadienio programa.

 Michele Borzoni „Darbo jėga. Skambučių centrai + Logistikos centrai. Amazon“ / „Workforce. Logictic Centres_Amazon“

Michele Borzoni „Darbo jėga. Skambučių centrai + Logistikos centrai. Amazon“ / „Workforce. Logictic Centres_Amazon“

12-oji Kauno bienalė: „Aplankant Soliarį“ peržiūra, 17:00 – 19:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Mokslinės fantastikos romano „Soliaris” (aut. S. Lemas) ekranizacijoje režisierius A. Tarkovskis (1971 m.) į ekraną sąmoningai neperkėlė paskutinio knygos skyriaus, kuriame pagrindinis herojus K. Kelvinas grįžta į žemę sėkmingai atlikęs savo misiją. Menininkas Deimantas Narkevičius, remdamasis S. Lemo romanu, sukūrė video projektą „Aplankant Soliarį“. Jame D. Narkevičius pakvietė Kaune gimusį aktorių Donatą Banionį atkurti psichologo-kosmoso keliautojo vaidmenį, ir suvaidinti paskutinę knygos skyriaus sceną. Tačiau šiame filme, akivaizdžiai pasenęs Kelvinas matomas ne nejaukiame Tarkovskio erdvėlaivyje, bet vaikštantis tarpduriuose, laiptais, koridoriais, fojė. Visa tai – aliuzija keliaujant į vis kitą Lietuvos istorijos puslapį.

„Laukas“ garsiai: Garbanotas, 19:00
„Laukas“, M. Žilinsko galerijos terasa, Nepriklausomybės a. 12

Sunku patikėti, bet grupė Garbanotas muzikos scenoje jau kiek daugiau nei 10 metų. Sunku tikriausiai dėl to, jog prieš jų muziką – laikas tampa bedantis, o rūpestis išblėsta. Šį kartą grupės muzika skambės po atviru dangumi „Lauke“.

68826829_960997040908987_1173213618762678272_n

Improvizacijos vakaras, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Kultūros baras naują sezoną pradeda nauja iniciatyva – muzikantai improvizuoti čia kviečiami dukart į mėnesį. Pirmąjį improvizacijų vakarą pradės Arūnas Periokas ir Artūras Novikovas. Laukiami visi grojantys, registruotis nereikia.

„Čia buvo Saša“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tai nuoširdus ir linksmas Ernesto Jankausko filmas apie porą, kuri nusprendžia įsivaikinti išsvajotą mažą mergaitę, tačiau vietoj jos jiems pasiūlomas paauglys Saša. Direktorė potencialius įtėvius įkalba su berniuku drauge praleisti dieną. Kai Jurga pasiduoda jos spaudimui, prasideda trijulės gyvenimą pakeisiantys įvykiai. Įtemptai dienai baigiantis, kiekvienas privalės atsakyti į klausimą – kas gi yra tikroji šeima?

cia-buvo-sasa-akimirka-81998567

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia