Maršrutas rugsėjo 18-21 dienoms

PIRMADIENIS, 09 18

„Kaunas Photo“ susitikimai su menininkais, 13:00
VDU, V. Putvinskio g. 23

Nuo 13:00 311 aud. vyks menininkų Mikolaj Nowacki (Lenkija) ir Jan Caga (Čekija) kūrybos pristatymas, kurį moderuos doc. dr. Andžejus Pukšto. Vėliau 310 aud. Yan Wang Preston (JK) kūrybos pristatymą moderuos doc. dr. Laima Anglickienė, Federico Rios Escobar (Kolumbija) kūrybos pristatymą moderuos doc. dr. Gintarė Žukaitė.

Federico Rios Escobar nuotr.

Federico Rios Escobar nuotr.

Turas po „Kaunas Photo“ parodą „Upės“, 17:00
Kauno miesto muziejus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Festivalio „Kaunas Photo“ parodoje „Upės“ pristatoma šešių autorių kūryba: Jan Caga (Čekija) „Dunojus – mėlynoji upė“, John Trotter (JAV) „Nėra vandens, nėra gyvenimo“, Yan Wang Preston (JK) „Motina upė“m Mathieu Nonnenmacher (Prancūzija) „Apšviesti upę“ ir Federico Rios Escobar (Kolumbija) „FARC“. Parodai atrinkti autorių darbai visapusiškai atskleidžia upių svarbą ekologiniu, politiniu, urbanistiniu, aspektais. Pirmadienį renginio lankytojai susitiks su brite Yan Wang Preston, kuri pristatys savo darbų seriją „Motina upė“. Tuo tarpu iš Kolumbijos atvykęs fotomenininkas Santiago Escobar Jaramillo, kuris atliko trijų savaičių meninę rezidenciją Veisiejuose, išsamiai apžvelgs Kolumbijos fotografiją ir atskleis parodoje eksponuojamų Federico Rios Escober (Kolumbija) darbų serijos „FARC“ subtilybes.

Tautvydos Marcinkevičiutės knygos „Mano poe(ma)ma“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Kaip teigia literatūrologė Viktorija Daujotytė, Tautvyda Marcinkevičiūtė dabar yra savo poetinės brandos lauke. Jos eilėraščių knyga „Mano poe(ma)ma“ įdomi, vertinga ne tik poetine, bet ir moraline prasme. Tautvydos Marcinkevičiūtės eilėraščiais apglobiama seno žmogaus dvasia. Apglobiama taip, kad ir ta, kuri apglobia, išgyvena džiaugsmą, teisingo gyvenimo jutimą. Nuolat atšaukinėjama mirtis, nenorima prarasti, nenorima išleisti iš namų tos, kuri čia visada buvo.

t-marcinkevic48dic5abtc497-mano-poemama

Alan Brown pranešimas „Nauji meno programų planavimo būdai“, 18:00
VDU, V. Putvinskio g. 23, 106 aud.

San Franciske gyvenantis ir dirbantis Alan Brown, meno industrijos valdymo konsultantas bei tyrėjas, savo veikloje didelį dėmesį skiria kultūros paslaugų vartotojų poreikiams ir padeda kultūros organizacijoms įžvelgti naujas galimybes, daryti tyrimais pagrįstus sprendimus ir reaguoti į greitai kintančias sąlygas. A. Browno vadovaujama kompanija „WolfBrown“ dirba su skirtingų sričių meno organizacijomis lėšų pritraukimo, marketingo, planavimo, tyrimų, vertinimo, programos rengimo, meno edukacijos ir kitose srityse. Kompanija veikia visame pasaulyje – ji teikia konsultacijas ir vysto naujus metodus, pritaikytus specialiems organizacijų poreikiams.

Mūsų mieste A. Brown lankysis „Kaunas 2022“ kvietimu. Savo pranešime jis  „Nauji meno programų planavimo būdai“ apžvelgs pasaulines kultūros lauko naujoves auditorijų plėtros srityje, prie dalies kurių yra prisidėjęs ir pats. Su šiuo eksperto pranešimu simboliškai startuoja „Kultūros tempo akademija“ bei platforma „Atsibusk, sukrusk“, skirtos Kauno kultūros lauko pokyčių skatinimui ir kompetencijų ugdymui.

Spektaklis–performansas „I See Colors“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Bet kokia diskriminacijos forma prasideda nuo generalizacijos, jeigu sprendžiame apie žmogų pagal grupę, kuriai jį priskiriame dėl odos spalvos, tautybės, religijos, lyties, vertybių, o ne pagal asmenybės veiksmus ir pasiekimus. Šiuolaikinė visuomenė regis neišvengia mokymosi apie kitas kultūras pagal iš anksto susikurtus stereotipus. Šio masinio reiškinio išdavoje sąmoninga visuomenės dalis vis dar kamuojama klausimų: „kaip kovoti su rasizmu?“, „kaip pačiam nebūti rasistu?“…

Spektaklis–performansas „I See Colors“ gimė iš vieno, visai „nekalto“, bet rasistinio posakio: „Ne, ne, aš nematau spalvų“, kuris iš esmės neigia kiekvieno žmogaus identitetą. Pasinaudodami muzikos, teatro, šokio, repo, medijų, performanso meno subtilybėmis daugiau nei 20 jaunų menininkų iš Vokietijos, Italijos ir Lietuvos kuria atsaką į žiniasklaidoje formuojamą „kitokių“ žmonių įvaizdį. Pagrindinis spektaklio–performanso devizas yra įrodyti, jog mes visi esame skirtingi ir „kitokie“, todėl asmenybės unikalumas negali būti diskriminacijos priežastimi.

„Laisvų pokalbių vakarai“: Žygimantas Pavilionis, 19:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio 16

Vienas žymiausių Lietuvos diplomatų, sekantis Stasio Lozoraičio ir kitų diplomatinio pasipriešinimo riterių pavyzdžiu, nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai bei žmogus, mėgstantis prisistatyti tik vardu tam, kad išvengtų garsios pavardės naštos.

„Diplomatinio korpuso Vašingtone sąžine“ tarnybos už Atlanto metu vadintas diplomatas, įrodęs JAV valdžiai, kad kovoti už laisvę ir demokratiją – tai ne tik jų interesas, bet atsakomybė ir pareiga bei keturių sūnų tėvas, teigiantis, jog vaikai – būtina dvasinės harmonijos sąlyga.

Pirmasis trečiojo „Laisvų pokalbių vakarų“ sezono svečias – Žygimantas Pavilionis. Beje, pirmadienio rytą, 11:15, jis skaitys viešą paskaitą VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete.

ANTRADIENIS,  09 19

Moderniųjų technologijų ir verslumo renginys #switch!, 09:00-19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Jau trejus metus iš eilės vykstantis nemokamas didžiausias Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginys yra atviras ir nemokamas, prieinamas tiek patyrusiems verslininkams ar viešojo sektoriaus darbuotojams, tiek mokiniams, mokytojams, studentams. Renginyje įkvepiančia patirtimi dalinasi Lietuvos ir užsienio verslo bei visuomenės lyderiai, startuolių kūrėjai, vizionieriai.

Naujo „Žalgirio“ autobuso pristatymas, 11:30
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Kauno „Žalgirio“ komanda artėjantį sezoną pasitinka ne tik su naujais veidais bei iššūkiais, bet ir su atnaujintu autobusu. Ilgametė Lietuvos čempionų partnerė „Kautra“ žalgiriečiams paruošė naujutėlį autobusą, po kurį apsižvalgyti pakvies Lietuvos rinktinės narys Artūras Milaknis, naujai iškeptas žalgirietis Axelis Toupane bei antrąjį sezoną komandoje žaisiantis Kevinas Pangosas.

stotis

Spektaklis vaikams „Ežiukas rūke“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Alytaus teatras kauniečiams atveža Andros Kavaliauskaitės režisuotą spektaklį pagal Sergėjaus Kozlovo apsakymų knyga „Ežiukas rūke“, iki šiol žadinančią daugelio žmonių vaizduotę. Vyresnieji puikiai prisimena pagal šią knygą sukurtą Jurijaus Noršteino animacinį filmą, kuris yra pripažintas geriausiu pasaulyje. Sergėjus Kozlovas sugebėjo pačia paprasčiausia forma prabilti apie sielos pajautas, savęs ir pasaulio suvokimą, bendravimo džiugesį ir nusiminimus. Režisierės vizijoje rūkas yra tiesiog vaikiškos fantazijos gebėjimas laiką paversti žaidimu. Iš giluminių fantazijų gimsta nepertraukiamas žaidimas apie viską, kas brangu, kas miela, kas mylima. Tuo tarpu ežiukas visai nėra dygus, tai geraširdis berniukas, kuris suburia kiemo draugus ir kartu leidžiasi į nesibaigiantį žaidimą.

Screen Shot 2017-09-18 at 09.46.46

„Kaunas Photo“ parodos „Lenkijos vandenys“ atidarymas, 17:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

„Lenkijos programa „Kaunas Photo“ festivalyje bus bene didžiausias iki šiol šiuolaikinės lenkų fotografijos pristatymas Lietuvoje“, – prieš parodos atidarymą sakė Marcin Łapczyński, Lenkijos instituto Vilniuje direktorius, Lenkijos Respublikos ambasados patarėjas. Didžiojoje festivalio parodoje bus pristatyta septynių autorių kūryba. Paroda veiks iki spalio 8 d.

Parodos „Iš praeities šiandienai“ atidarymas, 17:30
Kauno arkivyskupijos muziejus, M. Valančiaus g. 6

Bažnytinio meno ekspozicijoje bus pristatomi XVI – XIX amžiaus kūriniai į muziejaus fondus iš įvairių Kauno arkivyskupijos šventovių atkeliavę savitais keliais ir skirtingais laikotarpiais (1935-1940, 1941-1944 ir nuo 1999 m.). Parodos paveikslų ir skulptūrų siužetai pasakoja žmonijos atpirkimo istoriją ir reprezentuoja kai kuriuos Lietuvoje populiarius šventuosius. Gyvus artefaktus papildo ekspozicinėje erdvėje funkcionuojantis interaktyvus arkivyskupijos žemėlapis, kuriame atsiskleidžia viso architektūros ir dailės paveldo grožis ir kontekstas. Nuotraukose detaliai užfiksuotas 105 šventoves galima apžiūrėti vaizdžiame kataloge su trumpai aprašymais. Su šia paroda muziejus atveriame naują, menui skirtą erdvę, kurioje kviečia pajusti į mūsų dienas perduotuose dailės kūriniuose glūdintį sakralumą ir grožio estetiką.

arkivysk

VDU prof. G. Mažeikio paskaita „Mefistofelis Vorkutlage“, 18:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Priverstinio darbo stovyklas, masinį terorą, tremtį ir kitus sovietmečio žiaurumus šiandien aiškiau suvokti galima pasitelkiant meno ir literatūros kūrinius – apie tai viešoje paskaitoje „Mefistofelis Vorkutlage“ kalbės filosofas, kultūros teoretikas, VDU Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjas, profesorius Gintautas Mažeikis.

Profesorius Gintautas Mažeikis paskaitoje nagrinės du meno kūrinius – Vorkutos priverstinio darbo stovykloje (gulage, arba „Vorkutlage“) 1945 metais parašytą Jelenos Markovos eilėraštį „Sniego Molochas“ („Sudrebėjo sniego MOLOCHAS prieš duoklę / Šimtąkart ant aukuro sudėtą …“) ir tais pačiais metais Vorkutos teatre pastatytą prancūzų kompozitoriaus Charleso Gounod operą „Faustas“.

Spektaklis „Sudie, pone Lorencai“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Alytaus teatro spektaklis sukurtas pagal pripažinto Kanados dramaturgo Morris Panych pjesę, kuri 2003 metais įvertinta vienu prestižiškiausių Kanados literatūros apdovanojimų „Governor General’s Award“.

Namuose, kuriuose niekada nieko ypatingo nenutikdavo, viskas pasikeičia pasirodžius keistam nepažįstamajam. Paslaptingasis ponas Lorencas atneša sumaištį, pakursto aistras ir keičia veikėjų tarpusavio santykių geometriją. Tai net ne meilės trikampis, tai – matematinis uždavinys: „Jei ponui Lorencui patinka mano mama, mano tėčiui patinka mano mama, o mano mamai patinka ponas Lorencas, kelintą maždaug panelė Roza grįš iš darbo?“.

Povilo Jaro nuotr.

Povilo Jaro nuotr.

„Lenkų kino klubas“: „Stepių vaikas“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Netikėtai sugrįžusi žiema nuniokoja Mongolijos stepių klajoklių šeimos turtą. Vienuolikmetis Sukbatas priverstas atsisveikinti su vaikyste. Nuo to, ar jam pavyks prisijaukinti laukinį arklį ir laimėti jojimo varžybas, priklauso jo šeimos likimas ir buitis. Intensyvūs ryšiai, jungiantys berniuką, jo tėvą ir gyvūną parodo, kaip stipriai gamta įtakoja žmogaus gyvenimą. Autentiški vaizdai, fiksuojantys tradiciškai gyvenančių klajoklių kovą už išlikimą, pritrenkia nepaprastu artumu tarp gyvūnų ir žmonių tolimuose kraštuose, kurių atšiaurumas yra kerintis. Režisierės Martos Minorowicz pilnametražis debiutas.

Ledo ritulio komandos „Kaunas Hockey“ pristatymas, 19:00
„Vero Coffee House“, Maironio g. 7

2017-aisiais sukanka 95 metai, kai Kaune 1922 m. buvo sužaistos pirmosios ledo ritulio rungtynės Lietuvoje. Taigi naujosios reprezentacinės Kauno, šios sporto šakos lopšio, ledo ritulio komandos tikslas – sugrąžinti miestą į ledo ritulio olimpą. Metas su komanda ir sporto šaka susipažinti artimiau!

Festivalis „Išeities taškas“: Spektaklis „Mano Instrukcija“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisierės Eimantės Urmonaitės spektaklis „Mano Instrukcija“ – tai teatrinė laboratorija, kurioje dokumentiniai bei aktorių rašyti tekstai persipina su cirko elementais, performansais ir vaidybiniais etiudais.

TREČIADIENIS, 09 20

Ekskursija „Kur veda rotušės požemiai?“, 13.00 / 15:00 / 17:00
Kauno rotušė, Rotušės a. 15

Liepą netilpusiems į ekskursiją po gimtadienį šventusios Kauno rotušės rūsius Kauno miesto muziejaus bendruomenė turi gerų žinių ir  visus, norinčius akis į akį sutikti iš viduramžių atklydusį budelį, kviečia nemokamai ekskursijai.

Renginys „Vaižganto glūdėjimas Lietuvoj“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Juozo Tumo-Vaižganto 148-ojo gimtadienio ir memorialinio buto-muziejaus 20-mečio minėjime dalyvaus
literatūrologė Aistė Kučinskienė, aktoriai Olita Dautartaitė ir Petras Venslovas, architektė Liuda Perevičienė, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios rektorius Kęstutis Rugevičius, OFM brolis Saulius Paulius, Aušra Vaitiekūnaitė, Ustronės muziejaus vedėjas Audrius Daukša, lituanistas Marius Mikalajūnas, „Naujosios Romuvos“ vyr. redaktorius Andrius Konickis, dailininkas Deivis Slavinskas, Vaižganto kraštietis doc. Gvidas Kazlauskas. Renginio vedėja – muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė. Kanklėmis skambins Kauno I-osios muzikos mokyklos liaudies instrumentų klasės mokiniai (vadovė Dalia Čižinauskienė).

„1927-ųjų ruduo“ (dail. D. Slavinskas, 2017 m.)

„1927-ųjų ruduo“ (dail. D. Slavinskas, 2017 m.)

Žurnalo „Nemunas“ sutiktuvės, 18:00
„Parko galerija“, M. Valančiaus g. 6

Žurnalas „Nemunas“ rengia savo devintojo numerio sutiktuves ir kviečia pašnekesiui su redakcijos kūrybine komanda bei šio numerio herojais. Tai pirmasis toks renginys. Planuojama rengti žurnalo sutiktuves kiekvieną mėnesį ir pamažu suburti „Nemuno“ draugų klubą.

Gabijos Grušaitės romano „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ pristatymas, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Gabija Grušaitė debiutavo 2010 m. romanu „Neišsipildymas“, kuriame, jungdama jauno žmogaus patirtį su literatūrine fikcija, pasakoja apie žmones, ieškančius savęs meilėje ir neišsipildymuose. Po septynerių metų pertraukos autorė grįžta su antruoju romanu – „Stasys Šaltoka: vieneri metai“. Knygoje pasakojama šiandienos istorija apie vidinę trisdešimtmẽčio transformaciją, gelmines laimės ir prasmės paieškas gyvenimo paviršiuose ir žmogiškąjį santykį. O kas tas Stasys Šaltoka? „Tai personažas, kurį daugybę kartų sutikote kur nors Yukatano naktyje, parodų atidarymuose ar vasaros festivaliuose, tai lengvai atpažįstamas nuo gyvenimo pavargęs narcizas ir cinikas, nes šiek tiek Stasio Šaltokos turime kiekvienas iš mūsų“, – atsako autorė į būsimųjų skaitytojų klausimą.

Ronaldo Buožio nuotr.

Ronaldo Buožio nuotr.

Filmo „Seserys“ peržiūra, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18


Į pirmąją dokumentinio filmo „Seserys“ peržiūrą netilpus visiems norintiems, buvo žadėta jį parodyti dar kartą. Pažadai pildomi!

Filmas „Seserys“ – 2017 m. „Sidabrinės gervės“ kino apdovanojimų nominantas. Filmas seka jaudinamą garsios smuikininkės Danutės Pomerancaitės, gimusios Kauno gete, gelbėjimo istoriją. Tai – pasakojimas apie kilnius, pasiaukojančius žmones, išskirtines asmenybes – aktorę Eleną Žalinkevičaitę-Petrauskienę, jos vyrą, operos dainininką Kiprą Petrauską, pirmąjį Danutės Pomerancaitės ir jos pusseserės Rūtos Lopianskaitės gelbėtoją Balį Simanavičių. Juosta filmuota autentiškose Kauno ir Vilniaus vietose.

Premjera: Filmas „Šventasis“, 18:30
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šiemet „Sidabrinė gervė“ už geriausią scenarijų įteikta filmo „Šventasis“ scenarijaus autoriams Andriui Blaževičiui (jis ir filmo režisierius) ir sesėms Teklei ir Marijai Kavtaradzėms. Taip pat geriausiu aktoriumi pripažinto Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį veikėją Vytą filme išmeta iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro.

Festivalis „Išeities taškas“: spektaklis „Balandis“, 19:00
„Šelteris“, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Fizinė komedija „Balandis“ sukurta pagal to paties pavadinimo Patrick Süskind romano motyvus. Šis komiškas pasakojimas yra apie mūsų kūnus baimės – socialinės ar tiesiog pirmapradės – būsenoje. Spektaklyje komiškai pavaizduota vienu paprastu balandžiu sugadinta diena. Režisierius – Gidas Aleksa, choreografas – Marius Pinigis.

Tradicinių šokių vakaronė „100 šokių Lietuvai“, 19:00
KTU III rūmai, Laisvės al. 13

„Kviečiame susipažinti ne tik su lietuviškais tradiciniais šokiais, bet ir naujais žmonėmis! Mokėti šokių iš anksto nereikia“, – užsukti ragina amžinai jaunas ansamblis „Goštauta“.

gostauta

KETVIRTADIENIS, 09 21

Reiu Tüür parodos „Didysis tiltas“ atidarymas, 16:00
Pop-up galerija, E. Ožeškienės g. 5

„Didysis tiltas“ – trečioji esto menininko Reiu Tüür paroda Lietuvoje. Joje eksponuojami naujausi jo darbai, kuriuose priartinamos ir tyrinėjamos praeities detalės – žmonės, kurių nebėra, gyvenimai, kokius esame užmiršę, miestai, į kuriuos patekti nebeįmanoma. „Man paveiksluose labai svarbu kontrastas. Savo tapybos darbuose naudoju panašią metodologiją kaip Australijos aborigenai – jie stengiasi išgauti juodą, kad ji būtų kuo juodesnė, ir baltą – kuo baltesnę“, – pasakoja Reiu.

„Mane domina vizualinė informacija iš skirtingų vietų ir skirtingų laikotarpių. Ji egzistuoja, tačiau nėra visiems lengvai pasiekiama. Pavyzdžiui, visi žino Vilniaus Žaliąjį tiltą dėl sovietinių skulptūrų, tačiau ne visi žino, kaip jis atrodė prieš 500 metų“, – taip pat sako menininkas. Tuo metu tas tiltas, pagrindinis Vilniuje, buvo panašus į Ponte Vecchio Florencijoje. Šis, vietinis Baltijos šalių Renesanso pavyzdys, yra išlikęs graviūrose.

plakatas_juodas

Istorinio romano „Laisvės sūnus Tadas Kosciuška“ pristatymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Neseniai pasirodžiusį istorinį romaną „Laisvės sūnus Tadas Kosciuška“ pristatys jo autorė, istorikė, Lietuvos Respublikos ambasadorė Šveicarijos Konfederacijoje J. E. Valentina Zeitler. T. Kosciuškos biografiją ir istorinį kontekstą apžvelgs istorikas, KAVB vyresn. bibliografas Mindaugas Balkus.

Tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „Suklegos 2017“, 18:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79 / Kęstučio g. 1

18-ojo tarptautinio festivalio moto – „šiuolaikinis žvilgsnis į folklorą“, o programa talpina įvairius muzikinius stilius, projektus, kurių atraminis taškas – etninė kultūra, o rezultatai – intelektualusis folkloras, postfolkloras, folkdžiazas, modernusis folkloras, world music, new age. Šiemet šventės rengėjai dovanoja net tris vakarus, pripildytus nepakartojamų pasaulio muzikos garsų, įdomių kompozicijų, projektų ir tradicinės įvairių tautų muzikos. Festivalio atidarymas ketvirtadienį vyks Kauno valstybiniame lėlių teatre, kiti koncertai – „Tautos namuose“. Visi renginiai nemokami.

suklegos

„Café Scientifique diskusijos“: Kauno modernizmo architektūra pasaulio paveldo kontekste, 18:00
„Knygų ministerija“, Laisvės al. 29

Tarpukario palikimas Kaune yra ne tik svarbiausi architektūros paminklai (Karininkų ramovė, Prisikėlimo bažnyčia, Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Kauno centrinis paštas), bet ir tuo pačiu metu sukurta ar transformuota didelė istorinio urbanistinio miestovaizdžio dalis. Pasak pranešėjo doc. dr. Vaido Petrulio, „Europos, o ir platesniame, kontekste Kaunas yra įdomus tuo, kad tai – vienas iš miestų, kurie sąmoningai ir aktyviomis pastangomis prisiima modernizmo palikimą kaip vieną iš kertinių miesto identiteto elementų. Miestas turi ambicijų būti viena iš žinomiausių vietovių kuriose galima pažinti Europai ir pasauliui svarbų modernizmo laikotarpį.“

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms.

Festivalis „Išeities taškas“: Spektaklis „YOLO“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Kodėl šis šou neturi analogo? Todėl, kad visi dalyviai po jo miršta. O kai žinai, kad tau gyventi liko vos pora valandų, tuomet daugybė dalykų pasidaro nebesvarbūs“, – teigia spektaklio idėjos autorius, režisierius Arnis Aleinikovas.

yolo

Festivalio „Vitrum Balticum’17“ atidarymas, 18:00
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

Didžiausią stiklo meno festivalį Baltijos šalyse atidarys menininko Markus Emilsson (Švedija) gyvas pasirodymas. Siautulingas karšto stiklo vakarėlis vyks VDA Kauno fakulteto karšto stiklo studijoje. Ypatingi švedų menininko ir lietuvių komandos eksperimentai su stiklu bus tiesiogiai transliuojami fakulteto kiemelyje, kur vyks festivalio atidarymo vakarėlis.

Jau nuo rugsėjo 19 d. VDA Kauno fakultete vyks atviros karšto stiklo meistriškumo dirbtuvės. Karšto stiklo studijoje ir seminarų salėje vyks susitikimai su profesionaliais stiklo menininkais bei teoretikais, kurie dalysis savo patirtimi bei eksperimentinėmis paieškomis. Dalyviai galės įsitraukti į gyvą kūrybinį veiksmą, tiesiogiai bendrauti su patyrusiais šios srities specialistais bei išbandyti daugelį kvapą gniaužiančių technologinių niuansų. Diskusijose bus aptariamos šiuolaikinio stiklo meno aktualijos, atsakoma į žiūrovams kylančius klausimus. Tai ne tik unikali galimybė savo akimis išvysti itin sudėtingos specifinės meno šakos kūrimo užkulisius, bet taip pat ir proga teoriškai ir praktiškai papildyti savo kūrybinį potencialą.

Daugiau apie festivalį ir jo renginius skaitykite čia. 

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia