Maršrutas rugsėjo 18–20 dienoms

PENKTADIENIS, 09 18

Tarptautinio vaikų ir jaunimo folkloro festivalio „Baltų raštai“ atidarymas, 11:00
Kauno tautinės kultūros centras, A. Jakšto g. 18

Jau dvyliktąjį kartą švęsti tautinę kultūrą buriantis festivalis bus atidarytas vėliavos pakėlimu ir vainiko pynimo ceremonija. Renginys šiemet skirtas Tautodailės metams pažymėti. Žiūrovai dvi dienas nuo ryto iki vakaro ne tik klausysis tradicinių dainų, linksmai šoks, grožėsis tradiciniais tautodailės dirbiniais, bet ir patys galės dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse. Visą savaitgalio programą rasite čia.

Tarptautinis Kauno kino festivalis „Videogramos“: Iris Smeds paroda „Vidutinybė“, 11:00 – 18:00
VDU menų galerija 101, Muitinės g. 7

Iris Smeds filmas-instaliacija „Vidutinybė“ (ang. The Average) tyrinėja, kaip vis didėjantis visuomenės matavimas mus formuoja. Laikais, kai mūsų vidinė ugnelė turėtų degti kuo stipriau, kai save nuolat lyginame su kitais, ar iš tiesų vis dar esame tos pačios vidutinės vertės dalis? Vidutinybė naudoja vidutinės vertės idėją kaip būdą kalbėti apie žmogiškąją egzistenciją. Kas nutinka, kai kiekvienas nori išsiskirti iš minios? Kokia yra bendra mūsų unikalių verčių suma? Žiūrovui pasiūlomas asociatyvių gijų pasakojimas apie vidutiniškumą, pateikiamas per skirtingus vizualinius skyrius – Salvadoro Dali tirpstančių laikrodžių, į dvi dalis perskilusio šimtakojo ar daugiau nebenorinčio degti Ikaro formomis. Iris Smeds sukuria naują mitologiją, simbolių kalbą ir taip įkūnija pasaką apie vidutinybę.

Autorinės poezijos skaitymai „Poetų pievelėje“, 17:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Priešpaskutinį rugsėjo penktadienį, po pietų, penktą – trečiasis, jau rudeniškas, poezijos skaitymų vakaras.
Poezijos skaitymo laikas (45-60 minučių) bus dalinamas į tiek dalių, kad visiems poetams – skaitovams liktų tiek pat laiko. Pavyzdžiui, jei bus dešimt dalyvių, tai kiekvienam – po 4-6 minutes. Svarbu: poetai skaitys savo poeziją, jei bus bent vienas klausytojas! Pažįsti poetą? Padrąsink ateiti. Pažįsti draugą, mėgstantį poezijos klausytis? Ateikite kartu.

Faustos Kybartienės tapybos darbų parodos „Niekada nėra vėlu pradėti“ pristatymas, 17:00
Neries biblioteka, A. Stulginskio g. 61

F. Kybartienė, kuriai smagu tapyti gamtoje, ir rodyti tai, kuo gyvena, kas ją džugina, išbandyti įvairias technikas ir taip ieškoti savojo „aš“, sako, kad parodos pavadinimas jau tampa jos gyvenimo credo: „Ne taip seniai po ranka pakliuvo trumpas rašinys apie amerikiečių liaudies dailininkę Aną Meri Robertson Mozes, kuri tapyti pradėjo būdama 75 metų. Taigi pagalvojau – man tai tinka..! Kol dar nevėlu… <…> Tapyti pradėjau neseniai ir ta pradžia buvo tikrai nedrąsi. Kad sumažinčiau nepasitikėjimą savimi, kad nereikėtų išradinėti dviračio, pirmiausiai nutariau pasimokyti Kauno A. Martinaičio dailės mokykloje. Pradžiamokslis užtruko ketverius metus. Metai, praleisti tarp Lietuvoje žinomų dailininkų, man įrodė, kad aš ne tik galiu tapyti, bet ir tai, kad šis užsiėmimas man teikia laimę ir begalinį malonumą, kad tapyba nėra tik trumpalaikis mano susižavėjimas. Baigusi mokslus dailės mokykloje, toliau gilinuosi į tapybos subtilybes, bandau išsiaiškinti meno paslaptis VDA KF. Dalyvauju O. Karavajevo studijos pleneruose ir parodose.“

F. Kybartienės tapyba

„Šokantis senamiestis 2020“, 18:00
Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune sodelis, Vilniaus g. 33, ir restorano „Arrivee“ kiemelis

Kauno senamiesčio draugija kviečia šokti jau tradicija tapusiame renginyje, kuris vyks ir šeštadienį. Programoje: tango, lindyhopas, baletas, rytietiški šokiai ir net gatvės šokių čempionatas.

Landšafto dizaino festivalis (visą savaitgalį ir daugiau)
Įvairios vietos 

2019 metų rudenį pradėtas organizuoti Tarptautinis landšafto dizaino festivalis yra skirtas žemės meno ir landšafto dizaino aktualizavimui, šių sričių vaidmens stiprinimui formuojant mūsų geresnę ateitį. Festivalis yra apie urbanistinį dizainą, post-industrinę aplinką ir tarpdisciplininę [istorijos, filosofijos, architektūros, menotyros, gatvės meno, kt.] kūrybą.

Festivalio renginiai bus plataus spektro ir apims kasmetinę tarptautinę landšafto dizaino konferenciją, programą studentams, edukacijos programas miesto gyventojams, viešas verslo, miesto valdžios, pramonės ir visuomenės diskusijas, ekskursijas, parodas, renginius ir miesto kiemų landšafto dizaino ir gamtos meno objektų kūrimą.

Ekskursijos po Kauno miesto muziejaus saugyklą, 18.00, 18.30, 19.00, 19.30
Baltų pr. 53

2019 m. pavasarį Šilainiuose, Baltų pr., įsikūrė Kauno miesto muziejaus fondų saugykla. Atlikus pačius būtiniausius remonto darbus, į šią saugyklą laikinam saugojimui buvo perkelti stambiagabaričiai ryšių istorijos eksponatai, anksčiau saugoti VII forte. Tai senovinės skaičiavimo mašinos, kasos aparatai, iššifravimo mašinos, pirmieji lietuviški personaliniai kompiuteriai ir kita.  Siekdami užtikrinti, kad šie eksponatai būtų prieinami visuomenei, muziejininkai duris į paprastai lankytojui neprieinamą erdvę. Tai unikali galimybė susipažinti ne tik su eksponatais, bet ir su jų saugojimo sąlygomis.

Registruotis kviečiame telefonu +370 696 75 737 ar el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt. Vietų kiekis itin ribotas.

Tarptautinis Kauno kino festivalis „Videogramos“: „Nulis“ (Seishin 0), 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kazuhiro Soda yra filmų kūrėjas, laimėjęs Peabody apdovanojimą. Kurdamas dokumentinius filmus jis vadovaujasi stebėjimo metodu, grįstu savo išrastais „Dešimčia įsakymų“, draudžiančių jam daryti tyrimus ar rašyti filmo apmatus prieš pradedant filmuoti. O šio filmo epicentre – psichiatras dr. Masatomo Yamamoto, judėjimo, siekusio atverti psichiatrinių ligoninių duris Japonijoje septintajame dešimtmetyje, pionierius. Jo ilgametė veikla, trukusi daugiau nei penkiasdešimt metų, buvo skirta į bendruomenę orientuotai psichinės sveikatos apsaugai, kurioje pacientų poreikiai laikomi svarbesniais už bet ką kita. Būdamas 82 metų dr. Yamamoto staiga pasitraukė iš klinikinės medicinos lauko ir pacientams, daugybę metų pasikliovusiems juo kaip svarbiausia savo gyvenimo atrama, sukėlė didelį nerimą. Dabar jis stengiasi leisti laiką rūpindamasis žmona Yoshiko, visada buvusia didžiausia jo darbo ir veiklos rėmėja. Ankstyvą pavasarį dr. Yamamoto ir Yoshiko pradeda naują gyvenimą, bet susiduria su iššūkiais, kokių dar nebuvo patyrę.

Kadras iš filmo

ŠEŠTADIENIS, 09 19

„Šiuolaikinės seniūnijos“: „Bundantis saulėlydis“, 13:00
Girionys, Kauno raj.

Girionys kviečia kaimynus pabusti, pasigrožėti nesibaigiančia girių ramuma ir paslaptimi bei kartu palydėti saulę. Programoje – pokalbiai apie mažąjją architektūrą ir bendruomenę, Gabija Vainiutė ir jos „Karantino langai”, vietinių gyventojų darbų paroda, Vakaras ant palečių kompozicijos „Saulėlydžio amfiteatras“, kurį per identiteto paieškas, pokalbius ir pamąstymus „pagimdė“ Girionių bendruomenė ir sukūrė kraštiečiai Lilija ir Vytautas Putnos. Šventės bilietas ir atributika – puokštelė rudeninių gėlių iš jūsų pačių daržo.

Ekskursija S. Nėries ir B. Bučo namuose, 14:00
S. Nėries g. 7, Palemonas

Maironio lietuvių literatūros muziejaus kolektyvas primena, kad šeštadienis – pati tinkamiausia diena keliauti į svečius. Todėl mes Jus kviečiame aplankyti ypatingus namus. Kiekvieną mėnesį – šeštadienį būsite laukiami rašytojų namuose, iki šiol išlaikiusiuose nepaprastą atmosferą ir interjerus, pilnus įdomiausių daiktų, rankraščių ir nuotraukų. Pirmas kartas – pavadinimą keičiančiame, Bernardo Bučo palikimą atrasti kviečiančiame muziejuje. Registracija telefonu 8–37–373606. Plačiau skaitykite čia: Muziejaus trečiadienis. Svečiuose pas S. Nėrį ir B. Bučą .

A. Čiukšio nuotr.

Šančinės, 15:00
Šančių pliažas ties Kranto 14-ąja g.

Šančinės – viena laukiamiausių bendruomenių švenčių Kaune, savo ugnimi prilygstanti Rio karnavalui. Šiemet programoje – petankės turnyras, zumba, karate, muzikos garsai ir balsai, tapymas ant vandens, origami… O ne pliaže – ekskursijos po Šančius ir pop-up arbatinės staigmenos.

„Scena 10×10“: Spektaklis „Muškit. Iškęsiu. Neskaudės“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Scena 10×10“ – tai naujas, naujo formato tarptautinis teatro festivalis. Pavadinimas šifruojamas teatrališkai: 10×10 matmenų scenoje pristatoma 10 teatrų spektakliai iš užsienio ir Lietuvos. Spektakliai, skirti ir klasikinio teatro mylėtojams, ir išrankiems teatro gurmanams – iki pat gruodžio. Pirmieji svečiai – trupė „Must Kaas“ iš Estijos, kuri pristato spektaklį „Muškit. Iškęsiu. Neskaudės („Peks Mõisatallis”). Jauna režisierė Birgit Landberg skoningai ir su humoru pažvelgė į estų tautos identitetą, pasitelkdama muziką ir kančios motyvą. Muzika ir kančia estų kultūros istorijoje dažnai eina greta, o gebėjimas kentėti perduodamas su motinos pienu kaip šventenybė.  Ar įprotis kentėti kyla iš inercijos, ar tai yra kultūros paveldas?

Festivalio „Avanti“ atidarymo koncertas, 18:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Grįžta turėjęs įvykti devintasis Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“! Atidarymo proga VDU Kamerinis orkestras (dirigentas Vytautas Lukočius) ir solistas Andrius Puplauskis (fagotas) bei kviestiniai atlikėjai atliks J. Haydn Simfoniją Nr. 44 e-moll, Hob. 1/44 ir W. A. Mozart Koncertą fagotui ir orkestrui B-dur, K. 191.

SEKMADIENIS, 09 20

„Šiuolaikinės seniūnijos“: Vilkijos meninio žemėlapio atidengimas, 13:30
Vilkija

Dieną pradės šv. Mišios, skirtos Vilkijos šv. Jurgio bažnyčios 100 metų pašventinimo (konsekracijos) jubiliejaus ir bažnyčios statytojo kunigo S. Bačkio 90-ųjų mirties metinėms paminėti. Po šios ypatingai svarbios šventės Vilkijos bendruomenei bus atidengtas grafiko Egidijaus Rudinsko sukurtas ir dizainerio Gintauto Leonavičiaus adaptuotas žemėlapis pagrindiniame miestelio stende. (Bažnyčios g. 19) Renginyje dalyvaus ir pats žemėlapio autorius grafikas Egidijus Rudinskas bei gatvės menininkas Tadas Šimkus, kuris pristatys savo gatvės meno Vilkijoje planus. Renginio metu pasirodys dainininkė, operos solistė Jomantė Šležaitė ir pianistė Evelina Pilipavičiūtė.

Muzikinė pasaka „Džiazolendas“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ su Kauno bigbendu pristato, originalų džiazo muzikos kūrinį visai šeimai. Muzikinės pasakos autorius – kompozitorius, trombonininkas Jievaras Jasinskis kartu su aktoriumi Andrium Žiurausku kviečia sėsti į smagų džiazo muzikos traukinį, pakeliauti ir patirti daug nuotykių… mėnulyje, vandenyje, piratų laive ar veidrodžių karalystėje. O gal kitur? Visų paslapčių negalime atskleisti, nes kokie gi tada būtų nuotykiai? Tai – kūrinys, kuriame visi atlikėjai yra personažai, o klausytojai – aktyvūs dalyviai. Nors muzikinė pasaka skirta vaikams, tačiau kviečiame pasiklausyti ir suaugusius, nes visiems mums reikia džiazo ir mažo lopinėlio pasakų žemėje, vadinamo „land“.

Senamiesčio vasaros sezono uždarymas, 15:00
Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune sodelis, Vilniaus g. 33

„Baltasis Kiras“, step’o grupė „Funny Beat“, Beatričė Jevdokimovaitė ir daug kitų vardų kviečia pasitikti rudenį.

Tarptautinis Kauno kino festivalis „Videogramos“: „Sielų sala“ (Själö)
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Lotta Petronella yra filmų kūrėja, menininkė ir kuratorė, gyvenanti Ruissalo saloje. Ji kūrė apie salas ir gyveno jose pastaruosius dešimt metų, turi penkiolikos metų dokumentinių ir meninių filmų režisavimo, prodiusavimo ir scenarijų rašymo patirtį. Filme prisiliečiama prie nesuskaičiuojamos daugybės moterų likimų per keletą šimtmečių. Kai kino kūrėja pradeda klausytis vėjų ir dvasių, iškyla paslėpti prisiminimai. Daugelį amžių uždara institucija izoliuotoje Baltijos jūros saloje Själö buvo paskutine socialines normas peržengusių moterų gyvenimo vieta. Atstumtosios moterys čia buvo laikomos uždarytos, stebimos, tiriamos ir matuojamos – panašiai kaip šioje vietoje, dabar paverstoje į tyrimų centrą, tiriama gamta. Jaunai mokslininkei saloje renkant mėginius, praeitis iškyla neišsiųstų laiškų šnabždesių ir tuščių ligoninės kambarių pavidalu. Nematomiems archyvams atgyjant, erdvė prisipildo paslėptų prisiminimų. Kieno istorijos prisimenamos, o kieno pamirštamos?

Kadras iš filmo

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia