Maršrutas rugsėjo 17-20 dienoms

PIRMADIENIS, 09 17

Architektūros studentų akvarelės parodos „ARCHI – AQUA“ atidarymas, 14:00
Muitinės g. 4, I aukšto fojė

Parodoje eksponuojami VDA Kauno fakulteto pirmo ir antro kursų architektūros studentų akvarelės darbai sukurti 2017-2018 metais. Parodą apžiūrėti galite iki spalio 1 d.

archiaqua

ANTRADIENIS, 09 18

Susitikimas su Viačeslavu Ganelinu, 11:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Ką tik Arno Mikalkėno su bendražygiais atidaryta džiazo akademija kviečia į susitikimą su legendine asmenybe. Viačeslavas Ganelinas – pianistas-virtuozas, profesorius, šiuolaikinės ir akademinės muzikos kompozitorius, sukūręs muziką daugiau nei 60 kinofilmų, parašęs tris operas, kelis baletus, šešis miuziklus, daugybės džiazo ansamblių įkūrėjas ir lyderis. 2004 m. už nuopelnus Lietuvai V. Ganelinas buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi, o 2016 m. tapo Nacionalinės premijos laureatu. Į susitikimą kviečiama registruotis ir įsigyti bilietus iš anksto.

ganelinas

„Įtekstintas Kaunas“: klasikų kūrybos skaitymai, 13:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus Knygnešių sodelis, K. Donelaičio g. 64

Dalyvaus aktoriai Olita Dautartaitė ir Petras Venslovas, poetai Eglė Perednytė, Egidija Šeputytė, Edmundas Janušaitis. Karilionu gros Julius Vilnonis. Renginio moderatorius – poetas Gvidas Latakas.

Festivalis „Išeities taškas“. Spektaklis  „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g.  74A

Pernai analizavęs skausmingas jaunimui problemas ir bandęs išsiaiškinti, nuo ko jaunas žmogus turi pradėti, kad galėtų išeiti iš nemalonių situacijų ir judėti pirmyn, šiemet jauniesiems teatro kūrėjams atviras festivalis evoliucionuoja ir kalba apie vienas kito negirdėjimą, informacinį perteklių, ryšio siekimą, tuo pačiu – baimę atsiverti, bet ir nori pasakyti, kad „viskas gerai, jūs ne vieni, mes Jus girdime“.

Šokėja ir choreografė Greta Grinevičiūtė spektaklyje „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“ kviečia žvilgtelėti į privačią moters erdvę, kurioje ir kurią nuolat veikia ir keičia buitis, santykiai ir šokis. Scenoje pinasi autobiografiniai pasakojimai, televizija, kinas, literatūra, teatras, šokis, kadaise tėčio klausyta muzika ir fantazija. Patirtas, pažįstamas pasaulis yra greta išgalvoto. O centre, pati įsukusi tą sūkurį, bet nebūtinai jį vis dar kontroliuojanti, – šokanti moteris.

dulkiusiurbliui

Forumo teatro dirbtuvės, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kartu su festivaliu „Išeities taškas“ bendruomenių platforma „Mažosios istorijos“ kviečia kurti interaktyvų spektaklį. Tema – viešosios miesto erdvės ir čia kylantys konfliktai tarp piliečių ir valdžios ar verslo interesų. Kam priklauso miesto aikštės ir parkai? Ar miestiečiai gali kurti savo miestą, išsaugoti tai, kas jiems svarbu? Diskutuosime ir apie praėjusios vasaros konfliktą Kaune– masinius brandžių medžių kirtimus.

Forumo teatro principas padeda atkurti tikrus įvykius ir situacijas, modeliuoti juos iš naujo, apžvelgti iš įvairiausių perspektyvų. Dirbtuvių vadovas – Kauno miesto kamerinio teatro aktorius Vytautas Gasiliūnas.

forumoteatro

Grafolabas #6: „Kaip reaguoti ir redaguoti?“, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Rašytoja ir mentorė Sandra Bernotaitė kviečia į kūrybines dirbtuves. „Parašiau, perskaičiau tai, ką parašiau, – genialu. Perskaičiau dar kartą. Dar vieną. Vis tiek genialu! Kas publikuos? Kur siųsti? Kada? Aišku, rytoj, o dar geriau – šiandien!“. Pasak S. Bernotatitės, jei šiandien paspausite „siųsti“ – gailėsitės. „Arba ne. Bet greičiausiai gailėsitės. Kad taip neatsitiktų, ateikite į paskaitą apie rašymą, kur saugioje anoniminių grafomanų aplinkoje galėsite pasisakyti ir išgirsite ne tik apie tai, kaip reaguoti į savo tekstus, bet ir kaip juos redaguoti.“

Registracija nebūtina, bet kilus klausimams rašykite sandrabern@yahoo.com.

Grafolabas

Grupės „Prana“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Maskviečiai „Prana“ – tai energingas trio, sekantis geriausiomis alternatyviojo roko ir grunge tradicijomis (nuo Iggy Pop iki „Nirvana“). Svečius pasitiks kauniečiai „The Peppermint Flapjacks“.

prana

TREČIADIENIS, 09 19

Maksymo Golovko parodos „Žvelgiant pro Kauno vartus“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

Miestas yra idėjų produktas. Architektų, inžinierių ar dizainerių kūriniai permąstomi, idant būtų kuriamos naujos jų prasmės. Kauno miesto muziejus kviečia į parodą, atskleidžiančią miestą iš kitos perspektyvos – miestą kaip mitą, paslaptį, žaidimą ir simbolį.

„Vieną vakarą, bevaikštinėdamas po miestą, praėjau metalinius vartus. Tai buvo įėjimas į daugiabučių namų apsuptą kiemą. Dvi angos / skylės ant abiejų vartų pusių man priminė kaukę ar riterio šalmą. Vėliau mieste radau 12 skirtingų vartų su panašiomis angomis/skylėmis. Juos nufotografavau, atspausdinau ant paprasto popieriaus, iškirpau jų kontūrus ir priklijavau ant kartono (pirmasis vartų karpinys buvo priklijuotas ant picos dėžutės kartono). Vartų nuotraukų spausdinimo mastelis buvo pasirinktas priklausomai nuo atstumo tarp angų. Jos karpinyje turėjo būti nutolusios viena nuo kitos tiek, kad žmogus per jas galėtų laisvai matyti savo akimis. Todėl skirtingi vartai – skirtingas kaukės dydis. 

Kai visos kaukės buvo paruoštos, aš grįžau prie nufotografuotų vartų ir laukiau atsitiktinių praeivių. Taip atsitiktiniai praeiviai pamažu rikiavosi į vieną gretą, kurdami savitą šiuolaikinių riterių būrį,“ – apie savo miesto atradimų patirtis pasakoja menininkas Maksym Golovko. Jo paroda Kauno pilyje veiks iki lapkričio 3 d.

vartus

Festivalis „Išeities taškas“. Spektaklis  „Seen“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g.  74A

Alytaus miesto teatro monospektaklis „Seen“ (režisierė ir aktorė – Andra Kavaliauskaitė, kompozitorė – Elena Neniškytė, choreografės – Saida Saldukaitė ir Guoda Dinsmonaitė–Morkūnė) – apie valgymo sutrikimus, kūno kultą ir nemeilę sau. Jis sukurtas pagal tikras trijų merginų istorijas, kurios suplaukia į vieną Ūlos patirtį, kuria mergina nusprendžia pasidalinti su savo sekėjais, sukviesdama juos į atvirą, aštrų ir tuo pat (netikėtai net jai pačiai) jautrų vlogo filmavimą, tapusį stipria išpažinti. Už visas pasaulio Ūlas. Visoms pasaulio Ūloms.

seen

Diskusija „Ko šiandien reikia geram mokslui?“, 18:00
„Green Café“, Laisvės al. 46

Mokslo pasaulyje pribrendo perversmas – pripažinusi, jog duomenų padėtis yra nusikalstamai bloga ir didžioji jų dalis šiandien yra prarasta dėl aplaidumo, Europos Komisija ketina įsteigti virtualų, internetinį Europos atvirojo mokslo debesį (EOSC), kuris leistų žymiai patogiau pasiekti ir naudotis duomenimis. Šiais veiksmais patvirtintas augantis supratimas, jog didžiausia mokslo vertė yra ne publikacijose, o pačiuose duomenyse – būtent dalijimosi jais kultūra padeda efektyviau kovoti su Zika virusu ir net gali prisidėti prie teroristų paieškos.

Renginio pranešėja: prof. habil. dr. Rūta Petrauskaitė (VDU). Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis.

gerammokslui

Ciklo „CRRNT“ koncertas, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

CRRNT – koncertų ciklas, skirtas gyvai, improvizacinei bei šiuolaikinei muzikai. Šįkart Kauno menininkų namuose pasirodys improvizacinis duetas iš Berlyno: Nina Guo (vokalas) ir Augustė Vickunaitė (juostiniai magnetofonai) Šio dueto muzikoje vyrauja triukšmas ir pasikartojantys fragmentai. Naudodamos šiuos elementus bei interakciją, atlikėjos kuria improvizacinę kompoziciją būtent čia ir dabar.

KETVIRTADIENIS, 09 20

Parodos „Angelas ir sūnus. Witkiewicziai Zakopanėje ir Lietuvoje“ atidarymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Adomo Mickevičiaus instituto koordinuojamos tarptautinės kultūrinės programos „POLSKA 100“, įgyvendinamos pagal daugiametę 2017–2021 m. programą „NIEPODLEGŁA“, paroda aptaria ilgamečius tėvo ir sūnaus, išskirtinių dviejų artimų lenkų menininkų iš gretimų kartų, santykius. Įvairių jų bendro gyvenimo apraiškų neįmanoma apibūdinti keliais žodžiais. Esmę galima būtų nusakyti sakiniu: „Kiekvienam berniukui išmintingas tėvas yra kapitalas visam gyvenimui“. Sudėtingas jauno žmogaus auklėjimo procesas tėvui tapo svarbiausia užduotimi. Tarpusavio artumas, kasdieniai saugumo jausmą teikiantys ritualai, plataus spektro įvairių sričių problemų – meno, literatūros, mokslo, politikos ir, svarbiausia, paties gyvenimo – „svarstymas“ neabejotinai turėjo įtakos Witkaco, vieno iškiliausių ir įdomiausių XX amžiaus lenkų menininkų, asmenybės ir meninės pakraipos formavimuisi.

Paroda turėtų atkreipti dėmesį į vienos šeimos kartų transformaciją, įžiebti diskusiją apie nuolatines permainas patiriančio meno erdvę. Kitaip sakant, apie perėjimą nuo tėvo XIX amžiaus realistinės tapybos idėjos, iki naujausių XX amžiaus tendencijų ir avangardinių krypčių. Paroda taip pat parodys lenkų menininkų ryšius su Lietuva. Aplankyti ją galėsite iki lapkričio 18 d.

angelasirsunus

„Įtekstintas Kaunas“. Diskusija „Pilietiško žodžio svarba“, 17:00
J. Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus, Aleksoto g. 10-4

Juozo Tumo-Vaižganto memorialiniame bute-muziejuje įtrauks diskusija „Pilietiško žodžio svarba“. Apie J. Tumą Vaižgantą, minint rašytojo gimtadienį, papasakos muziejininkas Alfas Pakėnas. Pokalbyje dalyvaus rašytojai Algimantas Mikuta, Jurgis Gimberis, Andrius Jakučiūnas, kompozitorius, multiinstrumentalistas, vienas iš laisvojo meno meno buveinės „Raudona ZOOna“ įkūrėjų Raimundas Eimontas. Moderatorius – rašytojas Tomas Kavaliauskas.

Tado Žvirinskio poezijos rinktinės „Sunki knyga“ pristatymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginyje dalyvaus leidyklos „Naujosios Romuvos fondas“ vadovas filosofas Andrius Konickis, literatūros kritikė Ramutė Dragenytė, pianistė Irma Vidugirienė, muziejaus atstovė Eglė Rankauskienė ir autorius Tadas Žvirinskis.

sunkiknyga

Turas po „Kaunas Photo“ parodas „Kodėl laimi snaiperiai?“, 17:00
Įvairios vietos

Festivalio „Kaunas Photo“ organizatoriai kviečia kartu pasivaikščioti po anksčiau šiemet rengto atviro konkurso „Kaunas Photo Star“ finalistų ekspozicijas Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje, galerijoje „Meno parkas“ ir Kauno fotografijos galerijoje. Šiemet savo darbus susiuntė fotografai iš 43 šalių pateikė savo darbus, jie pateikė beveik 300 pasiūlymų. Iš jų tarptautinė fotografijos ekspertų žiuri komisija atrinko 12 finalistų. Vieno jų – vokiečio Simon Menner – serija „Kamufliažas“ eksponuojama kaip personalinė paroda. Kodėl, sužinosite turo metu.

finalistai

Festivalis „Išeities taškas“. Spektaklis  „Heda Gabler“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g.  74A

„Heda Gabler“ (1891) – norvegų literatūros ir dramaturgijos klasiko Henriko Ibseno (1828-1906) viena iš garsiausių ir populiariausių pjesių. Jauna režisierė, prof. Jono Vaitkaus mokinė Eglė Švedkauskaitė, sako: „Ši „Heda Gabler“ yra apie mano bendraamžius, mano kartos žmones, gyvenančius šiuolaikiniame, gerai aprūpintame pasaulyje. Tai mano ir kūrybinės komandos raktas, kuriuo rakiname klasikinį kūrinį“.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Lietuvos skautų šimtmečio parodos atidarymas, 18:00

Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Minėdami Lietuvos skautų gyvavimo šimtmetį, Lietuvos skautai šalies visuomenei pristato keliaujančią parodą „Lietuvos skautai dalinasi šimtmečio akimirkomis“. Tai jau antrasis parodos apsilankymas Kaune – gegužės mėnesį ji buvo eksponuojama Kauno apskrities viešosios bibliotekos erdvėse. Ji taip pat aplankė Marijampolę Šakius, Plungę, Vilnių, Rumšiškes ir Šiaulius.
Parodos stendai dešimtmečiais apžvelgia skautybės raidą Lietuvoje ir išeivijoje 1918–2018 m. laikotarpyje. Dešimtyje istorijas pasakojančių stendų atskleidžiama kaip per 100 gyvavimo metų skautai Lietuvoje ugdė pilietiškumą, puoselėjo skautiškas vertybes, formavo visapusiškai išsilavinusius jaunuolius.

skautai

Korėjos kultūros klubo „Hallyu“ sezono atidarymas, 18:00
V. Putvinskio g. 23, 414 auditorija

VDU studentų suburtas, bet visiems, besidomintiems Korėjos kultūra, atviras klubas sezoną pradeda naujų ir senų narių susipažinimo vakaru.

Tarptautinio Kauno kino festivalio atidarymas: „Madlenos Madlena“ (Madeline’s Madeline), 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

11-asis Tarptautinis Kauno kino festivalis dešimt dienų „gyvens“ net penkiose erdvėse visame Kaune, o vėliau leisis į turą po Lietuvą. Kol kas dėmesio centre – atidarymo filmas, kurį po premjeros Sundance festivalyje „Indiewire“ jį apibūdino kaip „painų šedevrą“, o „The Village Voice“ pažymėjo jį esant „radikalaus, kvapą gniaužiančio grožio“. Daugiau apie TKFF skaitykite naujausiame „Kauno pilno kultūros“ numeryje.

madlenosmadlena

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia