Maršrutas rugsėjo 16-18 dienoms

„CREATurE Live Art 2016“ nuotr.

PENKTADIENIS, rugsėjo 16 d.

„Europos paveldo dienos‘16“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Šiemet paveldo dienų programos tema – „Kultūros paveldas ir bendruomenės“. Visą savaitgalį – ekskursijos, diskusijos, seminarai ir kiti renginiai. Daugiau apie viską sužinosite čia.

plakatai-3nn-848x557

Fotoalbumo „Misija Sibiras“ pristatymas, 14 val.
Kauno pedagogų kvalifikacijos centras Vytauto pr. 44

Renginys skirtas pedagogams, mokiniams, jaunimui, Kauno bendruomenei. Susitikime dalyvaus Europos Sąjungos ambasadorius, projekto „Misija Sibiras“ Patarėjų tarybos pirmininkas Vygaudas Ušackas ir ekspedicijos dalyviai.

Popietė „144 km per valandą su gumos varikliu!“, 15 val.
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Petras Motiekaitis – aviamodelizmo Lietuvoje pradininkas ir pasaulio rekordininkas, dirbęs pas garsų Lietuvos lėktuvų konstruktorių A. Gustaitį, pokariu vadovavęs Kauno ir Vilniaus aviamodelistams. Aviacijos muziejuje – pasakojimai apie jį ir aviamodeliavimo veteranų prisiminimai.

1422540558_2_FT0_pm_su_libele2

„Kaunas Photo“: parodos „Janas Bulhakas: Fotografuokite širdimi!“ atidarymas, 16 val.
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

„Mano tolimi, nežinomi kolegos ir bičiuliai – fotografuokite širdimi!” – tokią frazę kaip testamentą ateities fotografų kartoms vienoje iš savo knygų išsakė Janas Bulhakas. Anot jo, šiais žodžiais yra išreikšta visa jo gyvenimo esmė. Iškilaus XX a. pradžios fotomenininko darbų paroda parengta iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus fondų ir papildyta fotoatvirukais su J. Bulhako įamžintais vaizdais iš Stanislovo Sajausko privačios kolekcijos. Paroda skirta 140–osioms fotografijos klasiko gimimo metinėms.

bulhakas

Performanso meno festivalis „CREATurE Live Art 2016“, 18 val. (visą savaitgalį)
POST galerija, Laisvės al. 51a, 4 aukštas

2016 m. festivalio tema – bendradarbiavimas, ji įgyvendinama įvairiais aspektais: nuo rengiamų performanso meno ir performanso meno fotografijos dirbtuvių, iki performansų, kuriuos atlieka tarptautiniai menininkų duetai. Kai kurie duetai yra griežtai profesiniai, ar susikūrę būtent šio festivalio momentu, kiti – duetai ir gyvenime. Daugiau apie festivalio koncepciją, kiekvieną menininkų duetą ir visas naujienas – tinklapyje www.creatureliveart.lt.

„Kaunas Photo“: Projekto „Blokinė kaimynystė“ darbų pristatymas, 18 val.
Šilainių biblioteka, Baltų pr. 81

Gegužės – birželio mėnesiais prasidėjusios ir iki rudens trukusios dirbtuvės buvo rengiamos siekiant ugdyti socialinę veiklą, bendruomeniškumą, kūrybiškumą, stiprinti vietos identitetą ir domėjimąsi kaimynyste, kūrybinių dirbtuvių metu Šilainių rajonuose gyvenantis jaunimas buvo supažindintas su fotografavimo kūrybinėmis strategijomis, fotoobjektyvais analizavo savo gyvenamąją aplinką, tyrinėjo aktualias blokinių rajonų temas, nuo balkonų estetikos iki automobilių statymo problematikos. Kūrybinių dirbtuvių dalyviams fotografija tapo ne vien tik išraiškos priemone gebančia analizuoti socialines temas, bet ir tam tikru įrankiu naujai komunikavimo, bendrumo, formai sukurti. Mokinių grupė projektą kūrė kartu su menininke Evelina Šimkute. Kitą savaitę analogiško projekto pristatymas vyks A. Smetonos gimnazijoje, kur su vaikais dirbo Artūras Morozovas.

Alex Jønsson koncertas, 18 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Jaunas, apdovanojimus skinantis danų gitaristas Alex Jønsson iškeliavo į koncertinį turą po Baltijos šalis su nauju soliniu projektu, kuriame autorius jungia originalias kompozicijas su improvizacijomis ir įtraukia publiką į jaukų muzikinį pasaulį.

Festivalis „Pirmoji banga“: „Koledžas“ („College“), 18:30 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

1927-ųjų situacijų komediją pristatys kino kritikas Gediminas Jankauskas, filmui pianinu akompanuos Edgar Sabilo.

Ant AUROS batuto: šokio spektaklis „in/vogue“, 19 val.
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šokėja Ema Nedobežkina spektaklyje „in/vogue“ debiutuoja kaip choreografė – tam ir skirta platforma „Ant AUROS batuto“. „in/vogue“ yra nuoroda į revoliucinguosius 60-70-uosius, kuomet buvo padėti pamatai mūsų „laisvės“ prisotintai dabarčiai, kuria gyvename šiandien“, – sako E. Nedobežkina.

Sezono atidarymas su „Baltuoju kiru“, 20:00 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g.  40

Grupė sako: „Mūsų muzika gimsta galvojant apie svarbius žmones ar reiškinius. Ji eina išvien su jausmu, kuris veda link savojo lizdo – namų, kuriuose visada nesveikai gera ir ramu. Mes tik padedam vieni kitiems keliauti per šitą skubėjimą, kuris lyg azartinis lošimas po truputį pasiglemžia gebėjimą išlikt žmogumi. Muzika padeda neužsimiršti ir judėti tikriau“.

Vakarėlis „Hous Des Vampires | Casal Belalugosi“, 22 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Casal Belalugosi“ – brazilų duetas, sukonstravęs, kaip patys vadina, „vampire haus“, stilių, kuriame yra techno, electro, EBM ir kitų elementų. Svečius pasitiks Polyester ir Gvidas.

hous

ŠEŠTADIENIS, rugsėjo 17 d.

Šančinės, nuo 12 val., visą savaitgalį
Įvairios vietos

Šiemet Šančių bendruomenė savo šventę mini iš viso tris savaitgalius. Šeštadienį numatyta ekskursija „Raudonos plytos Šančiuose po žeme… Kas?“, Kamerinio cirko ir Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro šokių kolektyvo pasirodymai, projekto „Draugiška zona #7“ pristatymas Kopūstų lauke, Šančių vaikų dienos centro ir menininko J. E. Berkowitz sienos piešinio pristatymas, pasivaikščiojimas „Tarpukario žydų kultūros paveldas. Šančiai“. Plačiau apie viską – renginio puslapyje.

14199325_10153888314548201_2328371719001221196_n

Akcija „Nuspalvink tikrą Volkswageną“, nuo 14 val.
„Žalgirio arena“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Meniškas intarpas „Kauno Autodienose“ – kūrybiškumo studijos „Kuria vaikai“ iniciatyva, kurios metu mažiausi parodos lankytojai galės kaip tik nori nuspalvinti automobilį.

„Sandėlis“ atidaromas: „El Quadro“, 21 val.
Muziejaus g. 8

Po tikėtino penktadienio anšlago auksinius Hansos laikus menančiame pastate – Lotynų Amerikos įkvėptos muzikos vakaras. Tarptautinės sudėties grupę pasitiks ir išlydės DJ Erichas.

Vakarėlis „Nekro Disko – New Wave Romantic Party“, 21 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Indie, Wave & Pop der 80´s, EBM Klassiker, Gothic Rock ,Dark Wave, Postpunk vakaras. Svečiai: DJ Octanne & the Disordered Crew.

Vakarėlis „Resolute Transit“, 22 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Vilniečiai „Resolute“ į Kauną atvyksta pasirengę susipažinti su vietos techno bendruomene. Be serijos rezidentų Annos Hannos ir Rheeno, pasirodys ir Mark Anthon bei Moon Disco.

SEKMADIENIS, rugsėjo 18 d.

Šančinės, nuo 10 val., visą savaitgalį
Įvairios vietos

Sekmadienį Šančiuose – sienos piešinio „Jis ir Ji pristatymas, veiksmas „Įanči kioske“, meno žaidimai ir kūrybinės dirbtuvės, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro kūrybinės grupės performansas, pramogos Šančių paplūdimyje, dviračių maršruto pristatymas, žygiai, susitikimas su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda, ekskursija po klounų muziejų ir tuzinas kitų veiklų. Apie viską plačiau renginio puslapyje.

Aleksoto šventė, nuo 13 val.
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Europos paveldo dienoms „Kultūros paveldas ir bendruomenės“ ir Vietos bendruomenių metams paminėti skirtame renginyje dalyvaus svečiai iš Moravijos Brno Jehnicų seniūnijos, Napoleono kariuomenės elitinis garbės būrys, Kauno miesto ansambliai ir VDU Muzikos akademijos solistai. Renginio metu vyks: ekskursija po Aukštosios Fredos dvaro rūmus ir parką, mažųjų aleksotiškių varžybėlės, šiaudinių skulptūrų konkursas.

Renginys „The Kaunas Requiem“, 16-20 val.
Šančių sinogoga, Sodų g. 36

Kompozicija, kurią „Tarptautinio litvakų fotografijos centro“ užsakymu sukūrė ukrainiečių kompozitorius Antonas Degtiarovas, bus atliekama septynias dienas, baigiant rugsėjo 23-ios vakaru. Tą dieną minimas Holokausto Lietuvoje atminimas. Beje, savaitę truksiantis atlikimas tebus kūrinio ištrauka, nes visas jis skambėtų 75-is metus.

Festivalis „Pirmoji banga“: „Bausmė“ (The Penalty), 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Ankstyvojo kino festivalis pristato specialų seansą, kurio metu 1920 m. Wallace Worsley filmą pianinu gyvai įgarsins Giedrius Nakas.

pirmoji

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia