Maršrutas rugsėjo 15-17 dienoms

PENKTADIENIS, 09 15

„Kauno jaunimo dienos 2017“
Įvairios vietos

Savaitgalis įrodys, jog „Kaunas“ ir „jaunimas“ yra du neatsiejami žodžiai. Nuo reivo Senamiesčio požeminėje perėjoje iki graffiti konkurso Vilniaus gatvėje. Nuo BMX dviračių šou iki gatvės šokių kovų. Nuo neįprasto vakarėlio ryte iki „Šokančio Senamiesčio“. Nuo „Garbanoto Bosisto“ iki „Solo Ansamblio“.

500x262px-EVENT-KJD-2017-990x524

Italų kultūros dienos „Atrask Italiją Kaune“
Įvairios vietos

Po visą miestą – restoranus, bibliotekas, universitetus, aikštes, teatrus, galerijas, koncertų sales – išsibarsčiusioje fiestoje tilps muzika, parodos, kulinarinės pamokos, edukacinės paskaitos, nuotykiai vaikams, gurmaniškos vakarienės ir daug kitų renginių bei įvykių, kurie padės geriau pažinti itališką kultūrą.

italija

Europos paveldo dienos
Įvairios vietos

Šiemetinių Europos paveldo dienų tema – „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo pilių iki miesto bokštų“. Esate kviečiami dalyvauti ekskursijose, protmūšiuose, drauge tvarkyti piliakalnius ir kt.

11-osios Kauno bienalės „Yra ir nėra“ atidarymas, 18:00
Vienybės aikštė

Kas yra paminklas, koks, kada, kodėl, jis galėtų būti ar nebūti? Šiuos klausimus kelia 11-oji Kauno bienalė „Yra ir nėra“, vyksianti viešosiose miesto erdvėse. Oponuodama populistinei griovimo-statymo praktikai ir konservatyviam tradicionalizmui, vyraujantiems įamžinant kolektyvinę atmintį Lietuvoje, bienalė skatins kitokias, šiuolaikiškas, konceptualias paminklinimo idėjas ir strategijas. 11-osios bienalės kuratorė menininkė ir rašytoja Paulina Pukytė pakvietė menininkus iš Lietuvos, Vokietijos, Slovėnijos, Didžiosios Britanijos, Japonijos, Olandijos, Pietų Afrikos ir Lenkijos sukurti kūrinius specialiai Kauno miestui. Po didžiojo bienalės atidarymo Vienybės aikštėje įvykių epicentras persikels į Kauno menininkų namus.

Tatzu Nishi „Laisvė“. Remio Ščerbausko nuotr.

Tatzu Nishi „Laisvė“. Remio Ščerbausko nuotr.

Tarptautinis performanso meno festivalis „CREATurE Live Art“, visą savaitgalį
POST galerija, Laisvės al. 51A

Kismas ir iššūkis – šie dalykai iš dalies įkvėpė šių metų festivalio kryptį. Kokiomis prieigomis ar formomis performanso mene dirbama su didžiaisiais iššūkiais, kuriuos patiria žmogus – žeminančia priespauda, cinišku kultūros ir meno naikinimu, pagrindinių laisvių – judėjimo, kalbos, minties – atėmimu? Kokių strategijų imamasi, kai viskas ima ir apsiverčia dar kartą, ir susiduriama su nauja politine santvarka, naujais išbandymais, kurių didžiausias – išbandymas laisve? Šiuos klausimus kelia festivalio dalyviai iš Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos ir, žinoma, Lietuvos.

Didžioji pasirodymų dalis vyks galerijoje, o šeštadienio dieną veiksmas kelsis prie S. Daukanto pėsčiųjų tilto.

creature

Grupės MOVO koncertas, 19:00
Muzikos klubas „Combo“, Raudondvario pl. 107

MOVO – tai garage ir blues roko derinys, išsiskiriantis lietuviškais tekstais ir savitai purvinu gitarų skambesiu. 2016 m. pabaigoje antrąjį albumą „Kalnuose“ išleidę MOVO neliko nepastebėti. Muzikos asociacijos metų apdovanojimuose „M.A.M.A.“ grupė buvo nominuota 2016 m. „Geriausios metų roko grupės“ kategorijoje.

Kauno šviesų festivalis, 20:00
S. Daukanto tiltas

Nuo penktadienio iki Naujųjų metų net keli miesto statiniai maudysis įspūdingų šviesų spalvose. Pirmasis festivalio objektas – S. Daukanto pėsčiųjų tiltas į Nemuno salą – švies tiki pirmadienio ryto. Šviesų upėje maudysis ne tik tiltas. Visa erdvė aplink jį mirgės prožektorių šviesomis, kurių spinduliai nusidrieks ir į naktinio Kauno dangų bei Nemuno salą. Tad įspūdingą šviesų žaismą matys ne tik centro, bet ir kitų Kauno rajonų gyventojai. Pasak projekto autorių, tai techniškai sudėtingiausias objektas, mat turi nedaug šviesą atspindinčių plokštumų. Be to, reiks ir nemažai įrangos – tilto ilgis siekia 150 metrų, tad vien kabeliai skaičiuojami kilometrais.

Iki Kalėdinės eglutės įžiebimo šventės nušvis Įgulos bažnyčia, kauniečiams labiau žinoma Soboro vardu. Tada Kauno pilis, Jėzuitų bažnyčia Rotušės aikštėje. O Kauno muzikinis teatras švies visą gruodžio mėnesį. Kauno šviesų festivalio iniciatorė – Kauno miesto savivaldybė. Projektą įgyvendina viena iš šviesos instaliacijų pradininkių Lietuvoje „Leggato“ komanda.

soboras

VILA 56
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Simbolinis Kauno menininkų namų išpaminklinimo re(n)ginys, išsluoksniuosiantis pastatą per šviesos, garso, kvapo, skonio srautus, iš patalpų besiliesiančius į lauko erdves ir atgal, vyks 11-osios Kauno bienalės kontekste, kaip vieno vakaro įvykis, palydėsiantis oficialų renginio atidarymą. Vakaro metu prisistatys naujas menininkų namų rezidentas – šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books“. Taip pat „buster friendly“ archyvai pristatys 30-ties minučių garso ir vaizdo instaliaciją „Šis išdžiūvęs vakaras apibarsto naktį lietaus prisiminimais“.

„Nacht: Antigone (FR)“, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Visiems, švenčiantiems naktį, skirtas renginių ciklas NACHT pristato prancūzą Antigone, garsėjantį savo aštriu ir mikroniškai tiksliu miksavimo stiliumi.

ŠEŠTADIENIS, 09 16

Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT Kaunas“, 10:00
Viešbutis „Park Inn by Radisson Kaunas“, K. Donelaičio g. 27

Šiame festivalyje organizatoriai laukia ne tik veganų, bet ir visų besidominčių sveika gyvensena, ekologija, gyvūnų teisėmis, ar tiesiog mėgstančių išbandyti naujoves. Pamaitinti čia bus galima ne tik kūną, bet ir akis bei sielą.

Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, mėsos ir pieno pakaitalų, ekologiškų produktų, literatūros apie sveiką gyvenseną ir augalinę mitybą, receptų knygų, virtuvės įrangos, natūralios kosmetikos, papuošalų, aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams. Veiks infostaliukas, prie kurio bus galima nemokamai gauti įvairių lankstinukų, žurnalų, kortelių su receptais, pasikonsultuoti su veganišką gyvenimo būdą pasirinkusiais renginio savanoriais.

11-osios Kauno bienalės žodinė programa
VDU, V. Putvinskio g. 23

Diskutuojant apie paminklus ir įamžinimą tenka kalbėti apie du esminius, tarpusavyje susijusius šio fenomeno aspektus: ką įamžiname ir kaip įamžiname? Nors paminklų nusipelniusių herojų sąrašas kelia klausimų ir jokiu būdu nėra baigtinis, Bienalės žodinė programa, kuruojama dr. Rasos Antanavičiūtės, skiriama antrajam aspektui – kaip? Pirmąjį Bienalės savaitgalį tyrėjai ir menininkai pateiks savo atsakymus į klausimus: kokios gali būti šiuolaikinių memorialinių paminklų formos? Kaip paminklo forma veikia įamžinamą turinį? Kaip kuriant nacionalinės svarbos memorialus pasiekti sutarimą tarp politikų, visuomenės ir menininkų? Kodėl politikai ir visuomenė iki šiol mieliau renkasi tradicinius figūratyvinius paminklus? Kaip naujausias įamžinimo praktikas priima Vakarų visuomenės?

Žodinės programos tikslas – papasakoti sprendimų priėmėjams, dailės ir kultūros tyrėjams, menininkams, studentams, visuomenės veikėjams ir neabejingiems piliečiams apie gausius alternatyvių įamžinimo formų pavyzdžius kitose šalyse. Programa reaguoja į diskutuotinus, Lietuvos valstybės šimtmečio proga planuojamus įamžinimo projektus ir siekia dekonstruoti vyraujančius atminties „vadybos“ mechanizmus, atskleisdama jų politinius ir kultūrinius saitus. Kartu su 11-ąja Kauno bienale žodinė programa oponuoja populistiniam, konservatyviam tradicionalizmui, įsigalėjusiam Lietuvos viešųjų erdvių įprasminimo praktikoje, ir nori paskatinti bei legitimuoti šiuolaikines konceptualias įamžinimo idėjas bei strategijas.

Žodinėje programoje dalyvaus šiuolaikinių įamžinimo projektų svajonių komanda – kultūros teoretikas Jamesas E. Youngas, menininkas Jochenas Gerzas, menininkų duetas Horstas Hoheiselis ir Andreas Knitzas. Žodinėje programoje bus ne tik šių autoritetų tyrimų ir kūrybos pristatymai, bet ir pirmoji bendra vieša jų diskusija apie memorialinę kultūrą apskritai ir naujausias jos tendencijas.

„Šančinės“: Šančių paradas „Kėdė“, 12:00
A. Juozapavičiaus pr.

Visos miesto bendruomenės kviečiamos susiburti į pirmą kartą vyksiantį Šančių paradą „Kėdė“, kuris pasibaigs šventiniu pikniku. Tereikia kartu su savimi pasiimti kėdę, išeiti į pagrindinę Šančių gatvę – A. Juozapavičiaus prospektą, ir kartu švęsti bendrystę.

Parade dalyvaus daugiau nei 20 šiame rajone įsikūrusių kolektyvų bei svečių ir apie 500 žmonių. Vienas originaliausių parado akcentų bus kompozitoriaus Vidmanto Bartulio specialiai šiai progai sukurtas kūrinys, kuriam diriguos pats maestro. Kūrinį atliks Kauno styginių kvartetas, vadovaujamas šančiškio S. Bartulio, ir UAB „Kautros“ autobusai. Netikėtumų ir dovanų parado dalyviams pažers Šančiuose įsikūręs AB „Kauno baldų“ kolektyvas, kuris specialiu transportu judės ne tik su kėdėmis, bet ir orkestro muzikantais. Ypač originali ir meniška bus Kauno neįgalaus jaunimo užimtumo centro eisena. Paradui aktyviai ruošiasi Baltijos cirkas, Šančių mokyklos ir kiti.

Parado eisena drieksis A. Juozapavičiaus prospektu ir judės link Panemunės tilto ir pasibaigs šventiniu pikniku (nuo 13 val.) prie Nemuno. Žiūrovams rekomenduojamos parado stebėjimo vietos: Šilo ir RIMI aikštelės.

Dėl parado rugsėjo 16 dieną nuo 12:00 iki 14:00 val. eismas A. Juozapavičiaus prospektu bus apribotas nuo Siūlų g. iki Panemunės tilto. Apvažiavimas vyks Olandų g. ir Vokiečių g. vykstant Panemunės kryptimi, Rusų g., Ringuvos g. Drobės g. bei Siūlų g. ‒ vykstant centro kryptimi.

Parado repeticija / Organizatorių nuotr.

Parado repeticija / Organizatorių nuotr.

Koncertas „Skambantis Kadagių slėnis“, 16:00
Arlaviškės, Kauno raj.

Kartą metuose unikalusis Kadagių slėnis skamba nuo jautrių instrumentų stygų. Šių metų takas alsuos teatru – take sutiksite pirmykštį žmogų ir netgi dievybes, kurių akivaizdoje galėsite prisipažinti meilėje arba paliksite jiems trumpą žinutę su savo svajonėmis. Vakarą vainikuos Evelinos Sašenko ir akordeonisto Nerijaus Bakulos duetas.

„Diggers“, 17:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Šį sezoną „Lizdas“ pradeda naują renginių ciklą dedikuotą jos didenybei vinilinei plokštelei, bei jos nuolankiems pasekėjams. Tad visas pirmasis vinilinis šeštadienis bus skirtas juodosios masės kasybai. Viskas prasidės nuo plokštelių turgelio, kur galima bus nusipirkti, parduoti, apsikeisti, ar tik atsinešt pasipuikuoti savo viniliniais perlais. „Tikim, kad muzikos bus daug, o kur ji, ten ir šnektos, bei naujos draugystės. Susipažinsim ir sužinosim, kas gero vyksta šioje scenoje. Vakarinėj programoj decibelai pakils, bet media formatas išliks tas pats. Padarom iš to gražią tradiciją!“, – rašo entuziastai.

diggers

11-osios Kauno bienalės parodų atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Viešosiose erdvėse vyksiančią pagrindinę 11-osios Kauno bienalės ekspoziciją kuruojamą Paulinos Pukytės, lydės net trys parodos.

„Ateini ar išeini“ (kuratorė Laima Kreivytė) yra kontekstuali lietuvių menininkų paroda, kurioje bus rodomi projektai, performansai, filmai ir objektai, persvarstantys paminklų formą ir funkciją, santykį su politika ir viešąja erdve. Parodoje bus galima išvysti per pastaruosius kelis dešimtmečius lietuvių menininkų sukurtus darbus įpaminklinimo ir nupaminklinimo tema.

„Iš ko padaryti paminklai“ (kuratorius Udi Edelman, Izraelis) yra trptautinė videodarbų kolekcija, pristatanti pastarojo dešimtmečio kūrinius ir menininkų bandymus į didybę prarandančius paminklus pažvelgti iš tyrėjo perspektyvos. Parodoje eksponuojami kūriniai atspindės skirtingas monumentų tyrimo kryptis.

„Atsitraukimas“ (kuratorė Paulina Pukytė) pristato pasaulyje gerai žinomą menininkč Sophie Calle, kuriančią drąsiomis, asmeniškomis ir tuo pačiu daugeliui artimomis jautriomis temomis. Kiekviena Sophie Calle ciklo „Atsitraukimas“ dalis susideda iš trijų elementų. Tai buvusio paminklo Rytų Berlyne vietos fotografija, užrašyti žmonių prisiminimai apie tą paminklą ir archyvinė paties paminklo fotografija.

„Oghre“ albumo „Gana“ pristatymas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Latviai „Oghre“, grojantys progressive metal / sludge, į albumo sutikimą atsiveža ir tautiečius „Velns Viņu Zin“, grojančius instrumental/post rock. Juos pasitiks kauniečiai dirt-heavy blues atstovai „ WifebeateR“.

Grupės „Abudu“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Liepą Kaune pristatę albumą „Akys žvyro pilnos“ muzikantai grįžta patikrinti, ar jau išmokome žodžius.

SEKMADIENIS, 09 17

Aleksoto šventė, 14:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Į bendruomenės šventę esate kviečiami atvykti pasipuoše tautiniais kostiumais ir dalyvauti gražiausio tautinio kostiumo konkurse. Programoje dalyvauja Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai, tarptautinių konkursų laureatai Raminta Vaicekauskaitė ir Liudas Mikalauskas. Scenoje skambės VDU Muzikos akademijos, tarptautinių konkursų laureatų balsai, susirinkusiuosius džiugins liaudies muzikos ansamblis „Svirbė“, Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos ir J. Dobkevičiaus progimnazijos moksleivių kolektyvai.

Šanchajaus dienos, 17:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Rugsėjo 17–18 d. Kaune vyks Šanchajaus dienos, kurių metu vyks susitikimai, koncertai, bendradarbiavimo sutarčių derinimai su įvairiomis organizacijomis, kuriuose dalyvaus daugiau nei 200 žmonių delegacija Sekmadienį esate kviečiami į koncertą, kuriame galėsime pasiklausyti Šanchajaus tradicinių instrumentų orkestro atliekamų kūrinių, Šanchajaus Yue operos solistų balsų ir pasigėrėti tradiciniu kinų žibintų ridenimo menu. Lietuvišką tautinį meną pristatys Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis „Ratilėlis“.

sanchai

Festivalis „Pirmoji banga“: „Daktaras Džekilas ir ponas Haidas“, 19:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šiuolaikiniam kinui pradėjusių XX a. pradžios filmų festivalis Kaune vieši visą savaitgalį. Finaliniu jo akcentu taps 1920-ųjų Johno S. Robertsono „Dakratas Džekilas ir ponas Haidas“, pirmoji pilnametražė žymios R. L. Styvenseno novelės ekranizacija, pavertusi John Barrymore vienu žymiausių trečiojo dešimtmečio aktorių.

Dakratas Džekilas ir ponas Haidas

Premjera: „Pagalvinis“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Gintaras Varnas nėra dirbęs su airio Martino McDonagho kūryba ir šį kartą jis rinkosi būtent kūrinį, o ne autorių. „Svarbus dalykas, nulėmęs pjesės pasirinkimą – makabriška, net liguista, tokia neogotikinė atmosfera. Kartais net neaišku, ar kai kurie įvykiai vyko realybėje, ar tik Katurjano galvoje“ – teigia režisierius. Spektaklyje vaidina G. Varno antrojo aktorių kurso absolventai, šiemet baigę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.

pagal

„Lapkričio dvidešimtosios orkestro“ koncertas, 21:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Estradinis sekstetas iš sostinės, kitaip – vokalinis-instrumentinis pogrindžio šlagerių ansamblis, debiutuoja trobelėje. „Šalia burgundišku raudoniu apšviesto mūro glausis rasotos tūbos varis, į suklypusį langą ramstysis kontraboso kaklas, dulkes sklaidys timpčiojama ukulėlė, o iš patamsio ataidintis balsas ragins išlupti kaukolei dantis“, – šnabžda jos gyventojai.

2022-aisiais – dėmesys R. Kalantai, J. Mekui, krepšiniui, universitetams
Ketvirtadienį Seimo posėdyje pritarta 13 iniciatyvų 2022-uosius skelbti proginiais metais, skirtais pagerbti žymias asmenybes, pažymėti išskirtinių istorinių įvykių ir...
Kaip 1932-aisiais: J. Zikaro namai-muziejus trumpam atveria duris
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys J. Zikaro namai-muziejus dovanoja lankytojams unikalią galimybę apsilankyti Zikarų namuose, kol dar...
Muziejaus trečiadienis. Kaip kaunietis Nidoje pasaulio sklandymo rekordą pasiekė
XX a. pradžioje Lietuvoje išaugo susidomėjimas aviacija. Tai paskatino iš kitų šalių atvykę lėktuvų konstruktoriai ir lakūnai, ėmę rengti...
Vytauto Mačernio „Vizijų“ interpretacijos – pakaunėje
Naktis. Keistas miškas, kuriame kažkas nesuprantamai šnabžda, kvatojasi, groja… Truputį nuošaliau, atrodo, kažkas nusprendė apsigyventi miške. Tai jaunasis, visad...
2022-aisiais – dėmesys R. Kalantai, J. Mekui, krepšiniui, universitetams
Ketvirtadienį Seimo posėdyje pritarta 13 iniciatyvų 2022-uosius skelbti proginiais metais, skirtais pagerbti žymias asmenybes, pažymėti išskirtinių istorinių įvykių ir...
Kaip 1932-aisiais: J. Zikaro namai-muziejus trumpam atveria duris
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys J. Zikaro namai-muziejus dovanoja lankytojams unikalią galimybę apsilankyti Zikarų namuose, kol dar...
Muziejaus trečiadienis. Kaip kaunietis Nidoje pasaulio sklandymo rekordą pasiekė
XX a. pradžioje Lietuvoje išaugo susidomėjimas aviacija. Tai paskatino iš kitų šalių atvykę lėktuvų konstruktoriai ir lakūnai, ėmę rengti...
Vytauto Mačernio „Vizijų“ interpretacijos – pakaunėje
Naktis. Keistas miškas, kuriame kažkas nesuprantamai šnabžda, kvatojasi, groja… Truputį nuošaliau, atrodo, kažkas nusprendė apsigyventi miške. Tai jaunasis, visad...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia