Maršrutas rugsėjo 14–17 dienoms

PIRMADIENIS, 09 14

Filmas „Tenet“, keli seansai
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Žiūrovus visame pasaulyje pribloškusio kino filmo „Pradžia“ (Inception) dešimties metų jubiliejaus proga, originalusis kino standartus laužantis režisierius Christopheris Nolanas sugrįžta su nauja realybę į šipulius daužančia juosta „Tenet“. Pagrindinis filmo herojus, kurį vaidina žymiojo aktoriaus Denzelio Washingtono sūnus Johnas Davidas Washingtonas, gauna užduotį: užkirsti kelią trečiam pasauliniam karui. Daug detalių jam neatskleidžiama. Viskas, ką jam užtenka žinoti, yra vienintelis žodis „Tenet“, kuris turėtų padėti atsirinkti, kas yra jo sąjungininkai ir priešai. Agentas leidžiasi į protu nesuvokiamą ir kvapą gniaužiančią kelionę po tamsų ir bauginantį tarptautinių šnipų pasaulį. Į misiją, kurioje laiką reikės suvokti kitaip.

Kadras iš filmo

Žaidimų popietė „Žaidžiam Kauną?!“, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Kaunas 2022“ jaunimo programa kviečia naujų mokslo metų stresą malšinti žaidžiant stalo žaidimus: „Stalo žaidimų parūpinsime ir mes, tačiau jeigu gali/nori atsinešti savo žaidimų ir pamokyti kitus juos žaisti – super!“. Registracija.

Vytinių juostų audimo pamoka, 17:30
Perkūno namas, Aleksoto g. 6

Pirmadieniais nuo rugsėjo 14 iki spalio 19 d. Perkūno name senovinių juostų audimo pamokos. Lietuvių tautinio paveldo žinovė ir aktyvi puoselėtoja audėja Vilija Ratautienė mokys vytinio audimo su kaladėlėmis. Pramokę šio meno galėsite nusivyti skirtuką knygai, apyrankę, juostą tautiniam kostiumui. Prisijungti galima ir vėlesniu laiku, nes Vilija dirba individualiai su kiekvienu dalyviu.

ANTRADIENIS, 09 15

Parodos „Videogramos“ atidarymas, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kaip judantys vaizdai veikia, kuria ir dalyvauja istorijoje? Vienas pagrindinių parodoje rodomų filmų, taip pat įkvėpęs viso Tarptautinio Kauno kino festivalio antraštę, Haruno Farockio „Revoliucijos videogramos“ nurodo, kad judantys vaizdai ne tik reprezentuoja ar atspindi realybę, bet ir aktyviai ją kuria. Svarstyti apie judantį vaizdą ir jo galią veikti neįmanoma neapmąstant masinės žiniasklaidos vaidmens. Šį vaidmenį ironiškai vertina ir inscenizuoja tiek medijų meno klasikinis darbas – JAV menininkų kolektyvo Ant Farm performanso „Media Burn“ dokumentacija, tiek Berlyne kuriančios lietuvių menininkės Dovilės Aleksaitės „Hypnosis Session,“ primenantis apie Sovietų Sąjungoje paplitusį kultūrinį reiškinį – gyvai transliuojamus hipnozės seansus.

Europos paveldo dienos parodoje „Kryžių Lietuva“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Rugsėjo 11-20 dienomis vyksta Europos paveldo dienos, kurių metu muziejus kviečia lankytojus į ekskursijas, susitikimus bei edukacines programas naujoje ekspozicijoje „Kryžių Lietuva“. Antradienį vyksiančio susitikimas su parodos kuratoriais, architektais ir restauratoriais metu sužinosite kaip saugomas paveldas, kaip atgimsta tautos istorija, kur slypi lietuviškumo šaknys. Registruokitės  I–V nuo 8.30 val. iki 16.00 val. tel. 8 684 84388.

„Išeities taškas 2020“: „This Order Goes Wrong“, 18:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Penktasis festivalis, kuriame jauni kuria ir rodo jauniems, inicijuojamas Kauno miesto kamerinio teatro, šiemet kviečia pasikalbėti apie tai, kas paprastai nutylima. Spektakliai ir jų eskizai, taip pat – kūrybinės dirbtuvės, pabirs po įvairias Kauno erdves, įskaitant tradiciškai „teatrines“ ir industrines.

Antradienio vakarą scenoje – pagal nerimo sutrikimus ir panikos atakas patyrusių žmonių liudijimus, Senekos ir Cicerono tekstus sukurtas muzikos ir medijų performansas. „This Order Goes Wrong“ – tarsi nerimo meditacija, parodanti, kad tai, ką jaučia jį išgyvenantys, yra bendražmogiška ir universalu. Galbūt net kontroliuojama ir nugalima.

TREČIADIENIS, 09 16

Projekto „Akimirkų istorijos“ ekskursija senjorams, 11:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia senjorus į projekto „Akimirkų istorijos“ edukacines ekskursijas su „Gražinkime Kauną“ gidų komanda. Ekskursijų metu senjorai fotografuos Žaliakalnio mikrorajoną su momentiniais fotoaparatais, o projekto pabaigoje fotografijos bus eksponuojamos parodoje. Pirmasis maršrutas – „Mūrinis Žaliakalnis: palei Vytauto parką ir aplink Radijo kalną“. Ekskursijų dalyvių skaičius ribotas, tad būtina registracija el. paštu. renginiai@kvb.lt arba tel. (8 37) 32 44 17.

Premjera. Miuziklas „Mano puikioji ledi“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Į Kauno sceną grįžta visų laikų populiariausias amerikiečių miuziklas „Mano puikioji ledi“, kurio premjera irgi išlaukė karantiną. Šis kūrinys pagal G. B. Shaw pjesę „Pigmalionas“ (1912) Niujorke pastatytas 1956 m. Kauno muzikiniame teatre miuziklas „Mano puikioji ledi“ pirmą kartą buvo pastatytas dar 1965 m. – netrukus, po to, kai pasirodė Europoje. Kitos jo versijos pristatytos 1986 m. ir 1998 m. Šįkart kūrybines pajėgas suvienijo režisierė Viktorija Streiča, muzikinis vadovas dirigentas Jonas Janulevičius, scenografas Artūras Šimonis, kostiumų ir grimo dailininkė Kotryna Daujotaitė ir daug kitų teatro talentų.

„Mokumentai“: „Anoniminis kaip asmeninis/politinis“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai pradeda naują programą „Mokumentai“: tai videomeno ir kino filmų, analizuojančių skirtingas realybes bei tų realybių konstravimą, sklaidos projektas. Pirmasis programos ciklas „Anoniminis kaip asmeninis/politinis“ skirtas reflektuoti vieną iš pasakojimų konstravimo metodų, kai vaizdai yra „užgarsinami“ taip, kad įgyja visai kitą prasmę arba jų montavimui yra pasitelkiamos įvairios netikėtos strategijos. Trečiadienį ekrane – Svitlanos Shymko ir Galynos Yarmanovos filmas „Nuostabūs metai“ (Ukraina, 2018, 9 min., rusų ir ukrainiečių kalba su angliškais subtitrais) ir Domanto Vildžiūno filmas „Tikro garso filmas“ (Lietuva, 2010, 45 min., lietuvių kalba). Po filmų peržiūros diskusiją ves filosofijos dėstytoja Jurga Jonutytė ir jaunimo darbuotoja, visuomenininkė Viktorija Kolbešnikova. Registracija.

KETVIRTADIENIS, 09 17

8-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai. Fabula“ parodos atidarymas, 16:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Šių metų bienalės tema – fabula. Nepaisant to, kad tai yra literatūros terminas, parodoje pristatomi kūriniai, kuriuose pasakojimas atsiskleidžia akvarelės priemonėmis arba kuriamas apie akvarelę. Parodos dalyviai savo darbuose atkuria istoriją – tikrą arba pramanytą, jau nutikusią ar dar tik įvyksiančią, jos veikėjus ir aplinką, priežastis ir ryšius, pabaigą arba tęsinio nuojautą.

Orientacinis žaidimas „Operacija 112“, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Po pertraukos Istorinės Prezidentūros orientacinis žaidimas grįžta! Registracija į šventinį Steigiamojo Seimo 100-mečiui skirtą Lietuvos kultūrinio paveldo pažinimo žaidimą vyksta iki rugsėjo 15 d. vidurnakčio: http://bitly.ws/9zXu

Prieš 100 metų į Kauną iš visos Lietuvos sugužėjo Tautos išrinkti atstovai spręsti svarbių šalies reikalų. 112 išrinktųjų plušo, triūsė, svarstė, priėmė ir atmetė daugybę įvairių pasiūlymų, padėjusių pamatą ekonominei, socialinei, kultūrinei ir daugeliui kitų valstybės sričių. Kokie svarbiausi nutarimai buvo priimti išsiaiškinsite ir sužinosite dalyvaudami orientaciniame Lietuvos kultūrinio paveldo pažinimo žaidime „Operacija 112“. Jums tereikės geros orientacijos, greičio, sumanumo, truputėlio žinių, išmanaus telefono, paprasčiausio rašiklio ir šaunios komandos!

Ekskursija su kuratore parodoje „Ir žodis tapo reginiu: vaizdiniai pasakojimai XVIII–XX a. lietuvių medžio ir lino raižiniuose“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

 

Ekskursijos metu ne tik išgirsite, kaip gimė parodos idėja ir kaip sekėsi ją įgyvendinti, bet ir susipažinsite su techninėmis raižinių subtilybėmis, pamatysite autentišką, vienintelę Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje saugomą XIX a. medžio raižinio klišę, eksponuojamą drauge su nuo jos atspaustu kūriniu, sužinosite, kaip buvo formuojamas muziejaus liaudies medžio raižinių rinkinys ir koks jis šiandien, kaip liaudiškieji raižiniai įtakojo profesionaliąją lietuvių grafiką ir patys įsitikinsite, kaip įtaigiai eksponuojami raižiniai perteikia tiek religinius, tiek lietuvių literatūros ir tautosakos siužetus. Vaizdinių pasakojimų labirintais vedžios parodos kuratorė menotyrininkė Vilma Kilinskienė.

V. Kilinskienė. Muziejaus nuotr.

„Išeities taškas 2020“: „Kaip kine“, 18:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

„Kaip kine“ – tai kino kastingas, perkeltine prasme analizuojantis likimą – kieno svajonėms lemta išsipildyti, o kam, deja, nepasiseks. Kaip teigia spektaklio herojus, „Sėkmė yra vienintelis tikras stebuklas šioje žemėje“ – ir jo laukti verta. Dalyvavimas atrankoje pažadina išlikimo instinktą – išlikti tarp konkurentų, išlikti sipresniam. „Kaip kine“ kūrybinės komandos išeities taškas – išlikti žmogumi. Spektaklyje gausu nuorodų į filmus „Inglourious basterds“, Call me by your name“, „Climax“, „Requiem for a dream“, „Joker“ ir kitus.

Premjera. Filmas „Sistema“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62A

Susiklosčius netikėtai situacijai, klounas Andrius tampa kaimo mokyklos direktoriumi… Filmo centre – pirmūnė Gabrielė, kurios didžiausia aistra gyvenime – futbolas, kurį draudžia jos mama bei visa mergaitės aplinka; klasės nevykėlis Dominykas, kuris kompleksuoja dėl visko, įskaitant ir savo nepaprastą dailininko talentą, ir padauža Mindaugas, kuris mokykloje yra smerkiamas dėl savo aštraus būdo ir verslumo. Andrius ir vaikai pasineria į nepaprastus nuotykius ir, kovodami prieš „Sistemą“ įkūnijančią mokyklos pavaduotoją Stefaniją, išsilaisvina iš akademinių stereotipų gniaužtų. Vaikai pažįsta ir priima save tokiais, kokie yra iš tikrųjų, ir atranda, kad kelių tobulėjimui gerokai daugiau, negu jie manė iki šiol. Rež. Arūnas Eimulis ir Tomas Jašinskas.

Kadras iš filmo

Tarptautinis Kauno kino festivalis „Videogramos“: Atidarymas. Filmas „Rytojus visada trunka per ilgai“, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Philo Collinso filmas „Tomorrow is always too long“ –  tai filmas-meilės laiškas, kuriuo pradedamas tradicinis rudens kino įvykis Kaune. Metus kartu su įvairiomis vietos bendruomenėmis kurtame filme tapomas kasdienio gyvenimo Glazgo mieste Škotijoje portretas, atsiskleidžiantis plačiame žmogiškųjų patirčių spektre: nuo gimimo ir jaunystės, per mokymosi ir kriminalinės teisėsaugos sistemą iki senyvo amžiaus.

Kadras iš filmo

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia