Maršrutas rugsėjo 14-16 dienoms

PENKTADIENIS, 09 14

Atviros kultūros festivalis „Kaunas Opener’18“ (visą savaitgalį)
Įvairios vietos

Šio festivalio metu daugelis Kauno galerijų, muziejų ir kitų kultūros operatorių dar plačiau atvers savo duris. Nemokamas įėjimas, specialios ekskursijos, performansai ir instaliacijos viešosiose erdvėse ir kitos veiklos sudomins ne tik Kaune ką tik apsigyvenusius studentus, bet ir miesto senbuvius. „Esame tam, kad miesto kultūra būtų artima ir kiekvienam sava, o jos dvasia ne tik atgaivintų senus prisiminimus, bet ir keltų naujas emocijas“, – rašo organizatoriai. Detalią renginio programą rasite čia.

Kauno Jaunimo dienos (ir šeštadienį)
Nepriklausomybės aikštė

Teatras ir poezijos slemas ant M. Žilinsko galerijos laiptų, capoeira ir šiuolaikinis cirkas prie Soboro, virtualus futbolas, tikras bėgimas, pirmoji tatuiruotė, dronų lenktynės robotika, akrobatika ir net pirmosios pagalbos kursai. Jauniems ir širdyje jauniems skirtas savaitgalis be veiklos nepaliks visų, to pageidaujančių. Šeštadienio kulminacija – koncertas ir Kauno jaunimo apdovanojimai. Daugiau apie renginį skaitykite čia.

FB-event_jaunimo-dienos_1920x1080

Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“ (visą savaitgalį)
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Satelitinis Skandinavijos kino forumo „Scanorama“ renginys į Kauną atvežė lygiai penkis ankstyvojo kino seansus, ir visi šie filmai būtini pamatyti tiems, kurie kiną nori suvokti kompleksiškai. Ankstyviausias filmų – švedo Victor Sjöström „Nusikaltėlis ir jo žmona“ – siekia net 1918-uosius, šio seanso metu girdėsite ir  Edgaro Sabilo ir Mėtos Gabrielės Pelegrimaitės muziką. Netylės ir Alfredo Hitchcocko „Nuomininkas: Londono paslaptis“ (1927 m.) – seanso metu skambės Viktoro Oresto Vagusevičiaus ir Mato Samulionio kūryba. Seansų laikus rasite čia.

Filmo „Nusikaltėlis ir jo žmona“ stop kadras

Filmo „Nusikaltėlis ir jo žmona“ stop kadras

„Kaunas Photo 2018“ parodų lankymas, 16:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Michał Adamski parodą „Arti prie žemės, toli nuo dangaus“ aplankysite kartu su autoriumi. Jo serija – tai istorija apie žmones, kurie vertina taiką, tradicijas ir ryšį su gimtąja vieta, tačiau tuo pat metu svajoja būti kažkuo kitu, kuomet jų gyvenimas tamptų išraiškingesnis ir jaudinantis. Taip pat muziejuje eksponuojama festivalio paroda „Pavogtos Armėnijos kapinės“(aut. Öncü Hrant Gültekin).

Paskaita „ Kauno tarpukario modernizmo perlai: litvakų įnašas“, 17:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Buvusio Lietuvos ambasadoriaus prie UNESCO dr. Arūno Gelūno paskaita skirta Europos žydų kultūros dienoms Lietuvoje. Paskaitos metu dr. A. Gelūnas kalbės apie Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu Kaune vystytą architektūrą ir jos architektus litvakus. Paskaitoje bus nagrinėjamas Anatolijaus Rozenbliumo, Grigorijaus Mazelio, Miko Grodzenskio, Leibos Zimano, Izaoko Trakmano, Jokūbo Rabinovičiaus ir kitų architektų indėlis į modernistinio Kauno dvasios kūrimą.

litvakuinasas

Diskusija-skaitymai apie tremtį ir koncentracijos stovyklas, 17:00
Balio ir Vandos Sruogų namų-muziejaus sodelis, B. Sruogos g. 21

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus projekto „Įtekstintas Kaunas“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, renginyje Dalyvaus: rašytoja, tremtinė Dalia Teišerskytė, rašytojas, tremties metraštininkas Stanislovas Abromavičius, aktorius Saulius Bagaliūnas, tremties vaikai Julija Kemzūraitė-Gaidelienė, Algirdas Bulota ir Ignas Žukauskas. Vakaro vedėjas – rašytojas, žurnalistas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis.

Katarzynos Tretyn-Zečević parodos „Erdvėlaikis“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Šios autorės kūrybinė praktika yra pagrįsta siuvinėjimo tradicija. Siuvinėdama drobes ji supina tapybos, taikomojo meno ir mokslo tradicijas. 2015-aisiais K. Tretyn-Zečević pradėjo bendradarbiauti su Aleksander Jabłoński fondu ir astronomijos observatorija Piwice, netoli Torūnės (Lenkija). Iš to gimė projektai, jungiantys dvi sritis – meną ir mokslą. „Erdvėlaikio“ idėja reiškia stebėjimą nematomo arba to, ko dar negalime pamatyti. Pavadinimas referuoja į Einšteino teoriją, kur gravitacijos lauke susipina laikas ir erdvė.

Sauliaus Paliuko parodos „Spiečius“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Menininko praktika dažnai remiasi tam tikro idėjinio vizualinio rakto pasirinkimu tam tikram kūrybiniam procesui ir tos problematikos analizavimui per kūrybinę raišką. Tai – aktualios autoriui temos įvairus eksploatavimas pasirenkant skirtingas raiškos priemones. Autoriui svarbu tos vienijančios temos filosofinis daugiasluoksniškumas – „tema, temos gilumas ir jos skirtingos interpretacijos galimybės“. Paskutiniu metu S. Pauliukas analizuoja minimaliausią raiškos priemonę – tašką. Taško pasirinkimas kūrybiniame kelyje ir bandymas į tą tašką pažvelgti iš įvairių pusių: „taškas, kaip daugtaškis, ar taškas, kaip raiškos priemonė“ (S. Paliukas).

Japonistikos klubo „Hashi“ sezono atidarymas, 18:00
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Jei Sugiharos savaitė tik sužadino apetitą Japonijos kultūrai, šis penktadienis – kaip tik jums. Po vasaros atostogų grįžta VDU japonistikos klubas „Hashi“ ir kviečia susipažinti piknike.

Spektaklis „Shalom, Bellissima!“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Tai spektaklis pagal autentišką kaunietės Bellos Shirin gyvenimo istoriją. 17-metė kartu su savo Holokaustą išgyvenusiais tėvais 1963 m. išvyksta į Izraelį. 2004 m. ji sugrįžta į gimtąjį Kauną ir pagaliau pasijaučia laiminga. Ką išgyveno Bella Izraelyje ir Lietuvoje? Kodėl ji nori kalbėti apie daugiakultūrę ir ypatingai gražią Lietuvą? Kodėl ji pyksta, kai lietuvius vadina žydšaudžiais? Režisierės Inos Pukelytės į teatrą perkelta Bellos istorija pasakojama žydiškos trijų patiekalų vakarienės, metu.

Renginys „Girrrls Power!“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Dvi Vilniaus grupės ruošiasi triukšmauti Kaune. „Crucial Features“ atveš agresyviai melodingo pankroko, o „shishi“ leisis į rap/trash/surf/soul/lo-fi eksperimentus.

„Palmės diskoteka: Bordello a Parigi“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Paatostogavę įvairiose netradicinėse šokiams vietose „Lizdo“ kapitonai kviečia išgirsti olandiškąjį požiūrį į itališkosios elektroninės muzikos paveldą. Gros svečiai Mr Pauli ir De Dupe bei vietininkai Mario Moretti ir Elboe.

palmes

ŠEŠTADIENIS, 09 15

LFF taurės pusfinalis: „Kauno Žalgiris“ – „Žalgiris“, 13:00
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Kiekvienos rungtynės istoriniame stadione gali būti paskutinės prieš rekonstrukciją, o du „Žalgiriai“ vienu metu – irgi išskirtinė proga. Mes, žinoma, už Kauną.

zalgiris

„Skambantis kadagių slėnis 2018“, 16:00
Arlaviškės, Kauno raj.

Kadagių slėnyje pasirodys vokalistė Monika Marija ir pianistas Marius Leskauskas, magiškus nuotykius kurs aktoriai ir šou performanso teatras „Faceless Artist“.

Filmas „Knygynas“ (The Bookshop), 15:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Geriausias filmas“, „Geriausias režisierius“ ir „Geriausias scenarijus“ – tokiais prestižinės GOYA premijos apdovanojimais gali pasigirti filmas „Knygynas“. Ispanijoje filmas buvo labai šiltai sutiktas ir žiūrovų, o jo lankomumo rodikliai viršijo visus lūkesčius.
1959-tieji, Anglija. Į nedidelį provincijos miestelį atsikrausto jauna našlė – Florens Gryn. Ji įsigyja nedidelį apleistą namą ir atidaro jame knygyną. Didžioji Florens gyvenimo svajonė išsipildo. Tačiau miestelis konservatyvus ir jame vyrauja senamadiškos pažiūros, o knygyne galima įsigyti ir, tam metui, šokiruojančios literatūros – „Lolita“ ar „451 Farenheito“. Florens susiranda užtarėją ir stoja į kovą už savo svajonę.

Koncertas „Kas Ti Kert’, Kas Ti Rumč’“, 19:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Šis  multiinstrumentalisto Raimundo Eimonto solinis kūrybinis užmanymas – minimalistinis audiofilmas, kuriame elektroakustinėmis ir gyvo balso improvizacijomis bus varijuojama gyvybės naikinimo tema.

SEKMADIENIS, 09 15

Dviračių žygis „Kauno sienografijos keliu“, 11:00 / 15:00
Rotušės a. / Panemunės šilas

Judumo savaitės proga kauniečiai kviečiami sėsti ant dviračių ir smagiai minant aplankyti Kauno viešąsias erdves puošiančius gatvės meno kūrinius. Užsiregistravusieji žygyje dalyvaus dviem grupėmis – nuo Rotušės ir nuo Panemunės šilo. Panemunės šile Kauno policijos pareigūnai visiems norintiems žymės dviračius bei kitas nemotorines transporto priemones, vyks įvairios rungtynės, piešimas ant asfalto, figūrinis važiavimas dviračiais bei dar daug visokių įdomių užsiėmimų.

Aleksoto šventė, 14:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Aleksoto šventė vyks jau aštuonioliktą rugsėjį, o šiemet dedikuojama Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Japonijos ir Lietuvos chorų festivalis, 15:00

VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Japonijos ir Lietuvos chorų festivalis skiriamas Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

39811134_2164846523785872_3957484365201539072_n

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia