Maršrutas rugsėjo 11-14 dienoms

PIRMADIENIS, 09 11

Tyrėjų vakaras „Tyrimų laukas – Šilainiai (1)“, 18:00
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Šilainių filialas, Baltų pr. 81

Pirmajame tyrimų vakare KTU Architektūros studentai pristatys Miesto planavimo studiją 1: Mikrorajono transformacija – Šilainiai. Studijos vadovai: Martynas Marozas ir Johan de Wachter. Taip pat apie žemėlapį kaip patirties lauką kalbės Šilainiuose gyvenantis filosofas Egidijus Bagdonas. Be abejo, ir „Šilainiai Project“ iniciatorė menininkė Evelina Šimkutė.

silainiai

ANTRADIENIS, 09 12

Mokslo populiarinimo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“: Filmas „Ratas“, 12:00
„Forum cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Jaunai programuotojai Mei (E. Watson) pasiūlomas darbas vienoje didžiausių pasaulio technologijų bendrovių „Ratas“. Netrukus ji tampa naujos technologijos bandytoja-savanore. Tai vartotojo gyvenimą nuolat fiksuojanti mini kamera, susieta su socialiniais tinklais. Kitaip tariant, nenutrūkstamas realybės šou. Mei tampa interneto žvaigžde ir ima pažinti kitą technologijų pusę. Kompanijos vadovas Imonas (T. Hanksas) tiki, kad ši jo sukurta technologija padės išvaduoti pasaulį nuo nusikaltimų, prisidės prie atviros ir teisingos visuomenės kūrimo. Ar gali būti, kad tai – tik fasadas, slepiantis visiškai kitokius tikslus?

„Kaunas Photo“: Jari Silomäki (Suomija) rezidencijos rezultatų pristatymas, 17:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Jari Silomäki – menininkas, daugiausiai dirbantis fotografinės dokumentikos srityje. Jis nuolat ieško naujų išraiškos būdų, kad galėtų papasakoti ir atskleisti žmogaus, kaip individo ir bendruomenės nario, istorijas. Jari Silomäki šiuo metu studijuoja doktorantūrą Aalto universitete Suomijoje. Yra surengęs personalines parodas Suomijoje, Vengrijoje, Kinijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Norvegijoje ir kitur. Gyvena ir kuria Helsinkyje. Ką suomiui pavyko užfiksuoti Kaune, jis pristatys antradienį.

Šančių parado „Kėdė“ repeticija, 18:00
Sandėlių g. 7

Žemųjų Šančių bendruomenė kviečia ne tik į visų Kauno bendruomenių paradą šeštadienį, bet ir į jo repeticiją! Apie paradą plačiau – čia, o repeticijoje pasitarsite dėl judėjimo eisenos metu ir parepetuosite judesius.

Parado repeticija / Organizatorių nuotr.

Parado repeticija / Organizatorių nuotr.

TREČIADIENIS, 09 13

Mokslo populiarinimo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“: Ekspedicija Zoologijos sode, 10:00
Lietuvos zoologijos sodas, Radvilėnų pl. 21

Susipažinsite su gyvūnais iš Australijos, Amerikos, Afrikos, Eurazijos. Daugeliui rūšių gyvūnų gresia pavojus išnykti. Sužinosite, kokia žmonių veikla jiems labai pavojinga ir kurioms gyvūnų rūšims mūsų šalyje gresia pavojus. Atvejai, kai prekiaujama retomis gyvūnų rūšimis, gali būti pražūtingi jų išlikimui. Toks žmonių gyvenimo būdas neturėtų griauti gamtoje nusistovėjusios pusiausvyros. Zoomokyklėlėje išsiaiškinsime, kas padėtų tausoti jų natūralią aplinką. Ekspediciją užbaigs pasakojimas apie Drontą iš Mauricijaus.

„Kaunas Photo“ turas dviračiais, 18:00
A. Juozapavičiaus pr. 57

Turą po festivalio „Kaunas Photo“ lauko parodas ves Lietuvos dviratininkų bendrijos narys-gidas Linas Vainius. Turo pradžia – skveras prie VMI (Juozapavičiaus pr. 57). Visi kartu aplanakysite festivalio vizitine kortele tapusias lauko parodas:

Paolo Woods (Haitis) & Gabriele Galimberti (Italija) „Rojai. Metinė Ataskaita“, skveras prie VMI (Juozapavičiaus pr. 57).

Todd Johnson (Australija) „Fosilijos“, Žaliakalnio funikulieriaus papėdė, V. Putvinskio g.

Katerina Mistal (Švedija) „Europos Žymėjimas“, Kauno pilies prieigos, Pilies g.

Johnston_Fosilijos

„Arabų kultūros dienos 2017“: Forumo teatras „Ką reiškia būti musulmonu Lietuvoje: Halos ir Hassano istorija“, 18:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

„Arabų kultūros dienos“ – tai iniciatyva, kuria siekiama puoselėti tarpkultūrinį dialogą, grįstą autentišku abipusiu supratimu. Renginiai rugsėjo 12-16 dienomis vyks Vilniuje, Kaune ir kituose Lietuvos miestuose; ciklas suburs menininkus, muzikantus, dėstytojus, žurnalistus, rašytojus bei valstybių atstovus iš Omano, Saudo Arabijos, Irako, Tuniso, Sirijos ir Palestinos. Ana‘os Lindh fondo tinklo nariai organizuos edukacinę ir kultūrinę veiklą: paskaitas, literatūros vakarus, parodas, seminarus, sportinius bei daugelį kitų renginių, kuriais bus siekiama supažindinti su arabų kultūriniu arealu. Vienas iš tokių renginių Kaune yra forumo teatras, kuriame kalbėsime apie Halos ir Hassano istoriją.

Hala kartu su savo vyru Hassanu prieš kelis mėnesius atvyko gyventi į Kauną iš Tripolio, Libijos sostinės. Ji turi seselės – akušerės išsilavinimą, o Hassanas mokosi magistrantūros studijose. Pora ieško tinkamesnio būsto, nes kol kas gyvena abu mažame universiteto bendrabučio kambaryje. Hala taip pat ieško darbo.

Prasidėjus pabėgėlių krizei Lietuvos gyventojai vis įtariau žvelgia į musulmonus: dirbti vienoje darbovietėje su musulmonais nenorėtų daugiau nei trečdalis, o išnuomoti būsto daugiau nei pusė šalies gyventojų.  Kaip klostysis Halos ir Hassano gyvenimas Lietuvoje nuspręsti galime mes – forumo teatro pasirodyme kiekvienas žiūrovas tampa dalyviu ir gali paveikti situacijos eigą.  Diskusijoje dalyvaus Kauno įvairių tautų kultūrų centro atstovai, iš Libijos kilęs ir jau kelerius metus studijuojantis ir dirbantis Lietuvoje Khaled Mohamed Elatresh. Diskusiją moderuos ir įžvalgomis pasidalins žurnalistas Karolis Vyšniauskas.

arabu

Filmas „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Filmas „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ pasakoja dviejų šauktinių – savanorių istorijas. Jie prisijungė prie armijos netrukus po to kai Prezidentė gražino šauktinių kariuomenę. Po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos, Lietuva tapo kelių kibernetinių atakų auka, stebėjo gąsdinančius Rusijos bombonešių bei nenustatytų lėktuvų manevrus, turėjo atlaikyti diplomatinius mūšius, išklausyti grasinimų. Baltijos valstybių oro erdvė dabar laikoma viena pavojingiausių pasaulyje. Susidūrus su vienu didžiausių pavojų Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, šis filmas pasakoja istoriją apie begalines žmonių pastangas nepaisant visų sunkumų išsaugoti taiką, ir kaip nepaisant iššūkių jaunoji Lietuvos karta, nori prisidėti prie to, kad istorija nepasikartotų.

Spektaklis „Balta drobulė“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Dramą pagal Antano Škėmos romaną ,,Balta drobulė“ režisavo Jonas Jurašas.

87-asis numeris leidžiasi liftu. Up and down. Keliauja savo suaižėjusiais prisiminimais – tarpukario Kaunas, Aukštoji Panemunė, Vilnius.

KETVIRTADIENIS, 09 14

A. Bernatonio parodos „Ką pasakoja senosios langinės“ atidarymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariui Antanui Bernatoniui tapyba ilgą laiką buvo tik laisvalaikio užsiėmimas. Veterinarinės medicinos mokslai, pedagoginis darbas,vadovavimas „Verpetos“ ir „Kupolės“ ansambliams nepalikdavo daug laiko. Dabar, kai kiti darbai padėti į šalį, parodos autorius grįžo prie ankstesnio pomėgio – tapybos. Sielon įsismelkęs liaudies muzikos skambesys, senoji lietuvių pasaulėjauta neišvengiamai darė įtaką netradicinės raiškos kūrybai – prikelti naujam gyvenimui senas, jau nebenaudojamas sodybų langines. Jų medienos faktūra gražiai dera su sakralinės tematikos kompozicijomis. Ant langinių ištapyti bibliniai personažai, evangelinės scenos, pamėgti šventieji: šv. Juozapas, šv. Izidorius, šv. Jonas Nepomukas, šv. Jurgis ir kt. „Esu kaip langinių gydytojas, gelbėtojas, o gelbėdamas nuo sunykimo pats užsikrėčiau langinių rinkimo ir tapymo aistra – esu kaip ligonis“, – teigia Antanas Bernatonis. Nors jau nebeliko senųjų „zierkolinių“ langelių, jų suvertinės langinės tarsi kviečia užeiti ir pasigėrėti jomis kaip tikrais meno kūriniais.

bernatoonis

Antonio Lai da Teulada darbų parodos atidarymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Italų menininko parodos „Prima del Calcio di Rigore / Before the Penalty Kick or the Phenomenology of the Penalty Kick“ / „Akimirka prieš baudos smūgį arba baudos smūgio fenomenologija“ atidaryme dalyvaus darbų autorius A. L. de Teulada, muzikinės programos ir aranžuotės autorė bei projekto kuratorė Darynn Zimmer, pianistė, muzikologė, Lietuvos kompozitorių sąjungos garbės narė prof. Raminta Lampsatis, muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė, Išeivių literatūros skyriaus vedėja dr. Virginija Babonaitė-Paplauskienė.

mairo

Korėjos kultūros klubo „Hallyu“ sezono atidarymas, 17:30
VDU daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23, 415 auditorija

Pirmasis sezono renginys bus skirtas susipažinimui ir korėjietiškiems žaidimams, todėl laukiami tiek klubo senbuviai, tiek tie, kuriems šis apsilankymas klube būtų pirmas.

Julijos Ruškutės nuotr.

Julijos Ruškutės nuotr.

 

 

Spektaklis „Žalgirės“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Žalgirės“ – tai komedija rimtomis temomis. Lengvai įkandamo siužeto ir visuomenėje atpažįstamų tipažų apsupty, vengtinos temos pateikiamos lengvai, nemoralizuojant ir nedramatizuojant.

Knygos „Laiškai sūnui vegetarui“ pristatymas, 18:00
„Knygų ministerija“, Laisvės al. 29

Lietuvoje gyvenantis italas rašytojas, semiotikas prof. Dario Martinelli parašė knygą „Laiškai sūnui vegetarui“, kurią išleido „Kitos knygos“. Dario su žmona Lina sūnų auginaauklėdami jį pagarbos gyvūnams dvasia. Ši knyga – tai mylinčio tėčio laiškai apie kasdienių pasirinkimų svarbą ir paaiškinimas jam, taip pat visuomenei, kodėl pasirinko tokius aklėjimo principus. D. Martinelli neskiria gyvūnų, kuriuos mylime, nuo tų, kuriuos valgome, tačiau nėra ir fanatiškas – jam nebūdinga arogantiškai smerkti visavalgius. Renginį moderuos politologas, KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas, dalyvaus autorius Dario Martinelli ir knygų apžvalgininkė Nora Sudarytė. Muzikuos Deimantė Rūtėnaitė.

laiskai

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia